Rafał Klepacz - kandydat na Naczelnika ZHP.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 06 wrz 2007, 10:41

Mysiek pisze:
Rafal pisze:Dlatego wszyscy zastanawiamy się jaki jest sens stawiania serwisu o kandydacie, podczas gdy nie wiadomo czy będą wybory.
Właśnie po to by te władze odwołano, widząc światełko w tunelu już mamy jakiś cel. Zawsze lepiej widzieć to światełko i do niego podążać niż siedzieć w ciemnościach.
Żeby tylko nie okazało się, że to światła pociągu.

:)

Myślę, że bez względu na to, czy wybory się odbędą, czy nie, strona pokazująca alternatywę jest zdrowa zarówno dla ZHP, jak i dla jego władz, które będą mogły przejrzeć się w swoistym zwierciadle. Taka "opozycja Jej Królewskiej Mości".

Dla mnie krytyczne uwagi Rafała i g00rka, choć mnie irytują, są istotnym materiałem do przemyśleń i korygowania własnych koncepcji.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 06 wrz 2007, 10:47

Maciek P pisze:
Mysiek pisze:
Rafal pisze:Dlatego wszyscy zastanawiamy się jaki jest sens stawiania serwisu o kandydacie, podczas gdy nie wiadomo czy będą wybory.
Właśnie po to by te władze odwołano, widząc światełko w tunelu już mamy jakiś cel. Zawsze lepiej widzieć to światełko i do niego podążać niż siedzieć w ciemnościach.
Żeby tylko nie okazało się, że to światła pociągu.
Wole widzieć jak nadjeżdża pociąg z włączonymi światłami niż miałby mnie przejechać bez świateł.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2007, 10:47 przez Mysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 06 wrz 2007, 10:48

sikor pisze:Heh Maćku... Strategia jest uchwalona przez zjazd... tylko realizacja leży i juz nawet nie kwiczy...
Wiesz, jako również prawnik wyznaję zasadę, że o dokumencie świadczy nie nazwa, tylko zawartość. Dokument posiadający cechy ustawy jest ustawą nawet jak go nazwiemy przepisem na ciasto.

To samo jest tutaj. Strategia, to:
1. określenie horyzontów,
2. określenie celów pośrednich,
3. określenie metod realizacji,
4. określenie potrzebnych sił i środków,
5. wskazanie zagrożeń,
6. wskazanie sojuszników,
7. określenie harmonogramu realizacji,
8. określenie osób/funkcji odpowiedzialnych.

Inaczej jest to zbiór pobożnych życzeń.

Moja koncepcja Inspektoratu będzie miała charakter życzeniowy dopóki nie nadam jej wymiaru realizacyjnego. Pozostanie pomysłem, dopóki nie określę harmonogramu realizacji i nie podzielę zadań na funckje.

Jeśli zjazd przyjął dokument nie zawierający wszystkich tych elementów, to przyjął knota, a nie strategię. To znaczy, że szybko trzeba ją uzupełnić o elementy realizacyjne. eśli się pojawią, realizacja będzie mogla leżeć tylko wtedy, kiedy strategia zostanie zarzucona, a nie z powodu braku pomysłów.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 06 wrz 2007, 10:49

Mysiek pisze:Wole widzieć jak nadjeżdża pociąg z włączonymi światłami niż miałby mnie przejechać bez świateł.
Myślę, że dla przejechanego to nie ma większego znaczenia.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 wrz 2007, 10:52

barnrot pisze:
sikor pisze:Na podstawie raportów Komisji Rady Naczelnej ?
Pytasz, czy odpowiadasz?
Hmmm pomyślmy... to takie skomplikowane... Taki pytajnik na przykład ma różne znaczenia...ale polska język to trudna język

No dobra skoro tak trudno załapać to podpowiem. To było pytanie retoryczne
Profilaktycznie napisze od razu że

Pytanie retoryczne - pytanie zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, lub po prostu w celu podkreślenia ważkości całej wypowiedzi czy problemu; ewentualnie pytanie, na które jest oczywista odpowiedź.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 06 wrz 2007, 10:52

dla przejechanego nie, ale może się okazać, że światełko to nie pociąg. W obecnej sytuacji to światełko daje nadzieje.

www.82odh.fora.pl

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 06 wrz 2007, 10:55

Maciek P pisze:Jeśli zjazd przyjął dokument nie zawierający wszystkich tych elementów, to przyjął knota, a nie strategię. To znaczy, że szybko trzeba ją uzupełnić o elementy realizacyjne. eśli się pojawią, realizacja będzie mogla leżeć tylko wtedy, kiedy strategia zostanie zarzucona, a nie z powodu braku pomysłów.
Dokładnie. Zjazd przyjął spis życzeń (których i tak nie byłoby szans zrealizować do 2009 r.) i delegował przygotowanie planów wykonawczych na GK.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 wrz 2007, 10:57

Maciek P pisze:Jeśli zjazd przyjął dokument nie zawierający wszystkich tych elementów, to przyjął knota, a nie strategię. To znaczy, że szybko trzeba ją uzupełnić o elementy realizacyjne. eśli się pojawią, realizacja będzie mogla leżeć tylko wtedy, kiedy strategia zostanie zarzucona, a nie z powodu braku pomysłów.
Wiesz, można to nazwać knotem a można pozostawieniem miejsca na kreatywność wykonawców. Zresztą problem leży w braku albo w niewłaściwej realizacji postanowień zjazdu. Bo niestety nie ma co dyskutować z owymi postanowieniami tylko sa one przeznaczone do wykonania przez GK-ę. Dyskusja nad strategia powinna toczyc się obok i w przypadku wyciągnięca wniosków co jest źle, wnioski te należy przedstawić zjazdowi który jest organem właściwym do zmiany własnych postanowień. Według mnie np. (nie, nie odmówię sobie) należy zlikwidować chorągwie w tej postaci w jakiej sa obecnie. I dla mnie to jest temat na zjazd.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 06 wrz 2007, 10:58

sikor pisze:
barnrot pisze:
sikor pisze:Na podstawie raportów Komisji Rady Naczelnej ?
Pytasz, czy odpowiadasz?
Hmmm pomyślmy... to takie skomplikowane... Taki pytajnik na przykład ma różne znaczenia...ale polska język to trudna język

No dobra skoro tak trudno załapać to podpowiem. To było pytanie retoryczne
Profilaktycznie napisze od razu że

Pytanie retoryczne - pytanie zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, lub po prostu w celu podkreślenia ważkości całej wypowiedzi czy problemu; ewentualnie pytanie, na które jest oczywista odpowiedź.
Dziękuję za wyjaśnienie, chociaż mogłeś sobie darować pewne elementy. Moje pytanie było spowodowane tym, że ja tych raportów nie znam, nie byłem więc pewien, czy możesz je znać Ty. Proszę wiec o jakiś link do ich treści.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 06 wrz 2007, 10:58

Mysiek pisze:dla przejechanego nie, ale może się okazać, że światełko to nie pociąg. W obecnej sytuacji to światełko daje nadzieje.
Więc ja nie neguję światełka, a tylko mówię, żeby uważać. Wierzę, że Rafał chce dobrze, mam nadzieję, że mu się uda. Ale - jak już napisałem - za dużo razy wdepnąłem w śmierdzące, żeby teraz nie obwąchiwać uważnie tortu.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 06 wrz 2007, 11:01

sikor pisze:
Wiesz, można to nazwać knotem a można pozostawieniem miejsca na kreatywność wykonawców. Zresztą problem leży w braku albo w niewłaściwej realizacji postanowień zjazdu. Bo niestety nie ma co dyskutować z owymi postanowieniami tylko sa one przeznaczone do wykonania przez GK-ę. Dyskusja nad strategia powinna toczyc się obok i w przypadku wyciągnięca wniosków co jest źle, wnioski te należy przedstawić zjazdowi który jest organem właściwym do zmiany własnych postanowień. Według mnie np. (nie, nie odmówię sobie) należy zlikwidować chorągwie w tej postaci w jakiej sa obecnie. I dla mnie to jest temat na zjazd.
Czyli mówimy o tym, co już napisałem: długofalowym programie określającym horyzonty, koncepcję ZHP-100.

Moje doświadczenie mówi, że urzędnikom nie wolno zostawiać zbyt wiele swobody, bo albo nie zrobią nic, albo zrobią za dużo.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 06 wrz 2007, 11:05

Wiecie, co? Zauważcie, że znowu dyskutuje ten sam skład. Reszcie te problemy wiszą.
Co się może zmieć przy takim podejściu?

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 wrz 2007, 11:08

barnrot pisze:Dziękuję za wyjaśnienie, chociaż mogłeś sobie darować pewne elementy.
Przepraszam, poniosło mnie...
barnrot pisze:Moje pytanie było spowodowane tym, że ja tych raportów nie znam, nie byłem więc pewien, czy możesz je znać Ty. Proszę wiec o jakiś link do ich treści.
Proszę:

http://rn.zhp.pl/content/view/90/49/
http://rn.zhp.pl/content/view/84/45/

I zachęcam wszystkich instruktorów a w szczególności delegatów do zapoznania się ...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 06 wrz 2007, 11:15

Maciek P pisze:Wiecie, co? Zauważcie, że znowu dyskutuje ten sam skład. Reszcie te problemy wiszą.
Uważałbym z takimi słowami jest bardzo wiele powodów dla których ludzie mogą się tu nie wypowiadać.

Nie można ich za to karcić, a jeżeli ktoś to w ogóle czyta to warto przedstawić mu nasz punkt widzenia może się zastanowi i będzie miał coś do powiedzenia na zjeździe/w Chorągwi/Hufcu/drużynie.

www.82odh.fora.pl

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 06 wrz 2007, 11:18

Maciek P pisze:Wiecie, co? Zauważcie, że znowu dyskutuje ten sam skład. Reszcie te problemy wiszą.
Jasne, zawsze możemy się zamienić poglądami, tak dla sportu.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”