nowe mundury śmiać się czy płakać??

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 maja 2006, 06:44

sigma pisze:ileż można dyskutować nad czymś co już dawno jest przyjęte i narazie nie zanosi się na to żeby to się zmieniło?
Ile ? Do skutku.
GK sama niewiele zmienia z własnej inicjatywy. Zazwyczaj się ją do tego "zmusza".
Mam jeszcze trochę czasu aby stosując wszelkie legalne sposoby ją do tego "zmusić".
sigma pisze:sądzę że nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać. mamy nowy regulamin mundurowy i nowe mundury i lepiej jest starać się teraz o to aby nie powtórzyła się sytuacja z lat '90 ubiegłego wieku, kiedy to te mundury porostu "zeszmaciały".
A kto tu "płacze" ? Jeśli już, to "płaczą" zwolennicy "deformy" ;)
Można/należy postarać się o jedno i drugie. Bo jedno nie przeszkadza drugiemu.
sigma pisze:myślę też że czas na to aby pomyśleć nad lepszą dystrybucją i nad cenami tych mundurów.
Czas na to był/jest zawsze.
Obecna cena mundurów 4Ż raczej nie ulegnie zmianie jeśli nie ulegną zmianie założenia będące podstawą nowego regulaminu. Aby ceny uległy istotnemu obniżeniu trzeba zmienić założenia.
Czyli wracamy do początku ;)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2006, 07:05 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

zuzka_tarnów
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zuzka_tarnów » 07 maja 2006, 09:54

To teraz moje skromne zdanie na temat nowych mundurów - bardzo pozytywnie oceniam to,że w końcu wszyscy harcerze będą jednolicie ubrani. Może będzie to porządnie wyglądało. Jeśli chodzi o nowe spódnice, to mam zamiar nową sobie kupic, ale w mojej "starej" bede chodzic do granic możliwości.Nowe może i są wygodniejsze, ale przyznam szczerze, że bardziej podobają mi się te stare.. nową kupuję, bo jestem drużynową i przykład dawać muszę, a moje harcerki jeszcze mundurów nie mają, więc nie każę im kupować starych, skoro jest już nowe umundurowanie. Jeżeli chodzi o ceny mundurów, to myślę,że jeszcze spadną, ale to zależy od tego,jak dużo osób będzie je kupować. Na szczęście spódnice nie są obowiązkowe - mniejszy wydatek."Stare" mundury można było od kogoś odkupić za śmieszną cenę, albo załatwić sobie za darmo. Teraz ci biedniejszi harcerze będą mieć problem..ale z tym to już drużyny musza sobie poradzic. Z nowego umundurowania najbardziej podobają mi się pasy dla harcerek - mają małe klamry i mieszczą się nawet w wąskich szlufkach
pwd. Zuzanna Karwat
drużynowa 10 TDH "Młody Las"
im. Partyzantów AK oddziału Regina II
pełnomocnik Komendanta Hufca ds. kształcenia
członkini Referatu Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 07 maja 2006, 11:23

19kldh już tyle dyskusji się przetoczyło przez to forum i nie było zauważonych w GK więc dlatego sądzę że często takie klepanie w klwiature nie ma sensu. czy nie lepiej jest bezpośrednio udeżać do osób odpowiedzialnych za tą działkę? pewnie będzie to bardziej skuteczne.

a jeśli chodzi o te spódnice to nie wiem czy zauważyłyście (mówię tutaj do druhen) że oprócz spudnic są też spodenki, które do wędrówek są chyba bardziej wygodne niż spudnice, choć akurat w tym temacie nie czuję się ekspertem;)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 07 maja 2006, 12:07

do 19 kldh: do czego zamierzasz "zmusić"GK? bo chyba dokładnie nie zrozumiałam...jeżeli chodzi o jakieś reformy mundurowe to jestem za!
ja tylko mam nadzieje że jeszcze będą jakieś zmiany w mundurach, chodzi o materiał oczywiście bo materiał z jakich były robione stare mundury to ...tragedia... no i oczywiście o krój spódnic!!
a co do tych spodni to nie jestem do nich przekonana, wole ubierać długie spodnie;)

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 07 maja 2006, 16:13

mnie tam nie przeszkadzają nowe mundury. Fakt, że spudnice teraźniejsze są ładniejsze, ale nie zapominajmy, że nowe mundury trzebabędzie mieś dopiero za jakieś 2 lata. Narazie cieszmy się tymi co mamy
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 maja 2006, 18:06

sigma pisze:19kldh już tyle dyskusji się przetoczyło przez to forum i nie było zauważonych w GK więc dlatego sądzę że często takie klepanie w klwiature nie ma sensu. czy nie lepiej jest bezpośrednio udeżać do osób odpowiedzialnych za tą działkę? pewnie będzie to bardziej skuteczne.
Jedno nie przeszkadza drugiemu. Czy napisałem że będę stosował wszystkie legalne sposoby ? ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Milenka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Milenka » 07 maja 2006, 19:50

Nowe mundury mają wiele zalet, oczywiście mają też wady. Mi bardzo podoba się to, że bedą z lepszego materiału - nie będą się tak szybko niszczyć i spierać. Jednak bardzo nie podoba mi się rozporek w spódnicy.... nie wyobrażam sobie harcerki idącej miastem w wietrzny dzień pokazującej cała swoją bieliznę.
Zbudujemy mały obóz, bramę zbudujemy z serc, a z tych dusz co tak gorące zbudujemy sobie piec :)

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 07 maja 2006, 20:07

No przecież to, że w spudnicach są rozporki nie znaczy, że harcerki będą pokazywać bielizna. Fakt, że czasem może się on odsunąć, ale przecież guziczki teraz czasami też się odpinają.
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 08 maja 2006, 00:29

Milenka pisze:Jednak bardzo nie podoba mi się rozporek w spódnicy.... nie wyobrażam sobie harcerki idącej miastem w wietrzny dzień pokazującej cała swoją bieliznę.
patrze sobie na te fotki nowych kiecek, patrzę i patrzę, a rozporka jak nie widziałam, tak nie widzę ;)
http://4zywioly.pl/forum/images/photos/ ... ad0ed3.jpg
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 08 maja 2006, 14:21

Nie wiem jak u was ale u nas spudnice ubiera się tylko na jakieś specjalne okazje (jakiś zlot, impreza hufca) i to tylko niekiedy. Ale mimo wszystko nasze teraźniejsze spudnice są ładniejsze a pozatym mundur i spudnica są jednakowego koloru a teraz? mundur jasny a spudnica ciemna.

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 08 maja 2006, 20:58

Też fakt. W końcu wszystkie harcerki będą ubrane tak samo i nie będzie się co martwić, że ktoś powie jaka ta spudnica brzydka czy coś w tym stylu, ale i tak wolałabym, aby spudnice były tego samego kolru co mundury.

Milenka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Milenka » 08 maja 2006, 22:15

orite pisze:patrze sobie na te fotki nowych kiecek, patrzę i patrzę, a rozporka jak nie widziałam, tak nie widzę ;)
Widziałam inne zdjęcia, gdy były pierwsze wiadomości o nowych mundurach i na fotkach spódnice miały rozporki z tyłu. Możliwe że z tego zrezygnowali.
Zbudujemy mały obóz, bramę zbudujemy z serc, a z tych dusz co tak gorące zbudujemy sobie piec :)

maciupa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maciupa » 19 cze 2006, 22:03

To moze sie nadać do Regulacji prawnych ale tu chyba też.

Czy to że nie ma już wywijek w regulaminie znaczy tyle że nie można ich nosić (nie mowie że teraz tylko po 2008)
Czy jesli nie zostało wspomniane w regulaminie o wywijkach to znaczy że nie ma "zakazu" ich noszenia?

(Osobiscie uważam że jest to przeżytek)
pwd. Jakub Maćkowski HO
Krakowski Harcerski Krąg Akademicki "Diablak"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”