Harcerz który nie zdał , POMOCY!

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
Harcerz_Anonim
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Harcerz_Anonim » 28 maja 2009, 08:34

Czuwaj! Jestem harcerzem od jakiś 3 może 4 lat . Do tej pory nie miałem takiego problemu aż do tego roku . W tym roku nauczyciele planują postawić mi 3 jedynki (Matematyka , Chemia , Fizyka) a co za tym a żebym powtarzał klasę . Jak Wy drodzy Userzy zapatrujecie się na to że harcerz który powinien świecić przykładem , siedzi rok w tej samej klasie. Czy będzie to wstydem gdy zostanę w ZHP? I czy mam zostać ? Proszę o radę . POZDRAWIAM ;)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 maja 2009, 09:34

Zbyszku, a czy Ty tak się "zaharcerzyłeś" ;) , że nie starczyło Ci czasu na naukę ? Czy po prostu zawaliłes "generalnie " ? Weź się w garść, Radę drużyny poproś o urlop, ale tylko na I semestr/ bo to powinno wystarczyć !/ złóż wobec Rady zobowiązanie poprawy swych "osiągnięć" , wpisz to sobie do próby stopnia, ułóż indywidualny , "wędrowniczy" plan naprawczy i DO ROBOTY DRUHU ! Czas najwyższy, a wogóle to "dałeś ciała" :(

Harcerz_Anonim
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Harcerz_Anonim » 28 maja 2009, 09:53

StaryWilk pisze:Zbyszku, a czy Ty tak się "zaharcerzyłeś" ;) , że nie starczyło Ci czasu na naukę ? Czy po prostu zawaliłes "generalnie " ? Weź się w garść, Radę drużyny poproś o urlop, ale tylko na I semestr/ bo to powinno wystarczyć !/ złóż wobec Rady zobowiązanie poprawy swych "osiągnięć" , wpisz to sobie do próby stopnia, ułóż indywidualny , "wędrowniczy" plan naprawczy i DO ROBOTY DRUHU ! Czas najwyższy, a wogóle to "dałeś ciała" :(
Powiem tak . Nie miałem czasu na naukę gdyż cały czas tkwiłem w organizacji wszystkiego . Jednymi słowami zaharcerzyłem :(

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 28 maja 2009, 11:19

No to teraz na odwyk. Rok bez harcerstwa powinien pomóc. Mnie pomógł.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 maja 2009, 11:59

Klasyka :D
Ale Zbyszku harcerzowi "z krwi i kości" nie przystoi. Weź sobie Wędrówkę do Sukcesu BiPi. Przeczytaj o samodoskonaleniu. Z pewnością sobie poradzisz, bo naturą naszej drogi jest pokonywanie problemów. Swoje niepowodzenie wykorzystaj jako naukę, ćwiczenie charakteru, by więcej nie wybierać czegoś kosztem innych ważnych obowiązków. I tyle ;)
A nam jesienią napisz , jak Ci poszło ! Tylko narzuć sobie już teraz plan - jak wyjść z impasu. Nie odkładaj tego "na później" !
Ostatnio zmieniony 28 maja 2009, 12:00 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Malinek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Malinek » 28 maja 2009, 12:43

Drogi Zbyszku to, że harcerz stara się świecić przykładem to fakt. Każdy z nas czasem niestety ma w swoim życiu czarne chwile. Każdemu może powinąć się noga. To, że nie zdałeś to jest tylko Twoja wina, jednak nie ma co się łamać, bo wszystko jest do pokonania. To na pewno nie będzie wstydem, że jesteś harcerzem i jesteś w harcerstwie. Ja uważam, że nie powinieneś odchodzić, czy też robić sobie przerwę w harcerstwie, bo to nic nie da. Będziesz i tak robił inne rzeczy niż się uczył. Najlepszym dla Ciebie będzie wyjściem rozłożenie sobie czasu. Musisz się zmobilizować i wziąć się w garść i zacząć się uczyć. Poprosić kogoś z drużyny by Ci pomógł w nauce, jeżeli tego nie rozumiesz. Moja rada to:
* po pierwsze poproś o pomoc w nauce
* po drugie załóż sobie terminarz
* po trzecie na pewno nie odchodź z drużyny, lub nie rób sobie przerw, bo to nic nie da jeżeli sam nie będziesz chciał

P.S.
Nie łam się tym, głowa do góry i walcz o to by poprawiać swoje błędy. POZDRAWIAM:)
pwd. Adrian Michał Maciej Malinek Azor Bogdan Hawranek Łazorko HO
Opiekun i były drużynowy 39DH "Malinki" im. św. Floriana w Górowie iławeckim,
z-ca Komendanta Hufca Bartoszyce,
Członek KSW.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”