Niekończąca się opowieść o WGL (zanim kupisz przeczytaj

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Zablokowany
bez_loginu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bez_loginu » 06 mar 2006, 18:50

Pewnego pięknego październikowego dnia postanowiliśmy, że zakupimy plakietki dla szczepu. Ciekawą ofertę w tym zakresie przedstawiał sklep WGL m.in.: "...Czas wykonania do 14 dni roboczych...", "Projekt kolorowy plakietki należy przesłać ... w pliku .cdr". Plakietki były nam potrzebne na początek grudnia 2005 roku, więc wysłaliśmy pierwszego maila, nie wiedząc na jak długo przyjdzie nam się poznać i zawrzeć korespondencyjną przyjaźń:

Dh Magda
9 październik 2005 9.56 PM
Ile kosztowałoby wykonanie plakietki (np. wyszywanej lub guma na filcu) w dwóch kolorach (tło żółte, rysunek czarny) o trochę nietypowym kształcie?
Chodzi mi o taką plakietkę jaka mają np. hufce ze swoją nazwą- na bazie łuki przyszywana na rękawie zaraz po wszyciu. Tak ją opisałam bo nie wiem ile to wyjdzie centymetrów kwadratowych.

Sklep WGL www.wgl.pl
10 październik 2005 11.23 PM
Witam
W zalaczniku przesylam lekko łukowaty wzor plakietki "HUFIEC ZIEMI GLIWICKIEJ" czy tego typu plakietke ma Pani na mysli?
Tło nie jest liczone jako kolor, i plakietka taka kosztuje 3,35zł/szt. (przy zamowieniu 50szt.) wg cennika na naszej stronie przez najblizsze 2 tygodnie dodatkowo 15% znizki
Pozdrawiam serdecznie
Robert Z****

Dh Magda
10 październik 2005 3:39 PM
Witam
Jeszcze jedno pytanie: czy wykonujecie Państwo również plakietki wyszywane i jaka byłaby ich cena przy 50 szt.??
Załączam projekt naszej plakietki (rozmiar będzie podobny jak plakietki HUFIEC ZIEMI GLIWICKIEJ"
Z góry dziekuję za odpowiedź
M*****

Sklep WGL www.wgl.pl
12 październik 2005 2.00 PM

Witam
Jak najbardziej wykonujemy również plakietki haftowane, w przypadku zamowienia 50szt. cena bedzie 4,5zł/sztuka, jednak napisy nie beda czytelne przy plakietce jesli jej szerokosc to około 90 mm cennik znajdzie Pani pod linkiem:
http://www.wgl.pl/sklep1/plakietki.php
Pozdrawiam serdecznie
Robert Z****

14 listopada – zaczynamy zamawianie plakietki, wysyłamy pliki z projektem plakietki. Jest dobrze na 6 grudnia powinny być nawet gdyby się spóźniła poczta i zasypało śniegiem drogi.

Dh Magda
14 listopad 2005 6:05 PM
Czuwaj.
Chcę zamówić 100 szt plakietek guma na filcu wg załączonego wzoru. Wymiary podane są w jednym załączniku a drugi zawiera lepszą wersję plakietki. Kolor tła ma być w kolorze ciemno żółtym (ciepłym) a grubość obramowania plakietki ok 2 mm. Czy istaniałaby możliwość przesłania próbnej sztuki?? Czy wpłynęłoby to na cenę??
Proszę rówież o wystawienie faktury dla:
NIP:526-***-**-**
M******

15 listopad 2005 2.41 PM
Dzien dobry
Wykonanie próbnej sztuki rowniez jest mozliwe, jednak w przypadku korekt kształtu bedziemy musieli doliczyc do nowego projektu 50zł Korekta koloru jest bezpłatna.
Prosze o decyzję.
Pozdrawiam serdecznie
Robert Z****

15 listopada 2005 21:06
Witam
Bardzo bym prosiła o tą próbną sztukę, gdyż kolor tła jest dla nas ważny.
Proszę również o ponowne wycenienie całości zamówienia. Z góry dziękuję za
szybką odpowiedź.
M*****

Sklep WGL
15 listopada 2005 21:36
Witam
Zapomniałam zapytać jeszcze, kiedy mogę sie spodziewać realizacji zamówienia? Zależy mi, żeby było nie później niż w połowie grudnia. Jest to możliwe??
Pozdrawiam
M*****

Z powodu zamówionej próbnej plakietki zdajemy sobie sprawę, że czas wykonania plakietek się wydłuży, ale lepiej zobaczyć próbną sztukę niż, żeby później miały być jakieś błędy. Po tygodniu wysyłamy kolejnego maila, pewnie mają dużo zamówień i przeoczyli naszego lub może po prostu go tylko nie potwierdzili.

Dh Magda
22 listopad 2005 6.06 PM
Witam
Bardzo bym prosiła o tą próbną sztukę, gdyż kolor tła jest dla nas ważny. Proszę również o ponowne wycenienie całości zamówienia. Kiedy mogę się spodziewać realizacji zamówienia? Zależy mi, żeby było nie później niż w połowie grudnia. Jest to możliwe??
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
M*****

Sklep WGL www.wgl.pl
22 listopad 2005 6.27 PM
Witam Panią
Nie ma problemu, do konca tygodnia wyslemy próbną plakietkę.
Pozdrawiam serdecznie
Robert Z*****

Małe opóźnienie każdemu może się zdarzyć ważne, że do 30 listopada już będziemy widzieli plakietkę próbną i pewnie w niedługim czasie po tym dostaniemy resztę z nich.
Dh Magda
2 grudnia 2005 14:57
W dalszym ciągu nie otrzymałam probnej plakietki. Kiedy mogę się jej spodziewać??
Mój adres to: ul. *************
M*

Pewnie wysłali na zły adres więc przypominamy im na jaki chcielibyśmy dostać te plakietki, nieważne że spóźniają się kolejny tydzień, idą święta trzeba być wyrozumiały.

Dh Magda
7 grudnia 2005 13:12
Witam
W dalszym ciągu nie otrzymałam próbnej sztuki plakietki, ani zadnej informacji od Państwa. Nie wiem nawet czy moje zamówienie zostało przyjete i jest realizowane. Proszę o kontakt, w przeciwnym razie będę zmuszona do poszukania innej firmy, która zrealizuje moje zamówienie.
Z poważaniem
M*

17 dni roboczych od złożenia zamówienia a my nadal nie dostaliśmy próbki, na dodatek nie dostajemy, żadnej odpowiedzi co w związku z próbną plakietką, która miała zostać wysłana do 27.XII.2005 r. (koniec tygodnia o którym pisano w mailu).

Dh Magda
20 grudnia 2005 18:48
Witam,
Pomimo mojego telefonu licznych maili w dalszym ciagu nie otrzymałam żadnej odpowiedzi od Państwa. W związku z powyższym złożyłam zamówienie w innej firmie. Jesteście bardzo niesolidną firmą, szkoda ze związaną z ZHP.
M*

Tuż przed świętami malutkie światełko w tunelu, dostajemy zamiast próbnej plakietki, próbkę materiału i gwarancje, że na początku stycznia dostaniemy plakietki. Niech będzie szkoda znowu przez coś takiego przechodzić w innej firmie. Nie będę rozpisywał się nad licznymi telefonami i czekaniu na oddzwonienie gdy tylko sprawdzą zamówienie, w tej firmie wyrażenie 5 min. to chyba wieczność.

Sklep WGL
30 grudzień 2005 2.45 PM
Prosze wybaczyć juz mam wymiary, przepraszam za zamieszanie.
D. N******a

Lata mijają ale oczywiście cierpliwość nasza zostaje nagrodzona w skrzynce znajdujemy plakietki :D:D:D (42 dni robocze (w sumie 59 dni) od złożenia zamówienia), cieszymy się skaczemy z radości a tu nagle ktoś dostrzega, że na plakietce jest błąd sprawdzamy co wysłaliśmy do WGL w zamówieniu i ku naszemu zdziwieniu ktoś nie rozróżnił dużej litery I od cyfry 1 dodam, że na pierwszy rzut oka widać na projekcie, że chodzi o I.

Dh Magda
11 styczeń 2006 6.49 PM
Witam,
Otrzymałam dzisiaj od Państwa zamówione plakietki dla Szczepu. Wszytko jest ok oprócz numeru drużyny. A mianowicie jest na plakietce 1 **, a powinno być I ** (jest arabska jedynka zamiast rzymskiej). Na projekcie wysłanym do Państwa jest cyfra rzymska.
Czy coś z tym można zrobić?
M*

Sklep WGL www.wgl.pl
16 styczeń 2006 11.06 AM
Witam Panią
Zgadza sie, niestety to nasza pomyłka przy opracowywaniu projektu...
W ramach przeprosin mogę Pani zaproponować zwrot 20% wartości zamówienia
Pozdrawiam serdecznie
Robert Z****

Nie czekać na nowe plakietki kolejne kilka miesięcy więc przyjmujemy tę propozycje pech chciał, że w między czasie zmienił się także NIP hufca a więc faktura jest niezbyt aktualna. Szybko staramy się załatwić poprawę faktury w końcu jest jeszcze styczeń, to nie będzie raczej problemów.

Dh Magda
19 styczeń 2006 14.59
Witam,
Prosze napisać mi, jakie dane muszę podać. Acha i jeszcze w związku z tym, że zmienił się NIP naszego Hufca chcę poprosić o korektę faktury. Na jaki adres mam wysłać tą, którą od Państwa dostałam??
M*

Sklep WGL
19 styczeń 2006 4.17 PM
Witam Panią
Tę fakturę ktorą dostala Pani od nas proszę po prostu zniszczyć, nową wyslemy jak tylko otrzymam od Pani nowy numer NIP Jesli korzysta pani z konta bankowego, proszę o numer.
Jesli nie, przyslemy pieniążki pocztą (trwa nieco dłużej)
Pozdrawiam serdecznie
Robert Z****

Dh Magda
19 stycznia 2006 19:05
Witam ponownie,
Numer konto to: ******
a nowy numer NIP to: 813-**-**-***
M*

Czekamy cierpliwie na pieniądze i fakturę, w końcu cierpliwości WGL potrafi nauczyć.

Dh Magda
11 lutego 2006 13:58
Witam ponownie,
Mail z nowym NIPem wysłałam już prawie miesiac temu oraz z numerem konta. I w dalszym ciągu nie otrzymałam ani korekty faktury ani zwrotu obiecanych 20%. Na plakietki też czekałam ok 3 miesięcy To źle świadczy o państwa firmie. Ponownie podaje niezbedne dane:
Numer konto to: **********
a nowy numer NIP to: ********
M*

Nawiązujemy kolejny kontakt :), tym razem z kimś nowym i od razu małe upomnienie, że "fakturę, która została wystawiona w poprzednim miesiącu ..". A czy to my czekaliśmy kilka miesięcy z jej poprawą ???

Sklep WGL
4 marca 2006 13:36

Witam,

Została wysłana nota korygująca. Mam nadzieję, że zostanie zaakceptowana
przez hufiec ponieważ została napisana tak jak by to Pani wystawiła. W załączniku wersja elektroniczna noty. Jeżeli ma być podpisana przez inną osobę (uprawnioną do wystawiania korekt faktur) to proszę poprawić osobę wystawiającą, wydrukować i przysłać do nas prawidłową wersje.

W przyszłości proszę pamiętać, że fakturę, która została wystawiona w poprzednim miesiącu
poprawia się za pomocą takiego pisma. chyba ze fv jest z bieżącego miesiąca to możemy wystawić jeszcze raz ale z prawidłowymi danymi.

..::Pozdrawiam::..
Wojciech G****

Oto koniec opowieści kupuj w WGL - Woda Góry Las - składnica harcerska. Oczywiście przygoda z tą składnicą nie jest jeszcze zakończona, więc jest szansa, że opisze dalszą część tej historii.
Szczerze NIE polecam tego sklepu.

goofer
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 07 mar 2006, 13:52

No coz:)
Ciesze sie teraz, ze zamowienie zlozylem w trzech piorach a nie w WGL, mimo, ze rozwazalem tez ich oferte:)
Coz czlowiek uczy sie na bledach i mysle, ze ten powyzszy przyklad zdecydowanie wplynie na to gdzie bedziemy zamowienia realizowali.
Dziekuje bardzo za ten przyklad.
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 mar 2006, 22:21

A nie lepiej zostawić te same pieniądze w ZHP? :)

polecam oczywiście www.4zywioly.pl

Plakietki zazwyczaj taniej niż gdziekolwiek indziej. I nie doliczamy kosztu programu :]
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 18 mar 2006, 14:46

g00rek pisze:A nie lepiej zostawić te same pieniądze w ZHP? :)

polecam oczywiście www.4zywioly.pl

Plakietki zazwyczaj taniej niż gdziekolwiek indziej. I nie doliczamy kosztu programu :]
Nie ma to jak autoreklama ;)
Popieram :)
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

wero_bananek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wero_bananek » 18 mar 2006, 18:53

Ja sama na poprawione faktury czekam juz 2 miesiace, poczym w koncu stycznia powiedziano mi ze sa nadeslane, zadzonilam tydzien temu i co uslyszalam " tak, sa wyslemy dzisiaj w najblizszym czasie powinny dotrzec" , mija 2 tydzien... wniosek...

bez_loginu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bez_loginu » 26 mar 2006, 20:05

Jednak moja przygoda z WGL dobiegła końca :).
Dostaliśmy przeprosiny, korektę faktury (okazało się, że nota korygująca nie może być zastosowana w tym przypadku) i zwrot pieniędzy (obiecanych 20% za złe wykonanie plakietek).

Pozostałym kupującym w tym sklepie życze dużoooo cierpliwości.

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 30 mar 2006, 00:00

Niestety, ale też muszę z przykrością stwierdzić, iż WGL jest firmą niesolidną, która dobro klienta ma daleko w nosie.. :( Przed wakacjami (maj) zamówiliśmy ciemnooliwkowe mundury dla panów. Przyszła część zamówienia, zabrakło kilku par spodenek. Miały zostać dosłane, gdy tylko dostawca prześle towar do sklepu. Finał? W lipcu poprosiłam o "przeliczenie" kwoty za spodenki na koszty zakupu książek i pochodni. Nie mówiąc, ile się ponawypisywałam e-maili i ile wydałam na międzymiastowe do WGL-u.. Z racji tego, iż mam rodzinną działalność gospodarczą, zadziwia mnie totalny brak profesjonalizmu w konktaktach z klientem. W moim hufcu się nie zamawia w WGL-u.

Natomiast zdecydowanie polecam trzypiora.pl (fenomenalny towar, układni jak mało którzy) no i 4Ż, chłopaki szybko paczki ślą :P.
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

goofer
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 30 mar 2006, 07:24

Popieram:)
W 3 piorach zlozylem juz wiele zamowien: kubeczki ,koszulki z nadrukiem, koszulki z haftem, plakietki, plty cd i naprawde wszystkim polecam.
Pelen profesjonalizm i szybka fachowa oraz mila obsluga:)
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 30 mar 2006, 17:22

patyyyk pisze:Pytanie czy ktos z was korzystal juz z haftu w firmie hako lub planet lub rownierz w 3 piorach jak tak to prosilbym o kontakt moj mail deke@wp.pl zdjecia mile widziane :)
NIe polecam hako:( nic więcej nie będę pisał bo ocenicie jako autooreklamę:) hihi
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

eirene
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eirene » 24 kwie 2006, 16:04

nie wiem jak teraz, ale ja parę lat temu złozyłam zamowienie w WGLu, dostałam potwierdzenie maile i czekam na przesyłke. Jako ze nie miałam dostępu do internetu nie pisałam do sklepu nie dawałam znaku zycia stwiuerdsziłam że musze byc cierpliwa (to był moj pierwszy zakup przez inyternet). Paczka przyszła chyba po 2 miesiacach, kiedy ja juz wo0gole zapomniałam o tym zamowieniu...
i świeć przykładem świeć
i leć w przestworza leć
i nieś ze soba wieść
że być harcerzem chcesz

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”