Grupa Rekonstrukcji Historycznej

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
ZetZet
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ZetZet » 24 paź 2012, 10:38

Szukam kontaktu z harcerskim Grupami Rekonstrukcji Historycznej. Przy mojej drużynie od ośmiu lat działa GRH 1 Samodzielnej Kompanii Commando.

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 24 paź 2012, 12:58

W styczniu 2012 roku podczas kolejnej zbiórki powstał pomysł stworzenia grupy rekonstrukcyjnej , historycznie nawiązującej do Poczty Polowej 1 Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka.

Chwalę się za nich ale są tego warci:

A co z tego wynikło masz tutaj:

ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONę INTERNETOWĄ
www.ph81poznan.pl
//ph.specjalnosci.zhp.pl » Chorągiew Wielkopolska » PH 81 Poznań 100 PDH im. gen. St. Maczka

ZetZet
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ZetZet » 24 paź 2012, 13:02

Drużynę znam bardzo dobrze i to od lat. Widziałem ich ostatnio na Strefie Militarnej 2012. Z braku czasu nie miałem nawet jak podejść i zagadać, za dużo znajomych i nowych tematów. PRZEPRASZAM.

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 25 paź 2012, 08:21

A ja właśnie zacząłem ich poznawać od czasów Strefy Militarnej 2012 w Podgórzu k.Gostyniua. A potem byłem ich gościem na Jubileuszowym Zlocie Chorągwii Wielkopolskiej. Wspólnie prowadziliśmy warsztaty pocztowe a oni dodatkowo mieli swoje sprawy zwiazane z grupą rekonstrukcji historycznej. Naprawdę świetnie to wygląda - warto obejrzeć ich stronkę. Doskonały przykład na to, że Poczty Harcerskie nie muszą zajmować się tylko i wyłącznie znaczkami (nie ujmując pocztom - których też jestem przedstawicielem). Jako kto byłeś na Strefie? Gość?

ZetZet
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ZetZet » 25 paź 2012, 09:57

Byłem ze swoimi harcerzami i instruktorami w tym były mój drużynowy i założyciel 20 DH "LOTNA" im. ppłk. Wł Smrokowskiego w tym roku obchodzimy 31 rocznicę powstania. Mieliśmy dioramę Monte Cassino - widok z WIDMA na San Angelo. Braliśmy udział w inscenizacji Epizod NORMANDZKI gdzie mój były drużynowy wystrzelił 120 razy z moździerza. Odwiedzili nas harcerze z ZHR z Gorzowa Wlkp. Obecnie grupa bardzo się rozrasta o byłych lotniarzy a nawet o rodziców moich harcerzy, przede wszystkim o tych którzy pracują z drużyną. Dziewczyny wcielają się w drajwerki 316 Kompanii Transportowej i 318 Kompanii Kantyn Polowych oraz korespondentów wojennych 2 Korpusu Polskiego. Przy okazji jest wspaniała lekcja historii a praca z bohaterem po prostu kwitnie.

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 25 paź 2012, 13:44

Aaaaaa... przypominam sobie. Zrobiłem nawet fotkę. Szkoda, że nie wiedziałem, że jesteście Harcerzami... Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego na harcerskiej ( i historycznej) ścieżce.
Z serdecznym harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!-

p1ter
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: p1ter » 02 lis 2012, 00:07

U mnie w Hufcu działa Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej
http://www.hgrh.fora.pl/
phm.Piotr Gryziak HO
- członek Inspektoratu Lotniczego
Chorągwi Gdańskiej