Wyjście bez opiekuna

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 15 cze 2012, 20:27

Witam mam pytanie co byście zrobili jeżeli u Was w Hufcu, osoba nie pełnoletnia (funkcyjny szczepu) wyszedł z młodzieżą na całą noc, nie mówiąc już o zgłoszeniu wyjścia?
Ponadto prowadził szkolenie z czegoś do czego nie ma wiedzy i uprawnień?
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

mania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mania » 15 cze 2012, 23:01

Pytanie, który raz to ma miejsce?
I cóż to za druh?
Kto by to nie był z całą pewnością podstawa to rozmowa z Komendą szczepu lub hufca,
następnie upomnienie, bądź też inne konsekwencje w zależności od okoliczności.
W każdym razie wydaje mi się jak najbardziej na miejscu informacja, którą umieściliście na stronie.
A co do szkoleń, to w ramach czego te szkolenia i za czyją zgodą?
więcej konkretów druhu ;)
~mania~
pwd.Marta Szwarocka HO
szczepowa II Tyskiego Szczepu Harcerskiego "Horyzonty"

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 17 cze 2012, 20:19

Cieszyłbym się że jest kreatywny. Poprosiłbym też, by następne takie wyjścia zgłaszał, bo z tego co wiem, niema takiego obowiązku.
Powinien mieć opiekuna pełnoletniego. Poszukałbym mu kogoś kto chce być opiekunem jego drużyny, gdyż ten, którego ma jest słaby. Przywilejem kadry hufca jest pomagać młodym drużynowym, a nie przeszkadzać im hasłami "nie miał wiedzy i uprawnień" śmierdzi mi to betonem i brakiem zrozumienia HMW.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 06:40 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

rentgen
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rentgen » 18 cze 2012, 15:03

leon01 pisze:Przywilejem kadry hufca jest pomagać młodym drużynowym"
Ja bym się pokusił bardziej o stwierdzenie "obowiązkiem" niż "przywilejem". Niestety, jak widać, nie wszyscy z tego obowiązku się wywiązują :(
phm. Paweł Duran HR
25 HDP przy OSP Kostrze
Hufiec Kraków - Podgórze
http://25hdp.zhp.net.pl
http://kpw.org.pl

VonSNAKE
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: VonSNAKE » 22 cze 2012, 00:40

Apstrachując czyprowadząc zajęcia z samarytanki dla Harcerzy muszę być instruktorem HSR, a jeśli nim nie będę a będę miał papier instruktora BLS/AED to mam nie uczyć dzieciaków jak użyć bandaż?

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 22 cze 2012, 23:02

Nie trzeba być żadnym z nich, żeby przekazać podstawową wiedzę swoim podopiecznym. Gdy będą chcieli wiedzieć więcej, kiedyś ukończą taki kurs. Zaraz popadniemy w paranoję i żeby zrobić zajęcia z sygnalizacji, będzie trzeba mieć ukończony kurs SRC, zajęcia z puszczaństwa będzie mógł robić tylko leśniczy, albo magister biolog, terenoznawstwo tylko magister geografii.... Jeszcze trochę takich oszołomów i podstawowe zasady harcerstwa utoną w przemądrzałości mądrali- morderców HMW.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

gosiaf
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: gosiaf » 09 lut 2013, 20:26

Myślę ze nie popadajmy w przesadę jeśli chodzi o uprawnienia. Zgadzam się z przedmówcami- jeśli młodzież mają uczyć tylko i wyłącznie specjaliści w danych dziedzinach, to prawdopodobnie harcerze niewiele się nauczą z powodu braku osób doświadczonych w danej dziedzinie dysponujących swoim czasem. Opowiadając o historii nie musimy być historykami, ucząc gotować - kucharzami. Jeśli ktoś chce dzielić się swoją wiedzą - to super! Chyba że taka osoba naopowiada ewidentnych bzdur, spowoduje zagrożenie dla uczestników.

Oczywiscie wyjście "samopas" bez opiekuna, bez zgłoszenia nie powinno być przemilczane- z racji tego że to pierwszy raz sądze, że wystarczy poważna rozmowa.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”