Brak kandydatów

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 sie 2007, 19:46

orcus pisze:Hehe powtarzasz się. Ja się pytam tu... może ujawni się jakiś kandydat. W końcu RN chcąc przegłosować wygaśniecie mandatu dla Naczelniczki nie zostawiła by "bezkrólewia".
A kto powiedział że RN ZHP chciała przegłosować wygasniecie mandatu Naczelnika ZHP ?
Wiadomo tylko że Druhna Naczelnik ZHP nie uzyskała absolutorium. Ale to nie oznacza automatycznego wniosku o wygasniecie mandatu. To tylko (?) swego rodzaju "votum nieufności".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

GBPO
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: GBPO » 08 sie 2007, 21:10

Brak absolutorium to chyba precedens w naszej harcerskiej rodzinie.
Faktycznie brak informacji w naszych dokumentach co się dzieje w przypadku braku absolutorium - tego „votum nieufności.
Z takiej sytuacji należy również wyciągnąć pozytywne wnioski – w ramach harcerskiego stylu i ducha.

GBPO
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: GBPO » 08 sie 2007, 21:29

Należy Też brać pod uwagę, że bardzo dużo osób jest teraz zajęta sprawami Zlotowymi oraz obozowymi – i trudno chyba wymagać zaangażowana w tak nawet ważną sprawę jak Zjazd. Machina, która została wprowadzona w ruch zapewnie będzie nabierała rozpędu z każdym dniem, ale zapewne jeszcze trochę należy poczekać. Ktoś musi jednak podjąć decyzje, że chce a dotychczasowe władze pokażą czy są malowane („wezmą swoje zabawki i opuszczą piaskownicę”) czy też będą bronić swych dokonań i przekonają delegatów o słuszności swych działań i uzyskają prawo do dalszego kierowania Związkiem.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 08 sie 2007, 21:48

19kldh pisze:A kto powiedział że RN ZHP chciała przegłosować wygasniecie mandatu Naczelnika ZHP ?
Wiadomo tylko że Druhna Naczelnik ZHP nie uzyskała absolutorium. Ale to nie oznacza automatycznego wniosku o wygasniecie mandatu. To tylko (?) swego rodzaju "votum nieufności".
Ja odebrałem to właśnie tak. Jeśli tak nie było to po co Przewodniczący zachował się tak jak zachował? Jakiś powód musiał być...

Szczerze mówiąc to nawet miałem nadzieje że tak będzie...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 sie 2007, 22:15

orcus pisze:Jeśli tak nie było to po co Przewodniczący zachował się tak jak zachował? Jakiś powód musiał być...
"jakiś"
W trakcie obrad Rady Naczelnej w dniu 16 czerwca br. - na podstawie toczącej się dyskusji, składanych uzupełnień porządku obrad, zgłaszanych wniosków i projektów uchwał, a także docierających do mnie informacji stwierdziłem, że celem działania części członków Rady nie jest obiektywna ocena pracy Naczelnika i Głównej Kwatery, ale doprowadzenie do nie udzielenia absolutorium, podjęcie uchwały o wygaśnięciu mandatów Naczelnika i członków GK oraz niezwłoczny wybór na ich miejsce osób popieranych przez tę część Rady. Aby przeciwstawić się tym działaniom, ogłosiłem przerwę w obradach Rady Naczelnej
Pomijając fakt że zgodnie z regulaminem RN ZHP Przewodniczacy mógł ją ogłosić jedynie zgodnie z uchwalonym przez RN ZHP porządkiem obrad (a on jej wówczas nie przewidywał), to jestem ciekaw dowodów podtrzymujących to "stwierdzenie". Mam nadzieję że je zobaczę. Mam nadzieję ...
orcus pisze:Szczerze mówiąc to nawet miałem nadzieje że tak będzie...
Tak ? Tzn. jak ?
Ostatnio zmieniony 08 sie 2007, 22:16 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Maciaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciaf » 08 sie 2007, 22:52

W wielu postach na forum przewija się marudzenie na wyniki zjazdów: "takich mamy delegatów..", "tak nam wybrali..". Sam jestem niezadowolony z braku efektów XXXIV. Ciekawe jak wybiorą tym razem? Kiedy zostałem wybrany delegatem, nie spodziewałem się brać udziału w trzech zjazdach mając jeden mandat (a kto wie czy XXXV będzie ostatni w tej kadecji). To naprawdę duża odpowiedzialność, wybierać dla wszystkich. Mam nadzieję, że przed zjazdem wezmę udział w dyskusji na temat pomysłów na przyszłość ZHP po przełomie wrześniowym. Fatalnie by było gdyby odbyła się ona dopiero w weekend zjazdowy w kuluarach i "na gorąco".
"takich mamy delegatów..", a jaki mamy wybór?

delegat Maciek
hm. Maciek spod Gaików HR
Chorągiew Śląska, Hufiec Beskidzki

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 sie 2007, 23:06

Maciaf pisze:Fatalnie by było gdyby odbyła się ona dopiero w weekend zjazdowy w kuluarach i "na gorąco".
Nie w "weekend" a w niedzielę (9.09), bo zjazd jest tylko 1-dniowy, bez noclegu.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2007, 23:08 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 09 sie 2007, 08:57

tanio, szybko i bez problemów ;)

a co do kandydatów to fakt szkoda że raczej wiemy o nich z poczty pantoflowej a nie z oficjalnych oświadczeń.

Maciaf: byłem na zjeździe w warszawie jako obserwator i powiem że jak były głosowania po 1 w nocy to mało który delegat wiedział nad czym głosuje. rozwalały mnie też niektóre wypowiedzi delegatów, którzy zabierali głos aby zaistnieć na zjeździe. dlatego nie dziwi mnie to że teraz mamy takie problemy. nie mówię oczywiście że ty też źle pracowałeś na zjeździe, ale niestety stan aktualny ustaliła większość delegatów.

myślę że nie ma sensu teraz odmieniać przez przypadki oficjalny brak kandydatów bo pewnie na zlocie w kielcach albo po nim się w końcu ujawnią.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 08:57 przez sigma, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Maciaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciaf » 09 sie 2007, 09:00

O kurczę! Nie wpadłem na to, że bez noclegu. Nie o nocleg mi chodzi, bo nie po to się zmienia plany i przejeżdża pół Polski, ale o szansę porozmawiania na ważne tematy.
Dziękuję za oświecenie - idę wypakować śpiwór :)

A wracając do tematu wątku:
Sposób w jaki doszło do zwołania tego zjazdu, może nie jest godny poszczycenia się przez największą w Polsce organizację wychowawczą, ale znamiona demokracji nosi. Patrząc pozytywnie na całą sytuację mamy szansę na zmianę. Niezależnie od tego, czy wybierzemy starą, czy nową Główną Kwaterę coś chyba się zmieni. W moim odczuciu, istnieją trzy warianty "powrześniowe":
1. Wybierzemy "starą" nową GK, która wprowadzi zmiany w systemie działania, żeby bardziej dynamicznie realizować strategię.
2. Wybierzemy "nową" nową GK, która wprowadzi swój system działania, aby bardziej dynamicznie realizować strategię.
3. Wybierzemy nowy zespół GK, składający się z obecnych członków GK zasilonych nowymi umysłami, żeby bardziej dynamicznie realizować strategię.

Bo chyba nie po to zjazd, żeby niczego nie zmienić i kontynuować cykle sprawozdawczo-kontrolne, podczas gdy kursanci poznają na zajęciach strukturę ZHP i zastanawiają się jaki ona ma wpływ na ich przyszłą służbę.

Nie nawołuję do rozpoczęcia kampanii wyborczej. Rozumiem też sytuację instruktorów RN, którym nie koniecznie jest po drodze promować się na nowe funkcje, bo zjazd nie był ich pomysłem. Ale spójrzmy na to z dołu (ja tak patrzę): mamy zjazd, będą zmiany, ale co merytorycznie ma się zmienić? Czy są inne warianty, których nie wziąłem pod uwagę?

Maciek

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 09 sie 2007, 09:04

Jeden wariant pominąłeś: Zostanie wybrana "stara" nowa GK, która utrzyma swój dotychczasowy system działania - czyli nihil novi sub sole
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Maciaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciaf » 09 sie 2007, 09:11

Sigma: masz niestety rację co do niektórych wypowiedzi delegatów i jakości głosowań. Mogę tylko napisać, że mi wstyd.

Dudzin: pominąłem ten wariant, bo to byłby absurd - zwoływać zjazd w celu zmiany władz i nie zrobić nic. Wtedy zjazd byłby tylko narzędziem do jakiegoś niczytelnego celu...

Maciek

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 sie 2007, 09:15

Tak może być.
Zjazd odrzuci wniosek o odwołanie władz.
Po czym udadzą się do domów.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 09:16 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 09 sie 2007, 13:24

Ja widzę jeszcze bardziej pesymistyczny wariant bo rozmawiamy o GK ale w końcu to nie jedyna odwoływana władza...

Wybrana zostanie "stara" GK z kilkoma(no chyba że będzie tylko jedna) nowymi twarzami a zmieniony zostanie skład RN ZHP tak żeby znowu siedziała cicho i tylko co jakiś czas zatwierdzała uchwały pisane przez GK.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 09 sie 2007, 14:04

Jak już snujemy pesymistyczne wizje, to ja widzę jeszcze gorszą: Reprezentanci obu obozów tak się pożrą, że bez względu na wyniki zjazdu nie pozostanie nic innego jak kolejny podział na:
JS ZHP - Jedynie Słuszne ZHP
JP ZHP - Jedynie Prawdziwe ZHP

P.S. Tak śmiechem i żartem czasem dochodzę do wniosku, że władza wybrana poprzez losowanie spośród delegatów byłaby o wiele lepsza :(
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 09 sie 2007, 14:21

Albo dochodzi do kolejnego zjazdu, zmieniamy statut i powstaje federacja złożona z niezależnych organizacji działających na poziomie regionów (chorągwi).
Grzegorz Sierak

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”