obrona polskości

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
winstonek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: winstonek » 29 mar 2011, 12:17

leon01 pisze:-Na wieszanie komuchów ponad 20 lat za późno.
Oni są ciągle u władzy. Przede wszystkim kontrolują gospodarkę, co wyśmiewało nawet Radio Zet, które trudno posądzić o prawicowość. Ale władzę polityczną mają też, bo wybrali do okrągłego stołu tylko ugodową opozycję. Polecam książkę "Zaciskanie pięści". Tak więc może wieszanie byłoby przesadą, ale zwalczać ich trzeba.
leon01 pisze:Butelki plastikowe, jak i segregowanie śmieci większość młodych członków ZHP ma jako zadania w kartach próby na stopień.
Ja mówiłem o ich wykorzystaniu, a nie segregowaniu i recyklingu, co samo w sobie jest przemysłem obciążającym środowisko.
leon01 pisze:Jeśli nie chcesz pracować w zachodniej korporacji załóż własną działalność gospodarczą, albo przyjmij się w polskiej firmie, mamy ponad milion takich w naszym kraju.
Tzw. polskie firmy to zwykle tylko pośrednicy firm zagranicznych (sprowadzają do Polski ich produkty) albo wręcz polskie filie tych firm, które mają tylko polskie nazwy.
leon01 pisze:Jeśli chodzi w walkę w ramach AK, to zgodnie z tym co napisał Kamyk w swoich książkach dzisiaj mamy pojutrze
Do tradycji AK najbardziej nawiązywała Solidarność Walcząca, a jej członkowie wcale nie twierdzą, że po '89 mamy już "pojutrze". Polecam wyżej wspominaną książkę.
leon01 pisze:Jedynie na Białorusi można kupić typowo narodowe produkty. Jeśli Tobie odpowiada system panujący u pana Łukaszenki to nie mamy o czym rozmawiać.
System polityczny nie odpowiada, ale odpowiadają czyste ulice niezaśmiecone bannerami i billboardami. Zresztą wiele innych krajów też ma swoje narodowe produkty, np. Szwajcaria zegarki i precyzyjną broń, tylko Polska nie ma prawie nic swojego. I w Szwajcarii też są czyste ulice - może wzorują się na Białorusi? :)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 mar 2011, 12:39

:D Mamy za swoje, nie trzeba było się odzywać. Kolega Winstonek musi uzupełnić braki, np w znajomości programu Szarych Szeregów.....
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011, 12:43 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 29 mar 2011, 13:04

Leon musisz wiedzieć że pewnych ludzi z pewnych środowisk nie przekonasz. Oni są nieomylni. Szkoda czasu i chęci na tłumaczenie i dyskusji. Niekiedy nie warto .
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 29 mar 2011, 13:21

A mi się wydaje że wystarczy że upłyną dwa pokolenia - i będzie po sprawie
nie będzie żadnych zarzutów że - jak topisze autor wątku "Oni [w sensie komuchy] są ciągle u władzy"

łosz... jakie komuchy no proszę - minęły 22 lata jeśli zamierzamy wypominać ludziom ich poglądy jakie mieli ćwierć wieku temu to może od razu faktycznie ich rozstrzelać bo innej drogi do tego żeby im zapomnieć chyba nie ma - a przynajmniej autor wątku nie widzi

i tak to jest - żyjemy wciąż przeszłością - owszem powinniśmy pamiętać - ale jest różnica między wyrazem PAMIęTAć a wyrazem ROZPAMIETYWAć i może z tą różnicą trzeba się zapoznać

ja wiem - jako Naród zasłużyliśmy sobie na to by to Coca Cola poprosiła nas o pozwolenie by być "polską marką" - tak samo mógłby zrobic Mercedes - ale VW czy Opel już nie bo ich więcej jeździło w Wermachcie więc nie zasługują na to miano jak sądzę - aha Pan Bill G. ze swoim MSoftem też mógłby poprosić o nadanie "polskości"

ehhhhh
Per Concordia Ad Victoria

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 29 mar 2011, 15:09

Mamy Coś Co Wysyłamy Na Eksport I To W Ilościach Największych Na Świecie Tylko Widać Nasz Dyskutant Nie Wie O Tym A Szkoda. Jesteśmy Znani Z Tego Wszędzie: Sprzedajemy Ogromne Ilości Wódki. Jakie To Sobie Zobaczcie Możecie Się Zdziwić ;)
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 mar 2011, 15:20

winstonek pisze:System polityczny nie odpowiada, ale odpowiadają czyste ulice niezaśmiecone bannerami i billboardami.
Jasne miłośnik zakazów jakiś czy co ? Zakaz reklamy a jakie jeszcze zakazy by sie przydały ?
winstonek pisze:Zresztą wiele innych krajów też ma swoje narodowe produkty, np. Szwajcaria zegarki i precyzyjną broń,
Szwajcarskie... Produkowane w Chińskiej Republice Ludowej. Mało widac wiesz na temat globalizmu. No fakt niektóre firmy szwajcarskie wycofały się z Chin. Teraz produkuja w ... Rumuni :)
winstonek pisze:tylko Polska nie ma prawie nic swojego. I w Szwajcarii też są czyste ulice - może wzorują się na Białorusi? :)
Szkoda gadać.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

winstonek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: winstonek » 29 mar 2011, 17:43

Alek pisze:A mi się wydaje że wystarczy że upłyną dwa pokolenia - i będzie po sprawie
nie będzie żadnych zarzutów że - jak topisze autor wątku "Oni [w sensie komuchy] są ciągle u władzy"
To ich dzieci oddzieczą interesy. A po komunistycznych rodzicach nie odziedziczą patriotycznych tradycji, więc nie mają prawa mieć znaczenia w Polsce.
duszołap pisze:Ogromne Ilości Wódki.
O tym wiem, ale nie chciałem wspominać, bo myślałem, że to smuci harcerzy.
sikor pisze:Szwajcarskie... Produkowane w Chińskiej Republice Ludowej.
W Niemczech (szwajcarska broń). To zresztą długa tradycja współpracy - wcześniej Niemcy dla ominięcia traktatu wersalskiego produkowali broń w Szwajcarii.

Ech,,, Tamten inny harcerz chyba miał rację, pisząc mi:

"resztki polskiej inteligencji wciąż jeszcze istnieją. Są to odizolowane przeważnie grupki, tzw. środowiska życia alternatywnego, które żyją wyłącznie swoim własnym życiem i dawno już wykluczyły możliwość, że dla nich i dla ich wartości może być miejsce w normalnym świecie. Mogą od tego świata z niechęcią uciekać i izolować się lub próbować współpracy - ale z zasady uważają, że na własną marginalizację nie ma żadnej rady. Są to głównie grupy rekonstrukcyjne, ale też harcerstwo i środowiska turystyczne. Tymczasem istnieje możliwość zyskania przez te środowiska większej siły. Tą możliwością jest jednoczenie wszystkich środowisk życia alternatywnego, co staramy się robić. Teoretycznie najwięcej mogliby tu zrobić harcerze i turyści kwalifikowani, bo posiadają duże organizacje. Niestety jednak, PTTK opanowany jest przez postkomunistycznych "działaczy", w ZHP - to samo, przy czym w dodatku rozłam w harcerstwie paraliżuje je, a ponadto ZHR, druga wielka organizacja harcerska, zdemoralizowany jest przez wpływy przykościelnych sekciarskich tzw. wspólnot."

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 mar 2011, 18:22

duszołap pisze:Mamy Coś Co Wysyłamy Na Eksport I To W Ilościach Największych Na Świecie Tylko Widać Nasz Dyskutant Nie Wie O Tym A Szkoda. Jesteśmy Znani Z Tego Wszędzie: Sprzedajemy Ogromne Ilości Wódki. Jakie To Sobie Zobaczcie Możecie Się Zdziwić ;)
Grześ, nie jesteś "na bieżąco" :D !!! Więcej wysyłamy .....PIECZYWA !!!

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 mar 2011, 18:25

winstonek pisze:
Alek pisze:A mi się wydaje że wystarczy że upłyną dwa pokolenia - i będzie po sprawie
To ich dzieci oddzieczą interesy. A po komunistycznych rodzicach nie odziedziczą patriotycznych tradycji, więc nie mają prawa mieć znaczenia w Polsce.
duszołap pisze:Ogromne Ilości Wódki.
O tym wiem, ale nie chciałem wspominać, bo myślałem, że to smuci harcerzy.
sikor pisze:Szwajcarskie... Produkowane w Chińskiej Republice Ludowej.
W Niemczech (szwajcarska broń). To zresztą długa tradycja współpracy - wcześniej Niemcy dla ominięcia traktatu wersalskiego produkowali broń w Szwajcarii.

Ech,,, Tamten inny harcerz chyba miał rację, pisząc mi:

"resztki polskiej inteligencji wciąż jeszcze istnieją. Są to odizolowane przeważnie grupki, tzw. środowiska życia alternatywnego, które żyją wyłącznie swoim własnym życiem i dawno już wykluczyły możliwość, że dla nich i dla ich wartości może być miejsce w normalnym świecie. Mogą od tego świata z niechęcią uciekać i izolować się lub próbować współpracy - ale z zasady uważają, że na własną marginalizację nie ma żadnej rady. Są to głównie grupy rekonstrukcyjne, ale też harcerstwo i środowiska turystyczne. Tymczasem istnieje możliwość zyskania przez te środowiska większej siły. Tą możliwością jest jednoczenie wszystkich środowisk życia alternatywnego, co staramy się robić. Teoretycznie najwięcej mogliby tu zrobić harcerze i turyści kwalifikowani, bo posiadają duże organizacje. Niestety jednak, PTTK opanowany jest przez postkomunistycznych "działaczy", w ZHP - to samo, przy czym w dodatku rozłam w harcerstwie paraliżuje je, a ponadto ZHR, druga wielka organizacja harcerska, zdemoralizowany jest przez wpływy przykościelnych sekciarskich tzw. wspólnot."
Dajcie spokój, to przecież jest żenada........ EOT ! EOT ! EOT !

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 mar 2011, 18:30

winstonek pisze:
...nieźle :( ......quo vadis Poloniae....
...marsze z pochodniami już mamy.....

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 mar 2011, 19:05

winstonek pisze:To ich dzieci oddzieczą interesy. A po komunistycznych rodzicach nie odziedziczą patriotycznych tradycji, więc nie mają prawa mieć znaczenia w Polsce.
To co proponujesz? Wywieźć z Polski wszystkich których rodzice byli w PZPR? A jak byli i w PZPR i w Solidarności? (tacy też byli...)

Zabić każdego kto ma inne poglądy od Ciebie?

Wprowadzić licznik patriotyzmu i tylko ci z "właściwymi" poglądami będą mieli prawo wyborcze?

Badania genetyczne? jak okaże się, ze za mało polskich genów to eksterminacja?

Jaki jest twój pomysł winstonek?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 29 mar 2011, 19:59

Nie ukrywam, że moje serce leży po prawej stronie. Tak jak nasz rozmówca twierdzę, że naród polski został oszukany przez wąską grupę ludzi, która zagarnęła po PRL-owską gospodarkę, nie tylko komunistów, ale i takich którym wcześniej nigdy z nimi nie było po drodze. Spotkali się w Magdalence i ustalili porządek na kolejne lata. Dorwali się do politycznego koryta i różnymi sposobami trzymają się go. Przy pomocy mediów przez ponad 20 lat mydlą nam oczy. Jednak nie jest jasne kto jest kim i czy nawołujący do walki z układem nie są jednymi z nich. Jako jeden z milionów oszukanych i okradzionych przez elity polityczne, nie dam się kolejny raz oszukać ludziom pokroju Kuronia, czy naszego winstonka. Nasz kraj potrzebuje ludzi prawych, rozumiejących świat patriotów, gotowych poprzez własną postawę naprawić to ,co moje i wcześniejsze pokolenia spaprały. Nasze pojutrze polega na tym by kolejnym oszołomom nie dać się zwieść. Jeśli pośród nas szukasz czerwonych, czarnych, czy jakiś tam innych to nie ten adres. Tutaj znajdziesz Biało-Czerwonych zmieniających kraj poprzez zmianę samych siebie i innych powierzonych im młodych Polaków. Czy to się komuś podoba, czy nie będziemy ich uczyć o bohaterach powstania styczniowego, którzy przegrali, bo nie umieli się ze sobą dogadać. Będziemy pokazywać bohaterów klęsk narodowych, którzy dzięki wcześniejszym wydaniom winstonków oddali życie na darmo. Najgorszą rzeczą jaka nas spotkała był brak jedności i walki wewnętrzne. My będziemy budować naród rozumiejący idee demokracji i otaczający ich świat. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy dla niej poświęcić nasz czas, pieniądze, zdrowie i życie. Winstonkom dziękujemy bo śmierdzi od nich obcymi agentami, którym na rękę jest skłócenie naszego narodu.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011, 20:33 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 29 mar 2011, 20:44

No to super ;P fajnie wiedzieć faktycznie nie byłem na bieżaco ;) aczkolwiek rynek podobno na sprzedaż alkoholu zwiekszył sie o 900 procent ot ciekawe o ile pieczywo aż się boję pytać ;) co do polskości mam ją w sobie i nie musi być nigdzie indziej robimy wiele świetnych rzeczy i produkujey ogromną ilość rzeczy która idzie w świat trzeba tylko o tym wiedizeć ;))
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”