nowe mundury śmiać się czy płakać??

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Zablokowany
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 03 maja 2006, 19:05

a fu - kolejny anoim... uzupelnij dane w profilu, mysle ze wtedy nawet z osobami odpowiedzilnymi za reforme bedziesz mogl/mogla spokojnie prozmawiac nt. mundurow.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 03 maja 2006, 20:38

Tak sobie to czytam i normalnie mnie nosi. Czy wy zawsze musicie wszystko negować? Czemu nie wypowiadaliście swojego zdania na temat mundurów wtedy, kiedy był na to czas? Najlepiej narzekać i mieszać z błotem po fakcie prawda? Każdy miał prawo coś powiedzieć, zaproponowac poprawki, ulepszenia - nikt nic nikomu nie narzucał odgórnie. Podzwiam ludzi, którzy odważyli się zrobić coś z mundurami na poziomie całej organizacji. Trzeba było mieć na to wielką odwagę, stawić czoła wielu takim maruderom i wnieść ogromny wysiłek organizacyjny. Doceńcie trud, skoro same/sami nie byliście w stanie się za to wziąść. Chyba przyzwyczailiście się tylko ganić, a gdzie w tym wszystkim ta niby nasza harcerska pozytywność? Z takim podejściem można zniszczyć nawet najbardziej "zapaloną" i chętną do działania osobę i czy o to wam w tych wypowiedziach chodzi? By zniechęcić tych, którzy coś chca?
Ja:) pisze:Eh... bedziemy wygladać jak Ciotki klotki to totalna masakra...
chyba nikomu nie podobaja sie nowe mundury i nie wiem kto to bedzie nosił
To jest Twoje prywatne zdanie i nie pisz za wszystkich. Chyba nikomu tzn. komu dokładnie i bez ogólników - Tobie,...,...,...,.... odejmij to od ponad 140 tyś członków i zobaczymy czy się podobają, czy nie. Nosić będą wszyscy, bo taki jest obowiązujący regulamin mundurowy ZHP czy Ci się to teraz podoba, czy nie. Osobiście na temat tego, jakie nowe mundury powinny być, nigdy się nie wypowiadałam i to, co teraz piszę to tak ze strony osoby, która patrzy na to bezstronnym okiem (byś mnie nie posądzała o jakąś stronniczość). Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 maja 2006, 20:40 przez marzenka, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 03 maja 2006, 21:22

bzytbzyt pisze:hańba hańba.....gdzie się podziali instruktorzy z odrobiną gustu i smaku?????
Hańba, tak jest, hańba!

Gdzie się podziali instruktorzy z odrobiną odwagi cywilnej, tacy co nie boją się mówić co myślą pod własnym nazwiskiem, a nie pod jakimś przezwiskiem?

Pewnie gdzieś są... ale bzytbzyt do nich nie należy. Hańba druhu/druhno!

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 03 maja 2006, 21:22

brawo Druhno, popieram :)
czasem jak Druhna, jako kobieta podniesie głos - to inaczej to za brzmi ;)
szczególnie popieram za harcerską pozytywność, której tutaj na forum niestety jest mało

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 03 maja 2006, 21:30

hm.. Marzena szkoda pisania dla takich postów. zawsze się znajdzie ktoś kto wyskakuje jak Filip z konopi gdy już dawno jest po ptakach. zresztą jak nie będą chcieli nosić nowych mundurów to nikt ich nie zmusi i nawet nie będzie próbował bo rozumiem że dla tych osób lepiej żeby w ZHP noszono z dumą olimpijki i 20 różnych krojów mundurów. oczywiście to jest lepsze dla naszego wizerunku. no oczywiście nie wspomne o tym że lepiej jest nosić mundur zrobiony z odpadów włukienniczych niż z jakiejś pożądnej tkaniny. kwestia gustu i upodobań. mnie się nowe mundury podobają i sądzę że są lepsze niż stare. a jak ktoś uważa inaczej to jego sprawa. ale niech nie zaśmieca swoimi frustracjami forum.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 03 maja 2006, 21:37

w połowie kwietnia jeszcze nie było tych nowych mundurów w 4 Żywiołach, czy one już są, czy Ci którzy je krytykują przynajmniej widzieli te mundury na kimś?
bo wątpie aby sami je ubrali i przetestowali
jeżeli widzieli, czy aby te mundury to były nowe mundury ZHP czy inne?

pytam, bo nie wiem :(

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 03 maja 2006, 22:01

zasadniczo nowe mundury można kupić już od połowy lutego, ale ostatnio (z tego co czytałem na stronie 4żywiołów) były jakieś problemy ze szwalnią no i że już teraz jest wszystko ok.

a te głosy sprzeciwu to przez osoby, które uważają że jak było 20 lat temu to i teraz jest dobrze i pewnie nawet nie mają zamiaru spojrzeć na te nowe mundury bo im oczy wypali;)
hm. Krzysiek Wojtas HR

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 03 maja 2006, 22:07

sigma pisze:a te głosy sprzeciwu to przez osoby, które uważają że jak było 20 lat temu to i teraz jest dobrze i pewnie nawet nie mają zamiaru spojrzeć na te nowe mundury bo im oczy wypali;)
Informuje, że 20 lat temu mundury były z dobrego materiału i porządnie uszyte i proszę ich nie obrażać, bo miałem mundur po tacie i znakomity krój, materiał, tylko przez 20 lat zblakł na prawie biały, ale trzymał się jak trzeba.
Dopiero w latach 90 mundury powstały że tak powiem z odpadowej serii, a proporcje np. kieszeni zależały od kawałków materiału, który został i nikt nie chciał go użyć.
Ja jestem za nowymi, brałem udział w dyskusji i będę brał.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 03 maja 2006, 22:09

Tu to się zebrało chyba całe środowisko anty co postanowili być anonimowi
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 03 maja 2006, 22:09

hm.. Basiu to dlaczego dopiero teraz o tym mówisz a nie brałaś udziału w dyskusji kiedy regulamin był w trakcie konsultacji? przeczytaj może argumenty g00rka na temat zmian regulaminu i tego dlaczego nowe mundury wyglądaja tak jak wyglądaja. wtedy będzie sens rozmawiać.
hm. Krzysiek Wojtas HR

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 03 maja 2006, 22:25

A To już jest wina drużynowych, instruktorów itp w danych jednostkach nieuświadomionych ogólniezwiązkowo.
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”