[odgrzane] Ciąg dalszy sprawy Dominika, którego wyrzucono

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 25 cze 2008, 13:29

Oczywiście wątek był po cichu przez któregoś z zespołu ds. internetu zamknięty.
A ja wciąż czekam na wyjaśnienie co se sprawią Dominika???????

I prosiłbym o niezamykanie tego wątku jak i innych bo to robi się niesmaczne (przez to forum stało się praktycznie martwe). Ja nie szukam zadymy, ale chcę uczciwie wiedzieć co z tym fantem zrobiono.

Czekam na odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2008, 15:00 przez Pieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 25 cze 2008, 14:23

Ile razy można powtarzać - jeśli będzie wiadomo coś nowego wtedy można zakładać nowy wątek. Jeśli nic się nie pojawia to chyba jasne co się dzieje, prawda?

Na prawdę myślisz że wyciąganie tego co rusz na forum zamiast nękanie ludzi którzy się tym zajmują bezpośrednio jest lepszym wyjściem? Oni na forum za pewne nie zaglądają, czyli jednym słowem pokrzyczmy jeszcze trochę jak to jest niesprawiedliwe pomiędzy sobą nawzajem - tylko po co? Żeby pokrzyczeć? Ci których miało to zmobilizować już powinni być zmobilizowani, jeśli nie są to znaczy że zlewają temat i nic ich wątki na forum nie obchodzą.

Jeśli osoba która przyszła tu po pomoc będzie miała jakieś pytania to zapraszam, jeśli ktoś będzie miał nowe informacje to również. Jeśli nie to nie róbmy znowu burzy na forum. To nie miejsce i czas.

Tamten wątek umarł śmiercią naturalną. Swoją drogą ja zawsze byłem za opcją zamykania wszystkiego co nie żyje pewien okres.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 25 cze 2008, 14:59

Pieta, nudzi Ci się ? przeglądasz forum i bawisz się w odgrzewanie obiadu ? czy liczba postów musi być większa ? na Twoim profilu ? czy Ke ?
Kolejne odgrzewania będą kasowane przez administratorów, jeżeli masz podstawę do rozpoczęcia tematu to napisz, a nie bo ty czekasz bo ty nie wiesz... czy wszystko musi być wyjaśniane na forum ?

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 cze 2008, 05:57

Bobik, a gdzie ma być wyjaśniony temat rozpoczęty na forum? Właśnie to jeden z obowiązków harcerza... zajmowac stanowisko w sprawie... Określony gośc zwrócił się z określona sprawą do naszej społeczności więc nie należy się dziwić że wobec braku kompletnego wyjaśnienia sprawy znajdują się ludzie którzy pytają. A sprawa jest bardzo poważna, wpływająca na losy wielu ludzi i bardzo ich krzywdząca. Więc należy cierpliwie się temu przyglądać. Generalnie to nie torpedowałbym różnych dZiwnych tematów bo i tak jak na forum 100 tys. organizacji wychowawczej to ilośc użytkowników i tematów jest żenująca... Hyh a że przy każdej okazji ktoś "wsadza Wam szpilę" ? To powinno pobudzić Wasz Zespół do przemyślenia dlaczego i znalezienia miejsca w którym jest błąd.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 26 cze 2008, 13:03

Szkoda gadać. Zamykają wątki po cichu. Bo jak to można pytać. Forum umiera (a właściwie umarło) przez działanie Bobika i Orcusa. I zamykają wątki bez jakiegoś porządnego powodu. Normalnie cenzura. Ja się jasno zapytałem, a ty mnie atakujesz. I nie chodzi o jakieś nabijanie tobie postów Bobik. Brak mi słów. Nie chcę tu tego komentować, ale chyba się nie dogadamy. Skąd wiesz że Dominik by tutaj nic nie napisał skoro zamknęliście temat.

A mnie w dalszym czasie interesuje co dalej ze sprawą. I proszę nie zamykać wątku bo nie macie do tego prawa moralnego.

www.koszalin.zhp.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 26 cze 2008, 14:52

NIKT NIE zabrania otwierać wątków! NIKT nie zamyka ich bez przyczyny.

Ale nie otwieraj wątku po to aby zapytać "co tam się ciekawego dzieje w sprawie", jeżeli twórca wątku uważał by, że należy go otworzyć wystarczy mail... i wątek jest otwierany.

Zamykanie wątków nie ma nic w związku z cenzurą, ale pytanie "co tam słychać", a może X chciał się wypowiedzieć ? a może ten X nie ma przycisku ? do napisania nowego tematu ?

Ale wasze śmiałe oskarżenia :) są dobrym pomysłem do stworzenia mechanizmu, który pozwoli autorowi tematu zamykać lub otwierać wątek.

Nie neguje waszej chęci wiedzy ale jeżeli ktoś CO WIE COŚ więcej się nie wypowiedział, nie założył nowego tematu to po co zakładać z zapytaniem "czy coś się dzieje". ?

Myślę, że w obliczu tego tupu zarzutów trzeba przemyśleć sprawę głosowania na adminów albo jakoś tak... może wtedy kiedy któryś z was będzie adminem to wszystko będzie cacy i najlepiej na świecie :) bo jak by mogło być inaczej.

Dzięki za wasze śmiałe przemyślenia. Reasumując cenzury nie ma, nikt nas nie obliguje do zamykania wątków "z góry", jeżeli by tak było zapewniam, że całość zespołu zaprzestała by jakiekolwiek prace. Więc dajcie sobie spokój.

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 27 cze 2008, 09:40

Mysle ze to nic zlego ze ktos chcial zapytac co tam u X itd. Chyba nie jest nic zlego w tym ze ktos wraca do przeszlych tematow, Pieta pamieta i chce sie dowiedziec, a forum jest od tego. Poza tym widac ze nie do konca da sie cos zamiesc pod dywan i ze sa ludzie ktorzy mimo wszystko pamietaja.
Poruszanie tematow z forum ktore juz zostaly "zapomniane" lub nie wzbudzaja juz takiego zainteresowania. To jest tak jak w rzeczywistosci - naturalna ciekawosc sklania ludzi do grzebania w przeszlosci i wyjasniania niewyjasnionych rzeczy. Tam tez sie pojawiaja jakies spiecia typu: "ale po co?", ale sa to powazniejsze sprawy (podam przyklad swiezej sprawy - ekshumacja zwlok gen. Sikorskiego - bo chca sie dowiedziec czy General zginal rzeczywiscie w katastrofie samolotowej. To jest dopiero odgrzewanie tematu). A tu na forum? Sprawa jako wewnatrz zwiazkowa jest powazna i dlatego niektorzy chca sie dowiedziec co i jak.
Mam pytanie do zespolu - skad wiecie ze temat umarl? Na forum moze i tak, a moze nie bylo po prostu zadnych postepow w sprawie, a sprawa nadal zyje. Jak dla mnie mozecie pozamykac kilka dzialow malo aktualnych z: http://forum.zhp.pl/viewforum.php?id=30&p=3
http://forum.zhp.pl/viewforum.php?id=9&p=3 (sluzba na rzecz regionu na Zlocie w Kielcach (!!))
a takim sprawom jak Dominika dac troszke wiecej czasu. Przeciez dla Was to nie wiele, a dla takiego Dominika to duze wsparcie, ze to jest na forum ZHP i ze sprawa jest traktowana powaznie i cos sie tam dzieje (z mneijszym lub wiekszym natezeniem. A jak sie nie dzieje to sprawy na pewno sie jakos tocza i ktos madry ten watek zakonczy jakims podsumowaniem, roznym od tego ze sprawa "umarla" i ewentualnym rozwiazaniem sprawy. A rozwiazanie sprawy to nie usuniecie watku i spieranie sie o to.)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2008, 09:41 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 28 cze 2008, 20:16

Drodzy admini...

To, że ludzie nie poruszali tego wątku wynikało< w moim wypadku> z tego, że postanowiłam dać trochę czasu właściwym osobom, ale mam jakieś narastające przekonanie< powoli zamieniające się w pewność>, że nikt nic nie robi, wszyscy mają to głęboko w okrężnicy, a tu daje się nam na wstrzymanie. Skoro po raz 2<?> odświerzono temat sprawy, to może właśnie świadczy o tym, że jednak wątek nie umarł, tylko spauzował?

Poza tym to ważna sprawa i zaczynam się dziwić, że nie widziałam jeszcze dokumentu w "Interwencji", "Na celowniku" albo innym tego typu programie...a może było tylko nie widziałam?

Ile trwa załatwienie sprawy w ZHP? Z mojego szybkiego rachunku ta tragifarsa już trwa pół roku....

Dbając o dobre imię Związku...sprawa powinna być wyjaśniona już dawno i nie pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości. A tymczasem coraz bardziej zaczyna śmierdzieć...
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

sadnes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sadnes » 19 sie 2008, 19:07

Czuwaj!... Bardzo dziekuje Wam wszystkim ze macie jeszcze sile pytac i domagac sie prawdy ktora macie prawo znac. Aktualnie nie jestem juz w harcerstwie. Przykro mi z tego powodu bo bo mialem za soba wspaniale 7 lat i bylem blisko zlozenia zobowiazania instruktorskiego. Moja 26 osobowa druzyna nie istnieje. Zostala rozwiazana po tym jak mnie wyrzucono. Co do pieniedzy to zostaly w hufcu nisko i oni nimi dysponuja. Czy chcialbym kiedys wrocic do harcerstwa?... sam nie wiem. Bardzo trudne pytanie i nie ukrywam ze troche zhp stracilo w moich oczach. No moze nie zhp ale pewne osoby. Nie jest juz to samo... Zadnych konsekwencji wiekszych nie ponioslem z powodu calej tej afery bo po prostu bylem niepelnoletni gdy to wszystko sie dzialo. Nie moglem odpowiadac za finanse chociaz jakby sie temu bardziej przygladnac to ponioslem pewne konsekwencje. Wyrzucono mnie i zostalem na rok ukarany pozbawieniem mozliwosci pelnienia funkcji instruktorskich.... Moja druzyna nie istnieje juz oficjalnie. Istnieje w naszych sercach i spotykamy sie nadal. Mamy ogniska ze spiewem, gitarami i oczywiscie zabawami. Nadal czujemy sie harcerzami i jednomyslnie stwierdzilismy ze nikt nam tego nie odbierze!... Dziekuje jeszcze raz za jakiekolwiek dzialanie z waszej strony. Tym bardziej ze sie wogole nie znamy. Ciesze sie ze sa tacy ludzie ktorzy probuja pomoc.!... Tesknie za harcerstwem ale tym ktore uczy i bawi, a nie takim ktore traktuje ludzi jak zwyklych smieci. Zycze powodzenia w dalszej niekiedy ciezkiej pracy harcerskiej!... pozdrawiam i czuwaj! ;)

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 19 sie 2008, 22:27

sadnes pisze:Ciesze sie ze sa tacy ludzie ktorzy probuja pomoc.!... Tesknie za harcerstwem ale tym ktore uczy i bawi, a nie takim ktore traktuje ludzi jak zwyklych smieci.
Szkoda, że tylko próbują.... :(

Kpina i skandal. Rzekomo poważna NGO pozwala sobie na coś takiego. Jak dla mnie wszyscy jesteśmy przegrani w tej sprawie. I tak myślę sobie, że marnuję swój czas i energię pracując z ludźmi, którzy najpierw rozwodzą się o wartości pracy z kadrą, oficjalne komunikaty wydają, w których czytamy, że ZHP< nikt inny tylko ten parszywy związek> nie pozwoli krzywdzić dzieci. A tymczasem dzieje się krzywda! Nie cicha, ale już znana w szerokim gronie.

Chyba stąd należy wyciągnąć wniosek, że wszyscy jesteśmy bandą kłamców i hipokrytów. Tępych idiotów, co uwierzą we wszystko. Debili, którzy nie są w stanie zapamiętać skądinąd ważnej sprawy, więc wystarczy wziąć ich na przetrzymanie. O nie drodzy Państwo!

Ten syf spod dywanu ktoś musi wreszcie wymieść. Posprzątane to nie znaczy, że nie widać brudu, to znaczy, że go nie ma.

Dominiku, mam nadzieję, że szlak po którym kroczysz będzie lepszy. Korzystaj z życia. Baw się, ciesz się.... i ....
do zobaczenia na szlaku :)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 sie 2008, 23:05

Spoko Magheru... sprawiedliwość jest nierychliwa ale sprawiedliwa... Prędzej czy później wszyscy winni zapłacą. Szkoda że nie bezpośrednio za to co zrobili i przed ludźmi którym to zrobili. Ale cóż karę poniosą na bank. A każdy trup w szafie śmierdzi coraz bardziej.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 19 sie 2008, 23:26

Dla mnie ta sprawa była pewnym przełomem w myśleniu o tej organizacji i o tym co ja w niej dalej chcę robić...

Rozstrzygnięcie, a właściwie jego uniknięcie ostatecznie przekonało mnie, że tego związku nie da się zmienić, a zakłamanie, nieudolność i kolesiostwo jest na porządku dziennym. W imię pieniędzy i układów poświęcono wartości, które głosimy i rzekomo pielęgnujemy.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 19 sie 2008, 23:30

Niestety ale masz rację :(

www.koszalin.zhp.pl

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 20 sie 2008, 09:09

Januszu, ależ ja jestem spokojna.

Sprawiedliwość powiadasz? Chyba czekasz na tą po śmierci. Ja nie mam zamiaru tak krótko żyć....

Trzeba pomyśleć jak zrobić zadość poczuciu sprawiedliwości ciut wcześniej niż przy Sądzie Ostatecznym.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2008, 09:14 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 20 sie 2008, 12:57

no to ludzie, zbierzmy sie jakoś i wymiećmy ten syf spod dywanu! Jest nas 100 tysięcy. Jak każdy wyśle list do GK że dziadostwo robi, to może przynajmniej nam jakąś oficjalną odpowiedź wystosuje.

Trzeba coś zrobić żeby przestali myśleć że wszystko mogą!!!
Darek
już były drużynowy

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”