Rafał Klepacz - kandydat na Naczelnika ZHP.

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 07 wrz 2007, 15:20

Czas oczyszczania ZHP? A co rozumiesz pod tym pojęciem?Stosy czy lustrację?
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 07 wrz 2007, 15:24

g00rek pisze:Maciek, nie nikt nie chce po prostu likwidować specjalności. Mówią ci to przecież osoby które mają ze specjalnościami sporo wspólnego :) W zespole jest chyba większość żeglarzy ;) górskich turystów, są dotychczasowi szefowie HSR...

Specjalnościom trzeba się przyjrzeć i W WYNIKU DYSKUSJI zastanowić się nad rowiązaniami. Przypominam, GK nie ma władzy absolutnej. Ma efektywnie realizowac strategię i zmieniać... pytając o to instruktorów :)
Przepraszam za upierdliwość, ale trzy pytania:
1. jeśli chcecie porządkować specjalności (nie twierdzę, że nie trzeba), to jaki stan uważacie za optymalny?
2. jak z Waszą wizją koresponduje nowa koncepcja Inspektoratu HSG/HSRD? (http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=5360) Czy idzie Wam na przeciw, czy wprost przeciwnie? :)
3. jak widzicie relację na linii drużyna-hufiec-inspektorat? Układ obecny rodzi dwustronną patologię:
a) wystarczą "układy" w hufcu, żeby być "specjalnościowym", mimo iż specjalności się nie realizuje lub robi się to patologicznie,
b) wystarczy brak układów w hufcu, żeby dobry drużynowy specjalnościowy był gnojony (ze znanych mi przypadków: zamykanie przez rok próby pwd pod pretekstami "brak podpisu w książeczce harcerskiej").

Ja osobiście dążę do takiej formuły, która będzie stabilna i niewrażliwa na zmiany na górze, a jednocześnie będzie realizowała wychowawczy model harcerstwa.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 15:54 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 wrz 2007, 16:12

Wilk pisze:Czas oczyszczania ZHP? A co rozumiesz pod tym pojęciem?Stosy czy lustrację?
Proszę nie osłabiaj mnie. Tak stosy, to oczywiste. Juz szykuje sobie mundurek a`la ku klux klan i przeprowadzam casting na wściekły tłum. Warunkiem dostania sie sa widły lub kosa...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
Kontakt:

Post autor: hubcio » 07 wrz 2007, 16:36

sikor pisze:Juz szykuje sobie mundurek a`la ku klux klan i przeprowadzam casting na wściekły tłum. Warunkiem dostania sie sa widły lub kosa...
Mam ekipę akademików w Warszawie - widły już mamy, ubranka się szyją.

Do kogo zgłoszenia wysyłać :cool:
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 07 wrz 2007, 16:38

Czy to jakaś zorganizowana akcja? Właśnie pewien poseł rzekł w Sejmie, że istnieje zasada domniemania nienawiści.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 07 wrz 2007, 17:14

Maciek P:

Ja też jestem zainteresowany tym jak ma się zmienić koncepcja specjalności. Jednak wiem, że tak od razu wszystkiego się nie zmieni. Zmiany wprowadzić trzeba i dobrze, że ktoś to dostrzega. Poczekajmy na zjazd. Jeśli po zjeździe będą te same władze, to przedstawisz im propozycję. Jeśli władze się zmienią, to przedstawisz nowym. Tak czy inaczej będziesz musiał dojść do porozumienia z władzami co do ostatecznej wizji Twojej specjalności w odniesieniu do specjalności w ogóle. Więc chyba nie ma czego się bać. Nie wiem czy ktoś ma gotową koncepcje Twojej specjalności na dzień dzisiejszy, która jest dla Twojej konkurencyjna :-) Masz jeszcze jeden atut. Ty chcesz coś zmienić na lepsze i masz plan. :-)

Ze specjalnościami trzeba coś ruszyć i w dodatku potrzeba na to pieniędzy. Potrzeba szkoleń i to jest kosztowne. Potrzeba rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo uczestnikom zajęć specjalnościowych. Potrzeba kompetentnej kadry instruktorskiej. No i potrzeba też rozwiązań uniemożliwiających blokowanie rozwoju harcerzom. Sytuacji patologicznych związanych ze specjalnościami jest wiele. Cieszę się więc, że ktoś z kandydatów porusza sprawę zmian w specjalnościach. Bo jeśli ten kandydat zostanie nowym naczelnikiem, to zainteresowane środowiska będą mogły codziennie pytać o plany, postępy i daty wprowadzania zmian.

Tak więc czekajmy. Główna Kwatera nie wprowadzi zmian sama, bo nie na tym polega działanie Głównej Kwatery. Będzie potrzeba ludzi z pomysłami i ludzi chętnych do realizacji tych pomysłów. I nie ważne kto będzie szefem od specjalności, ile będzie inspektoratów i kto będzie nimi kierował. Ważne, aby były konkretne propozycje dla środowisk specjalnościowych i zainteresowanych.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 17:14 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 07 wrz 2007, 17:17

mariuszm pisze:Maciek P:

Ja też jestem zainteresowany tym jak ma się zmienić koncepcja specjalności. Jednak wiem, że tak od razu wszystkiego się nie zmieni.
Mariusz, ja nie oczekuję, że zmieni się od razu :) Ale mam taką nadzieję, że jeśli kandydat mówi o uporządkowaniu specjalności, to wie w jaki sposób chce to zrobić. Szczególnie, że jak zauważył g00rek, proponowany skład GK, to specjalnościowcy.

Nie chodzi o to, że się czegoś boję. Po prostu chcę wiedzieć, czego oczekiwać. Choćby po to, żeby ułatwić dochodzenie do porozumienia i żeby za pół roku nie zaczynać wszystkiego od zera tak, jak zaczynałem ja.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 17:19 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 wrz 2007, 20:47

hubcio pisze:
sikor pisze:Juz szykuje sobie mundurek a`la ku klux klan i przeprowadzam casting na wściekły tłum. Warunkiem dostania sie sa widły lub kosa...
Mam ekipę akademików w Warszawie - widły już mamy, ubranka się szyją.

Do kogo zgłoszenia wysyłać :cool:
Data jeszcze nie ustalona ale na pewno trzeba juz ćwiczyć. Słyszałem że na zlocie popularna była piosenka...
"wszyscy mamy źle w głowach
że działamy
w ZHP w ZHP..."

To może to. Poza tym potrzebne są jeszcze pochodnie (takie kopcące), gumioki, gumofilce, sztormiaki. Musimy mieć troche czasu na zebranie wyposażenia :D
Aha i pałek basebolowych nie bierzemy bo to broń, powinny wystarczyć sztachety, widły, nogi od stołu no i koniecznie tradycyjnie przekute na sztorc kosy. Jak się jeszcze jakiś Krakus znajdzie.... :)
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 07 wrz 2007, 20:59

Hmm ale fantazje.. Mam nadzieję, że 10 września też wszystkim będzie wesoło.. :)
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 wrz 2007, 21:08

No cóż... okaże się czy będziemy się śmiać czy płakać... a może szukać sobie miejsca gdzie indziej...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

szaryrys
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szaryrys » 07 wrz 2007, 22:08

Ja mogę być Krakusem (a bardziej Krakowiakiem), choć chwilowo mieszkam na nieco zalanym terenie Księstwa Cieszyńskiego, ale tu łatwiej o kosę ;)

A już tak bardziej serio, to dziś sejm się rozwiązał to w ZHP też może dojdzie do małego cudu? Ale jak nie to ja już zacznę myśleć o czymś nowym, co jest bliższe skautingowi niż PZPR.
hm. Mariusz Bartczak
w ZHP pewnie już niedługo, chyba, że na zjeździe zdarzy się cud

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 07 wrz 2007, 23:42

szaryrys pisze:to dziś sejm się rozwiązał to w ZHP też może dojdzie do małego cudu?
Uważni dostrzegli we wczorajszej debacie więcej odwołań do Zjazdu ZHP. Żeby nie powiedzieć: wskazań. Pewna posłanka rzekła: "Myślę, że jest to tajemnica poliszynela, że jest dziewczyną z Radomia". Musiało chodzić o wicenaczelniczkę in spe.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 wrz 2007, 08:34

szaryrys pisze:Ale jak nie to ja już zacznę myśleć o czymś nowym, co jest bliższe skautingowi niż PZPR.
Hmmm tak tego nie widziałem, ale porównanie obecnego ZHP do PZPR-u w jego końcówce wydaje mi sie dośc trafne. ...Sztandar organizacji - wyprowadzic...
:/
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 08 wrz 2007, 09:18

W jakiej końcówce? Zwaźywszy na to, źe wyprowadzenie przed niemal 18 laty sztandaru PZPR, było jedynie symboliczne, nie wiem, Janusz, czy byłbyś zadowolony z podobieństwa tych sytuacji.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 wrz 2007, 11:12

Michał... to tylko symbol, a fakty to zupełnie inna sprawa. Ale podobieństw jest sporo.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”