Brak kandydatów

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 06 wrz 2007, 19:32

poprawiło mi to znacząco humor w ten deszczowy i słotny dzień ;)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

wktor
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wktor » 06 wrz 2007, 20:37

Co Dalej Z Nasza Radą? Paru Ludzi Odejdzie, Czy Masz Druhu Rafale Jakąś Wizję W Tym Temacie?
Wiktor G.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 06 wrz 2007, 21:03

„Z a l e c a n y czas trwania próby wynosi od 1 roku do 2 lat.”
A jednak Star Trek ! Tempo zmian, czas i miejsce akcji oraz dramaturgia są znakomitym przykładem scenariusza rodem z ....political SF.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2007, 21:04 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 wrz 2007, 21:13

Wilku. Wiem że ani dziś ani jutro, tamtejsza chorągwiana ksi nie zamknie żadnej próby harcmistrzowskiej. Ta zmiana regulaminu to ponoć czysty zbieg okoliczności. Wiem to od osoby której nie mam najmniejszego powodu nie wierzyć. Dziwacznie to wygląda, to fakt. Ale swoją drogą po co kombinować? Nawet jak KSI nie zamknie próby to komendantka zawsze może przyznać stopień :). Dziwne ? No chyba nie. Jesli druh przewodnik przyznaje sobie harcmistrza a druhowie z NSH po prostu to potwierdzają pomimo sprzeciwów ksi to co ma byc jeszcze dziwne ? Mało tego, czyni się z tegoż druha przewodniczącego NSH :) jak to było ? ... Nie dziwi nic....
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 06 wrz 2007, 21:26

Tiaaa. A takie nominowanie to mi przypomina "studia" na róznych "wumlach" i słynnej warszawskiej "sorbonie" , gdy kierowcy przywozili indeksy po podpisiki do "kierowników" tych "studiów". Nihil novi sub sole ?

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 06 wrz 2007, 21:34

wktor pisze:Co Dalej Z Nasza Radą? Paru Ludzi Odejdzie, Czy Masz Druhu Rafale Jakąś Wizję W Tym Temacie?
Wiktor G.
Mam nadzieję, że zostanie wybrany nowy Przewodniczący. Mam nadzieję, że będzie to hm. Adam Massalski.

I mam tez nadzię, że Zjazd nie odwoła naszej Rady. Bo za co? Za wykonywanie swych statutowych zadań?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 wrz 2007, 07:38

Rafal pisze:...
I mam tez nadzię, że Zjazd nie odwoła naszej Rady. Bo za co? Za wykonywanie swych statutowych zadań?

Rafał
Jak to za co ? Za przeszkadzanie ? GK chciała mrówczo pracować ale nie. Wciągle jakieś pytania, wzywanie do wyjaśnień, czepianie się. A to o brak propozycji programowych, a to o długi w jakiejś choragwi a to o sprzedawanie budynków...a to o mikre postępy w realizacji planów. Ja nie wiem co też Ci ludzie z RN sobie myśleli. Że są jakimś organem nadzorująco-sprawdzającym GK-ę ???.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 07:38 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciaf » 07 wrz 2007, 07:39

Wczoraj otrzymałem pocztą informację CKR. Nie spodziewałem się takiej sytuacji w ZHP. Choćby sam fakt nie zezwolenia na kontrolę zlotu w Kielcach. Skandal! - ciekawe czy ktoś to wyjaśni? Nie widzę powodu odwoływania RN, wydaje się, że CKR działa poprawnie. Ale GK powinna na zjeździe odnieść się do informacji z CKR, dla mnie wiarygodność Głównej Kwatery ciągle spada.
I tu już nie chodzi o wybór lepszego zespołu, to jest po prostu konsekwencją wotum nieufności.

Maciek
hm. Maciek spod Gaików HR
Chorągiew Śląska, Hufiec Beskidzki

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 07 wrz 2007, 07:46

Maciaf pisze:ciekawe czy ktoś to wyjaśni?
Też przeczytałem tę informację. Widzę marne szanse na wyjaśnienie tego siłami wewnątrzzwiązkowymi.
Po lekturze miałem tylko jedną myśl - czy CKR zgłosi do prokuratury podejrzenie o popełnieniu przestępstwa działania na szkodę stowarzyszenia przez zarząd.
Ilość sformułowań 'nie da się logicznie uzasadnić' w tej informacji jest zatrważająca.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 07:48 przez kojot, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Krzysztof Kujawski

Maciaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciaf » 07 wrz 2007, 07:49

A czy wyobrażanie sobie sytuację, że prowadzicie biwak lub obóz drużyny, przychodzi do Was Komisja Rewizyjna Hufca, a wy mówicie "nie pokażę dokumentów, nie mam zamiaru poddać się kontroli"?
Maciek
hm. Maciek spod Gaików HR
Chorągiew Śląska, Hufiec Beskidzki

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 wrz 2007, 08:44

Ejjj chłopaki dajcie to info, bo nie wiemy o czym mówicie, ale mnie osobiście w dzisiejszym ZHP nic nie dziwi. Tak jak przewodniczący NSH to przewodnik któremu kilku kolegów sędziów po prostu stwierdziło że jest harcmistrzem i już a jego macieżysta ksi twierdzi że nie jest, tak jak sytuacja w której zhp ma 700 tys długu, sprzedaje nieruchomość za milion, spłaca dług i.... ma dalej 700 tys długu, tak jak łamanie prawa przez Przewodniczącego ZHP który zrywa posiedzenie RN i wychodząc mówi kpiąc wszystkim jawnie w oczy "to mnie podajcie do sądu", tak jak sprzedaje się nieruchomość W TRYBIE BEZPRZETARGOWYM wycenioną według starego operatu za 400 tys podczas gdy lekko i bez wnikania są ludzie dający na już 700 tys...
NO I CO MA NAS JESZCZE DZIWIć ????
To że od zlotu śmierdzi nie tylko krokietami ? To że przed zlotem na koncie miało być 2 mln a był milion ??? Oczywiście od zbadania tego jest CKR ale po co dawać im to badać ? Wszak najwyraźniej ZHP to prywatny folwark... Więc kogo obchodzi jakis tam Statut organizacji.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 07 wrz 2007, 09:15

chcesz żeby to tutaj wrzucić czy na maila? ;) jak coś to gg:1981412
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 wrz 2007, 09:36

Maciaf pisze:Wczoraj otrzymałem pocztą informację CKR. Nie spodziewałem się takiej sytuacji w ZHP. Choćby sam fakt nie zezwolenia na kontrolę zlotu w Kielcach. Skandal! - ciekawe czy ktoś to wyjaśni? Nie widzę powodu odwoływania RN, wydaje się, że CKR działa poprawnie. Ale GK powinna na zjeździe odnieść się do informacji z CKR, dla mnie wiarygodność Głównej Kwatery ciągle spada.
I tu już nie chodzi o wybór lepszego zespołu, to jest po prostu konsekwencją wotum nieufności.
kojot pisze:Też przeczytałem tę informację. Widzę marne szanse na wyjaśnienie tego siłami wewnątrzzwiązkowymi.
Po lekturze miałem tylko jedną myśl - czy CKR zgłosi do prokuratury podejrzenie o popełnieniu przestępstwa działania na szkodę stowarzyszenia przez zarząd.
Ilość sformułowań 'nie da się logicznie uzasadnić' w tej informacji jest zatrważająca.
Dowcip w tym że CKR ZHP odczytało ten tekst a następnie .....
.... zawnioskowało o udzielenie absolutorium GK ZHP
;-)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 wrz 2007, 09:51

Czesiu, chyba nie o ten tekst chodzi. Chłopaki mówią o dokumencie z 3 września 2007.
No cóż zastanawiające....
Według tego dokumentu nie wyjaśnione są sprawy:

1)Sprawa sprzedaży Hotelu „Harctur”;
2)Sprawa procesu inwestycyjnego nieruchomości przy ul. „Piaskowej”;
3)Sprawa przekształcenia OSW „Perkoz”;
4)Sprawa sprzedaży udziałów spółki „Radiostacja”;
5)Sprawa sprzedaży nieruchomości w Lublinie (Bestharctur);
6)Sprawa sprzedaży części przedsiębiorstwa Bestharctur w Lublinie;
7)Nadzór właścicielski nad spółkami i fundacjami;
8)Sprawa udziału ZHP w spółce „Lilijka.com”spółka z o.o.;
9)Kontrola Zlotu „Kielce 2007”.

Za totalne kuriozum można przyjąć fakt że ..."GK ZHP i Komenda Zlotu odmówiła udostępnienia dokumentacji Zlotu. Takie działanie łamiące w sposób oczywisty statutowe uprawnienia Centralnej Komisji Rewizyjnej..." Jak można nie dać dokumentów :)
Dlaczego sprawa jeszcze nie jest w prokuraturze? Wszak to chyba obowiązek CKR-u ?

Ojjjj śmierdzi... śmierdzi coraz bardziej...

Centralna Komisja Rewizyjna powołana do kontroli naczelnych organów ZHP nie może dostać dokumentów... bo nie. Rada Naczelna powołana do nadzoru i wyznaczania kierunków pracy w ZHP stwierdziła że GK odwala manianę i co ??? ANO PADA WNIOSEK O ODWOŁANIE RADY NACZELNEJ I CENTRALNEJ KOMISJI REWIZYJNEJ. TO PO PROSTU GRANDA I DZIAŁANIE NA NIEKORZYŚC STOWARZYSZENIA.
KTO MA TO ZGŁOSIć DO PROKURATURY ???? CHOCIAŻBY DZIŚ TO JUŻ ZA PÓ¬NO.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 09:54 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 07 wrz 2007, 09:58

Ale to żadne odkrycie. W organizacji, która nie określiła jasno swoich wartości - albo, co gorsza, określiła je i 'sumiennie' ich nie przestrzega, nie będą działały procedury w zarządzaniu.

Tymczasem w internecie można obejrzeć próby dublerów przez niedzielnym Zjazdem ZHP: http://www.sejm.gov.pl/real.htm (odwołają czy nie odwołają?)
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”