Obawy przed Zjazdem w Bydgoszczy

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 wrz 2007, 15:27

sikor pisze:"...gdy szlakiem ku północy podążaja hufce ludne ja podnoszę dumnie głowę i podążam na ... południe..." :)
Jedna z najbardziej debilnych piosenek jakie znam. :(
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 wrz 2007, 15:31

mam nadzieję, że odczytałeś kpinę właściwie ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Czarny Żuraw
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czarny Żuraw » 03 wrz 2007, 17:07

barnrot pisze:
Maciek P pisze:Jest jeszcze gorzej. Zapominamy w tej dyskusji, choć to padło, że szkoła zatraciła swój przyrodzony charakter z instytucji wychowawczej zmieniając się w dawcę usług edukacyjnych gwarantującego zdanie kolejnych egzaminów.
Tylko że właśnie tą drogą, przetartą przez szkołę, pragniecie tak ochoczo iść, proponując rozwiązania ustawy o harcerstwie.
Bez przesady! Ustawa o harcerstwie wcale nie spowoduje, że zamienimy się w instytucję oferującą usługi z zagresu wychowania i wypoczynku. Chyba ktoś tutaj wyraźnie zapomniał o pewnych głębokich ideałach przyświecających ZHP! A odgrywają one niebagatelną rolę. Po za tym szkoła jest instytucją PAńSTWOWĄ, gdzie wychowawcy i dyrekcja pracują za PIENIĄDZE i często w pogoni za kolejnymi mianowaniami zapominają o swoim, bądź co bądź, POWOŁANIU.
Nie grozi to ZHP nawet po powstaniu całego "Monitora Polski" pełnego ustaw i rozporządzeń dotyczących organizacji skautowych w RP!!! Myślę, że warto o tym pamiętać prowadząc tą dyskusję na forum. Bo instruktorzy pracujący społecznie, z powołania, pomimo dążenia do kolejnych stopni nigdy nie zapominają o tym jaki cel ma ZHP - wychowanie dobrego obywatela Najjaśniejszej Rzeczpospolitej!

Dlatego jestem pewien, że taka ustawa może nam tylko pomóc, a nie zaszkodzić. A bronienie się przed takim potrzebnym rozwiązaniem legislacyjnym jest "działalnością zaściankową" na miarę XVI wieku. Jeśli ktoś tego nie rozumie to myślę, że rozwiązanie problemu poprzez obalenie prawnie działających instytucji państwowych proponuję rewolucjonistom, a nie instruktorom ZHP :)
dk. phm. Mateusz Kubiak HO

Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 wrz 2007, 17:13

sikor pisze:mam nadzieję, że odczytałeś kpinę właściwie ?
Oczywiście :) Po prostu stwierdzam, że nie lubię tej durnej piosenki.

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 03 wrz 2007, 17:14

Michale, czy nie zauważasz, że już obecnie wiele organizacji i ruchów działających w sferze szeroko rozumianego wychowania, aktywności fizycznej i kultury jest już ustawowo uprzywilejowanych? Jeżeli jesteś przeciwnikiem ustawy o harcerstwie, to konsekwentnie powinieneś się domagać zniesienia ustawy o sporcie kwalifikowanym z 2005 roku, i likwidacji Ministerstwa Sportu.

Dlaczego bowiem ruch sportowy ma być uprzywilejowany? To że jakaś grupa ludzi chce kopać piłkę albo skakać o tyczce, to przecież ich prywatna sprawa.... Niech wygrywają w wolnej konkurencji z przysłowiowymi hodowcami kanarków albo stowarzyszeniem bywalców piwiarni.
A jednak ustawodawca widział to inaczej i uchwalił ustawę o sporcie kwalifikowanym, która mówi, że administracja państwowa ma stwarzać warunki do jego uprawiania. Oczywiście kwestia na ile to jest realizowane, to inna sprawa. Nie ma jednak wątpliwości, że w społeczeństwie funkcjonuje przekonanie o ważnej roli sportu i o jego pożyteczności, oraz potrzebie otaczania szczególnym wsparciem.
Kiedy władze miejskie likwidują boisko piłkarskie żeby zrobić miejsce pod kolejny hipermarket, podnosi się raban w mediach (także w tych które w niemal wszystkich sferach są za wolnorynkową konkurencją): że przecież tak nie można, że sport jest ważny dla społeczeństwa, że ci chłopcy, którzy tam grają w piłkę, po likwidacji boiska będą stać pod blokiem z puszkami piwa w ręce itd itd.
Idąc Twoim torem rozumowania, należałoby powiedzieć więc, że wszyscy sportowcy i miłośnicy sportu są nastawieni roszczeniowo.

Analogiczne przykłady są w innych sferach. Dlaczego np. ustawowo wspierany jest ruch miłośników Chopina (o ile pamiętam, jest jakaś ustawa o dziedzictwie chopinowskim, na mocy której funkcjonuje Instytut im. Chopina). A miłośnicy Elvisa Presleya czy Dody nie są ustawowo wspierani! Choć zapewne tych drugich jest więcej i w wolnej rynkowej konkurencji niewątpliwie Doda bije Chopina na głowę...
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 wrz 2007, 17:16

Czarny Żuraw pisze:Dlatego jestem pewien, że taka ustawa może nam tylko pomóc, a nie zaszkodzić. A bronienie się przed takim potrzebnym rozwiązaniem legislacyjnym jest "działalnością zaściankową" na miarę XVI wieku. Jeśli ktoś tego nie rozumie to myślę, że rozwiązanie problemu poprzez obalenie prawnie działających instytucji państwowych proponuję rewolucjonistom, a nie instruktorom ZHP :)
Całość zgoda, czepnę się tego XVI wieku. Jeśli chodziło ci o zaściankowość, ciasnotę horyzontów i ignorancję, to lepiej byłoby mówić o przełomie XVII i XVIII wieku. Wiek XVI, to w końcu polski Wiek Złoty.
Przez skromność nie powiem jakie wyznanie odegrało tu wielką rolę :P

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 wrz 2007, 17:18

Lucumon pisze:Analogiczne przykłady są w innych sferach. Dlaczego np. ustawowo wspierany jest ruch miłośników Chopina (o ile pamiętam, jest jakaś ustawa o dziedzictwie chopinowskim, na mocy której funkcjonuje Instytut im. Chopina). A miłośnicy Elvisa Presleya czy Dody nie są ustawowo wspierani! Choć zapewne tych drugich jest więcej i w wolnej rynkowej konkurencji niewątpliwie Doda bije Chopina na głowę...
:D Doskonałe! :D

Czarny Żuraw
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czarny Żuraw » 03 wrz 2007, 17:26

Maciek P pisze:
Czarny Żuraw pisze:Dlatego jestem pewien, że taka ustawa może nam tylko pomóc, a nie zaszkodzić. A bronienie się przed takim potrzebnym rozwiązaniem legislacyjnym jest "działalnością zaściankową" na miarę XVI wieku. Jeśli ktoś tego nie rozumie to myślę, że rozwiązanie problemu poprzez obalenie prawnie działających instytucji państwowych proponuję rewolucjonistom, a nie instruktorom ZHP :)
Całość zgoda, czepnę się tego XVI wieku. Jeśli chodziło ci o zaściankowość, ciasnotę horyzontów i ignorancję, to lepiej byłoby mówić o przełomie XVII i XVIII wieku. Wiek XVI, to w końcu polski Wiek Złoty.
Przez skromność nie powiem jakie wyznanie odegrało tu wielką rolę :P
Pozwolę sobie drugiej części wypowiedzi nie komentować :)

Co do Złotego Wieku mógłbym polemizować, ale to nie jest post z cylku "Historia Polski". :P

Czarny Żuraw
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czarny Żuraw » 03 wrz 2007, 17:31

Maciek P pisze:
Lucumon pisze:Analogiczne przykłady są w innych sferach. Dlaczego np. ustawowo wspierany jest ruch miłośników Chopina (o ile pamiętam, jest jakaś ustawa o dziedzictwie chopinowskim, na mocy której funkcjonuje Instytut im. Chopina). A miłośnicy Elvisa Presleya czy Dody nie są ustawowo wspierani! Choć zapewne tych drugich jest więcej i w wolnej rynkowej konkurencji niewątpliwie Doda bije Chopina na głowę...
Zjawisko nie wspierania fanów (miłośników) Dody mnie osobiście jakoś niespecjalnie niepokoi. Powiem tak: de gustibus non disputandum est (łac. o gustach się nie dyskutuje - to dla nieznających łaciny i przedstawicieli wyznań odgrywających dużą rolę w XVI Polsce :P)

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 wrz 2007, 20:25

Ale ustawa o harcerstwie by się Polsce przydała ...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 wrz 2007, 20:27

Czarny Żuraw pisze:
Maciek P pisze:
Zjawisko nie wspierania fanów (miłośników) Dody mnie osobiście jakoś niespecjalnie niepokoi. Powiem tak: de gustibus non disputandum est (łac. o gustach się nie dyskutuje - to dla nieznających łaciny i przedstawicieli wyznań odgrywających dużą rolę w XVI Polsce :P)
Te wyznania znają łacinę :P, a potem tez odgrywały znaczną rolę. Jednego wymieniasz nawet śpiewając hymn. :P

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 wrz 2007, 20:28

sikor pisze:Ale ustawa o harcerstwie by się Polsce przydała ...
Ale chyba już wszystko powiedzieliśmy "w tym temacie". :D

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 wrz 2007, 20:39

No wiesz, to miała być taka puenta :D
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

szaryrys
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szaryrys » 03 wrz 2007, 20:46

Proponuję przenieść dla wszystkich chętnych dyskusję do nowego wątku - ustawa o harcerstwie (i jeszcze podtytuł - dla wszystkich, którzy kochają biurokrację i polskie prawodawstwo, tworzące tysiące ustaw nikomu do szczęścia niepotrzebnych) i wrócić do tematu tego wątku. Nie brzmi on niestety "lista życzeń do przyszłego Naczelnika", a "OBAWY PRZED ZJAZDEM W BYDGOSZCZY!!!"

Dwie wizje wymieniłem wcześniej (obie jak dla mnie optymistyczne), jest jeszcze trzecia (pesymistyczna jak dla mnie): Nic się nie zmieni po zjeździe i będzie tak jak jest....
hm. Mariusz Bartczak
w ZHP pewnie już niedługo, chyba, że na zjeździe zdarzy się cud

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 wrz 2007, 20:59

szaryrys pisze:Proponuję przenieść dla wszystkich chętnych dyskusję do nowego wątku - ustawa o harcerstwie (i jeszcze podtytuł - dla wszystkich, którzy kochają biurokrację i polskie prawodawstwo, tworzące tysiące ustaw nikomu do szczęścia niepotrzebnych) i wrócić do tematu tego wątku. Nie brzmi on niestety "lista życzeń do przyszłego Naczelnika", a "OBAWY PRZED ZJAZDEM W BYDGOSZCZY!!!"

Dwie wizje wymieniłem wcześniej (obie jak dla mnie optymistyczne), jest jeszcze trzecia (pesymistyczna jak dla mnie): Nic się nie zmieni po zjeździe i będzie tak jak jest....
Obawa jest taka, że do głosu dojdą ludzie rozumujący jak ty, czyli uważający, że harcerstwo funkcjonuje w społecznej próżni. :(

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”