Brak kandydatów

Zablokowany
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 wrz 2007, 16:25

sigma pisze:hm.. mam tylko nadzieję że obecna GKa zachowa się honorowo i złoży rezygnacje.
Do tego żeby zachować się honorowo trzeba mieć honor. A nie wiem czy o czyms takim można mówic w przypadku ludzi którzy doprowadzili do sytuacji scharakteryzowanej w raporcie CKR-u ....
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 08 wrz 2007, 17:34

Posuwasz się za daleko, Janusz.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 08 wrz 2007, 18:08

sikor pisze:
sigma pisze:hm.. mam tylko nadzieję że obecna GKa zachowa się honorowo i złoży rezygnacje.
Do tego żeby zachować się honorowo trzeba mieć honor. A nie wiem czy o czyms takim można mówic w przypadku ludzi którzy doprowadzili do sytuacji scharakteryzowanej w raporcie CKR-u ....
Nie, tak nie można. Ze sprawozdania wynika też pośrednio i inny obraz. Naczelniczki i Gieki
uwikłanych w sytuację pozostawioną przez poprzedników. To jest tak, że chyba nowej Giece podrzucono kukułcze jajo, mimo zapewnień o zakończenu wieloletnich matactw z Harcturem i jego klonami. Widać w tej własnie historii było drugie, trzecie i jeszcze nieujawnione dno. Jak się otrzymuje tak zabagnioną gospodarkę, bez sprawnego zespołu zarządzającego , można wpaść w pułapkę, bo koszta rosną z dnia na dzień, a zaległości tworzą efekt kuli śniegowej. Nie szukajmy złej woli. Think positive ! W takiej jak ta ze sprawozdania CKR sytuacji można sobie po prostu nie radzić z przerastającymi problemami i ....właśnie, dać plamę, jak wobec CKR - ze Zlotem.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2007, 18:16 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 wrz 2007, 18:46

Nie chodzi mi o Zlot Wilku. Chodzi mi o to, że obecna GK-a nie wzieła się znikąd. Ci ludzie działali i we wcześniejszej ekipie, stąd moje przekonanie, że doskonale znali sytuację z jaką przyjdzie się im zmierzyć. Chodzi mi zwłasza o długi które pomimo sprzedaży nieruchomości nie majeją. Chodzi mi o takie sytuacje jak w Lublinie gdzie sprzedaje sie nieruchomość w trybie bezprzetargowym (bez żadnego uzasadnienia) bazując na starym operacie podczas gdy cena nieruchomości skoczyła o kilkadziesiąt procent. Lepiej nie mówić jaka to różnica w kwocie... Jak to nazwać ? Niegospodarniością ? To tylko jeden przypadek ale bardzo znamienity. Co mam mówić ? Że w Polsce nie obowiązuje honor taki jak np. w Japoni ? Że odpowiedzialny nie musi tu popełniac sepuku ?
Jakie oczekiwania powinienem mieć w stosunku do ludzi którzy zarządzają NASZYM majątkiem ? Takie jak wobec siebie. A więc... gdzie jest sprawa zgłoszona do prokuratury ? Gdzie winni matactw i innych przestępstw? W więzieniach może ? A może sprawy dopiero staną na wokandzie ?
Co zrobiono by odzyskać nasz harcerski majątek utracony na skutek tych sytuacji ????
Nic. Za to, robi się Zlot DO DOKUMENTÓW KTÓREGO NIE DOPUSZCZA SIę CKR-U . Jak to nazwać ? Co to ma wspólnego z honorem i honorowym postępowaniem ?

Są oczywiście bardzo trudne sytuacje. Trudne do oceny. Trudno oceniać postępowanie Druha Przewodniczącego ZHP, który jak dobrze Wiesz Wilku błyszczy duchem skautowym jak diament wśród popiołów na tle jakiejkolwiek harcerskiej delegacji. Postępowanie w którym łamie On regulamin a tym samym nasze harcerskie prawo w imie zablokowania wykonania statutowego prawa i obowiązku przez Organ ZHP jakim jest Rada Naczelna. Na szali kładzie się HONOR właśnie. I tego postępku nie zamierzam oceniać bo wierzę, że oceni go Sam Druh Przewodniczący. Oceni go w zgodzie ze swym harcerskim sumieniem.

Ale to zupełnie inna sprawa niż te o których pisze CKR. Sprawy opisane przez CKR być może są nawet sprawami kryminalnymi i w takim przypadku raczej nie możemy mówic o honorze a raczej o jego braku. Stąd też mój wniosek że w przypadku ludzi KTÓRZY DOPROWADZILI DO TAKIEJ SYTUACJI trudno mówic o honorze. Nie wskazuję tu na obecna GK-ę jako taką. Wśród ludzi w Głównej Kwatery jest wielu znamienitych harcerzy i harcerek, ale na tych którzy do tej właśnie sytuacji doprowadzili lub nie dążyli do jej wyjaśnienia będąc odpowiedzialnymi za nasz majątek.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 08 wrz 2007, 19:09

Janusz, tu znowu chodzi nie o to, czy masz rację, lecz czy masz prawo lub dowody, by pisać to, co piszesz. Jak musisz zdawać sobie sprawę, nie masz prawa, by przesądzać o winie tych, o których piszesz. Nie możesz także pisać, że nie masz na myśli nikogo konkretnego, bo mowa jest o GK ZHP. Musisz więc zachować umiar w słowach, bo odnosisz się do konkretnych osób.
Od wyciągania wniosków w tej sprawie jest CKR i ma po temu kompetencje. Pamiętajmy, że CKR i GK wybierali ci sami ludzie - Zjazd ZHP. Jutro będą mogli wyrazić swoje zdanie w tej sprawie, mając do tego prawo - ale wciąż nie dysponując dowodami, by rzucać oskarżenia.
sikor pisze:Tylko niewiele mogę jeśli nawet CKR który jest do tego powołany nie ma dostępu do dokumentów to co dopiero ja. :/
Tak jak piszesz. Jeśli CKR nie formułuje pewnych oskarżeń, to na pewno także Ty nie powinieneś tego robić.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2007, 19:12 przez barnrot, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 wrz 2007, 22:09

barnrot pisze:Janusz, tu znowu chodzi nie o to, czy masz rację, lecz czy masz prawo lub dowody, by pisać to, co piszesz. Jak musisz zdawać sobie sprawę, nie masz prawa, by przesądzać o winie tych, o których piszesz. Nie możesz także pisać, że nie masz na myśli nikogo konkretnego, bo mowa jest o GK ZHP. Musisz więc zachować umiar w słowach, bo odnosisz się do konkretnych osób.
Widzisz, oczywiście że NIE WIEM WSZYSTKIEGO. Ale powiedz mi kto był odpowiedzialny za sprawy opisane przez CKR ? GK-a czy ktoś inny ??? Czy tam była kradzież, malwersacja czy jedynie zaniedbanie w nadzorze tego nie wiem. Oczywiście to różne paragrafy. Oceniam że CKR też ponosi jakąś winę bo NIE ZGŁOSIŁA SPRAW DO PROKURATURY. Prokuratura to takie miejsce w którym składa sie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ale również ZAWIADOMIENIA O PODEJRZENIU POPEŁNIENIA PRZESTęPSTWA. Prokuratura ma odpowiednie uprawnienia aby prowadzić postępowanie wyjaśniające a później śledztwo i wyjaśnić czy ktoś rąbnął kasę czy tylko na skutek swojej niekompetencji nie dopilnował tego co powinien. I sprawa powinna skończyc się zarzutami bo już dość jest sytuacji w której każdy, czy się na tym zna czy też nie, podejmuje się określonych działań i na skutek tego ponosimy ogromne straty. Juz nawet nie piszę o świadomych przestępstwach a jedynie o nieodpowiedzialności i niefrasobliwości. A co wyjdzie z takiego śledztwa.... to zupełnie inna sprawa.
barnrot pisze:Od wyciągania wniosków w tej sprawie jest CKR i ma po temu kompetencje. Pamiętajmy, że CKR i GK wybierali ci sami ludzie - Zjazd ZHP. Jutro będą mogli wyrazić swoje zdanie w tej sprawie, mając do tego prawo - ale wciąż nie dysponując dowodami, by rzucać oskarżenia....Tak jak piszesz. Jeśli CKR nie formułuje pewnych oskarżeń, to na pewno także Ty nie powinieneś tego robić.
Taaaa
Spróbuję Ci to wyjaśnić troszkę inaczej. Idziesz ulicą i widzisz jak kompletnie narąbany facet wsiada do auta (za kierownicę) i co robisz ??? Kawałek dalej bawią się dzieci i widzisz że jak ruszy nie w tą strone to poleje się krew... co robisz ? Dalej, wzywasz policje i dziwacznym przypadkiem w sekundę sa na miejscu. Ludzie z uprawnieniami i powołani do tego by reagować. Wyciągają gościa z auta widać radość na twarzach pada hasło... cześć Zenek i juz jest fajnie. Policjanci sie zwijaja a Zenek... siada do auta i zaraz rozjedzie te dzieciaki, a jak nie te to wymusi na skrzyżowaniu pierszeństwo jakiejś matce z dziećmi... Co robisz ? Robisz coś czy odwracasz się na pięcie bo.... przecie sa inni powołani do tego co mają uprawnienia.
Widzisz ja działam tak czy inaczej... Podobnie jest w przypadku mojej organizacji. Jestem instruktorem i mam względem niej określone obowiązki. Według mnie jednym z nich jest REAGOWANIE NA NIEPRAWIDŁOWOŚCI a, że to organizacja wychowawcza to dodatkiem jest ... WYRAŻANIE SWOJEJ OPINI NA TEN TEMAT, a że piszę co myślę ? Jakoś mam wstręt do polityki i chociaż czesem ktoś może odebrać to jako chamstwo to przynajmniej ludzie wokół mnie mogą być pewni co myślę na ich temat i w większości sobie to cenią.
Prawda często boli i to obie strony...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 08 wrz 2007, 23:10

Sikor usunąłem Twój post. Proszę Cię waż słowa. Jak na razie możemy mówić o nieudolności i tylko tyle wynika wprost z dokumentów przedstawionych przez CKR. Co do reszty - od tego jest prokuratura. Ciekawi mnie czy wpłynął już do niej wniosek.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 wrz 2007, 23:18

To co wynika z dokumentów CKR-u to kwestia oceny. Ja tam widze więcej niż nieudolność. Niestety nie sądzę by prokurator został zawiadomiony...
A jeśli widzisz potrzebę cięcia... to tnij. Jak na razie nasze forum jest forum wolnym w pełni tego słowa znaczeniu a admini reagują tylko w krytycznych sytuacjach więc jeśli tak to oceniasz... tnij.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 08 wrz 2007, 23:20

sikor pisze:Spróbuję Ci to wyjaśnić troszkę inaczej. Idziesz ulicą i widzisz jak kompletnie narąbany facet wsiada do auta (za kierownicę) i co robisz ??? Kawałek dalej bawią się dzieci i widzisz że jak ruszy nie w tą strone to poleje się krew... co robisz ? Dalej, wzywasz policje i dziwacznym przypadkiem w sekundę sa na miejscu. Ludzie z uprawnieniami i powołani do tego by reagować. Wyciągają gościa z auta widać radość na twarzach pada hasło... cześć Zenek i juz jest fajnie. Policjanci sie zwijaja a Zenek... siada do auta i zaraz rozjedzie te dzieciaki, a jak nie te to wymusi na skrzyżowaniu pierszeństwo jakiejś matce z dziećmi... Co robisz ? Robisz coś czy odwracasz się na pięcie bo.... przecie sa inni powołani do tego co mają uprawnienia.
Widzisz ja działam tak czy inaczej... Podobnie jest w przypadku mojej organizacji. Jestem instruktorem i mam względem niej określone obowiązki. Według mnie jednym z nich jest REAGOWANIE NA NIEPRAWIDŁOWOŚCI a, że to organizacja wychowawcza to dodatkiem jest ... WYRAŻANIE SWOJEJ OPINI NA TEN TEMAT, a że piszę co myślę ? Jakoś mam wstręt do polityki i chociaż czesem ktoś może odebrać to jako chamstwo to przynajmniej ludzie wokół mnie mogą być pewni co myślę na ich temat i w większości sobie to cenią.
Prawda często boli i to obie strony...
"Prawda"? Co Ty zrobiłeś, żeby poznać prawdę? Zbyt jesteś już przekonany do swojej wizji zdarzeń. Ty już masz opinię, chociaż - podobnie jak ja i wielu innych, nie dysponujesz wiedzą. Przypuszczasz, zgadujesz, łączysz w logiczną całość, to, co usłyszysz. Ale do prawdy jest jeszcze daleko.
Piszesz, że "spróbujesz mi to wyjaśnić". I podajesz przykład, w którym "widzę".
1. Jeżeli uważasz, że ten przykład jest właściwy, to powiedz mi więc, co w omawianym temacie widziałeś. Powiedz, kto co zrobił. Podaj nazwiska. Byłeś świadkiem - zareaguj. A jeżeli nie byłeś, zważaj na swoje słowa, bo właśnie nikt inny, jak Ty uprawia tutaj politykę.
2. Jeżeli uważasz, że ten przykład jest właściwy, to powiedz, czy CKR świadomie i z premedytacją nie reaguje na nieprawidłowości? A jeżeli tak, czy przytoczona wyżej uchwała Nr 46XXXIII/2007 CKR jest tego dowodem?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2007, 23:35 przez barnrot, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 wrz 2007, 23:36

Co do CKR-u to wiem, że przytacza negatywną opinie a chwile później wnosi o... absolutorium. Więc jak to jest z CKR-em ?
Tego o co prosisz, zrobic nie mogę. Nie mam uprawnień, nie jestem prokuratorem prowadzącym sprawę, ba nie ma nawet żadnej sprawy. Jest tylko kilka faktów które wskazują na możliwośc popełnienia przestępstwa. W każdym przypadku fakty te obciążaja ludzi z GK-i. Oczywiście nie wszystkich a konkretnych. Gdybym był w CKR na pewno wskazałbym nazwiska i skierował sprawę tam gdzie trzeba. Teraz liczę na to że pisząc o tej sprawie spowoduję iż u kogoś kto ma możliwości i prawo dojścia do odpowiednich dokumentów "klapka zaskoczy" i sprawa znajdzie się tam gdzie jej miejsce.
Uchwała CKR-u jest tylko dowodem na to, że ZHP traci dużo kasy i majatku a w Giece są ludzie którzy ignorując nasz statut odmawiają dostępu do dokumentów.
Jak dla mnie wystarczy by skierować sprawę gdzie trzeba. I jeśli CKR tak postąpi to będzie to dowodem, że uczciwie wykonała swoje statutowe obowiązki do końca.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 08 wrz 2007, 23:49

OK. A do tematu chciałbym wrócić wkrótce w innym wątku, z nieco innej perspektywy. Dam znać.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 09 wrz 2007, 00:15

sikor pisze:A jeśli widzisz potrzebę cięcia... to tnij. Jak na razie nasze forum jest forum wolnym w pełni tego słowa znaczeniu a admini reagują tylko w krytycznych sytuacjach więc jeśli tak to oceniasz... tnij.
Dodam tylko że osobiście w 100% się z Tobą zgadzam. Moje odczucia w tej sprawie są takie same. Mimo wszystko to nie jest miejsce do publicznego przedstawiania takich tez, bo dokumenty ich nie zawierają.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 wrz 2007, 09:39

sikor pisze:To co wynika z dokumentów CKR-u to kwestia oceny. Ja tam widze więcej niż nieudolność. Niestety nie sądzę by prokurator został zawiadomiony...
A jeśli widzisz potrzebę cięcia... to tnij. Jak na razie nasze forum jest forum wolnym w pełni tego słowa znaczeniu a admini reagują tylko w krytycznych sytuacjach więc jeśli tak to oceniasz... tnij.
Sikor, nie wchodzę tu w ocenę faktów. Ale uważaj, by ślizgasz się po granicy oszczerstwa, a nawet zniesławienia. Winę trzeba udowodnić. Tak stanowi prawo obowiązujące w kulturze zachodniej i tym różnimy się od np. kacapii, gdzie trzeba udowadniać niewinność.

Po prostu, nie daj się ponieść emocjom.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 wrz 2007, 09:41

sikor pisze:Co do CKR-u to wiem, że przytacza negatywną opinie a chwile później wnosi o... absolutorium. Więc jak to jest z CKR-em ?
Tego o co prosisz, zrobic nie mogę. Nie mam uprawnień, nie jestem prokuratorem prowadzącym sprawę, ba nie ma nawet żadnej sprawy. Jest tylko kilka faktów które wskazują na możliwośc popełnienia przestępstwa. W każdym przypadku fakty te obciążaja ludzi z GK-i. Oczywiście nie wszystkich a konkretnych. Gdybym był w CKR na pewno wskazałbym nazwiska i skierował sprawę tam gdzie trzeba. Teraz liczę na to że pisząc o tej sprawie spowoduję iż u kogoś kto ma możliwości i prawo dojścia do odpowiednich dokumentów "klapka zaskoczy" i sprawa znajdzie się tam gdzie jej miejsce.
Uchwała CKR-u jest tylko dowodem na to, że ZHP traci dużo kasy i majatku a w Giece są ludzie którzy ignorując nasz statut odmawiają dostępu do dokumentów.
Jak dla mnie wystarczy by skierować sprawę gdzie trzeba. I jeśli CKR tak postąpi to będzie to dowodem, że uczciwie wykonała swoje statutowe obowiązki do końca.
No i to ma ręce i nogi. :)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”