Potrzebuje rady na temat organizowania rajdu!!

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 17:13

Nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat więc umieściłam go tutaj...
ale do rzeczy... chciałabym zorganizować rajd w mojej miejscowości tylko za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać (chciałam go zorganizować z DH). chciałam żeby to był rajd związany z II wojną światową i pomyślałam że mógł by być rajd "Gęstwinów" ( w mojej miejscowości w II światowej działała drużyna o tej nazwie) chyba że ktoś ma jakis inny pomysł to bardzo proszę pisac!! jeżeli mógłby mi ktoś napisać co powinno być zawsze na rajdzie jak umiejętnie dobrać trase jakiś przykładowy program czy coś takiego byłabym bardzo wdzięczna!! aha i jeszcze jedno chciałabym żeby ten rajd odbywał się co roku byłby dla całego hufca albo i nie tylko... tylko bardzo bym chciała żeby to nie był jeden rajd na tym koniec, tylko żeby ten rajd odbywał się regularnie co roku... bo w naszym hufcu organizowany jest jeden rajd w roku a do innych miejscowości nie jeździmy raczej na rajdy:( a ja chciałabym to zmienić... wszelkie pomysły proszę pisać, ewentualnie kierować na e-maila: polam2@wp.pl
bede naprawde wdzięczna :*:*
Ostatnio zmieniony 06 maja 2006, 09:53 przez harcerka, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 maja 2006, 17:32

Co powinno być zawsze na rajdzie? Uczestnicy i dobra zabawa. Reszta jest do wyboru.

Ja mam duzo pomysłów na rajdy i nie związane z II wojna światową, więc nie podam.

Ale: napisz, punkt po punkcie, co chciałabyć robić na tym rajdzie. Tutaj, na forum, swoje pomysły. Kto wie, może wyjdzie, bez pomysłów z zewnątrz, z tego rajd?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 17:50

nie musi być o II wojnie światowej, więc jeżlei masz jakies pomysły to napisz, mi narazie tylko przyszło do głowy...
więc ja planuje mniej więcej tak:
I-szy dzień:
1. meldowanie patroli
2.apel
3.kominek
2-gi dzień:
1.pobudka:P
2.trasa rajdowa związana z tematem
rajdu
3.ognisko(z gawędą itd. i albo na ognisku albo na kominku przedstawienie zadania przedrajdowego)
4. nocna gra jakaś czy cos takiego
3-ci dzień:
1.pobudka
2.trasa miejska
3. podsumowanie
4. apel
oczywiście w między czasie jakies posiłki, no i nie może obyć się bez zadania rajdowego;)

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 17:51

oczywiscie mile widziane jeszcze atrakcje dodatkowe tylko na razie nie mam pomysłów więc jak by ktoś coś ten wymyślił to nie ch napisze
i inne uwagi

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 maja 2006, 18:09

Hm... to ja mam to organizować, czy Ty? Po co chcesz ten rajd? Skoro jest Ci wszystko jedno, jaka tematyka...

Acha. Dla mnie rajd składa się raczej z takich rzeczy:

2.trasa rajdowa związana z tematem
4. nocna gra jakaś czy cos takiego
2.trasa miejska

Reszta to mniej lub bardziej istotne... dodatki.

Ale - jak do smaku, i w II wojnie, to i np.: przegląd piosenki harcersko-wojennej (historycznej z tamtyh czasów). Np. przygotowanie sie jako "zadanie przedrajdowe" i prezentacja na ognisku.

A na kominku - np. inscenizacja przyrzeczenia z czasów SS. Mroczna piwnica w szkole do tego jest dobra.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2006, 18:14 przez dominik jan domin, łącznie zmieniany 1 raz.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 18:31

oczywiście -ja :P tylko ja ne mam doświadczenia i chciałam zasięgnąć u kogoś rady...
nie jest mi wszytsko jedno jaka tematyka, tylko ja sobie wymyśliłam że o II wojnie ale ktoś może mieć fajniejszy pomysł...
i dziekuje Ci bardzo!! na pewno wykorzystam twój pomysł jest naprawde świetny!!naprawde!! jestem Ci bardzo wdzięczna :*
a ten rajd chce po to żeby :
1. sie cos działo w naszym hufcu
2. takie rajdy są bardzo fajna sprawą a u nas jest tego bardzo mało jak już wyżej napisałam
3. chce przedstawić innym harcerzom jakiś temat żeby ich to wciągnęło
P.S. myslisz że taki rajd o tematyce wojennej mógłby sie odbywac regularnie?? czy nie zabraknie pomysłów itd.
P.S. 2 myslisz że mógłby to być Rajd "Gęstwinów" czy lepiej jakos inaczej?

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 maja 2006, 18:52

Nazwa może być.

Zaś rajd bez problemu może odbywac sie co rok, pomysłów nie zabraknie. A po kilku latach można odświeżyc te stare, w razie czego...

Hufiec ZHP Toruń

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 19:00

dziękuje Ci bardzo!! dzieki tobie "chyba może na pewno" uda mi się zorganizować ten rajd!! i harcerze bedą sie u nas rozwijać!!

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 19:01

a jak by ktoś miał jeszcze jakies pomysły to niech pisze..
;)

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 19:21

aha i jeszcze ważna rzecz jak sie jedzie na biwak to sie załatwia tysiąc różnych spraw formalnych typu ubezpieczenie, itd. czy przy rajdach trzeba załatwiać jakies dodatkowe formalności oprócz takich jakie sie załatwia na biwak??
P.S. z tym tysiącem triche przesadziłam:P:P:P
goraco pozdrawiam wszystkich

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 19:24

teraz tylko pozostaje mi zagłębic się w książki na temat walk harcerzy podczas drugiej wojny i o "Gęstwinowie" i wybrac mysl przewodnią...oraz nakłonić drużynową...
CZuwaj!!
P.S. jeszcze raz podziękuje za podrzucenie mi pomysłu!! może bede miała okazje sie zrewanżować ;):)

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 04 maja 2006, 19:44

GAWęDA!!! Wiem, że było już wymieniane wyżej, ale jak dla mnie to baaardzo ważna część każdej imprezy harcerkisej. Gawęda - w miarę możliwości - oddająca własne przemyślenia i uczucia. Na mnie zawsze to działało - ognisko, ciemna noc i gawęda o... tym, co ważne dla nas. Co ważne jest teraz, co było ważne kiedyś, o naszych wspaniałych ideałach... Ja ostatnio słyszałam przepiękną gawędę o tęczy... MUSI być gawęda!! :) Czuwaj!
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 04 maja 2006, 19:49

i jeszcze jedno mi sie przypomniało... apropo postu 5... jednym z celi tego rajdu jest też integracja między-druzynowa...
mam nadzieje że jeżeli ten rajd dojdzie do skutku zaszczycisz nas swoją obecnością razem z DH, bo chciałabym żeby to był rajd dla harcerzy z całej Polski...
mam nadzieje że WSZYSTKO wypali

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 04 maja 2006, 20:27

Ja wtrące swoje trzy grosze, bo właśnie wróciłem z rajdu "własnej roboty". Planując trasę dobrze ją wymierz, bo grupa zawsze porusza się tempem najwolniejszej osoby. Ponadto zawsze są czynniki pogodowe. Bądż więc przygotowana na radykalne zmiany w trasie. I jeszcze jedno: jako organizatorka upewnij się, że masz OC!!!
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 05 maja 2006, 14:48

dzięki wszystkim!!!!!:*:*
napewno wasze rady się przydadzą!!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”