Gitara, śpiewnik... śpiewogranie :)

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
kemot
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kemot » 01 kwie 2006, 13:12

mysta pisze:Tak sobie wszyscy wyobrażają harcerza. Kiedy rzucisz hasłem "harcerz" jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym skojarzeniem będzie GITARA. Jednym słowem stereotyp ;)
Taki stereotyp jest akurat bardzo pozytywnym zjawiskiem według mnie, nawet mi się podoba, są niestety zdecydowane gorsze stereotypy o harcerzach :(
47 DHSiW "Popioły" im. phm Franciszka Brody z Nowych Skalmierzyc
http://www.szczepns.webplus.net.pl/

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 08 kwie 2006, 13:43

słonko pisze:Gram na gitarze juz od września 2003 z ... 4 miesiącami przerwy (wynikającymi z pęknięcia struny i.. nauki :D ) posiadam śpiewnik "Ognik" i trochę w sieci znalazłem ;) Czy z was też interesuje się ktoś graniem i śpiewaniem ?:) macie jakieś ulubione piosenki ?:) Albo do grania jakieś ulubione ... nie muszą to być wyłącznie harcerskie ;) Jakieś linki mogliście by podesłać ;) Jak uczyliście się grać.. w jakieś szkole... czy samemu.. ? ja sam ;) Grajki !!! Łączmy się :D heh ;)
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 08 kwie 2006, 13:47

ja mam swoje ulubione piosenki które nucę czy spiewam nawet w domu są to:
"IDEAŁY"
"BALLADA RAJDOWA"
"CZAR OGNISKA"
To są piosenki dla mnie wyjątkowe bo są to piosenki spokojne i zawsze w ciężkiej sytuacji mi pomagają
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 23 kwie 2006, 13:42

Czuwaj !!! :)

Chciałbym skorzystać z sytuacji, że jest juz taki topic i nie będę zakładał nowego :)

Mam prośbę . Czy zna ktoś może chwyty gitarowe do piosenek: Bursztynek, Kolorowe kredki, Dziub Dziub, (Fasolki) . Jeżeli ktoś ma te chyty to bardzo prosiłybm o przesłanie mi ich na maila (mruk131@o2.pl) ! :) Z góry dziękuję (pilne)

-Pozdrawiam-
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2006, 13:45 przez Maroko_Nysa, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa
http://nysa.zhp.pl

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 25 kwie 2006, 18:23

jeżeli ktoś będzie miał te chwyty to tak do czwartku wieczorem to aktualne :) Później to już tylko pozostanie improwizacja :)

-Pozdrawiam-
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa
http://nysa.zhp.pl

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 26 kwie 2006, 15:01

Ja na gitarze gram od 2 lat i nawet nieźle mi idzie... Moje ulubione piosenki to:

1) SZCZęSCIE naturalnie SDM
2) BIEC POD SŁOńCE (Zgórmysyny)
3) to chyba moja najukochańsza - ZBIEG OKOLICZNOŚCI ŁAGODZĄCYCH (SDM)

Tą ostatnią ktoś mi dawno temu zadedykował i do tej pory ta melodia we mnie gra... :)

Pozdrawiam
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”