Czy ZHP upada?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 13 cze 2009, 14:19

Podanie na talerzu kawioru często kwitowane będzie stwierdzeniem - za słone! Dajmy spokój upodobaniom kulinarnym.
Wszystkie działania Maćku trzeba rozpoczynać od podstaw, od fundamentów, od dołu, w czeluściach. Można naturalnie "zdobywać" szczyt z pokładu helikoptera. Taki sposób jest często promowany dla turystyki powszechnej. Ile jest z tego satysfakcji? Może fajne zdjęcia dla przyjaciół i rodziny siedzącej przy biesiadnym stole.
Drużyna do entej potęgi tworzy Związek. Mentalność kształtuje się przez socjalizację, a ta jest procesem złożonym, trwającym przez całe życie. Więc, albo zacząć ten proces na niższych szczeblach, albo zmieniać wierzchołki szczytów przez wirniki helikoptera.
Naturalnie nie jestem przeciwnikiem działań na wyższym szczeblu, ale bez aktywności w wielu hufcach na raz proces zmian i wynik będzie mierny. Działanie musi być wielokierunkowe i globalne.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 cze 2009, 15:02

No i? Co konkretnego wynika z tego zbioru zdań oczywistych?
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 13 cze 2009, 16:22

O tym czy szklanka w połowie jest pełna, czy w połowie pusta gadać mi się nie chce. Jeżeli Ruch, który reprezentujesz ma na celu zmiany to przedstawiciele jego muszą być przyjaźnie nastawieni do sympatyków. Muszą nauczyć się wyciągać wnioski ze zbioru zdań oczywistych pisanych przez sympatyka. W przeciwnym razie zostanie tylko zbiór zdań oczywistych pięciu ludzi z KPW udzielających się na forum, piszących artykuły w HaeR, itp. Kapewu?

ps. Teraz bardzo proszę o łagodny wymiar kary :/

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 13 cze 2009, 17:29

Piotrze... Rzecz w tym że już dawno postawiliśmy diagnozę i wiemy co trzeba zrobić. Odniosłeś się w określony (negatywny) sposób do mojego posta. Widzisz.... Każdy kto chociaż trochę interesuje się sytuacją panującą w ZHP będzie rozumiał co tam napisałem. Nie widze możliwości pisania każdego posta w sposób objaśniający, że to dotyczy obecnej GK-i, tamto działań RN, śmamto projektów wypracowanych przez zespół regulaminowo statutowy RN... No kurcze, chcąc dyskutować o tym czy ZHP upada, jeśli tak to dlaczego i jakie w związku z tym należy podjąć działania wypadałoby chociaż trochę orientować się w tym co się dzieje w ZHP. I najlepiej dyskutować wprost podając proste i jasno określone propozycje działań unikając teoretyzowania pamiętając że wątek ten pewnie czyta jakaś grupa drużynowych, myśląca, zastanawiająca się co powinni zrobić by naprawić ZHP na swoim malutkim odcinku działania.
A co do upowszechniania naszych działań. Nie widzimy możliwości zmuszania kogokolwiek do robienia czegokolwiek w ZHP. Ludzie muszą chcieć. Uznaliśmy, że najlepszym co możemy zrobić będzie podnoszenie świadomości harcerskiej instruktorów. Myslę że powoli nam się to udaje ale to wszystko są działania obliczone na kilka czy nawet kilkanaście lat. Nik nie ma mocy sprawczej by zrobić to w 2 czy 3 lata. Niestety. Zaniedbań 60 letnich nie da się ot tak wyprostować z dnia na dzień. A więc, pierwsze budzenie świadomości, następnie porządkowanie metody i jej składników, a w międzyczasie praca nad strukturą organizacyjną. Wszystko to oczywiście w zakresie który jest dla nas osiągalny. Na wiele rzeczy bezpośreni wpływ mamy nikły... Chociaż pośrednio to już inna historia.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 13 cze 2009, 17:56

Ok. Czy takiego samego zdania jest Maciek? Jeśli tak, to po co te pytania o receptę i robienie wideł z igły. Trzeba było od razu strzelić - Mamy receptę długoterminową, bo się szybciej nie da.
"Długi termin" składa się z terminów krótkich, a na nie składa się teraźniejszość (prościej nie potrafię tego opisać).
Dobrze jest chłopaki. Znacie się na tym i wiecie co trzeba i jak wplatać i przeplatać aby upleść.
Życzę Wam niezmiennie stałego zapału w drążeniu tej skały. Pamiętajcie jednak, o nowych narzędziach pomocnych w tej pracy. Niech moc będzie z Wami.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 13 cze 2009, 19:11

Piotrek, jeśli masz jakieś konkretne pomysły... To dajesz. Każdy kolejny głos się przyda. Im więcej ludzi o tym myśli (i najlepiej działa) tym lepiej. Tylko... Konkrety, dość gadania przez ogródek.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Janek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Janek » 13 cze 2009, 20:19

To, co powiedział Piotr o promocji jest ważne. Osób, które dostrzegają zgrzyty w ZHP jest na pewno sporo. Martwią się tym być może, ale brak im chęci, odwagi, impulsu żeby coś zrobić - wiecie jak jest.
Ja do tej pory nie wiedziałem, że istniej coś takiego jak Krąg Płaskiego Węzła. Jestem może harcerzem tylko 1,5 roku, ale to nie tylko to.
Teraz jest internet, a wiele drużyn ma swoje strony... Bardzo by Wam pomogła akcja umieszczania wyróżniających się banerów z linkiem do kpw.org.pl na stronach harcerskich - zarówno drużyn jak i większych serwisach i portalach.
Wasza strona jest całkiem, całkiem, działalność - jasna i zrozumiała dzięki łatwemu do przeczytania "manifestowi". Trochę możecie pozmieniać, pododawać w stylu "Jak TY możesz pomóc?" czy jakoś tak.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 14 cze 2009, 09:32

Wieża pisze:O tym czy szklanka w połowie jest pełna, czy w połowie pusta gadać mi się nie chce. Jeżeli Ruch, który reprezentujesz ma na celu zmiany to przedstawiciele jego muszą być przyjaźnie nastawieni do sympatyków. Muszą nauczyć się wyciągać wnioski ze zbioru zdań oczywistych pisanych przez sympatyka. W przeciwnym razie zostanie tylko zbiór zdań oczywistych pięciu ludzi z KPW udzielających się na forum, piszących artykuły w HaeR, itp. Kapewu?

ps. Teraz bardzo proszę o łagodny wymiar kary :/
Ale czemu uważasz, że nie mam przyjaznego nastawienia? Czy przyjazne nastawienie oznacza wyłącznie potakiwanie? Czy też chcesz odegrać rolę guru podrzucającego wątki, a my, biedni uczniowie mamy wyciągać wnioski? Wolnego, trochę dystansu. :) Jak napisałem już wcześniej, nie mam czasu, ani siły na kolejne młócenie tego samego i czytanie zdań oczywistych, wręcz banalnych w swej oczywistości. Jeśli masz propozycje rozwiązań, chętnie przeczytam. Jednak jeśli zamierzasz traktować mnie jak ucznia, którego ty prowadzisz ku oceanowi wiedzy, to wybacz, ale dziękuję. Możemy dyskutować jak równi partnerzy, ale nie zgadzam się na pouczanie.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 14 cze 2009, 09:33

Janek pisze:To, co powiedział Piotr o promocji jest ważne. Osób, które dostrzegają zgrzyty w ZHP jest na pewno sporo. Martwią się tym być może, ale brak im chęci, odwagi, impulsu żeby coś zrobić - wiecie jak jest.
Ja do tej pory nie wiedziałem, że istniej coś takiego jak Krąg Płaskiego Węzła. Jestem może harcerzem tylko 1,5 roku, ale to nie tylko to.
Teraz jest internet, a wiele drużyn ma swoje strony... Bardzo by Wam pomogła akcja umieszczania wyróżniających się banerów z linkiem do kpw.org.pl na stronach harcerskich - zarówno drużyn jak i większych serwisach i portalach.
Wasza strona jest całkiem, całkiem, działalność - jasna i zrozumiała dzięki łatwemu do przeczytania "manifestowi". Trochę możecie pozmieniać, pododawać w stylu "Jak TY możesz pomóc?" czy jakoś tak.
Pomysł dobry. :) Sikor, możesz uzupełnić stronę? I rzeczywiście, przydałby się banerek do pobrania. :)

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 14 cze 2009, 12:08

:) ... Możesz uzupełnić stronę... No pewnie, że mozna. Tyle, że muszę mieć o co. Sam tego nie wydumam. Ale pomysł faktycznie dobry a więc opracujemy coś takiego :). Banerki dla zaprzyjaźnionych środowisk to też dobry pomysł. Zaraz po sesji Koza coś stworzy.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 14 cze 2009, 16:31

Nie mogę jednak nie odnieść się do pewnego zjawiska i tutaj bez pouczania i bez zwrotnych informacji proszę od "wiedzących wszystko ludzi".
Każda informacja, pomysł, sugestia, wynikająca z poglądów, mniejszej lub większej wiedzy w tematach harcerstwa, może, ale nie musi być dyskutowana. Ocena zaś osób wyrażających swoje myśli jest płaskim i nie na miejscu w/g ideologii ruchu zjawiskiem.
Osoby krytykujące wokół wszystkich nie mogą liczyć na dyskusję. Krótko - ocenia się pogląd, a nie ludzi. Zaglądający tu młodzi harcerze nie będą stukać w klawiaturę z obawy o krytykę własnej osoby. Nie wszyscy krytykanci jednak to zrozumieją. Może wynika to z błędów wychowawczych, nie karmienia piersią, ostrego traktowania, skrywanych kompleksów. Nie wiem. Jednakże budowanie ludzi jest lepszą drogą do realizacji celów niż tradycyjne, w wielu przypadkach zacietrzewienie.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 14 cze 2009, 21:40

Piękne. Naprawdę. Wydrukuję i oprawię w ramki, a potem powieszę nad łóżkiem :)

Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 14 cze 2009, 22:03

43 to radość o poranku. Kryzys wieku średniego można przeżyć, nie bój nic :) Skróć to i powieś ;)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 14 cze 2009, 23:36

Nie, powieszę w całości, a kryzysu nie przechodzę, bo funkcjonuję według recept życiowych sprawdzonych przez tysiące lat. :)

Wieża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wieża » 15 cze 2009, 00:07

Ok, chociaż na to nie ma mocnych. Myślisz, że tysiące lat temu faceci nie przechodzili okresów "Sturm und Drang"? ;) Poczucie humoru też należy mieć, bo życie i zmagania członka Komitetu Psychoanalizy Wewnętrznej z Rozkładem Normalnym mogą często irytować. Trzeba czasem wyluzować.
Hej, hej, to nie pouczanie, ale rada w dobrej wierze :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”