Gra "Mali Powstańcy" - warto kupić ?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 18 paź 2012, 20:19

Czy ktoś z Was a grę planszową "Mali powstańcy" ? Warto ją kupić ?
hm. Jolanta Wysocka
drużynowa - 100 GZ "Leśne zwierzęta"
Szef HZKK
Hufiec Ziemi Tarnogórskiej

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 19 paź 2012, 14:01

Ja mam
Instrukcja mówi o dwóch trybach gry. Podstawowy jest skomplikowany a działania zależą tylko od elementów losowych - gracz ma mały wpływ na wynik. Do trybu zaawansowanego nie mogę się zebrać zęby przysiąść :)
hm. Jakub Juszyński

solo
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: solo » 28 paź 2012, 10:32

Ja też mam. Faktycznie jak na grę od 8 rż, to dość skomplikowane są zasady. Chociaż z ekipą, z którą grywam, jesteśmy raczej fascynatami różnych planszówek, to ta jakoś nie wciągnęła nas. Mimo to polecam, bo to w końcu NASZA gra:) Swoją drogą przydałyby się jakieś harcerskie planszówki o współczesnej tematyce. Np. taka hardcorowa gra "Zatwierdź placówkę HAL" z dodatkiem "kontroler z Sanepidu".
phm. Mateusz Solich HO

Mariusz.TBG
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mariusz.TBG » 28 paź 2012, 15:27

A ja bardzo polecam.
Co prawda nie jest to gra ma poziomie "grzybobrania" czy "chińczyka", ale dla harcerzy jest w sam raz. Wymaga współpracy harcerzy i skoncentrowania na wykonywaniu rozkazów.

Gramy często w tą grę na zbiórkach i o dziwo, choć wariant rozszerzony dodaje sporo rozwiązań to jest łatwiejszy - o ile gracze współpracują, co uważam za dużą zaletę gry. Wariant podstawowy jest bardziej losowy, ze względu na rzuty kością. Wariant rozszerzony ze względu taktykę sprawdzi się dla harcerzy starszych. No i jest jeszcze dodatek "Liberator", który dodaje kolejne modyfikacje mechaniki i mimo, że komplikuje zasady, to przy tym buduje jeszcze ciekawszy klimat gry.

Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla harcerzy, zwłaszcza dla środowisk szaroszeregowych. Gra uświadamia i uczy. I jest porządnie wykonana.
hm. Mariusz Bezdzietny HR
Środowiskowy Szczep 6TDH "KNIEJA" im. Szarych Szeregów
Hufiec Tarnobrzeg
www.knieja.org

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 29 paź 2012, 13:04

Dziękuję wszystkim za opinie :-)
hm. Jolanta Wysocka
drużynowa - 100 GZ "Leśne zwierzęta"