Opolska Rozwiązana

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 26 lis 2006, 23:31

a to czemu?
Darek
już były drużynowy

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 27 lis 2006, 07:32

Powinniście się cieszyć. Jedną Chorągiew mniej. Jak dla mnie należy zlikwidować również wszystkie pozostałe, na pewno wyszłoby to naszej organizacji na zdrowie.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 27 lis 2006, 08:38

sikor pisze:Powinniście się cieszyć. Jedną Chorągiew mniej. Jak dla mnie należy zlikwidować również wszystkie pozostałe, na pewno wyszłoby to naszej organizacji na zdrowie.

Pozdrawiam
A czemu tak myślisz, jestem tylko ciekaw poglądu druha.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 27 lis 2006, 12:11

sikor pisze:Powinniście się cieszyć. Jedną Chorągiew mniej. Jak dla mnie należy zlikwidować również wszystkie pozostałe, na pewno wyszłoby to naszej organizacji na zdrowie.

Pozdrawiam
niewidomy sam do siebie przebierajac palcami po tarce do warzyw
"W zyciu takich pierdol nie czytalem"
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 27 lis 2006, 15:09

Sikor ma, niestety, całkowicie rację. Nie ma żadnych sensownych argumentów za utrzymywaniem kolejnego stopnia struktury w 100 000 organizacji.

A jesli pracujący w KCh instruktorzyzasilą hufce - to dojdzie tylko do wzmocnienia tychże i poprawy w nich pracy.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 27 lis 2006, 15:25

pozwole sobie nie zgodzic sie z tym pogladem
nie zaprzeczam, ze mozna by pogrzebac przy tym cokolwiek -
co do instruktorow - byc moze wzmocnili by hufce ale raczej te miejskie gdzie mieszcza sie siedziny choragwi a i to tez nie tak do konca gdyz wielu z nich nadal pracuje na codzien w macierzystych hufcach
nie widze choragwi jako elementu programowego, jako administracyjno-menadzerski jak najbardziej
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 27 lis 2006, 15:36

Wbrew poglądom Dominika Jan Domina, uważam, że Sikor nie ma racji. Chorągwie skupiają wokół siebie hufce z konkretnych województw, co umożliwia, moim zdaniem, chociażby lepszą koordynację wszelkich przedsięwzięć na szczeblu wojewódzkim i usprawnienie funkcjonowania hufców m.in. poprzez narzucanie pewnych norm, zasad i organizowanie szkoleń wewnątrz niektórych chorągwi. Ktoś może powiedzieć, że GK też może to robić, ale mimo wszystko uważam, że chorągiew ma możliwość lepszego i bliższego kontaktu z hufcami niż osoby stojące na samym szczycie struktury organizacyjnej. Daje to także możliwość stworzenia pewnej społeczności wewnątrz województw.

Wg mnie hufcom z dawnej Chorągwi Opolskiej wyżej wymieniony proces kasacyjny wyjdzie tylko na dobre, gdyż uważam, że Chorągiew Śląska jest jedną z lepiej funkcjonujących chorągwi w ZHP.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2006, 17:50 przez Speedy, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 27 lis 2006, 18:56

zależy w jakim kontekście lepiej funkcjonuje;/...
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 27 lis 2006, 19:15

W kontekście innych chorągwi w Związku.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 27 lis 2006, 20:16

Speedy pisze:Chorągwie skupiają wokół siebie hufce z konkretnych województw, co umożliwia, moim zdaniem, chociażby lepszą koordynację wszelkich przedsięwzięć na szczeblu wojewódzkim i usprawnienie funkcjonowania hufców m.in. poprzez narzucanie pewnych norm, zasad i organizowanie szkoleń wewnątrz niektórych chorągwi.
Taaa ? Wymień proszę kilka choć KONKRETNYCH rzeczy które chorągwie robią a które SĄ POTRZEBNE DRUŻYNOM. Na dodatek to musza byc rzeczy których nie może zrobić duży hufiec. Hehehehe przedsięwzięcia na szczeblu wojewódzkim....
Speedy pisze:Ktoś może powiedzieć, że GK też może to robić, ale mimo wszystko uważam, że chorągiew ma możliwość lepszego i bliższego kontaktu z hufcami niż osoby stojące na samym szczycie struktury organizacyjnej. Daje to także możliwość stworzenia pewnej społeczności wewnątrz województw.
Na dziś to społecznośc 1000 harcmistrzów w wieku koło 60 lat którzy na siłę muszą udowodnić że są bardzo potrzebni w województwie miast zająć sie współpraca z konkretnymi drużynami gdzie ich doswiadczenie (jesli akurat takie mają) zaprocentowałoby tysiąckrotnie.
Speedy pisze:Wg mnie hufcom z dawnej Chorągwi Opolskiej wyżej wymieniony proces kasacyjny wyjdzie tylko na dobre, gdyż uważam, że Chorągiew Śląska jest jedną z lepiej funkcjonujących chorągwi w ZHP.
no to nie chcę nawet wiedzieć jak działają inne choragwie

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 27 lis 2006, 20:18

edekk pisze:nie widze choragwi jako elementu programowego, jako administracyjno-menadzerski jak najbardziej
:)

myślę że biuro rachunkowe i dobry menager zrobią to lepiej, taniej i szybciej.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 27 lis 2006, 20:32

słonko pisze:A czemu tak myślisz, jestem tylko ciekaw poglądu druha.
Dlaczego...
Przyczyn jest wiele. Ale po pierwsze jak cos robimy to pierwsze stawiamy sobie cel, następnie zastanawiamy sie jak go osiągnąć, tzn przy pomocy jakich srodków tak by było skutecznie a tanio.
Podchodzę do tego troszkę inaczej. To takie case study...
Przychodzi do mnie klient któremu gwałtownie rosną oddziały firmy w wielu miastach i pyta czy dla zarządzania nimi powoływać oddziały wojewódzkie ????
Odpowiedź jeszcze 15 lat temu byłaby jednoznaczna... oczywiście. Dziś jest znowu jednoznaczna... w żadnym razie. Przy dzisiejszych możliwościach (świat baaaardzo sie skurczył) do niczego nie są potrzebne struktury pośrednie.
Heh forum to nie najlepsze medium do przekazania tak szerokiego tematu. Wiec może prościej.
Działam jako drużynowy już.... ojć długo... i stwierdzam że chorągiew do niczego mi nie jest potrzebna. Tak samo stwierdzili skauci w wielu innych krajach, tylko to tak już jest że jedni ida naprzód a inni się cofają.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 27 lis 2006, 21:27

Speedy pisze:usprawnienie funkcjonowania hufców m.in. poprzez narzucanie pewnych norm, zasad (...)
No właśnie. I tego się boję najbardziej.

Dlaczego to chorągiew ma lepiej wiedzieć co dla mnie jest lepsze i dlaczego powinna mieć licencję na "narzucanie"?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 27 lis 2006, 22:27

sikor pisze:...Działam jako drużynowy już.... ojć długo... i stwierdzam że chorągiew do niczego mi nie jest potrzebna. Tak samo stwierdzili skauci w wielu innych krajach, tylko to tak już jest że jedni ida naprzód a inni się cofają.

Pozdrawiam
...Działam jako .../wstawic dowolna funkcje od szczepowego w dol/.... już.... ojć długo... i stwierdzam że hufiec do niczego mi nie jest potrzebny. Tak samo stwierdzili skauci w wielu innych krajach, tylko to tak już jest że jedni ida naprzód a inni się cofają.

nie odbieraj tego jako osobista wycieczke ale powiedz mi czy jestes w stanie polemizowac z moja wypaczona forma twojej mysli ?

a co jak zastepowy powie ze jest juz wiele lat zastepowtm i nie widzi potrzeby istnienia jakiejs nadrzednej jednostki miedzy nim a glowna kwatera ?
przeciez system "bluszcz" ma sie dobrze, to moze wystarczy zastep -> GK
chyba ze i GK nie jest tez potrzebna ?

Nie chce dyskutowac nad zawilosciami mechanizmu i jakosci pracy komend choragwi ale nawolywanie do wyrzucenia mlotkow bo ja nie uzywam pozwole sobie porownac do buntu tkaczy recznych przeciw maszynom

jak wyobrazasz sobie pozyskiwanie srodkow na projekty na skale wojewodztw czy makroregionow ?
jak wyobrazsz sobie prace harcmistrza z druzynami ?
jak wyobrazasz sobie nadzor nad druzyna, szcepem, hufcem ? bedziesz wzywal do wszystkiego GK ?
to GK wtedy zwiekszy ilosc instruktorow "skorzanych", ktorzy de facto beda wykonywac zadania obecne przypisane KCh

mozna sie spierac jak powinna wygladac choragiew, czy ich struktura musi byc zgodna z podzialem administracyjnym kraju,

skoro uwazasz, ze krajobraz nez KCh bylby lepszy - przedstaw swoja wizje, przekonaj mnie, ze to bedzie dobre dla ZHP a popre Cie
Ostatnio zmieniony 27 lis 2006, 22:27 przez edekk, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”