Zadłużenie ZHP

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 02 maja 2006, 17:23

Są prawa niezbywalne - jak cześć, prywatność czy nietykalność. Nie należy do nich anonimowość, wbrew szumnym porównaniom pana BeQeRa. Wręcz przeciwnie - do praw nienaruszalnych zalicza się prawo do własnego imienia i nazwiska, czyli zmuszanie do anonimowości można podciągać pod naruszanie prawa (we wszystkich przypadkach objętych np. prawem autorskim).

A dla mnie anonimowość postów wiąże sie z anonimami - i gardzę każdym, kto się posługuje anonimami, aby kogoś oskarżać lub donosić. Nie wiem, czy mam gardzić instruktorami ZHP?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 02 maja 2006, 17:33

ja nie chce wojny, Druhu BeQeR,
nie ja sam miałem za złe, formę jaką pisał Druh i Druhna Zenia i za brak podpisu

nie należę do osób, które przy byle okazji stosują takie metody, można zapytać ludzi, którzy mnie znają, można przeczytać wszystkie moje wpisy na tym forum, a nie jest ich dużo

każdy powinien być odpowiedzialny za swoje słowa

w wielu miejscach i w tym wątku co rusz prosi się się o podpisywanie się - a to już jest zwyczaj - wielu nowych użytkowników nie robiąc tego na początku, po zwróceniu im uwagi zaczynają się podpisywać, tylko Druh stwierdził buńczucznie 'nie, bo nie'

nie ma się co obrażać, złościć, lepsze jest to co zrobiłem, niż napisanie do Druha e-maila z 'szantażem' - wiem kim Druh jest, jeżeli się Druh nie zacznie podpisywać to podam dane

pomówienia - Druhu BeQeR - to przestępstwo, o którym wielu zapomina

przepraszam za urażenie Druha - ja wyciągam rękę w imię pokoju ( nie dlatego, że się boję )

pozdrawiam Neptuna ;) proszę być dumnym ze swojego środowiska i nie ukrywać się pod pseudonimami
Ostatnio zmieniony 03 maja 2006, 19:38 przez dalkow, łącznie zmieniany 1 raz.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 02 maja 2006, 23:56

Ja w sprawie nie tyle zadłużenia, co wynikłej z tematu aminowości.
Mam pytanie co nam daje, że znamy BeQeRa, eni_e czy kogoś innego, nieraz niektórzy uważają, że mogą korzystać z Internetu jako środka masowego przekazu anonimowo, chcą mieć ten komfort, że nikt ich nie będzie potem wytykał, wskazywał na ich doświadczenie i funkcje, a nasze forum ma to do siebie (w niektórych wątkach), że są tu ludzie szukający afer, zaczepki, a każdy wątek, przerabiają, że pod koniec nie ma on nic związanego z początkiem, są też ludzie na forum, którzy mają swoje zdanie i nie ważne czy ich coś interesuje czy nie wściubiają swoje 3 grosze - często nie trafnie.
Nie rozumiem podawania też funkcji, nie ważne czy rozmawiam z komendantem Chorągwi czy z szeregowym harcerzem, uważam ich za równorzędnych partnerów, a jeżeli podają jakieś informacje winni wskazać źródło pisane, a nie, że ten tamtemu wtedy powiedział.
Kultura dyskusji daje nam tą szansę, że możemy się ujawnić lub nie, z sobie wiadomych względów, a wyciąganie czyichś danych na forum jest nie fer bez zgody właściciela. Rozumiałbym Dalkowa, gdyby w/w osoby znieważały kogoś lub występowały wobec prawa i to nie tylko harcerskiego.

Przykrym przykładem jest, kiedy nie chcemy komuś pomóc, bo jest anonimowy, wietrząc spisek czy coś innego, może niedługo się doczekamy polowania na obcych, agentów itp. Bo siedząc w necie trudno pomóc, może mniej doświadczonym, a o to prosty przykład harcerskiego braterstwa i spaczenia słów "pomagać będziem wzajem"
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3797

Zapraszam na nowy wątek dotyczący Aminowości, bo ten wątek ma chyba inny cel.

http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=40876#p40876

Zapraszam do dyskusji.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 03 maja 2006, 12:31

rozmawialiśmy o 300.000pln

wielkie zarzuty padały

zapraszam na wątek : solidarność harcerska
mający bardzo dużo wspólnego z tym tematem

http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3795

wiem, że duży wstęp tam jest i wielu zniechęca, ale tak jest prościej dla dyskusji

mam nadzieję, że Druh BeQeR, Druhna eni_a i wszyscy inni nie chowacie głowy w piasek, aby odpowiedzieć na to trudne pytanie, które padło na końcu:
czy istnieje solidarność harcerska? - w tamtym kontekście niewygodne pytanie, bo uderza po kieszeni, po skarbonce Waszego środowiska
Ostatnio zmieniony 03 maja 2006, 19:40 przez dalkow, łącznie zmieniany 1 raz.

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 03 maja 2006, 15:14

walka z wiatrakami Druhno/Druhu

jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia na temat anonimowości to zapraszam do wątku: Anonimowość

http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3805

pragnę jedynie zapewnić, że taka postawa tutaj prezentowana tylko przybliża dzień zmiany regulaminu, bo dostarcza następne argumenty za obowiązkiem podawania swoich danych

miłego dnia :)

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 04 maja 2006, 22:46

hmmm... jakby to tu tak w skrócie (wiem wypowiedź bez ładu i składu :) ) oprócz paru informacji nt. zadłużenia ZHP(tj. za co komu i ile jesteśmy winni) to tak naprawdę nie za wiele się można dowiedzieć (myślę tu o sytuacji gdzie komornik może "wejść" na konta hufców czy chorągwii i jakie MY harcerze i instruktorzy widzimy rozwiązania i jak się sami zapatrujemy na tą sytuację), a szkoda...

jakby ktokolwiek wiedział o jakichś "nowościach" to prosze o informację

ps. dziekuję dh. Tomku za ... to się chyba domyślasz :)

pozdrawiam....

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 04 maja 2006, 23:26

nowości są takie, że z moich - niestety niepotwierdzonych informacji wynika, że sprawa jest załatwiona
tylko niestety nie wiem, co to znaczy :(
- czy to, że pieniądze zostały ściągnięte
- czy to, że Druhnie Naczelnik udało się dojść do porozumienia z komornikiem w sprawie spłaty długu

i nie wiem jak to zostanie rozegrane prawnie, ale zasada jest taka, że po osiągnięciu osobowości prawnej przez chorągwie, każda chorągiew będzie odpowiadała tylko za swoje długi ale te powstałe po ustanowieniu osobowości prawnej

więc za długi stare wszyscy będziemy odpowiadać, dopóki one nie zostaną spłacone

taka jest zasada, może ktoś wie, jak to będzie w naszym przypadku, czy nie ma jakiegoś wyjątku?

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 maja 2006, 05:38

To zależy od tego, na co zgodzą się wierzyciele w momencie "podziału".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

PiotR
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PiotR » 14 maja 2006, 23:32

Pieniądze w kwoci 250000 zł zostały ściągnięte m.in. z warszawskich hufców i konta Chorągwi Stołecznej. Nasz hufiec stracił 20000 zł i ponad 100 zł prowizji komorniczej.

I ciekawy jestem co będzie dalej, bo mam nadzieję, że to jest tylko pożyczka, a nie spłata z naszych kont.
phm. Piotr Rybarczyk
Komendant Szczepu 13 WDH
http://szczep13wdh.pl
Hufiec Warszawa Praga Pld

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 15 maja 2006, 14:22

Ciekawa jestem jak tą sytuację wyjaśnicie rodzicom dzieci, bo zakładam, że na koncie hufca znajdowaly się również pieniądze drużyn??

Bardzo Wam współczuję, bo ja nie chciałabym się tłumaczyć przed rodzicami ze swojego środowiska za inna chorągiew...

... oby to była tylko pozyczka...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”