Jak zostać harcerzem?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Zablokowany
Emma_Black
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Emma_Black » 11 lip 2006, 17:55

Bardzo chciałabym należec do harcerstwa, ale nie wiem, jak dołaczyć... Jestem na tym forum pierwszy raz i jeśli juz był taki temat to przepraszam, ale nie znalazałm go. Nie wiem też, czy w dobrym dziale to piszę... Więc z góry wielkie sorry...
..jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła i stała się wędrowniczą watrą.!

drużynowa Próbnej Gromady Zuchowej "Modre Elfiki" Kowala Stępocina :)

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 11 lip 2006, 19:35

Teamat poruszany w http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=824
Ale cieszę się, że go poruszasz. Możemy ci pomóc, ale najpierw:
- z jakiej jesteś miejscowości?
- w jaki jesteś wieku?
Możemy dać ci namiary na drużynę, albo możesz sama znaleźć drużynę korzystając z Internetu. Chyba wszystkie hufce, ale na pewno dużo drużyn ma swoją stronę. Więc wchodzisz, spisujesz namiary i ruszasz w świat. Dowiadujesz się kiedy są zbiórki, who is who, bierzesz telefon od drużynowego i/lub zastępowego i pojawiasz się na tych zbiórkach. Tylko nie zrażaj się jak ci pierwsza nie podpasuje! Kolejna będzie lepsza! :)
Życzę powodzenia w odnajdywaniu harcerskiej drogi :D
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Emma_Black
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Emma_Black » 11 lip 2006, 19:47

Jestem z Radomia i mam 15 lat.
Co do stron www znalazłam jedną: http://www.9rdh.org/index.php gdzie jest spis drużyn działających w 9 Szczepie w Radomiu... Ale nie dowiedziałam się nic więcej, nie wiem, do której drużyny miałabym dołączyć, ani nic... Nie wiem, czy wogóle są jakieś inne drużyny w Radomiu niż te, bo nie mogłam nic zraleźć w googlach...
Naprawdę wielkie dzięki za pomoc :)
..jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła i stała się wędrowniczą watrą.!

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 11 lip 2006, 20:21

Spróbuj uderzyć tam. Muisisz po prostu się przejść i zobaczyć czy ci ludzie pasują :)
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Emma_Black
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Emma_Black » 11 lip 2006, 20:37

Ale to do każdej po kolei? Bo własnie nie wiem, która drużyna jest od czego... To znaczy... No nie umiem się wysłowić... Mój tata był harcerzem i powiedział, że ta Drużyna Starszoharcerska to jest dla 'emerytów'... No i juz sama nie wiem :(

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 11 lip 2006, 20:46

Starszoharcerska wg obecnej nomenklatury to dla osób 13-16 lat, chyba, ze leca stara nazwą. Od lat 16 sa druzyny wędrownicze (obecnie, dawniej starszoharcerskie).
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

agnieszka_ok
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnieszka_ok » 11 lip 2006, 20:48

witaj,
jeżeli masz od 13 do 16 lat (tyle masz? nie piszesz o tym, domyślam się być może nietrafnie...), to szukasz faktycznie drużyny straszoharcerskiej. Spis takich druzyn działających w Radomiu masz tutaj:

http://www.radommiasto.zhp.pl/harcerze_starsi.php

Z drużynowych wymienionych tam znam Kasię (prowadzi drużynę, do której link podałaś - nie wiem jak dzisiaj działa drużyna, jakiś czas temu na pewno działała), Karolinę (Kaję) i Ligię (obie bardzo polecam). Znam też drużynę Kliper - ale to drużyna "wodniacka" czyli żeglarska, nie wiem, czy właśnie to Cię interesuje, czy chcialabyś spróbować takiej działalności. Jeżeli tak - także ten kontakt polecam. Do każdej z drużyn masz namiary - maile. Napisz do nich - niech przekonają Cię, że warto, żebyś do nich przyszła na zbiórkę, wstąpiła do drużyny :)

Nie wiem, co Twój tata miał na myśli pisząc o emerytach, ale drużyny te zrzeszają młodych ludzi, a drużynowi także nie mają więcej niż 25 lat :)

pzdrawiam i powodzenia :)
szef ZKK Hufca Ziemi Cieszyńskiej

Emma_Black
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Emma_Black » 11 lip 2006, 22:05

Dzięki za info i pomoc :)
Naprawdę nie chciałam nikogo obrażać ani nic... Ale mój tata był już dawno temu w harcerstiwe, więc może myślał, że jest tak jak kiedyś.

@ agnieszka_ok tam tyżej napisałam, że mam 15 lat :) Aha i działalność żeglarska to jednak nie to, co mnie interesuje... Raczej jeździectwo i kawaleria, ale w Radomiu chyba nie ma czegos takiego. Wiem, że przy Politechnice działa SKJ (w Lesiowie), jeżdżę tam w klubie i we wtorki wachtę ma pan chorąży Paweł Murawski, może znacie...?
I to mam tak te majle do wszystkich po kolei napisać? :D

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

agnieszka_ok
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnieszka_ok » 12 lip 2006, 08:21

Emma_Black pisze:@ agnieszka_ok tam tyżej napisałam, że mam 15 lat :)
Jasne, przeoczyłam odpisując :)

Emma_Black pisze:I to mam tak te majle do wszystkich po kolei napisać? :D
Nie, niekoniecznie. Napisz to tych drużyn i drużynowych "poleconych" :D Ligia 17.07 wraca z obozu drużyny ze Słowacji, a Kaja wyjeżdża wkrótce na obóz drużyny w Bieszczady. Ale do września powinno Ci się udać skontaktować z nimi.

Oczywiście jeżeli czujesz potrzebę, możesz napisać do wszystkich...
szef ZKK Hufca Ziemi Cieszyńskiej

Emma_Black
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Emma_Black » 12 lip 2006, 14:07

Dzisiaj mam zamiar iść do Hufca i się dopytać, bo jutro już wyjeżdżam...

Mam nadzieję, że może kiedyś mi się uda... ;) :D

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”