XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP - w trakcie

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 wrz 2007, 18:57

Nie jestem przeciwnikiem nowej druhny Naczeknik. Wierzę, że będzie dobrze, lepiej. Ale nie znamy jej i to taka normalna ludzka obawa. Bigos, nie każdy może śledzić wszystko, jeździć gdzieś, każdy ma swoje obowiązki. Druha Rafała znałem już od poprzednich wyborów jak pewni i każdy drużynowy, który się interesował wyborami władz w ZHP. Tutaj mamy małe zaskoczenie i nie dziwcie się początkowym zachowaniom ludzi, którzy mogą uważać druhnę Gosią za osobę, która spadła nie wiadomo skąd. Takie również było moje pierwsze wrażenie. Trochę jednak poczytałem już sobie o druhnie, trochę tutaj napisaliście, posłuchałem jej w radiu, to na razie nie wystarcza na żetelną ocenę osoby, ale w moich oczach na pewno nie jest jakimś betonem, wierzę że będzie właśnie z nimi walczyła tak jak o dobro ZHP.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 09 wrz 2007, 18:58

Bigos pisze:może trzeba więcej czytać ,więcej jeździć ...po prostu więcej wiedzieć...-dh Michale.
Właśnie nie. Trzeba czytać i jeździć tyle ile, każdy może. Instruktor ZHP powinien interesować się sprawami Związku. Powinien czytać prasę harcerską. Może śledzić harcerski internet jeśli chce. Może uczestniczyć w konferencjach, dyskusjach instruktorskich itd. Ale nie ma takiego obowiązku. Nie ma obowiązku pasjonować się polityką personalną, personaliami, słuchaniem i węszeniem plotek, orientować się w kuluarowych rozgrywkach.

Kandydatura dh. Rafała była przedstawiona czytelnie i otwarcie dla wszystkich członków ZHP. Druga pojawiła się nagle, w sposób typowo kuluarowy. Różnica jest ogromna.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 wrz 2007, 18:59

Bigos pisze:...może odpuścmy sobie to oprawianie Rafała w ramki (tez chyba w środę podał oficjalny komunikat o tym ,ze bęzdie kandydował ) i pozwólmy na to nowe.
Aniu , swymi słowami sama sobie zaprzeczasz, niestety i pogłębiasz ...wątpliwości.

Rozumiem, że tym "nowym" nazywasz wybór 7 członka nowej Gieki ? :D
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2007, 19:02 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Bigos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bigos » 09 wrz 2007, 19:04

tak pojawiła sie w środę ,ale zamiast mówić ,ze kandydat jest nieznany można to sprawdzić ,prawda ,równie dobrze Rafała tez ludzie mogli nie znać ...jeszzce raz powtórzę -czy to źle ,ze w końcu mamay wybór -a nie jednego kandydata ...poza tym gdyby GK-a nie zostałą dziś odwołana -nie było by mowy o wyborach ,prawda?Rafał tez nie był pewien czy ujawniać swoją osobę jako kandydata na naczelnika ,sam tak napisał .Więc -Gosia miała również prawo ujawnić się wtedy gdy była pewna ,ze GK-a zostanie odwołana ...

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 wrz 2007, 19:07

Bigos pisze:.Więc -Gosia miała również prawo ujawnić się wtedy gdy była pewna ,ze GK-a zostanie odwołana ...
Z tego co wiem to i tak dzisiaj druhna Gosia podjeła tą decyzję. Druh Rafał był przygotowany na to już wcześniej.
Ale głównie chciałem pokazać to, co również Lucumon napisał.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Bigos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bigos » 09 wrz 2007, 19:07

może masz rację Piotr ,poniosło mnie ...

Bigos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bigos » 09 wrz 2007, 19:11

dobra ,ja wiem że intencje Gosi są szczere i że jest w stanie dużo w tej naszej organizacji zmienić ,myślę ze Rafał tez miał dobre intencje ,życzę dobrej nocy .No i powodzenia w pracy harcerskiej wszystkim forowiczom:)Czuwaj!

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 09 wrz 2007, 19:12

grabek pisze:
skaut5 pisze:czy każdy kto dziś by wystartował maił by takie same szanse?
oto pytanie jakie teraz mi lata po głowie...
Usiłujesz podważyć wynik prawidłowo przeprowadzonych demokratycznych wyborów?
nie usiłuje podważać wyników, liczby nie mogą kłamać, komisją to harcerze ba instruktorzy, więc na ich słowie polegam jak na zawiszy... ale zastanawiam się nad motywacją głosujących, co wpłynęło na taki a nie inny wybór...

co do poznawania i jazdy na wszystko to i tak nie zapewni mi poznania wszystkich instruktorów naszego Związku...
notabene nie czuję się wyalienowaną osobą... troszkę tego ZHP znam...

jednak jak wspomniałem wcześniej czuje pewien niesmak bo dh Rafał pokazał nam co chce, przedstawił wizję postarał się zaprezentować grał z wszystkimi nami w otwarte karty...
a Druhna Naczelniczka... sam nie wiem co o tym myśleć... zobaczymy za 2 lata...

kiedy rozmawiałem z Rafałem mówił wszystko jasno i klarownie, ba sam jak go znam zawsze był obecny wśród normalnych harcerzy pamiętam jak w czasie II OZD śpiewał z nami do samego rana... to + przejrzystość i jasność dawało mi możliwość zaufania...
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 wrz 2007, 19:12

Wątpliwości wynikały z ustawicznych prób "falandyzowania" prawa....Szukania różnych interpretacji. Wyraźnie, na Forum Rafał napisał, że NIE WIE CZY WOGÓLE DOJDZIE DO WYBORÓW. Sam napisałem posta że POWINIEN otworzyć swą stronę.
A tu......nagle znakomita prezentacja ....a la minute, świetne słowa, prawie identyczny program, profesjonalnie podany...ot tak "z ręki" ad hoc ! Przypadek ? Pełny "spontan" ? Raczej nie. :D
Fajny zespół, świetna, inteligentna dziewczyna, byle ją "korpus" nie przygwoździł, czego Jej życzę :)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2007, 19:14 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 09 wrz 2007, 19:18

Proponuje już nie roztrząsać tego tematu - mówimy o _nowej_ Naczelniczce ZHP. Mimo iż do końca wierzyłem w Rafała to słowa Ani wystarczą mi na tyle żeby w duchu nie czuć się do końca zawiedzionym wyborem Zjazdu i dać Naczelniczce szanse.

Chciałbym żeby wszyscy zrobili choć tyle nie skreślając Jej bo IMHO to może znacząco utrudnić jej pracę. Poczekajmy na pierwsze owoce - wtedy będziemy mogli ocenić działania nowej GK.

Proponuję przenieść się z ocenami do innego tematu a w tym pozostawić miejsce na dyskusje dotyczące trwającego Zjazdu.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 09 wrz 2007, 19:23

tu chyba nie o osobę Druhny Naczelnik chodzi raczej o jej elektorat, bądź przynajmiej jego część...
może to być nie miłe ale jestem ciekawy jak mozna się czuć wpadając na pomysl bycia Naczelnikiem ZHP przy obiedzie a kolację zjeść już z takowym skórzanym poczwórnie plecionym sznurem z ramienia
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2007, 19:25 przez skaut5, łącznie zmieniany 1 raz.
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

karokita
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karokita » 09 wrz 2007, 19:26

skaut5 pisze:
grabek pisze:
skaut5 pisze:czy każdy kto dziś by wystartował maił by takie same szanse?
oto pytanie jakie teraz mi lata po głowie...
Usiłujesz podważyć wynik prawidłowo przeprowadzonych demokratycznych wyborów?
nie usiłuje podważać wyników, liczby nie mogą kłamać, komisją to harcerze ba instruktorzy, więc na ich słowie polegam jak na zawiszy... ale zastanawiam się nad motywacją głosujących, co wpłynęło na taki a nie inny wybór...

co do poznawania i jazdy na wszystko to i tak nie zapewni mi poznania wszystkich instruktorów naszego Związku...
notabene nie czuję się wyalienowaną osobą... troszkę tego ZHP znam...

jednak jak wspomniałem wcześniej czuje pewien niesmak bo dh Rafał pokazał nam co chce, przedstawił wizję postarał się zaprezentować grał z wszystkimi nami w otwarte karty...
a Druhna Naczelniczka... sam nie wiem co o tym myśleć... zobaczymy za 2 lata...

kiedy rozmawiałem z Rafałem mówił wszystko jasno i klarownie, ba sam jak go znam zawsze był obecny wśród normalnych harcerzy pamiętam jak w czasie II OZD śpiewał z nami do samego rana... to + przejrzystość i jasność dawało mi możliwość zaufania...
Cze Czuwaj! Widzisz dh ja w przeciwieństwie do Ciebie znam bardzo dobrze naszą nową naczelniczkę osobiście tak jak ty znasz dh Rafała i mogę Cię zapewnić, że Gosia jest obecna wsród normalnych harcerzy. Mi jest zarazem i smutno i wesoło z takiego wyboru, bo dla naszego hufca oznacza to już napewno zmianę komendanta. Ja wierzę, iż następne 2 lata dla całego ZHP będą bardzo dobrymi latami. POWODZENIA

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 09 wrz 2007, 19:29

Obejrzałem skład proponowanej GKi i się przeraziłem:
hm. Krzysztof Budzyński-z-ca naczelnika ds. organizacyjnych i zarządzania
hm. Dorota Całka – z-ca naczelnika ds. programu
hm. Jola Kreczmarska – instruktor GK ds. kształcenia i pracy z kadrą
hm. Rafał Bednarczyk – instruktor GK ds. zagranicy
phm. Zbigniew Popowski - skarbnik
Nie chodzi o te osoby, chodzi o tę jedną której tu nie widzę - osobę odpowiedzialną za wizerunek, promocje, informację i nowe technologie. Czy mamy się spodziewać że nowa GK potraktuje znowu temat po macoszemu?

Jeszcze nie widzę żeby to zostało przegłosowane... czy to może się jeszcze zmienić? Czy któryś z obecnych tu i na sali delegatów mógłby się o to zwyczajnie zapytać dh. Naczelniczki?
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 09 wrz 2007, 19:33

dla mnie to też jest dziwne, że taką decyzję podejmuje się tak nagle i że ma się od razu takie popracie, prezentacje itd. itd.

myślę że nie warto szukać kuluarowych zagrywek, bo to może tylko spowodować zniesmaczenie tą sytuacją.

liczę że nowa GK poradzi sobie z problemami przed którymi przychodzi jej stanąć. i że może w końcu ZHP przestanie mieć długi, część programowa będzie hulać itd.itd. teraz pozostaje mi w to wierzyć.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

mały
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mały » 09 wrz 2007, 19:57

Znam dh Gosię i wiem, ze jest to osoba bardzo opanowana, skuteczna, stanowcza i napewno nie pozwoli sobie na manipulację i tego możemy być pewni! Natomiast jestem bardzo zaskoczony jej kandydowaniem - bo nieukrywajmy, jest to kadydatura z przypadku, uważam równiez że zaproponowany skład GK jest fatalny! a podstawową motywacją do kandydowania większości tych osób są moim zdaniem niezrealizowane ambicje i poprostu obawiam się tego co będą proponowały.
Podsumowując druhna Naczelnik - TAK!!!- mimo przypadku, natomiast członkowie GK - zdecydownie zły wybór.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”