Zadłużenie ZHP

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 25 kwie 2006, 22:10

http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3163
spojrz na date... i tak co jakis czas pojawia sie jakis news.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 25 kwie 2006, 22:36

Przepraszam, myslalem po prostu ze dotarla do Ciebie plotka z drugiego obiegu. Moze napisz bezposrednio do WPI: promocja@zhp.pl z prosba o wyjasnieie co sie dzieje.

Tak mnie zastanawia czy komornik ma prawo zajac w takim wypadku konto hufca. Czy to na pewno z powodu dlugow GK?

w sumie czytajac to:
http://dokumenty.zhp.pl/org/seria.gk.2006.html#uchwaly
mamy:
+390 000
+126 500
+276 500
czyli ok 800 000zl do przodu.

Nawet Centrum Wychowania Morskiego poloczone z Zespolem Armatorskim "Zawisza Czarny" wygenerowalo zysk. Takze na pozor sprawa nie wyglada tak zle...

Ale kto wie...
Pozdrawiam
orcus

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 25 kwie 2006, 22:45

...szczerze powiedziawszy, to nie słyszałem żeby do tej pory jakieś konto hufcowe zostało zablokowane z powodu długów GK... do tego pieniądze podstawowych jednostek nie znajdują się na kontach GK, a w hufcach. Może więc, jeśli faktycznie zostało zablokowane, to może z powodu długów hufca, nie GK-i?

btw... o którym hufcu mowa? Bo nie wiem nawet z jakiego hufca jesteś (pomijając już że nie wiem KIM jesteś... profil wypadałoby uzupełnić. miło jest znać rozmówców :) )
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 25 kwie 2006, 23:13

bardzo mi się nie podoba, że osoba rozpoczynająca wątek:
- nie podpisała się
- zarejestrowała się dzisiaj i od razu uderza z grubej rury

sprawia wrażenie jakby zależało jej na wyciągnięciu wiadomości od nas na temat działania związku w celu pomocy komornikowi - komornik zabiera dla siebie 15%, jeżeli nic się w przepisach ostatnio nie zmieniło

przepraszam z góry za uderzanie prosto z mostu, ale tak się nie robi

co do wyliczeń 'orcusa' to są one zupełnie inne
nie będę tego komentował, bo nie chcę być złośliwy, tylko wpiszę odpowiednie sumy a raczej zamienię '+' na '-'

+390.000pln - zysk SZA i L
-126.000pln - strata CWM ZHP
- 276.000pln - strata ZA "Zawisza Czarny"
------------
- 12.000 - czyli strata

poza tym władze się zmieniły, działają zaledwie 4miesiące i nie są cudotwórcami

lepiej zastanowić się co zrobić, aby te długi sie zmniejszały i nie wzrosły w wyniku organizacji Zlotu ZHP w Kielcach i Jamboree 2007 i Wyprawy na Jamboree
- w żadnym wypadku nie sugeruję tutaj, że tak będzie

na temat kont bankowych w ZHP nie bede sie wypowiadał, bo komornik też może czytać to forum
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 00:55 przez dalkow, łącznie zmieniany 1 raz.

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 25 kwie 2006, 23:14

wiesz właśnie sprawdziłam sprawozdanie finansowe hufca za ostatni okres, poniewaz mamy obecnie termin zjazdu sprawozdawczego i nie widac na nim zadnych minusow, pozyczek i innych cudow.
rozmawiajac z kwatermistrzem hufca otrzymalam odpowiedz ze wina lezy po stronie GK-i.
dodam ze sama jestem w komendzie hufca i do tej pory jestem w szoku jak sie dowiedzialam co sie stalo...

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 25 kwie 2006, 23:22

do dalkowa: wiesz chyba nie chodzi o to czy ktos jest tu nowy czy nie- zreszta Ty do weteranow rowniez nie nalezysz! wiesz podczas rejestracji nie ma mowy o zadnych podpisach.. a jezeli uzytkownikom forum zalzy zeby kazdy sie podpisywal to niech to bedzie forum zamkniete a nie otwarte i tyle...
przypominam ze nie chodzi w tym temacie o to czy ktos sie podpisuje czy nie ale chodzi o zadluzenie ZHP!! a to mnie jako osobe, ktora jest od 11 lat w tym zwiazku najbardziej boli!! jezeli komornik jak narazie jeszcze nie dopatrzyl sie konta bankowego w twoim hufcu to sie ciesz bo nie jest to mile uczucie...

a jezeli boisz sie (lub masz jakies inne powody), ze to forum po nocach czyta komornik to po prostu jestes dziwny... dobrej nocy

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 26 kwie 2006, 00:18

eni_a - a może jesteś drugim wcieleniem BeQeR'a

jest duża różnica, czy posta pisze Incognito czy Naczelnik ZHP

najlepiej jest zarejestrować się parę godzin wcześniej i rozbijać się łokciami

co robi komornik i jego ludzie, aby zarobić 15% z np. 2.000.000pln czyli 300.000pln tego pewnie nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, ja pracowałem i w kancelarii prawnej zajmującej się długami i w dziale windykacji banku i wiem do czego są zdolni ludzie dla głupiej premii 200 czy 500pln a nie 300.000pln

i nie trzeba wcale czytać całego forum, czy nawet zawartości Internetu dotyczącego ZHP, ale wystarczy dobrze posługiwać się Googlem
- nie trzeba być magikiem - wystarczy wpisać 'zadłużenie ZHP' i ma się kawę na ławę

a jeżeli jesteś taka pewna siebie, to wpisz nazwę hufca, nr konta bankowego i stan konta :)

przepraszam wszystkich za takie przepychanki i być może infantylne reakcje na tym forum, ale chcę pokazać zagrożenia płynące z braku podpisu oraz na to co się pisze na tym forum

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 26 kwie 2006, 08:56

ok... jeśli dla Ciebie najważniejsze jest z jakiego środowiska jestem to spoko- mowa o chorągwi gdańskiej, czekam właśnie na notę, którą dostał nasz hufiec od komendanta. jeśli mówię tu o nocie, znaczy,że informacja jest potwierdzona a nie wyssana z palca.

wiesz naprawdę dziwi mnie Twój upór i dziwne podejście do jawności.

podkreślę, że wątkiem jest zadłużenie ZHP i komornik, który powoli wkracza na konta chorągwii i hufców i właśnie o tym miała tu być mowa a nie o jawności osób.

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 26 kwie 2006, 09:06

tak jak obiecałam cytuję wydźwięk jaki otrzymaliśmy z choragwii:

" 1. Informacja o możliwej blokadzie kont bankowych
Komenda Gdańskiej Chorągwi ZHP informuje, że otrzymaliśmy informację
z GK ZHP, że może nastąpić blokada rachunków bankowych chorągwi i hufców,
w związku z zasądzoną przez sąd kwotą odszkodowania dla Chorągwi Dolnośląskiej (niewystarczające ubezpieczenie na życie i zdrowie).
Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w sprawie zabezpieczenia pieniędzy prosimy o rozważenie wszelkich sytuacji stwarzających zagrożenie w czasie przenoszenia i przechowywania gotówki gdzie indziej niż na koncie bankowym."

takie informacje to już nie są żarty- zreszta komanda chorągwii raczej nie robi sobie takich dowcipów.

pozdrwiam i zostawiam sprawę do przemyślenia..

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 26 kwie 2006, 10:30

To co napisał eni_a to prawda.

Kłopot jest z tym, że Sąd zasądził na rzecz poszkodowanego harcerza ponad 300 tyś. zł.
Harcerz pięć lat temu spadł z drzewa i w efekcie wypadku został kaleką na całe życie.

Winna jest po naszej stronie, ale nie umyślna. Oznacza to nieszczęśliwy wypadek, ale musimy zapłacić, co jest zrozumiałe.
Do wypłaty odszkodowania jest zobowiązana Komenda Choragwi Dolnośląskiej. Kwota jest znaczna i komenda nią nie dysponuje, a przynajmniej w tej chwili.

W związku z tym komornik wszedł na konta ZHP. Procedura działań komorniczych obecnie jest taka, że nie blokuje on tylko konta chorągwi, tylko wysyła pismo do banku i wnosi o blokadę kont ZHP, nie zależnie do jakiej ono jednostki należy.

Obecnie wszytskie jednostki w całym kraju są w tej kwesti poszkodowane. Sprawa jest bardzo ważna i nagląca ponieważ komornik ściąga pieniadze jakie znajduje na kontach.
Naczelnicza dziś umówiła się z komornikiem na rozmowę, ale jeśli uda się jej przekonać go do odblokowania części kont to na pewno to potrwa jeszcze trochę. Choć jeśli ściągnie nalezność z innych środowisk, to konta odblokują się samoistnie.
W każdym bądź razie dziś GK ZHP zajmuje się intentesywnie tą sprawą.

Do czasu uzyskania osobowości prawnej przez chorągwie, niestety taki sytuacje, będą rzutowały na cały związek.

W każdym bądź razie sprawa ta nie jest związana ze starymi długami ZHP.
Stare długi - Tak jak to mówił Naczelnik ZHP hm. Wiesław Maślanka na zjeździe, prowadzone są postępowania układowe z wierzycielam w celu spłaty zobowiązań. ZHP zachowuje płynność płatniczą.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 10:35 przez Jedrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 26 kwie 2006, 10:51

JA wiec mam ogromna prosbe - stworzcie serwis sluzacy obiegowi informacji wewnatrz ZHP. Taki oficjalny GKowski zeby nie musiec takich rzeczy umieszczac na glownej stronie ZHP przed czym mozecie miec opory.

Bo warto zeby takie rzeczy szly szybko w dol bezposrednio z GK bo jak widac droga sluzbowa kuleje i bedzie kulala jeszcze dlugo.

A co do tych minusow to rzeczywiscie zbyt pobierznie przeczytalem uchwaly... A zeby nie bylo niejasnsci - nie mam zadnych zastrzerzen co do dzialalnsci finasowej nowej GK i wiem bardzo dobirze ze zmiana sytuacji finasowej ZHP wymaga czasu i raczej nie uda sie tego dokonac w tej kedencji...
Pozdrawiam
orcus

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 26 kwie 2006, 10:59

orcus pisze:JA wiec mam ogromna prosbe - stworzcie serwis sluzacy obiegowi informacji wewnatrz ZHP. Taki oficjalny GKowski zeby nie musiec takich rzeczy umieszczac na glownej stronie ZHP przed czym mozecie miec opory.

Bo warto zeby takie rzeczy szly szybko w dol bezposrednio z GK bo jak widac droga sluzbowa kuleje i bedzie kulala jeszcze dlugo.
Poprawienie komunikacji w zwiazku to rzecz wazna, ale jezeli mozesz to prosze powiedz mi jak powinien wygladac taki serwis? Pytam powaznie, bo szukam rozwiazan, a ty moze masz pomysl. Mozesz tez pisac na priv.

A druga kwestia, to w tym wypadku wydaje mi sie, ze informacja szybko dotarla do dolu, jak pisze o niej czlonek hufca, ktory dostal oficjana informacje. Znaczy, ze przekaz zadzialal.

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 26 kwie 2006, 11:03

orcus nie rozumiem czemu takich rzeczy nie można umieszczać na stronie ZHP?!

oczywiście strona wizerunku całego związku zaczęłaby kuleć, choc z drugiej strony widać jasno i wyraźnie co się u nas dzieje. dla mnie zawsze najważniejsze będzie dobro dzieci - harcerzy (nie zapominajmy, że gdyby ich nie było to nie było by ZHP!) a dalej jasne i rzetelne informacje dla ich rodziców. nie ma nic gorszego niż tajne przekazywanie sobie informacji, wszystko powinno być jasne.

takie jest moje zdanie i nie każdy musi sie z nim zgadzać.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 11:05 przez eni_a, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”