Strategia GK ZHP na oddłużenie się dzięki instruktorom Z

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 18 mar 2011, 13:36

Rafal pisze:A swoją drogą, to weź wezwij tę GK, żeby najpierw pościągała to co zalegają chorągwie... Bo jak na razie ani GK, ani RN nic z tym nie robiły.
Rafał
Widać Rafał dalej siedzi we władzach i wie. Informuje Cię, z własnego doświadczenia, że Skarbnik ZHP trzyma rękę na pulsie starając się zebrać tyle co można z dłużników.
Nie stosuje metody sprzedaży lub likwidacji Chorągwi i Hufców bo chyba w tej organizacji nie o to chodzi, rozmawia, pokazuje sposoby spłaty i pilnuje, mogę to powiedzieć bo z moją chorągwią, która wisi nie dużo toczył już rozmowy i nie były to groźby tylko powiedzenie zróbmy razem, wy tez macie kłopoty ze ściągalnością w Hufcach i pokazanie jak spłacić.

Mam prośbę, żeby jak ktoś się nie orientuje , to niech sobie daruje pisanie na forum, a napisze na kartce i wytapetuje pokój.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 13:39

jakby się udało to mamy milion i z 80 żł drugi milion i niech przyjaciele dadzą z pół i niezłą kasa wychodzi tylko to nadal są nasze życzenia i myśli. Zgadzam się z tobą w 100 % i Radom zawsze się wywiązywał. Nieudolność a może nie potrafią do końca wszystkiego ogarnąć. Jednak ja zapłacę bo chcę pomóc w ten sposób w inny cały czas pomagam kształcić młodych przyszłych instruktorów i każda inna forma jest pomocna NAWET WSPARCIE DUCHOWE ALBO WSPARCIE NA ZEWNĄTRZ DO NASZYCH WŁASNYCH WŁADZ.
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 18 mar 2011, 13:41

MYCHAS pisze:Mam prośbę, żeby jak ktoś się nie orientuje , to niech sobie daruje pisanie na forum, a napisze na kartce i wytapetuje pokój.
O jak to dobrze wreszcie wpaść na kogoś zorientowanego.

Mam więc pytanie. Uchwała Rady Naczelnej z 15 listopada 2008 roku w sprawie rozliczenia zaległych składek członkowskich uprawniała Naczelniczkę ZHP do pozbawienia członków komendy chorągwi, a w szczególności komendanta i skarbnika chorągwi, całości lub części praw członkowskich - w tym czynnego i biernego prawa wyborczego, a Główną Kwaterę ZHP do zwołania zjazdu nadzwyczajnego chorągwi w celu odwołania dotychczasowych władz

Ile razy do tej pory taką procedurę zastosowano?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 13:47

duszołap pisze:czemu nic nie zrobiliście czemu wszyscy teraz o tym piszą, że tam źle, że chorągwie źle.
Jak spokojnie zapoznasz się z całością:
- http://www.zhp24.net/
- http://www.hr.bci.pl/
to może zrozumiesz że kierując takie pytanie do Rafała i do mnie, "trafiasz kula w płot".
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 13:48

JA wiem ja wiem ;))))) hmm nie słyszałem o ani jednej takiej sytuacji .... Ale może ja za mały szarak... choć było by to słychać bo to byłby dobry przykład dla innych. Rafale ale wracając do naszej dyskusji: czy ich błędy i nie konsekwencja uprawnia nas do tego żebyśmy nie pomagali an różne sposoby???
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 13:53

Druhu Czesławie to bardziej były pytania retoryczne. Nie wymagam od was niczego bo kim ja jestem żeby coś od was wymagać. Jesteście instruktorami walczymy o to samo tylko innymi środkami innymi pomysłami i stosujemy inne środki. Sądzę że chcę tego samego co Wy, ale pomogę im i dam pieniądze, za to będę wymagał by zrobili to co wy chcecie aby zrobili ;)))
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 13:57

Ale oni to mieli zrobić już dawno !
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 14:04

I to jest powód dla, którego mam nie pomóc??????? bo ktoś czegoś nie zrobił nie dopilnował?? chyba nie. rozumiem argumenty zgadzam się jak najbardziej i popieram, ale trzeba pomóc i taka jest prawda. To, że GK nie umie poprosić nas o pieniądze może spowodowane jest ich niskim zaufaniem do oddźwięku u nas, tak to jest duży ihihihih
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 14:04 przez duszołap, łącznie zmieniany 1 raz.
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 18 mar 2011, 14:16

MYCHAS pisze:
Mario pisze:Lutek co z tego że będziemy się zastanawiać jak pomóc można ZHP skoro mili druhowie z GK mają swoją wizję i nie słuchają nas. Prosty przykład wodniacy którzy mają własny plan zagospodarowania CWMu i Zawiszy.
Wodniacy, mieli tyle lat i okazji na zagospodarowania i co jakoś im się nie chciało za dużo zrobić, bo przypomnę nie CWM (czyli wodniacy) spłacił dług za Zawiszę tylko ZHP między innymi za moje składki!
Były konkursy liczono, że środowisko sobie poradzi, ale niestety kiedyś trzeba powiedzieć basta jak nie idzie to w kierunku zmian, szczególnie jak popiera to samorząd.
Mój drogi przyjacielu!
Zanim zaczniesz wypisywać kolejne bzdety na tematy, o których nie masz pojęcia, może wykonaj ten wysiłek i sprawdź, jak wyglądała sytuacja. Choćby w drodze rozmowy z instruktorami z własnego środowiska, choćby Jankiem Biłatem.

Po pierwsze, CWM, to nie wodniacy - to centralny ośrodek, w którym zarząd jest z mianowania, uznaniowo wskazany palcem przez GK i wodniacy w tej sprawie nie mieli nic do gadania.

Po drugie, pisaliśmy i pomysł na rozwój CWM, i założenia programu wychowania wodnego i morskiego. Pierwszy oficjalnie odwalono, a jego niektóre elementy pojawiają się dziś w programie zleconym do realizacji komu innemu - i dobrze, znaczy, nie proponowaliśmy skończonych głupot. Drugi w części dotyczącej CWM oficjalnienie zlecono do realizacji osobie wskazanej na zarządcę CWM, w całości.

Po trzecie, wodniaków, którzy mają jakieś pomysły, ale przez to też jakiekolwiek szersze pojęcie nie zaprasza się do współpracy, bo są niepokorni, niewygodni i mają czelność krytykować obecne naczelne władze. Więc, proszę, nie wypisuj takich głupot.

Chcesz wiedzieć, jak wyglądały kulisy działań dotyczących CWM i wody w ostatnich dwóch latach - to bądź tak miły, zarejestruj się w serwisie WODNIACY.eu i poczytaj wypowiedzi osób w tym uczestniczących, także drugiej strony, jak np. Marabuta. Chcesz wywnioskować, jakimi metodami z nami "rozmawiano"? - to poświęć jeszcze trochę czasu na przegląd ostatnich kilkudziesięciu niusów tamże (w celu wyłuskania właściwych) oraz komentarzy do nich.

A przede wszystkim nie obrażaj ludzi, którzy starali się coś zrobić... zaznaczam, nie uważam, że nasze projekty były super idealne, ale wtedy, gdy mieliśmy możliwość poświęcić czas i zweryfikować je w praktyce, podziękowano nam... niegrzecznie.

P.S. Dług CWM wygenerowany został niefortunnymi decyzjami ówczesnego szefa ośrodka oraz Naczelnika postawionego przed faktem dokonanym. Później była ugoda, była spłata ponad 2 mln. z bieżącej działalności ośrodka i flagowego statku przez jakieś 10 lat. Z tego tytułu nie było odłożonej kasy na zeszłoroczny remont - krótszy sezon (bo prace i późniejsze poprawki zmusiły do odwołania części planowanych rejsów) spowodował, że zaległość za zeszłoroczny obowiązkowy remont wynoszą około 400 tys.
To było do przewidzenia - takie remonty/przeglądy jacht żaglowy >24 metrów musi przechodzić co 5 lat. Te 5 lat jest na systematyczne odkładanie kwot na podstawę przeglądu (jakieś 200 tys. taka impreza musi kosztować, reszta to wynik zużycia, chęci i zakresu modernizacji, innych czynników). Obecny zarząd myśli o tym m.in. znacząco podnosząc ceny na organizację rejsów flotą CWM - jakie będą efekty-zobaczymy.

Dlatego tu znów prośba - nie pisz głupot, jak nie znasz tematu.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 14:19 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 14:33

duszołap pisze:I to jest powód dla, którego mam nie pomóc??????? bo ktoś czegoś nie zrobił nie dopilnował?? chyba nie. rozumiem argumenty zgadzam się jak najbardziej i popieram, ale trzeba pomóc i taka jest prawda. To, że GK nie umie poprosić nas o pieniądze może spowodowane jest ich niskim zaufaniem do oddźwięku u nas, tak to jest duży ihihihih
Ta wypowiedź potwierdza że jednak powinieneś przyjść na spotkanie (26.03.2011). Może "ze słuchu" będzie łatwiej ...
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 14:38

A czy ktoś taki jak ja może przyjść na odprawę?? Mam ochotę się pojawić i tylko posłuchać. Napisałem już do druha wiadomość na pocztę. Mój e-mail gelozoer@wp.pl. albo tel 503103868
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 14:39 przez duszołap, łącznie zmieniany 1 raz.
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 18 mar 2011, 14:54

Lutek pomóc ZHP niekoniecznie musi oznaczać przyjęcia jedynie słusznej linii GKi:-). 20 lat temu przerabialiśmy to wiemy jak się skończył ten ustrój. Puki przedstawiciele GKi (skarbnik, naczelnik) nie zaczną z nami tu na forum otwartej merytorycznej dyskusji obawiam się że frustracja wśród ludzi będzie rosła i nic temu związkowi nie pomoże. Ps. to forum jest oficjalnym medium ZHP więc nie rozumiem ich nie obecności tu. A może uważają, że forum i rozmowa z nami to nie ich poziom. Malo tego dojdzie w Związku do trzęsienia ziemi i może dojść do zmiany tej władzy. Sory za analogię ale zachowują się troszkę jak właśnie władze poprzedniego ustroju. One też nie rozmawiały z ludem. Co najwyżej z pozycji siły (56,68,70,81r).

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 14:54

duszołap pisze:A czy ktoś taki jak ja może przyjść na odprawę?? Mam ochotę się pojawić i tylko posłuchać. Napisałem już do druha wiadomość na pocztę. Mój e-mail gelozoer@wp.pl. albo tel 503103868
Żadna tajemnica - 26.03.2011 godz. 10.15 - Karmelicka 31, IIp.
http://www.hufce.krakowska.zhp.pl/odprawy.php
(będzie dodany punkt programu dot. "80", w tym pytania do "krakowskich" członków RN)

Z zasady są to spotkania otwarte.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 15:04 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 18 mar 2011, 15:06

Piotrze ubiegłeś mnie....
drażni mnie zarzucanie wodniakom że generowali długi - wystąpiłem do GKi o żądanie sprostowania od GW tego co we wczorajszym artykule napisano

MYCHAS - z cały szacunkiem - moim zdaniem "głaskanie" się z Wami to jest błąd - bo te delikatne podejście do zadłużonych chorągwi powoduje że teraz wszscy się musimy zrzucić

Piszesz że Skarbnik nie grozi - i BŁĄD -należy jasno wyciągnąć statutowe konsekwencje - jesli na obozie przyłapię dzieciaka że kupił piwko podczas wizyty w mieście to ponosi tego konsekwencje - różnie u różnych instruktorów - jedno stosują kary fizyczne inni mają bardziej wyrafinowany warsztat wychowaczych narzędzi - ale tak czy inaczej od najmłodszych uczymy że jest SANKCJA za złamanie reguł

sorki - zalegacie jako Chorągiew okreslona kwotę - może nie jest to największe z zadłużen ale jest ono jednym z elementów "brakującego miliona" i może jako chorągiew "w poczuciu odpowiedzialności...... solidarności..." uchwalcie dobrowolną składkę na spłatę zadłużenie - i nie pisze o zadłużeniu ZHPu tylko Waszej Chorągwi wobec - wobec tych czterech które niełatwymi decyzjami zaległości nie mają

czy sądzicie że Śląska Chorągiew nie zalega bo ma niewiadomo ile kasy? nie - u nas bardzo trudnymi - czasem kontrowersyjnymi decyzjami prowadzi się politykę finansową - ale dzięki temu przynajmniej dziś to nie my powinniśmy oddłużać ZHP

więc skoro my na Śląsku umiemy zacisnąć pasa - czasem decydując się na trudne uchwały - to może zamiast czekac na głaskanie po główce ze strony Skarbnika weźmiecie się za siebie - szczególnie ZANIM oskarżycie Bogu ducha winnych wodniaków...
Per Concordia Ad Victoria

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 18 mar 2011, 15:53

Białostocka też nie jest zadłużona:-)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”