[odgrzane] Ciąg dalszy sprawy Dominika, którego wyrzucono

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 22 sie 2008, 22:42

Nic nie zrobiły bo... nie od tego są :/ Taka mamy strukturę i taki statut. Należy na to spojżec w innym ujęciu. Każdy z członków tych organów jest instruktorem, a więc harcerzem, a więc powinien zajmować stanowisko w sprawie. NIE ZAJĄŁ WŁAŚCIWIE NIKT. I to świadczy o naszym systemie stopni instruktorskich i tym co z niego wychodzi.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 22 sie 2008, 23:59

wyciąg z rozkazu komendantki hufca L1/2008 z dnia 02.01.2008r.
10. Wystąpienia instruktorów, zawieszenia instruktorów, skreślenia z listy członków
10.2. Podaję do wiadomości, że z dniem 2 stycznia 2008 roku zgodnie z § 27 Statutu ZHP skreślam z listu członków Związku Harcerstwa Polskiego Dominika Paściaka
Dominik otrzymuje od Komendantki zakaz zwracania się w swojej sprawie na forum. Na forum hufca zaczynają się nieprzyjzne ruchy wobec Dominika.

2008-01-23 23:58:37
Dominik zwraca się z pytaniem na forum.

2008-01-29 19:00:59
Komendantka hufca wypowiada się na forum. Zobowiązuje się po zakończeniu sprawy przedstawić całą dokumentację

2008-01-28 12:07:07
Czesław Przybytek - kontaktuje się z komendantką chorągwi i prosi o ponowny z nią kontakt, dowiaduje się, że "sprawa w toku"

2008-02-08 17:02:11
Dominik informuje o środowym spotkaniu z komendą, które zakończyło się brakiem pozrozumienia

Wypływa sprawa forum, a właściwie dwóch for hufca.

2008-02-19 14:57:21
Dominik podaje daty z pisma: KCH daje czas do 22.02.2008< ciekawa data:x>czas na podjęcie decyzji.(30 dni od 21.01.2008)

2008-03-02 09:46:48
Nadal brak decyzji z KH.

2008-03-25 18:57:05
jak wyżej

2008-08-19 20:07:41
zakończenie sprawy

1. Trochę długo.

2. Proszę Druhnę Komendantkę o wywiązanie się z zobowiązania złożonego publicznie na forum i przedstawienie wszelkiej dokumentacji dowodowej w sprawie. Mile widziane będą skany dokumentów.

3. Zatem co zrobiły właściwe organy?

<Edit: literówka>
Ostatnio zmieniony 23 sie 2008, 22:42 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

adekniedzial
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adekniedzial » 24 sie 2008, 16:22

To może ja zadam pytanie druhowi czy druh jest z jakiejś komisji rewizyjnej?? czy coś w tym stylu?? tylko tyle chce sie jeszcze dowiedzieć ...
Drużynowy 2 Niżańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "UROCZYSKO" Hufiec im.Szarych Szeregów w NISKU

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 24 sie 2008, 18:24

Jeślibyś mógł skonkretyzować do którego druha kierujesz swoje pytanie mógłby Ci on odpowiedzieć. :)

Cieszę się, że ktoś z hufca przeczytał mojego posta, pozwoli to uniknąć skądinąd krępującego pisania maila z prośbą o wywiązanie się z obietnicy.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

adekniedzial
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adekniedzial » 24 sie 2008, 18:51

no to akurat do druha...
Drużynowy 2 Niżańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "UROCZYSKO" Hufiec im.Szarych Szeregów w NISKU

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 24 sie 2008, 18:58

adekniedzial pisze:no to akurat do druha...
Magdalena to imię żeńskie - czyli powinno być do druhny,

I dh Magdalena nie należy do żadnej KR
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 24 sie 2008, 20:21

A co ? Trzeba być z jakiejś KR żeby zadawać pytania KTÓRE POWINIEN ZADAć KAŻDY NORMALNY HARCERZ ???
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 24 sie 2008, 20:23

Madziu pytasz o to co zrobiły właściwe organy... Właściwa w tym miejscu jest chorągiew a chorągwie ... nawet nie będe kończyć :/
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 24 sie 2008, 20:33

Po prostu NIE MAMY DO CZYNIENIA Z NORMALNYMI HARCERZAMI !!!

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 24 sie 2008, 21:03

StaryWilk pisze:Po prostu NIE MAMY DO CZYNIENIA Z NORMALNYMI HARCERZAMI !!!
A raczej instruktorami.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 24 sie 2008, 22:20

K'woli jasności- jak już zaznaczył to Mysiek nie jestem druhem, ale akurat to mi nie przeszkadza ;)

Uważam, że nie muszę należeć do żadnej komisji, co więcej nie posiadam żadnego "poważnego" stopnia. Dlatego powołuję się na słowo dane nam przez druhnę Komendantkę. "Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy"....
Dlaczego próba wyegzekwowania tego tak Ciebie poruszyła? Czyżby to było dziwne dla Ciebie?

To ostatnie, to oczywiście pytanie retoryczne, na które nie oczekuję odpowiedzi. Uważam, że Druh, instruktorze Adrianie powinien nauczyć się opanowywać emocje. Być może wartościowy będzie Druha wkład w Kodeks Instruktorski.

Januszu... ale my się godzimy na to. Nam to zupełnie odpowiada. Póki nie dotyczy nas samych to oczka w dół i do roboty. Szlachetnie nazywamy to pracą u podstaw.

I tu właśnie pojawia się dylemat iście filozoficzny- czy nie robić tego dla idei i w tej sytuacji być kłamcą, czy wierzyć jeszcze i mieć w sobie Kodeks Honorowy Harcerza, a jednocześnie nie postępować zgodnie z nim- być hipokrytą. Dodam, że dylemat ten łatwo rozwiązać porzucając organzację.

A tak swoją drogą... to po co nam te organy, które w praktyce jak widać nie są skuteczne?Tylko dla parady funkcji? :-/
Ostatnio zmieniony 24 sie 2008, 22:23 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 25 sie 2008, 00:30

Dziwny ten Hufiec Nisko. Pamiętam jak Adrian na początku rzucał się tutaj na forum, a okazało się że nie miał praktycznie żadnej wiedzy w interpretacji przepisów. Wyglądało to tak jakby był podpuszczony przez kogoś lub pałał jakąś niezrozumiałą nienawiścią. Myślałem wtedy, że to jakiś dzieciak. Ale tutaj widzę, że od tamtego czasu przybył mu pwd. Ale myślenie twoje Adrianie zupełnie się nie zmieniło. Traktujesz innych jak głupków. A tak nie wolno!!!. A już tym bardziej jak jesteś instruktorem. Chodź tutaj mi się nasuwają inne pytania i wątpliwości
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 25 sie 2008, 20:49

niestety pwd nierowny pwd... A to co piszesz Pieta - rzeczywiscie dziwny ten Hufiec i dziwni ludzie. Gadalem z jednym i jakos tak dziwnie mi sie z nim gadalo. Moze to urok malych hufcow gdzie komenda sobie robi z nich swoje male krolestwo ze swoimi przepisami i zasadami - nie mam racji Adrian?
Zdarzylo mi sie czytac Wasze forum, takze Twoje wypowiedzi Adrian i nasuwa mi sie tylko jedno - nic sie nie zmienilo w stylu Twojego pisania od tamtej pory. Czasem zanim cos napiszesz to pomysl :)
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 25 sie 2008, 21:32

Raczej kwestia dobrego wychowania. Skoro instruktor, który wie o osobistym przykładzie daje takie popisy, to nie za bardzo... widzę go jako instruktora. Przede wszystkim szacunek i braterstwo...No, ale ja nie należę do KR, więc moje zdanie się nie liczy....

Czy wspominałeś Stary Wilku coś o przemianach w młodzieży? :/ Czy to dobry kierunek?

Ponawiam prośbę do Druhny Komendantki Hufca Nisko. Mam nadzieję, że nie będę musiała jakoś szczególnie naciskać...

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 25 sie 2008, 21:55

Ja też ponawiam!!!
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

Zablokowany