Komisja Stopni Instruktorskich

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Zablokowany
aga.w

Post autor: aga.w » 23 mar 2005, 21:20

Chciałabym się dowiedzieć, czy komendant hufca może odmówić indtruktorowi włączeia go w skład KSI, i na jakiej podstawie.
taki instruktor: działa, ma odpowiedni stopień i doświadczenie....
Czy Komendant może odmówić?....chodzi mi głównie o uzasadnienie takiej odmowy.

nazgul
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: nazgul » 23 mar 2005, 21:53

Powołanie w skład KSI dokonuje Komendant Hufca ma do tego pełne prawo takie same jak do odwołania danego instruktora z członkowstwa w KSI. W sprawie powołania w skład KSI kolejnej osoby powinien się konsultować z jej Przewodniczącym przy jednoczesnym zasięgnięciu opinii w środowisku instruktorskim danego hyfca o danym instruktorze.
hm. Sławek Andryszewski

Ukochanie i odczucie idei bardziej ją wcieli w życie niż najokrutniejsze regulaminy.
Andrzej Małkowski

aga.w

Post autor: aga.w » 24 mar 2005, 08:33

Rozumiem, i wiem w jaki sposób osoby są powoływane do KSI, .....
ale chodzi mi o powody z jakich Komendant , czy KSI nie chcą poszeżyć swojego składu? Jakie "wady" może mieć dany instruktor?

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 24 mar 2005, 13:25

mechanizm jest tak skonstuowany, ze nawet najlepszy instruktor, pod wzgledem swojej wiedzy i umiejetnosci w pracy z kadra, o bogatym doswiadczeniu, moze nie znalezc sie w KSI, tylko i wylacznie z tego powodu, ze ma na pienku z Komendate Hufca.
Jest w pewien sposob patologenne, ale przeciez to komedant i komena odpowiada za organizacje hufca. I komendant i komenda zostala przeciez wybra w sposob demokratyczny przez zjazd hufca.
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

Gintek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Gintek » 24 mar 2005, 21:08

Moim zdaniem KSI powinno dostosować sie do zapotrzebowania młodych ludzi otwierających próby. Ilośc spotkań komisji powinna być tak ustalana zeby staraczylo wszystkim ,jezeli hufiec jest duzy i jest duzo osób otwierajacych próby to i ilosc osob bedacych w skladzie powinna byc w miare duza. Nie kazdy przeciez moze byc na wszystkim spotkaniach KSI przy ogromnym zapotrzebowaniu.
Komendantowi hufca powinno zalezec na tym zeby miec duza ilosc instruktorów a tym samym rozwijac hufiec. To w jego interesie jest powolywanie nowych czlonków KSI.
Jak widac powolywanie nowych czlonkó KSI jest obowiazkiem komendanta.

phm. Tomasz Gintowt

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 mar 2005, 21:48

Może odmówić.
Dlatego, że KSI to przede wszystkim instrument Komendanta i to on sam sobie dobiera ludzi, którzy będą pomagali mu kształtować politykę kadrową w swoim hufcu.
Mądry komendant będzie szukał specjalistów i doświadczonych instruktorów i będzie chciał włączać ich w skład KSI. Głupi komendant będzie budował KSI na zasadzie "lubię Gienia to będzie w KSI".
Niestety. Może to i patologia, ale każde ciało, powoływane w drodze mianowania, a nie wyboru, zawsze będzie budziło pewne kontrowersje.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 24 mar 2005, 23:28

cadfael napisał:
Może odmówić.
Dlatego, że KSI to przede wszystkim instrument Komendanta i to on sam sobie dobiera ludzi, którzy będą pomagali mu kształtować politykę kadrową w swoim hufcu.
"Instrument" komendanta lub "instrument" komendy i komendanta.
Komenda nie może wprost nakazać przyjęcia danego instruktora do KSI, ale może w kazdej chwili przegłosować taką zmianę w planie kształcenia hufca, która uniemożliwi komendantowi odrzucenie kandydatury spełniającej wymogi formalne.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

przemekc
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: przemekc » 01 kwie 2005, 09:45

Może odmówić... ale jeśli taka jest decyzja Komedny Hufca
" nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem "

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa