Ciąg dalszy sprawy Dominika, którego wyrzucono z ZHP

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 12 mar 2008, 00:37

Oj druhu Adrianie. Proszę nie przeginać. Pamiętam pierwsze posty druha. Oj nieładnie.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 12 mar 2008, 00:45

Ciekawe czy to, co jest wypisywane codziennie na zamkniętym forum hufca Nisko to też wasza wewnętrzna sprawa...
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 12 mar 2008, 11:26

no z tego co pamiętam to generalnie sprawa nie jest wewnętrzną hufca skoro juz przeszło to przez KCh to primo

secundo skoro ktoś się zadeklarował że zda na forum sprawę to czemu dziwi Was że oczekujemy że ktoś spełni swoja obietnicę...

nie bardzo rozumiem że sprawy nie należy rozdmuchiwać bo jest śliska.... no to stwierdzenie Adrianie bardzo mnie zaskoczyło - uważam że jeśli jakaś sprawa jest "śliska" jak to określiłeś to tym bardziej powinno się ja rozwikłać tak żeby nikt (nawet forumowicze) nie miał najmniejszych wątpliwości że temat jest właściwie rozwiązany

czekałeś aż dojdziemy do końca - ale jak stwierdzasz nam się nie udało - no tak skoro wszyscy którzy mają wiedzę poza samym Dominikiem wolą nabrać wody w usta i czekać.... no rozumiem że do czasu rozwiązania sprawy ale nie do końca świata i jeden dzień dłużej - można by sądzić że ktoś bierze forumowiczów na przetrzymanie ;>

piszesz Adrianie że nie wolno ci udzielic informacji innej niż ta którą znamy - czyli potwierdzasz że nie wszystko zostało tu pwiedziane i że są osoby w Hufcu Nisko które mają szerszą wiedze i nie widza potrzeby dzielić się tą wiedzą nawet w sytuacji w której jak to sam określasz "jest to wywalone na forum ZHP" - no to motywacja do tego żeby tą wiedzę zachować tylko dla Siebie macie niezłą

Gdyby w moim hufcu działo sie cos takiego to czy... no wiesz to trudne pytanie bo póki ni eznamy całej prawdy to fakt trudno na to pytanie odpowiedzieć

na pewno gdyby władze mojego hufca nie wykonywały zaleceń KCh (np. co do terminu rozwiązania sprawy) to tak, gdyby mój Komendant dokonał wykluczenia do czego prawo ma tylko sąd harc. to tak samo nie miałbym nic przeciwko temu żeby na forum się wypowiadano .... ale pewnie część się ze mną nie zgodzi...
Ostatnio zmieniony 12 mar 2008, 11:27 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Concordia Ad Victoria

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 mar 2008, 12:28

adekniedzial pisze:ja czytając wasze posty widze ze to niema zadnego sesu bo po 1.nie znacie sprawy po 2.sprzeczacie sie niepotrzebnie po 3.jest to sprwaw nie dotyczaca zadnego z was a ja jako drużynowy wizde ze sprawa jest bardzo sliska i niema sesu jej az tak bardzo rozdmuchiwac... nie odzywalem sie juz troche czekalem kiedy dojdziecie do setna sprway ale nie dokonca wam sie udalo niestety mi nie mozna udzielac reszty informacji bo to co druhowienstwo powinno wiedziec juz wie ja ze swojej strony powiem tyle ze nie podoba mi sie ze inni wcinaja sie w sprawy wewnetrzne hufca ... i zadam takie pytanie: Czy jak by w waszum hufcu była taka sprawa cieszylibyscie sie gdy wszystko było by wywalone na forum całego ZHP???
Sprawa dotyczy każdego z nas, bo wiąże się z obrazem ZHP na zewnątrz.

Dojść do sedna nie możemy, bo jakoś nikt nie kwapi się z podaniem nam pełnych informacji, a na forum waszego hufca wpuszczani nie jesteśmy. Dlatego spokojnie czekamy aż ktoś powie gdzie ten pies jest pogrzebany.

Hufiec, to nie jest suwerenne państwo, w którego wewnętrzne sprawy nie należy się wcinać. Hufiec jest częścią ZHP i jako taki nie ma "wewnętrznych spraw". Sprawy hufca, to sprawy Związku.

Oczywiście, nie cieszyłbym się, gdyby brudy mojego hufca prano na forum publicznym, ale na to jest prosta metoda: nie dopuszczać do brudów.
Jak to pisał Stefan Kisielewski:
Nie ten ptak gniazdo kala, co je kala, tylko ten, co mówić o tym nie pozwala.

Czekam na poważną wypowiedź, a nie coś w stylu "wiem, ale nie powiem".
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

adekniedzial
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adekniedzial » 16 mar 2008, 08:10

No dobrze druhowie macie trochę racji ale ja mam jeszcze kilka pytań : co takiego strasznego jest wypisywane na forum naszego hufca ??, wprawdzie jest tam dział off topic w którym harcerze często nie grzeszą inteligencją ale sądzę, że mieszczą się w średniej krajowej. Jeżeli chodzi o dostęp do forum to nie jesteśmy tak zamknięci jak uważacie bo jest tam dział dla gości i w którym można zadawać pytania i nawet czasami uzyskać na nie odpowiedzi !!
Ostatnio zmieniony 16 mar 2008, 08:11 przez adekniedzial, łącznie zmieniany 1 raz.
Drużynowy 2 Niżańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "UROCZYSKO" Hufiec im.Szarych Szeregów w NISKU

adekniedzial
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adekniedzial » 16 mar 2008, 08:36

adekniedzial pisze:No dobrze druhowie macie trochę racji ale ja mam jeszcze kilka pytań : co takiego strasznego jest wypisywane na forum naszego hufca ??, wprawdzie jest tam dział off topic w którym harcerze często nie grzeszą inteligencją ale sądzę, że mieszczą się w średniej krajowej. Jeżeli chodzi o dostęp do forum to nie jesteśmy tak zamknięci jak uważacie bo jest tam dział dla gości i w którym można zadawać pytania i nawet czasami uzyskać na nie odpowiedzi !!
dodając do ostatniego posta:

Czy nie uważacie, że właśnie u nas nie dopuszczamy do brudów ?? a jak już jakieś się trafią to je pierzemy!! i to czasami wbrew takim wielkim autorytetom jak wy ??.
Drużynowy 2 Niżańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "UROCZYSKO" Hufiec im.Szarych Szeregów w NISKU

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 16 mar 2008, 09:06

Ręce opadają... A z opadniętymi rękami trudno dużo pisać...

Czytałem to, co jest na tym forum. To nie jest temat poboczny napisany przez kilka niezbyt kumatych osób. To jest kilka tematów z sondami, w których wypowiadają się członkowie komendy i jadą ostro po Dominiku.

Te tematy są w dziale zamkniętym po to, aby żaden gość ich nie przeczytał... Więc po co piszesz to, co piszesz? Naprawdę wierzysz, że to jest w porządku?
phm. Mariusz Milka

adekniedzial
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adekniedzial » 16 mar 2008, 10:12

mariuszm pisze:Czytałem to, co jest na tym forum.
Czy mam rozumieć, że Harcerz, Podharcmistrz, Szef Inspektoratu Łączności Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego publicznie mówi o tym, że podszywając się pod inną osobę czyta zamknięte prywatne wypowiedzi innych ludzi ????, gratuluję w takim razie wspaniałego systemu wartości wypracowanego w waszym środowisku harcerskim!!

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 16 mar 2008, 11:57

Adrian. Nie zachowuj się jak jakiś ham nieokiełznany. Zaczynasz mnie wkurzać. I to równo. Czy uważasz, że jest wporządku jeździć po kimś, jednocześnie odmawiając i uniemożliwiając komuś obronę i do tego niewywiązując się z postanowień wyższych instancji jak chorągiew.

Próbujesz odwrócić uwagę tym, że użył sprytu aby się dowiedzieć że postępujecie niegodnie nie tylko jako instruktor ale nawet harcerz.

Czy to uważasz wporządku?

A tak propos. Ile ty masz lat? Bo widzę że myślisz jakimiś prostymi kategoriami.

Zrozum, że tu ludzie wypowiadający się na tym forum to nie jacyś prości ludzie, których można kiwać i zwodzić. To są zazwyczaj instruktorzy pełniący przez wiele lat funkcje instruktorski, znający się na rzeczy i mający jakieś osiągnięcia w życiu prywatnym i zawodowym. Najczęściej skończyli studia.Są to ludzie doświadczeni przez życie.

I należy się im szacunek. Oczywiście Dominikowi też.

www.koszalin.zhp.pl

adekniedzial
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adekniedzial » 16 mar 2008, 12:25

Pieta pisze:Adrian. Nie zachowuj się jak jakiś ham nieokiełznany.
Aha druh to pewnie po Polonistyce??

dla druha informacji cham przez ch się pisze!!

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 16 mar 2008, 13:10

Nie zachowuj się się jak ignorant. Zrozumiałem aluzję. Ale żebyś wiedział to jestem na Politechnice i studiuje Inżynierię (piszę pracę magisterską). I nie odwracaj uwagi od sedna sprawy. Widzę że nic się nie nauczyłeś.

A na moje pytanie nie raczyłeś odpowiedzieć!

www.koszalin.zhp.pl

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 16 mar 2008, 14:19

adekniedzial:

A może moją wypowiedź da się też zrozumieć inaczej. Może czytałem te wątki zanim forum zostało zamknięte? Przeczytaj moje wypowiedzi od początku tego wątku i w wątku wcześniejszym.

Forum zamknęliście po to, abyśmy nie czytali tego, co już tam było. A wtedy były chyba dwie, albo trzy sondy. Zamknęliście je, aby w tajemnicy atakować Dominika...

Najpierw próbowałeś nam wmówić, że na forum hufca niczego nie ma złego. Potem przyznajesz, że może jest coś nie tak, ale napisały to osoby niekumate poza jakimkolwiek tematem. A teraz, gdy zdemaskowałem "ściemę", to piszesz o moich wartościach?

Ile jeszcze chcesz zaprzeczać temu, co się wydarzyło i ile jeszcze będziesz pisał, że wszystko jest ok?

To między innymi Ty się czujesz "niekomfortowo" w związku z tą sprawą. To między innymi Ty czujesz, że ta sprawa nie została załatwiona po harcersku. Więc po co nas tu przekonujesz? Chcesz zagłuszyć wyrzuty sumienia?

Podobno "Harcerz za brata uważa każdego innego harcerza". Czy tak się traktuje brata, jak potraktowaliście Dominika?

Czy to ma naprawdę jakieś znaczenie czy jestem podharcmistrzem, czy nie? Czy to ważne jaką pełnię funkcję i gdzie?

To wy potraktowaliście Dominika jak śmiecia, a nie ja... Nawet gdybym się tu teraz nie wypowiadał i nawet gdybyś nie był świadomy mojego istnienia, to i tak byś się czuł "niekomfortowo" w związku z tą sytuacją. Gdzieś tam w głębi czujesz, że postąpiliście źle...

I tylko wy to możecie spróbować naprawić. My tu na forum jesteśmy ludźmi z daleka. Możemy jedynie dopilnować, aby wasze brudy zostały wyprane porządnie, zgodnie z instrukcjami, zamiast w waszej zardzewiałej pralce. Co nie zmienia faktu, że dzień później możecie znowu wszystko wybrudzić.

Bo Dominik został przez was, a nie przez nas poniżony, został przez swoich "braci" zaatakowany i do dziś jest tępiony oraz pokazywany jako najgorszy przykład. Myślę, że prawdziwy harcerz z hufca Nisko powinien czym prędzej zebrać innych prawdziwych i powiedzieć "STOP! Zacznijmy od nowa, po harcersku i załatwmy tę sprawę tak, aby nie było poszkodowanych...".

Może to naiwne?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2008, 14:23 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 16 mar 2008, 14:34

Nadal twierdze że to nie jest sprawa którą można oceniać zero-jedynkowo i nada lprzestrzegam przed takim postrzeganiem jej.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 16 mar 2008, 17:25

adekniedzial pisze:
Pieta pisze:Adrian. Nie zachowuj się jak jakiś ham nieokiełznany.
Aha druh to pewnie po Polonistyce??

dla druha informacji cham przez ch się pisze!!
Mam wrażenie, że właśnie w ten sposób postępują ludzie z hufca Nisko. Nastolatkowie, którzy bądź co bądź, w trudnej sytuacji zachowują się w sposób co najmniej niewłaściwy.

Odnosząc się do zarzutów do phm. Mariusza Milki- również czytałam to forum, nie użyłam żadnego podstępu< potwierdzenie rejestracji jeszcze mam wydrukowane>. Czytałam, co tam piszecie i byłam zdegustowana. Niech nikt nie waży się mówić/pisać, że takie postępowanie wobec innych-harcerzy, nieharcerzy po prostu wobec drugiego człowieka- jest właściwe. Sondy, w których pytania są co najmniej sugerowane. Administrator pozwalający na zabawy w stylu igrzysk w starożytnym Rzymie.... To wszystko budzi we mnie odrażenie, choć staram się znaleźć usprawiedliwienie. Młody wiek, brak doświadczenia...
Jednak to, co pokazaliście zakrawa na podłość- a dla niej nie ma miejsca, przynajmniej ja nie widzę dla niej miejsca, w harcerstwie. Choć może to młodzieńcza głupota...jednak bez względu na wiek jesteście harcerzami, jesteście instruktorami- a to wymaga od Was dojrzałości.
Pozostaje mi tylko wierzyć, że nauczycie się czegoś z tej całej "historii", że znajdzie się ktoś rozsądny i kompetentny.Wierzyć, że obudzi się w kimś sumienie i poczucie sprawiedliwości... Że wszyscy postanowicie zamiast szukać ofiar i oprawców poszukać PRAWDY.
Smuci mnie, że tak złe świadectwo dajecie o swoim środowisku, o hufcu, o ZHP.

Orcus- tak, ta sprawa jest skomplikowana, ale teraz nie mówimy o Dominiku, cokolwiek uczynił, bądź nie uczynił, ale o standardach postępowania. O człowieczeństwie i kulturze osobistej. O tym jak powinien zachować się harcerz/instruktor wobec kryzysowej sytuacji w swoim środowisku. Jesteśmy organizacją wychowawczą, zatem wychowujmy nawet , a może szczególnie, w takich trudnych momentach. Jeśli ktoś zachowuje się niewłaściwie, to mówmy to, a nie udawajmy, że wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam,

Madi
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 16 mar 2008, 18:21

Popieram Magdę.

I dodam jeszcze jedno. Jeśli to co pisze Mariusz i Magda jest prawdą (co sądzę że jest po tym wszystkim) to to forum powinno być zamknięte, a wobec tych osób surowo wyciągnięte konsekwencje za łamania Statutu naszej organizacji (bo łamanie Prawa Harcerskiego to łamanie jednocześnie Statutu i idące z tym konsekwencje).

Acha. I jeszcze dodam, że wydaje mi się że to wszytko odbywa się za przyzwoleniem władz Hufca ZHP Nisko. A co gorsza młodzi mogą być sterowanie przez starszą kadrę. Osobiście znam takie przypadki dlatego sądzę, że tutaj może być tak samo. A znam bardzo dobrze to. Na własne oczy widziałem i widzę to. Może być to jedna osoba!

www.koszalin.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”