Dzień mundurowy w szkole?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
słuchacz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słuchacz » 04 sty 2009, 11:31

- W mojej byłej drużynie taki dzień jest co rok, w imieniny drużyny
- na początku pojawiały się wyzwiska itp. potem jednak jeśli konkretna osoba potrafiła odpowiedzieć, lub po prostu nie przejąć się tym - u innych pojawiła się ciekawość i szczere zainteresowanie
- Znam też drużynę która co czwartek chodzi w mundurze do szkoły i dla tej społeszczności szkoły to chyba juz normalne

insekt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: insekt » 04 sty 2009, 13:25

Mam 13 lat i uwielbiam chodzić w mundurze!:)Mogę w ten sposób pokazać ludziom jaka jestem z tego dumna.Bo kiedy ktoś rzuca jakieś obraźliwe teksty w moim kierunku nie zwracam na niego uwagi,a wręcz czuje się lepiej,że to ja mogę chodzić w mundurze!

Czuwaj!:)

zdziebko24
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zdziebko24 » 04 sty 2009, 21:46

W szkole przy której działa moja drużyna jest taki dzień :)

24Olaa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 24Olaa » 06 sty 2009, 17:18

my kiedys tez mielismy dzien mundurowy 24 dnia kazdego m-ca /no chyba ze wypadl weekend/ ale nie wszyscy harcerze z naszego szczepu sie do tego stosowali i z czasem wiekszosc zaczela zapominac /nie zawsze na zbiorkach bylo to przypominane/ albo olewac..
sam. Aleksandra Lewandowska
przyboczna 24 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej "Strzelnica" im. Ernesta Setona
24 Szczep Harcerski im. Obrońców Westerplatte www.facebook.com/24SzczepHarcerski

tyghrrysek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tyghrrysek » 07 sty 2009, 16:40

Moim zdaniem dzień mundurowy nie przyniósłby zbyt wiele pozytywnego, przynajmniej w szkole, przy której działa nasz szczep. Jeśli organizujemy jakies zajęcia albo impreze w szkole, to mundury przyciągają wzrok, budząc jednocześnie pozywtywne skojarzenie z jakimś fajnym działaniem. Jednak jeśli przychodzimy do szkoły w mundurze, bo tak się umówiliśmy, to tak naprawdę chyba nic nie daje. ^^
24 Toruńska Drużyna Harcerska 'Strzelnica'

zdziebko24
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zdziebko24 » 07 sty 2009, 20:59

Moi harcerze noszą mundury w określony dzień tygodnia, zawsze to okazja by nie musieć zakładać mundurka szkolnego :D

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 20 sty 2009, 23:44

W szkole w której uczę zuchy noszą mundury w czwartki, bo wtedy jest zbiórka. Myślę, że to jest główny powód tego, że jest "dzień mundurowy". Od razu po lekcjach mają zbiórkę, więc nie mieli by się kiedy przebrać, a poza tym mundury byłyby pogniecione. Jak widzę dla nich nie ma nic dziwnego w noszeniu munduru w szkole, inne dzieci też się już przyzwyczaiły, więc nie ma problemu.
A jak ja prowadziłam swoją drużynę to "dzień mundurowy" był w DMB. Każda harcerka szła do szkoły w mundurze i nie bylo problemu, chociaż czasami była jedyną harcerką w szkole;) (miałam dziewczyny z różnych szkół).
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”