Zadłużenie ZHP

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 26 kwie 2006, 11:07

dla jasności jestem członkiem komendy, ale informacja o sytuacji u nas w hufcu została jak najszybciej przekazana do drużynowych- jest to zbyt ważna informacja aby ja zatrzymać tylko dla siebie..

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 26 kwie 2006, 11:23

eni_a pisze:dla jasności jestem członkiem komendy, ale informacja o sytuacji u nas w hufcu została jak najszybciej przekazana do drużynowych- jest to zbyt ważna informacja aby ja zatrzymać tylko dla siebie..
Orcus wiedzisz informacja dotarla nawet na sam dol, do druzynowych ;)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 26 kwie 2006, 11:38

pigwa pisze:A druga kwestia, to w tym wypadku wydaje mi sie, ze informacja szybko dotarla do dolu, jak pisze o niej czlonek hufca, ktory dostal oficjana informacje. Znaczy, ze przekaz zadzialal.
Jednak nie wydaje mi sie - przeczytaj pierwszy post. Autor wyraznie nie wie co jest grane. Wie ze zablokowano mu(jego hufcowi) konto. I wszystko poszlo na dlugi GK a c tego co napisal Jedrzej wynika ze to nie dlugi GK tylko swieza sprawa odszkodowania. Co do dotrcia wiadomosci do druzynowych - milo slyszec ze gdzies w Polsce funkcjonuje sprawny przeplyw informacji;)

Milobybylo wiedziec o mozliwosci wystapienia czegos takiego _zanim_ sie to wydarzy.

A co do glownej strony ZHP: to nasz wizytowka i nie warto IMHO psuc wizerunku "bo cos moze sie wydarzyc". Co inego informacje ze sie wydarzylo - jestem jak najbardziej za przejrzystoscia dzialania. Ale np. niedawna sprawa "ciekawego" rozkazu i wyjasnieie tej sprawy nie musi byc rodmuchiwane bo ludzi z zewnatrz raczej to nie interesuje. Natomiast tych czlonkow organizacji z cala pewnoscia i zeby nie musisc szukac pozniej oswiadczen na stronach roznych wydzialow GK tylko takie informacjie powiny byc zebrane w jednym miejscu.

Nie wszystkie informacjie musza docierac jednoczesnie na zewnatrz i do wnetrza organizacji. Czesc jest skierowana do czlonkow, czesc do ludzi z zewnatrz a czesc do wszystkich.

Co do rozwiazan to wystarczy strona z porzadnym systemem newsowym - kazda sprawa to nota informujaca o jej zaistnieiu nastepnie do kazdej podpinamy kolejne informacje o przebiegu, dzialaniach jakie podejmuje sie w celu wyjasnienia. Przydalby sie system personalizacji/sledzenia pozczegolnych watkow i komentarzy.

W sumie sprawa nie trudna do zrobienia, gorzej z prowadzeniem bo cos takiego nie moze byc martwe. Mamy kolejnego instuktora zatrzymanego z podejrzeniem o pedofilie to warto zeby informacja poszla wewnatrz zeby juz jak kiedys pisalem nie byc postawionym w glupiej sytuacji przez dziennikarza ktory wie wiecej niz my co dzieje sie w naszej organizacji a jak wiemy dziennikarze zawsze przygotowuja sie dobrze do spotkan jesli zwesza dobry temat.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 11:40 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 26 kwie 2006, 11:49

Informacja dotarła do choragwi. Komendanci wiedzieli natychmiast po pojawieniu się problemu. W pierwszej kolejności księgowość ZGK ZHP, powiadomiła księgowe chorągwi.

Na ten temat debatowali we wtorek komendanci chorągwi na spotkaniu w Perkozie.
Dziś pójdzie jeszcze oficjany komunikat GKZHP na temat bieżącego stanu działań i co należy robić.

Informacje oficjalne do komend typowo trafiają poprzez komunikat GK ZHP.

Czy mamy wymyślać lepsze drogi komunikacji? Może newsletter do każdego zainteresowanego?

Tak naprawdę dotarcie informacji zależy od osób w komendanch otrzymujacych komunikaty. To one selekcjonują informację i jak widać jak chcę to przekażą.

Po za tym, w nowej wersji strony głównej, komunikaty GK ZHP będą się tam też pojawiały.
Strona będzie miał strukturę podobną do onetu i mam nadzieję, że wtedy będzie łatwiej do niej dotrzeć.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 11:55 przez Jedrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 26 kwie 2006, 11:49

wiecie w tym wszystkim nie bardzo mi tylko pasuje określenie " informacja dotarła nawet na sam dół" a co to jest ten "dół?" bo jeśli tym dołem są druzynowi to coś jest nie tak...

ale to sie już tylko czepiam słówek...

a co do autora wątku: sprawa jasna, zablokowane konto i kasa jego drużyny czy szczepu, która sie tam znajduje.. naprawdę uwieżcie mi drużynowych mało interesują długi GK-i, tym bardziej czy są one świeże czy stare... wiesz trochę jest nie tak z naszymi przepisami skoro chorągiew z jednego końca Polski źle sie ubezpieczy a inne za to odpowiadają...

oby jak najszybciej uzyskać osobowość prawną, bo tak to cienko widzę przyszłość...

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 26 kwie 2006, 11:52

orcus pisze:Jednak nie wydaje mi sie - przeczytaj pierwszy post. Autor wyraznie nie wie co jest grane. Wie ze zablokowano mu(jego hufcowi) konto. I wszystko poszlo na dlugi GK a c tego co napisal Jedrzej wynika ze to nie dlugi GK tylko swieza sprawa odszkodowania.
Sa dwie mozliwosci, ze albo informacja do autora nie dotarla, albo nie staral sie poznac szczegołow. Ale faktem jest ze w tej dzialce jest duzo do poprawy
orcus pisze:Co do rozwiazan to wystarczy strona z porzadnym systemem newsowym - kazda sprawa to nota informujaca o jej zaistnieiu nastepnie do kazdej podpinamy kolejne informacje o przebiegu, dzialaniach jakie podejmuje sie w celu wyjasnienia. Przydalby sie system personalizacji/sledzenia pozczegolnych watkow i komentarzy.

W sumie sprawa nie trudna do zrobienia, gorzej z prowadzeniem bo cos takiego nie moze byc martwe. Mamy kolejnego instuktora zatrzymanego z podejrzeniem o pedofilie to warto zeby informacja poszla wewnatrz zeby juz jak kiedys pisalem nie byc postawionym w glupiej sytuacji przez dziennikarza ktory wie wiecej niz my co dzieje sie w naszej organizacji a jak wiemy dziennikarze zawsze przygotowuja sie dobrze do spotkan jesli zwesza dobry temat.
Jako strona ogolnie dostepna?

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 26 kwie 2006, 11:56

eni_a pisze:wiecie w tym wszystkim nie bardzo mi tylko pasuje określenie " informacja dotarła nawet na sam dół" a co to jest ten "dół?" bo jeśli tym dołem są druzynowi to coś jest nie tak...

ale to sie już tylko czepiam słówek...

a co do autora wątku: sprawa jasna, zablokowane konto i kasa jego drużyny czy szczepu, która sie tam znajduje.. naprawdę uwieżcie mi drużynowych mało interesują długi GK-i, tym bardziej czy są one świeże czy stare... wiesz trochę jest nie tak z naszymi przepisami skoro chorągiew z jednego końca Polski źle sie ubezpieczy a inne za to odpowiadają...

oby jak najszybciej uzyskać osobowość prawną, bo tak to cienko widzę przyszłość...
Druhno lub druhu, to nie dlugi GK a ZHP.
A ze problem obciazen jest problemem to kazdy wie i dlatego tez ruszyly prace nad osobowoscia

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 26 kwie 2006, 12:01

W kwesti ubezpieczenia.
Naczelniczka ZHP podjęła decyzję w sparwie podniesienia kwoty ubezpieczenia ZHP od odpowiedzialności cywilnej do 400 tyś. zł. (dokładnie podamy później).

Do tej pory było to 50 tyś. zł. i tyle wypłaci ubezpieczalnia w sprawie harcerza z dolnośląskiej.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

hajder

Post autor: hajder » 26 kwie 2006, 12:45

wiesz co eni_a... jak czytam Twoje posty to dochodzę do wniosku, że Twój podpis jest do nich bardzo adekwatnym komentarzem!

mało to konstruktywne, ale na priv napisz to wytłumaczę Ci dlaczego...

pozostałych czytelników przepraszam, ale po przeczytaniu tego wszystkiego nie mogłem sobie odpuścić.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 12:51 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 26 kwie 2006, 13:05

Jedrzej pisze:Tak naprawdę dotarcie informacji zależy od osób w komendanch otrzymujacych komunikaty. To one selekcjonują informację i jak widać jak chcę to przekażą.
mam wrazenie ze zle mnie zrozumiales - nie mam do Was pretensji za sposob przeplyu informacji bo to nie tylko od Was zalezy - jak moglbym miec pretensje o rzeczy na ktore nie macie bezposrednio wplywu... natomiast prosba moja dotyczyla jego usprawnienia/zalatania, moze malej reorganizacji.

proplem przeplywu informacji jest stary jak swiat dlatego nie chce mi sie wierzyc w naprawe istniejacej drogi sluzbowej. Stad moj pomysl ominiecia poszczegolnych komend i wystawiania wiadomosci z GK na stronie internetowej.
Jedrzej pisze:Po za tym, w nowej wersji strony głównej, komunikaty GK ZHP będą się tam też pojawiały.
Strona będzie miał strukturę podobną do onetu i mam nadzieję, że wtedy będzie łatwiej do niej dotrzeć.
Wiec mam szczera nadzieje ze na gorze ludzie jak zobacza ze maja taki system to sie tym zachwyca i stwierdza ze nie moznamarnowac takiego potencjalu i beda tworzyc i przekazywac wszelkie komunikaty. Bo zeby to mialo sens to wszyscy odpowiedzialni za te informacje na gorze musza przekazac je do Was zebyscie mogli je opublikowac.

A skoro juz pojawil sie temat to jak zwykle nie omieszkam go podrazyc - kto tworzy ow system? Firma zewnetrzna, ZI czy jakis inny zespol?
Pozdrawiam
orcus

hajder

Post autor: hajder » 26 kwie 2006, 13:10

w kwestii publikacji informacji (nazwijmy to) niejawnych wśród członków ZHP.

Jakże prostą, przyjemną i pozwalającą rozwiązać przynajmniej 10 innych problemów ZHP metodą na kontrolę kto ma dostęp do tych informacji jest wprowadzenie karty członkowskiej ZHP

musze przyznać, że zadziwia mnie w tej kwestii hipokryzja ZHP. Z jednej strony twierdzono, że są problemy ze sprawami członkowskimi, których rozwiązać się ni da, a z drugiej wprowadzona została karta rabatowa, której drobna modyfikacja pozwoliłaby na rozwiązanie wielu kwestii.

Do karty rabatowej wystarczy dodać zdjęcie, pesel, adres i datę wstąpienia (złożenia przyrzeczenia), a na drugiej stronie naklejać co roku małe holograficzne znaczki, w zamian za opłącenie składek (pomysł pożyczony od PTTK).

W ten sposób rozwiązujemy kwestie:
- kto jest członkiem ZHP a kto nie (koniec kwestii typu: "no... ten druh co molestował to był u nas 30 lat temu, ale teraz w zasadzie nie działa")
- kto opłacił składki (i niech mi ktoś powie, że łatwiej zebrać składki co miesiąc niż raz na rok)
- kto ma bierne prawo wyborcze (jak płaci to trafia na listę członków)
- ilu mamy członków ZHP (tworzy się ogólnopolską bazę i w ten sposób nie trzeba wydawać nowej karty np. po zdobyciu stopnia, bo wszystko można sprawdzić przez internet)
- spis staje się niepotrzebny... można analizować sytuację ZHP na bieżąco (po wprowadzeniu dodatkowych rozwiązań, ale karta jest tu kluczowa)
- karta rabatowa jest (jako element karty członkowskiej) i funkcjonuje skutecznie, bo wydaje się ją raz np. na 10 lat
- pozbywamy się idiotycznego i jakże ważnego elementu tzw. Tradycji Harcerskiej
- tworzymy rozwiązanie pozwalające właśnie na dostep do informacji niejawnych z punktu widzenia interesu związku (btw, możliwe jest to już teraz, ale nikomu nie zależy)
- dane żadnego instruktora nam się nie zgubią bo nawet po odejściu z ZHP, lub zmianie przydziału mamy do nich dostęp (po odejściu tylko za zgodą danej osoby - patrz ustawa)
- można kontrolować czy w kwestii zdobywania stopni, próby harcerki/harcerza, tworzenia drużyny, powołania na funkcje przestrzegane są regulaminy... wystarczy proste zapytanie do bazy wypisujące np. drużynowych poniżej 16 lat lub 18-letnich młodzików!

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 26 kwie 2006, 13:55

Bardzo dobry pomysl... ale to iny temat:
http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3756
Pozdrawiam
orcus

hajder

Post autor: hajder » 26 kwie 2006, 15:26

pigwa pytała: "jak to zrobić?"... więc napisałem!

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 26 kwie 2006, 22:19

Owszem, masz do tego wszelkie prawo. Ale zwykła i powszechna kultura wymaga, by rozmówcy wiedzieli z kim dyskutują, prawda? Korzystam z sieci i znam netykietę. I mimo to uważam, że grzecznym byłoby się przedstawić. No, chyba że ktoś ma coś na sumieniu, albo boi się jakichś tragicznych w skutkach konsekwencji...

Przekora mnie nie przekonuje. Tu nie chodzi o kwestię "nie muszę - nie robię" Jak dla mnie jest to po prostu pewien przejaw braku szacunku do rozmówców.
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”