XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP - już po - podsumowanie

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 10 wrz 2007, 09:00

Bigos pisze:Myślę,że Gosia w najblizszym czasie szerokiemu gremium instruktorów korzystając z udogodnień technicznych przedstwi swój program .
Właśnie chodzi o to, że przedstawi go po, a nie przed wyborem. Rzeczywiście wygląda to nieco dziwnie.
jeśli tak w z uporem maniaka powtarzacie -"po czynach ich pozancie "-to dajcie im sznsę .
Dajemy.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 10 wrz 2007, 09:03

Maciek P pisze:
mały pisze:druhno Popowska - obrończyni wyskakujących z kapelusza, nie wiem czy bronisz ich ze względu na jakieś powinowactwo z dh skarbnikiem,
To było nieładne. Argument ad personam sugeruje brak argumentów ad rem i zamiast wzmocnić twój przekaz, osłabia go.
Nie jestem pewien, czy to argument ad personam. To raczej pytanie - kwestia, którą Ania powinna była wyjaśnić na początku. Zbieżność jest nie tylko nazwisk, ale i miejscowości, zapewne więc nieprzypadkowa. Dobrze więc by było to wyjaśnić i mieć za sobą. Jeśli nie będzie to ukrywane czy pominięte, liczyć się już będą tylko argumenty. A nagłe 'odkrycie' rodzinnych więzów może (bezpodstawnie, ale spodziewanie) zostać odczytane jako ich ukrywanie - i naruszyć wiarygodność Ani.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 10 wrz 2007, 09:04

Bigos pisze:Myślę,że Gosia w najblizszym czasie szerokiemu gremium instruktorów korzystając z udogodnień technicznych przedstwi swój program.
Mamy taką nadzieję. Mamy również nadzieje ze w Ekipie znajdzie sie super fachowiec od wizerunku oraz jeszcze lepszy od nowych technologii.
Bigos pisze:Chciałeś kilka razy w tekście podkreślić moje nazwisko nie wstydzę się go ,jestem instruktorem ZHP i mam prawo wyrazić swoją opinię :)
I o to chodzi w metodyce wedrowniczej. Nie tylko masz prawo wyrazić swoje zdanie ale również my musimy je uszanować jeśli tylko jest zgodne z naszymi ideałami. A jak sadzę jest :)
Bigos pisze:wierzę ,że obie ekipy chcą dobrze dla tego tego Związku .
jeśli tak w z uporem maniaka powtarzacie -"po czynach ich pozancie "-to dajcie im szansę.
Ha i tu sie różnimy. Nie wiem czy obie ekipy chcą dobrze dla naszego związku. Przynajmniej nie wiem czy takiego dobrze jakie my rozumiemy za dobro. Oczywiście muszę to odnieść do CAŁYCH ekip. Na pewno w obu ekipach znajdują się znakomici instruktorzy i świetni harcerze, tyle że nie znamy np. podejścia obecnej GK-i do wielu spraw. Np do faktów opisanych przez CKR w spoim sprawozdaniu, do rozliczenia zlotu do wyprzedawania naszego majątku poniżej jego wartości. Nie wiemy co zrobi aktualna GK w tym temacie. Wiemy co robiła poprzednia i znamy deklaracje Ekipy Rafała. Zresztą sam Rafła swoją postawą udowodnił nam kilkukrotnie że zasługuje na stopień harcmistrza podejmując ciężkie i nieprzyjemne tematy w ZHP (takie jak sprawa lubelska).

A co do dawania szans to oczywiście dajemy, tylko jesli takie sa początki to czego mamy spodziewać się dalej ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 10 wrz 2007, 09:04

sikor pisze:Olano parę tysięcy drużynowych prowadząc swoje rozgrywki w kuluarach. Taka demokracja.
Janusz, jeśli chcesz być konsekwentny, musisz być także zdania, że ekipa Rafała olała parę tysięcy drużynowych - bo prowadziła przecież swoje kuluarowe rozgrywki. Czytamy o tym w relacji Sławka Wasia. Nie ma polityki bez kuluarów. Z harcerstwa możnaby je usunąć chyba tylko przez jasny i egzekwowany zakaz hazardu.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 10 wrz 2007, 09:07

Mata pisze:Demokracja i braterstwo nie polega na tym że raz na 4 lata wybieramy władze, a dzień po wyborach "morda w kubeł"...... jakże niesprawiedliwe słowa.... dzień po wyborach należy tak szansę wybranym żeby się pokazali... poczekajmy na pierwsze wyniki ich pracy... krytyka dla krytyki nie prowadzi do niczego dobrego. A jesli okażą się dobrze pracującą GK?? Czy wszyscy obecni krytycy będą potrafili przeprosić za dzisiejsze słowa?? Mam nadzieję że tak
Widzisz na razie to oceniamy po tym co zrobili na "dzień dobry" ...
Bo nie jest tylko "po wyborach, ale jest również "przed" i harcerski styl wymaga czegoś...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 10 wrz 2007, 09:08

Maciek P pisze:Z tego, co czytam, wynika, że delegaci poszli blokiem przeciw Rafałowi. Zagłosowaliby na kogokolwiek, żeby nie był to Rafał.
Więc dla mnie wynika z tego pytanie: dlaczego?
Bo Rafał i jego zespół nie dogadali się z niektórymi komendantami chorągwi.
Bo Rafał i jego zespół nie byli na sprzedaż.
Bo Rafał i jego zespół, przy każdej próbie dogadania się stawiali warunki (co niektórzy interpretują jako odrzucenie wyciągniętej dłoni) i nie godzili się bezwarunkowo na wskazanego kandydata.

Wyrazistość kosztuje.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 10 wrz 2007, 09:10

orcus pisze:Jak wyobrażasz sobie jednoznaczną identyfikację kilku(nastu) tysięcy osób w sposób uniemożliwiający "wrogie przejęcie" części "głosów"? Ja widzę tylko sposoby "kasożerne".
Jeśli w dobie poczty listowej i telefonu było to możliwe, to nie mów mi, że nie jest możliwe teraz. Chyba, że wyjdzie jak z piramidami: umieli je zbudować ludzie nie znający koła, ale nie umieją współcześni inżynierowie.

Zjazd walny, to była kiedyś norma i nie był kasożerny.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 10 wrz 2007, 09:11

barnrot pisze:Janusz, jeśli chcesz być konsekwentny, musisz być także zdania, że ekipa Rafała olała parę tysięcy drużynowych - bo prowadziła przecież swoje kuluarowe rozgrywki. Czytamy o tym w relacji Sławka Wasia. Nie ma polityki bez kuluarów. Z harcerstwa możnaby je usunąć chyba tylko przez jasny i egzekwowany zakaz hazardu.
Widzisz jak było z tymi rozgrywkami to zupełnie inna sprawa. Niestety dośc naturalna w naszym kraju (co nie znaczy że właściwa w organizacji skautowej) Mi chodzi o to co było przed... Jasny przekaz... Jesteśmy tacy, chcemy tego jeśli zostaniemy wybrani to będziemy działać w taki i takim kierunku. Odrobina informacji ale świadcząca o elementarnym szacunku do nas. I tego zabrakło drugiej ekipie, niekoniecznie gorszej ale znacznie mniej czytelnej...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 10 wrz 2007, 09:13

Rafal pisze:
Maciek P pisze:Z tego, co czytam, wynika, że delegaci poszli blokiem przeciw Rafałowi. Zagłosowaliby na kogokolwiek, żeby nie był to Rafał.
Więc dla mnie wynika z tego pytanie: dlaczego?
Bo Rafał i jego zespół nie dogadali się z niektórymi komendantami chorągwi.
Bo Rafał i jego zespół nie byli na sprzedaż.
Bo Rafał i jego zespół, przy każdej próbie dogadania się stawiali warunki (co niektórzy interpretują jako odrzucenie wyciągniętej dłoni) i nie godzili się bezwarunkowo na wskazanego kandydata.

Wyrazistość kosztuje.

Rafał
Nie do końca. To, co napisałeś, trudno uznać za błędy. Te były w sferze komunikacji, czyli sposobu prezentowania swoich racji, a więc nie to, co wymieniasz. Jak będziesz gotowy wysłuchać moich rad, to daj znać. Nie mam ochoty na kłótnie.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2007, 09:16 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 10 wrz 2007, 09:20

Wiesz Maćku... gdyby Rafał dogadał sie z korpusem, to biorąc pod uwage różnicę ledwie 6 głosów.... dziś były naczelnikiem ze znacznie większą przewagą w głosach. Ale chyba nie do końca chodzi o to by wygrać za każdą cenę...
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2007, 09:21 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 10 wrz 2007, 09:23

sikor pisze:Wiesz Maćku... jakby Rafął dogadał sie z korpusem, to biorąc pod uwage różnicę ledwie 6 gosów.... dziś były naczelnikiem ze znacznie większą przewagą w głosach. Ale chyba nie do końca chodzi o to by wygrać za każdą cenę...
Nie o tym mówię. Nie tylko korpus był przeciw niemu.
Wybory, to polityka, a polega na przekonaniu nieprzekonanych, a nie przeciwników, czy zwolenników. Problem w tym, że Rafał nie trafił do nieprzekonanych, których głosy mogły zaważyć.
Ale nie mam zamiaru radzić na siłę komuś, kto nie chce rad wysłuchać.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2007, 09:25 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 10 wrz 2007, 09:26

Maciek P pisze:Nie o tym mówię. Nie tylko korpus był przeciw niemu.
Wybory, to polityka, a polega na przekonaniu nieprzekonanych, a nie przeciwników, czy zwolenników. Problem w tym, że Rafał nie trafił do nieprzekonanych, których głosy mogły zaważyć.
Tak. Masz rację. Wybory to polityka. I chodzenie na kompromisy. Byłem gotowy do kompromisów, ale nie do każdych.

Nie chciałem być naczelnikiem za wszelką cenę. Nie za cenę sprzedaży na przykład moich zasad.

Maćku, ni kłócę się z Tobą... Odpisuję tylko co myślę.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 10 wrz 2007, 09:27

Maciek P pisze:Nie o tym mówię. Nie tylko korpus był przeciw niemu....
...Problem w tym, że Rafał nie trafił do nieprzekonanych, których głosy mogły zaważyć. ..
Maćku... wcale tego nie jestem taki pewien. Jak widzę ilośc głosów oddaną na Rafała Bednarczyka a później na dh Woźniaka to jakoś teoria o nieprzekonanych do mnie nie trafia. Raczej widzę tu realną siłę "Korpusu"
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

goofer
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 10 wrz 2007, 09:29

No coz....
Wiec tak po pierwsze nie zgodze sie z Sikorem, w stwierdzeniach, ze trzeba brac pod uwage twoje zdanie i ze czujesz sie olany...
Miej o to pretensje do Twojego delegata, ktorego Ty wybierales. Zgadzam sie ze w tak waznych sprawach jak wybory naczelnika ZHP powinny brac udzial nie tzw. pierdzistolki a kazdy instruktor pelniacy funkcje wychowawcza. I da sie to spokojnie zrobic, z zachowaniem wszelkiego bezpieczenstwa za pomoca internetu i nawet bez szczegolnie wielkich nakladow finansowych. Narazie jednak przepisy na to nie zezwalaja i sa jakie sa, trzeba akceptowac pewne wybory i przejsc nad nimi do porzadku dziennego.
Moi drodzy, w ZHP takze rzadzi polityka, a polityka jest sztuka kompromisow. Jesli chcemy by nas poparly pewne grupy musimy zapewnic, ze ich interesy zostana zachowane.
No chyba, ze ktos ma klapki na oczach sadzi, ze to nie polityka, w takim razie wspolczuje.
(Zaznaczam nie dyskutuje nad tym jak powinno byc tylko jak jest.).
Dh. Gosia zawarla z komendantami uklad. Uwazam ze jesli powie ze ukladu nie bylo bedzie to klamstwo. Swiadczy o tym fakt, ze taki sam uklad zaproponowany zostal Rafalowi.
Sila rzeczy zapewnila sobie zatem ICH poparcie. Tak sie robi wlansie podczas wyborow i tak dziala polityka.
Jesli Rafal nie chcial na taki uklad przystac(szanuje te decyzje)musial liczyc sie z tym ze Korpus stanie mu okoniem. To tez polityka.
Nie uwazam, ze to iz dh. Sinica weszla w jakis uklad to cos zlego. Kwestia tylko jak bedzie sie z tego wywiazywala, a najwazniejsze jak bedzie sie wywiazywala ze swej funkcji jako Naczelniczki.
Interesuje mnie glownie przejrzystosc i jasnosc dzialan.
Jesli przyzna, ze taki uklad byl, to uwazam w porzadku. Jesli zaprzeczy, to wtedy straci bo jasne bedzie, ze to klamstwo.
Tak czy inaczej uwazam, ze z ocena jej pracy nalezy wstrzymac sie do czasu gdy zacznie sie cos dziac.
Reasumujac... dh. Sinica moze byc swietna Naczelniczka, albo marionetka korpusu na miare poprzedniczki. To jaka bedzie zalezy od niej, a My bedziemy mogli ocenic to dopiero po jakims czasie...
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 10 wrz 2007, 09:31

Rafal pisze:
Maciek P pisze:Nie o tym mówię. Nie tylko korpus był przeciw niemu.
Tak. Masz rację. Wybory to polityka. I chodzenie na kompromisy. Byłem gotowy do kompromisów, ale nie do każdych.

Nie chciałem być naczelnikiem za wszelką cenę. Nie za cenę sprzedaży na przykład moich zasad.
I cieszę się z tego. Też uważam, że nie wolno iść na każdy kompromis.
Maćku, ni kłócę się z Tobą... Odpisuję tylko co myślę.

Rafał
Dobra, wyślę ci na priva próbę analizy. :)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”