[odgrzane] Ciąg dalszy sprawy Dominika, którego wyrzucono

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
hilaruczka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hilaruczka » 10 wrz 2008, 10:00

Tak się składa ze na temat Dominika i jego pracy rozmawiałam z wieloma ludźmi z jego środowiska, ale to racja wcale nie chodzi o jego winę czy niewinność, tylko o załatwienie sprawy. I pisałam o tym, ze Druhna Komendantka nie schowała głowy w piasek, tylko przekazała sprawę władzom zwierzchnim - skoro jej decyzje były negowane, może ktoś podejmie lepsze.
Komendantka z Niska została oceniona komentarzem, że przez takich ludzi jak ona ludzie odchodzą z harcerstwa, a takich wniosków wysnuwać nie wolno, bo jest to ewidentne oszczerstwo. To, że Komendantka manipuluje swoimi podopiecznymi na forum czy poza nim - również... I stanęłam w Jej obronie uważam, że przyłbica otwarta jest cały czas... Ale przekonuję się coraz bardziej, że nie ma sensu roztrząsanie tego tu na forum. Bo niestety, w tej kwestii czy innych, dyskusje na forum przekształcają się najczęściej w zadymy i sensacje. Szkoda. Nie temu chyba powinno ono służyć.
Druhowi Piotrowi gratuluję. Niewątpliwym zaszczytem jest korzystanie z dorobku Kamyka w sposób bezpośredni. Chylę czoła. Niemniej wierzę, że wartości wpajane przez Kamyka, pozostają w nas wszystkich.

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 10 wrz 2008, 13:07

Skoro tak dobrze się dogadujesz z instruktorami hufca Nisko, to może dostąpisz zaszczytu udostępnienia Ci ściśle tajnego forum hufca, na którym Dominik jest obsmarowywany... Popytaj ich o dostęp do forum...

Będziesz miała wtedy porównanie dyskusji na tym forum z dyskusją na tamtym. Zobaczysz komentarze dotyczące nas i cytaty z tego forum...

Czego się obawiasz? Że może jednak coś jest w tym, co piszemy?
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 10 wrz 2008, 15:50

Aniu... sprawa została załatwiona w sposób skandaliczny na dodatek nikogo właściwie z nas nie poinformowano o załatwieniu sprawy. Widzisz, to że się wogóle to stało było ogromnym błędem Komendy Hufca Nisko. To właśnie KH jest odpowiedzialna za nadzór nad drużynowymi i ma im służyc radą... No dobra, stało się i wtedy co ? Najlepiej uwalić drużynowego bo przecie KH to kryształowi ludzie. Oni zrobili wszystko co do nich należało. Na bank.
Ja wiem że sprawa była żenująca i włąściwie w interesie wszystkich było jej wyciszenie. To prawda, ale wyciszenie to nie znaczy zamiecenie kupy pod dywan. Należało podjąć szybkie i proste decyzje a następnie poinformować z wyjaśnieniem zainteresowanych. Koniec sprawy. Tak mogło być. Ale nie lepiej udawać że nic się nie stało, zamykać hufcowe forum i robić z ludzi nawiedzonych idiotów. ZARZĄDZANIE W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH MAMY W ZHP NA POZIOMIE DZIECI Z PIASKOWNICY. I to jest żeniujące...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 10 wrz 2008, 16:34

Poczułam się wywolana do tablicy.

Jedyne, czego nauczyłam się na zajęciach z rzecznikiem, to to, że nie wolno kłamać i dawać obietnic bez pokrycia. Jeśli Komendant Hufca wypowiada się "publicznie" powinien być świadom tego, ze mogą paść niewygodne pytania. Czy to dziś, czy to w przyszłości, bo ktoś znajdzie starą wypowiedź.

Czego oczekiwałam od tej sprawy?
Że zostanie ona przeprowadzona "wzorcowo". Chciałam zobaczyć sprawną i silną organizację, odpowiedzialnych i kompetentnych ludzi na funkcjach. Sprawny zarząd. Co zobaczyłam?

Pisanie co bym zrobila będąc na czyimś miejscu jest dla mnie po prostu bezcelowe. Gdybym była mistrzem olimpijskim w szpadzie to na pewno zmieniłabym mieszkanie.

Opuścić powierzoną przez.... Nie wiem jaką Druhna ma tolerancję w sprawie godności osobistej. To już Druhny sprawa.

Dominik nadal pracuje ze swoją ekipą. Ot tylko ,że poza TĄ organizacją. Może znajdzie inną, a może nie. Acha, może mi umknęło coś, ale tkwię w przekonaniu, że Dominik nie składał Zobowiązania.

Druhna Magda pisze, że nie chce oceniać całego hufca Nisko. Już to Druhna zrobiła, oceniając jego Komendantkę.
Małe sprostowanie. Nie oceniam Komendantki tylko jej postepowanie. I dla mnie może być najwspanialszą osobą pod słońcem: miłą, uprzejmą, kulturalną o ciepłym usposobieniu i ciekawej osobowości... Może też być wredną i niereformowalną starą jędzą. To bez znaczenia. To nie konkurs piękności.

Ponadto pierwszy raz widzę, żeby Komendant= hufiec. Ale to tylko taka tam moja uwaga.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 10 wrz 2008, 23:52

hilaruczka pisze:Niemniej jednak, moim skromnym zdaniem, nie nam dociekać kto, dlaczego z kim i jak. Przykro mi jednak – jako instruktorce – czytać sformułowania, jakich użył Druh Paweł „Pieta”, które pozwolę sobie przytoczyć: „Szczerze powiem jeszcze jedno. Osoby robiące coś i mądre odchodzą przez takie osoby jak w Hufcu Nisko (tutaj przez władze). (…) Nie chcą się szarpać z takimi osobami typu komendantka Hufca Nisko czy Adrian.” Wniosek z tego Druhu Pawle, ze niewiele Druh wie o harcerskiej służbie. Osoby „robiące coś i mądre” nie odchodzą z organizacji, kiedy w oczy wieje wiatr. I wydaje mi się, że nikt nie dał Druhowi prawa do oceny takich osób jak komendantka hufca Nisko czy Adrian.
A ja się nie zgodzę z tym co tutaj druhna napisała. Mi tez jest przykro że druhna jest tak stronnicza. I również nie zgodzę się że nie wiele wiem o harcerskiej służbie. Jestem nie od wczoraj instruktorem tego związku i wiele się naoglądałem i przeżyłem. I dobrze wiem jak to wygląda. Wiem znacznie więcej niż druhna mi tu pisze. I to co napisałem to z życia wzięte, a nie jakieś moje teorie.
Po za tym ja nikogo nie oceniam, ale chcę żeby sprawa została uczciwie załatwiona. I Druhna nie może sądzić, że komendantka Hufca Nisko nie ma obowiązku nikomu się tłumaczyć. Skoro publicznie napisała, że napisze jak sprawa stoi to taki obowiązek już ma. Po za tym to wspólny związek, a nie pole do popisu i robienia co chceta w stylu, a my mnie..no..!!!

Mamy prawo domagać się informacji. To nasz wspólny Związek!!! I my go tworzymy, a nie jedna Komendantka!!! Ukrywanie obraźliwych dla kogoś komentarzy na forum to chamstwo. I powinny zostać wyciągnięte tego konsekwencje!!!
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 13 wrz 2008, 04:09

Dygresyjnie: widzę, że taki sam burdel jak w pgk. Z tą różnicą, że Wy macie odwagę i chęć konsekwentnie domagać się odpowiedzi na postawione pytania i w ogóle te pytania zadawać. A takim druhom jak Dominik ściskam wirtualnie prawicę. Należy robić swoje bez względu na okoliczności.
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 13 wrz 2008, 09:27

hilaruczka pisze:...... dyskusje na forum przekształcają się najczęściej w zadymy i sensacje. Szkoda. Nie temu chyba powinno ono służyć.
Tak sądzą TYLO CI , którzy obawiają się konsekwencji swojego postępowania i publicznego osądu. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ZAWSZE tu na forum pojawiały się "protesty" wobec otwartych pytań i zarzutów ze strony osób winnych złych decyzji czy czynów dyskusyjnych. Znamienne są również tzw. "głosy z otoczenia" . W przypadku komendy hufca, wokół której toczy się dyskusja dochodzi wysoce naganny i niewychowawczy kontekst ZAMKNIęTEGO FORUM HUFCA. Niestety w "epoce informatycznej" należało się spodziewać "przecieków". Efekt jest sprzeczny z naszymi ideałami i stawia całą sprawę w złym , nieharcerskim świetle.
Równie istotny, a może nawet ważniejszy jest aspekt sprawy, który poruszył Sikor.
Władze harcerskie - Chorągiew i Główna Kwatera NIE UMIAŁY należycie załatwić tej sprawy. I TAK BYć NIE MOŻE !
Ja wierzę w dobre i w duchu harcerskim intencje druhny Ani, która tu zabrała głos w obronie komendantki hufca. Tyle że chyba sprawy zaszły za daleko........

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 25 wrz 2008, 15:39

Czuwaj!

Ostatnio odbylo sie spotkanie z Komendantka Choragwi, Rewidentem oraz Komendantka Hufca w sprawie zamkniecia i podsumowania akcji zarobkowej. Doszlismy do porozumienia i dlatego prosze o zamkniecie tych wszystkich watkow na forum oraz nie zakladanie nowych w tej sprawie. Jezeli ktokolwiek ma jakies pytania to prosze je kierowac do odpowiednich wladz zhp, ktore mialy z nia stycznosc.

Czuwaj
Dominik Paściak
---
wątek zamykam, nie widzę podstaw do usunięcia dyskusji.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”