Instruktor harcerski - opiekun na kolonii

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
tomix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2012, 16:23
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tomix » 03 maja 2012, 16:30

Czuwajcie!
Mam pewien problem. Kolejny już dzień obłożony jestem dziennikami ustaw, uchwałami GK, etc, etc, etc, mimo to - problem nie znika.

Mianowicie, chodzi mi o to, czy opiekunem na obozie harcerskim (pow. 5 dni) może być 17 -latek ze stopniem pwd?
Czy opiekunem na biwaki harcerskim (poniżej 5 dni) może być 17-latek ze stopniem pwd?
Czy opiekunem na rajdzie może być 17 -latek ze stopniem pwd?

Znalazłem TO:
§ 12. 1.W placówkach wypoczynku wychowawcami mogą być:
(...)
5) instruktorzy harcerscy od stopnia przewodnika włącznie,
(...)
2.Osoby wymienione w ust. 1 pkt 4-7, podejmujące pracę wychowawcy w placówkach wypoczynku, powinny spełniać następujące warunki:
1) mieć ukończone 18 lat życia,
2) posiadać co najmniej średnie wykształcenie, z zastrzeżeniem ust. 3,
3) posiadać odpowiednie warunki zdrowotne, potwierdzone zaświadczeniem lekarskim,
4) posiadać predyspozycje do pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą.

3.Warunek określony w ust. 2 pkt 2 nie dotyczy instruktorów harcerskich, o których mowa w ust. 1 pkt 5, pełniących funkcję wychowawcy w placówkach wypoczynku prowadzonych przez organizacje harcerskie.

Jest to fragment z: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania.


Problem taki pojawił się niedawno - wiele osób zamknęło pwd, a nie mają 18 lat. Ktoś kiedyś słyszał, że mogą być opiekunami na wypoczynku harcerskim, ale... Wolimy się upewnić. ; )
Proszę o pomoc. Proszę też o to, aby swoje głosy podpierać danym z ustaw czy też uchwał.


Czekam na pomoc! ; )

Czuwajcie! ; )

martka87
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2009, 14:32
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: martka87 » 04 maja 2012, 07:57

Wszystko fajnie, tylko osoba musi być pełnoletnia. Ponosi odpowiedzialność za dzieci. Od pełnoletności trzeba zacząć.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”