Gitara, śpiewnik... śpiewogranie :)

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 wrz 2004, 07:53

Gram na gitarze juz od września 2003 z ... 4 miesiącami przerwy (wynikającymi z pęknięcia struny i.. nauki :D ) posiadam śpiewnik "Ognik" i trochę w sieci znalazłem ;) Czy z was też interesuje się ktoś graniem i śpiewaniem ?:) macie jakieś ulubione piosenki ?:) Albo do grania jakieś ulubione ... nie muszą to być wyłącznie harcerskie ;) Jakieś linki mogliście by podesłać ;) Jak uczyliście się grać.. w jakieś szkole... czy samemu.. ? ja sam ;) Grajki !!! Łączmy się :D heh ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 10 wrz 2004, 21:25

Ja lubie spiewac (chocia zmi to nie wychodzi :P ). Natomiast moje ulubione piosenki to:
- Niepokój SDM
- Do Gór Swietokrzyskich
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 wrz 2004, 23:51

No własnie.. no właśnie... "Niepokój" SDM miałem sie nauczyć w zamian za cos... i jeszcze nie umiem...hmm... problem jest w tym, że tej piosenki nie słyszałem jeszcze nigdy na uczy :D jakby ktoś miałby na komuterze... i by przesłał przez GG mi ją... byłbym niezmiernie wdzięczny ;)

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 wrz 2004, 09:36

Się uczyłem grać sam, to było....... heh dawno temu ;)
Z ostatnich hiciorów polecam: plastelinę i ideały II (jestem harcerzem i mocno wierzę....)
sporo mp3 znajdziesz na harcerskim ftp, a o paluszki się nie martw, jak będziesz dużo ćwiczył to stwardnieją i nie będą boleć (per aspera ad astra...;)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 11 wrz 2004, 13:08

O paluszki już się nie martwię... już stwardniały ;) mimo, że się uczę tylko tyle ... no jakoś mi idzie ;) o Plastelinie słyszałemi umiem grać ją.. ale te Ideały II... pierwsze słyszę...
Ja lubię też Plasteline, Bez słów, Kore, Śpiewogranie a z takich najróżniejszych... Obławe, Psalm 23, Jaki był ten dzień?, Kinga, to... to były by te najważniejsze :D

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 paź 2004, 13:57

Uuu... co jest ? Już nikt z was nie gra na gitarze czy grał ;)

Wyobrażacie sobie, że spotkałem się kiedyś z taka opinią, że prawdziwy harcerz powinien umiec grać na gitarze :Oo

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 11 paź 2004, 11:15

słonko napisał:
Uuu... co jest ? Już nikt z was nie gra na gitarze czy grał ;)

Wyobrażacie sobie, że spotkałem się kiedyś z taka opinią, że prawdziwy harcerz powinien umiec grać na gitarze :Oo
Ta opinia to IMHO bzdura.

Aczkolwiek to przydatne.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

simone

Post autor: simone » 11 paź 2004, 21:06

mam nadzieje ze to nie wyszło tak ze ja uwazam ze nie ma harcerzy prawdziwych..:p

--
"My też jesteśmy kamieniami rzuconymi na szaniec. Mamy te same ideały! Nie musimy pięknie umierać. Ale czy umiemy pięknie żyć?."

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 12 paź 2004, 07:14

Spodziewałem sie takich reakcji :D ta opinia jest złą opnią, lecz jak dh. Dominik powiedział, przydatne ;)

Taa... ręczne śpiewniki ;) ja pamiętam tą mianie u mnie w drużynie, jak wszyscy zbiorowo w pewnym okresie zaczeli pisać je, tzn przepisywać głównie z "Trzech piór". Ja też posiadam taki... lecz ma małą pojemność tylko pare piosenek... ale za to śpiewnika mam oldscoolowy :D

Ja w sumie jestem taki, że umieć grać umię dużo piosenek lecz je śpiewać raczej nie umiem bo nie znam tekstu :D Trudno tak bo zawsze każą mi wchodzić z słowami, a co ja mogę jak ja nie pamiętam ich heh ;)

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 12 paź 2004, 09:29

A propos paluszków...w domu kutlury w którym pracuję jest sekcja gitary klasycznej, jak byście widzieli paluszki dzieci grających klasykę :eyes

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 12 paź 2004, 14:55

Mmmm... widziałem takich....jak zobaczyłem taka jedną dziewczyne, która mi zagrała coś z klasyki, mój kumpel podszedł do niej i powiedział, że może zostać jej menagerem a do mnie żartobliwie odparł "słonko widziałeś jak ona gra? Dzis twierdzę, że nie umiesz grać :P "

heh

fasolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: fasolka » 12 paź 2004, 15:52

słonko, ty znalazłeś już ten swój "niepokój" ? bo jakby co... jak w dym...

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 12 paź 2004, 19:38

No właśnie nie znalazlem, a co... ? cało by rade jakoś zapodać ? jak tak to napisz mi na GG to pogadamy ;)

kemot
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kemot » 23 mar 2006, 10:59

Trochę stara ta dyskusja, ale może warto trochę ją odświeżyć. Ja też zaliczam się do grona samouków, wbrew pozorom sporo ludzi się nauczło, na jakimś tam pozimoie grać samemu, wystarczy sporo chęci i trochę samozaparcia. Harcerze to w ogóle taka bardzo specyficzna grupa (społeczna?), gdzie występuje stosunkowo duży odsetek ludzi grających na gitarze, powoduje to tworzenie się niesamowitych klimatów na różnych ogniskach, biwakach itp. Moja drużyna pewnie trochę zawyża poziom tej statystyki, naukę gry na gitarze rozpoczęło bowiem już 6 osób, z 12 wszystkich członków, 50 % to chyba niezły wynik, prawda :) Pozdrowienia dla wszystkich mniej i bardziej zaawansowanych gitarzystów!
47 DHSiW "Popioły" im. phm Franciszka Brody z Nowych Skalmierzyc
http://www.szczepns.webplus.net.pl/

marzanna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marzanna » 23 mar 2006, 11:50

tylko czasem zdarzają się takie druhenki, które wstydzą się grać przed większą "publicznością (ja do nich należę). nawet nie powiedziałabym, że to co robię, to jest granie, ale bardzo lubię (tylko coś ostatnoi czasu nie mam...:(). najgorzej jest jak w drużynie nikt nie gra... u mnie tak było:( i jak zaczęłam sie uczyć, to doszło do tego, że za dużo graliśmy.
a z tą nauką to działa chyba tak: jak nikt nie gra, to jest baaaaaaaardzo źle, jak 1 osoba nauczy się choć trochę, to i inni zaczynają się uczyć:) taki łańcuszek
i tak powinno być :).
phm. Marzanna Rzepka

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”