XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP - już po - podsumowanie

Zablokowany
sikor
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 wrz 2007, 14:58

Hahaha...
Wasze pytanie jest z natury ... niewłaściwe. Jeśli ktoś osiągnął ten stopień rozwoju to niby czemu ma słuzyc jego zdobywanie ???? Ludzie z ZHR-u uznali że co jak co ale gość jest HR-em to mu stopień przyznali i tyle. Jakiś problem ?

A teraz do Darka...
Tak Darku mniej więcej zrozumiałeś dobrze... A to znaczy że w tej dyskusji oddaliśmy mniej więcej prawdziwy przebieg zjazdu...
Ale jak wierzyłem w harcerskość Rafała Klepacza i Jego ekipy to wiem że zwalczą w sobie poczucie goryczy i zrobią wszystko by naprawić ZHP. A sądzę że z obecna Gieką da sie tego dokonać. Więc ... ognicho i do roboty, młoty pneumatyczne czekają :) A może nawet kilka lasek dynamitu ??? ;)
hm. Janusz Sikorski HR
Drużynowy 8 Tyskiej Drużyny Harcerzy Leśnych "Birkuty"
III Szczep Harcerski "Leśni"
lesni.pl haer.org
KPW

jasiu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jasiu » 12 wrz 2007, 15:03

http://forum.zhr.pl/viewtopic.php?p=12624#12624

Informacja o tym, jakoby hm. Rafał Bednarczyk został przez Przewodniczącego ZHR mianowany HR-em to bzdura.

1. Rafał Bednarczyk jest członkiem ZHP, a nie ZHR, wobec czego Przewodniczący ZHR nie ma ani podstaw, ani kompetencji, ani chęci co do tego, żeby przyznawać mu jakiekolwiek stopnie. Stopnie przyznawane w ZHR-ze dotyczą tylko i wyłącznie członków.

2. Stopień Harcerza Rzeczypospolitej przyznaje w naszym Związku kompetentny przełożony (z reguły Komendant Chorągwi) na wniosek odpowiedniej Kapituły HR. Nie bardzo więc jest jasne, na jakiej podstawie dh. Bednarczyk miałby dostać taki stopień.

3. Rozkazy Przewodniczącego ZHR są jawne - pojawiają się na zhr.pl, można je także otrzymać w Biurze Naczelnictwa i jako żywo w żadnym z rozkazów Przewodniczącego nie ma ani słowa na temat dh. Bednarczyka. Bo też być nie może.

Rozpuszczanie tego typu plotek ma niewątpliwie na celu dezinformację, podobnie jak rozpowszechniana niedawno informacja, jakoby w kontyngencie ZHP na Jamboree wzięła udział oficjalna reprezentacja ZHR. Tego typu działania mają zapewne jakiś cel - warto jednak, żeby się nie dawać prowokować.

Czuwaj!
Tomasz Sulewski hm.
Członek Naczlenictwa ZHR

sikor
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 wrz 2007, 15:24

Niestety Jasiu... nie mamy dostępu do Waszego forum.

A cos tam sie odbyło na oczach ponad pół tysiąca ludzi. Chociaż tak naprawdę to jakie to ma znaczenie ?

Pozdrawiam harcerskim Czuwaj !
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl haer.org
KPW

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 12 wrz 2007, 15:32

I kolejna "sensacyjka" nie wypaliła bo okazało się ze RB nie miał nadanego stopnie HR przez ZHR.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 12 wrz 2007, 16:23

jasiu pisze:http://forum.zhr.pl/viewtopic.php?p=12624#12624

Rozpuszczanie tego typu plotek ma niewątpliwie na celu dezinformację, podobnie jak rozpowszechniana niedawno informacja, jakoby w kontyngencie ZHP na Jamboree wzięła udział oficjalna reprezentacja ZHR.
ale jakaś reprezentacja ZHR wzięła udział? Pamiętam ludzi z ZHR na zlocie jakoś tam musieli sie znaleźć.

a o HRze usłyszałem dopierop na tym forum

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 12 wrz 2007, 16:28

Witam wszystkich,

wszyscy moi przyjaciele bardzo mnie prosza, abym powstrzymal sie przed proba odpowiedzi na rozliczne ataki i gromy, ktore spadaja na moja glowe.

Nie moge jednak pozostac bierny w sytuacji, kiedy ktos skrajnie nieodpowiedzialny probuje doprowadzic do konfliktu miedzy ZHP i ZHR - chodzi o opisane przez Galla Anonima obecnego na Jamboree sprawozdanie przytoczone przez hm S. Wasia,
"o przyznaniu mi stopnia HR przez Przewodniczacego ZHR".

Pomijam fakt, ze ow Gall Anonim nie ma pojecia o funkcjach harcerskich bo nagle relacjonuje ze na apelu kontyngentu widzial przewodniczacego ZHR, ktorego tam nigdy nie bylo.
Krzyz harcerski z nabitym stopniem HR zostal mi rzeczywiscie wreczony przez hm Leszka Truchlewskiego dla mnie postaci szczegolnej - przewodniczacego warszawskiego kregu KIHAM, emigranta politycznego, czlonka czarnej jedynki w Liceum im. Reytana. Ten krzyz byl sposobem wyrazenia uznania za to co zrobilem w zwiazku z organizacja kontyngentu, gestem starego harcmistrza, ktory stawia wyzej ruch niz ktorakolwiek z organizacji. Leszek zrobil to absolutnie sam i na swoja wlasna odpowiedzialnosc nie dopelniajac zadnych formalnych zasad obowiazujacych zarowno w ZHR jak i w ZHP.
Dlatego tez ja bardzo wzruszony przyjalem ten krzyz z jego rak, ale potraktowalem to jedynie jako gest i krzyz pozostal w mojej kieszeni munduru.

Jak widac z wypowiedzi Magdy instruktorzy obecni na apelu kontyngentu wlasciwie zrozumieli ten gest i nie bylo w nim dla nich nic razacego.

Tyle mojego wyjasnienia

CZUWAJ!
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 12 wrz 2007, 16:47

Dokładnie. Ja również to odebrałem jako indywidualną inicjatywę Druha Leszka i takie zarzuty są nie na miejscu. Co więcej, bardzo podobało mi się uzasadnienie tego kroku oraz zwrócenie uwagi na to, że HR jest w obydwu organizacjach stopniem młodzieżowym. A w ilu naszych hufcach posiadnie tego stopnia kojarzone jest ze starszymi już instruktorami? W moim hufcu też tak do niedawna było i moją próbę musiałem bronić niemal rękami i nogami tylko dlatego, że jeden członek Kapituły nie mógł oswoić się z myślą, że taka młoda osoba jak ja (18 lat) może już taki stopień posiadać.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 12 wrz 2007, 19:34

No i to mi się podoba, ładny gest, dobry kontekst i po prostu jasna wypowiedź , która wszystko wyjaśnia. Tak trzymać ! :)
A na marginesie. Po wyborze poprzedniczki Druhny Gosi stoczyłem tu na forum BÓJ o to by nie uzywać wobec Niej tytułu "Naczelnik" . Niestety, nie udało mi się skruszyć "oporu materii". I doczekałem się !
Wreszcie jest tak jak, moim zdaniem, powinno być. List do wszystkich po wyborze podpisała Druhna Naczelniczka ZHP. Tak trzymać :D

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 12 wrz 2007, 19:51

StaryWilk pisze:A na marginesie. Po wyborze poprzedniczki Druhny Gosi stoczyłem tu na forum BÓJ o to by nie uzywać wobec Niej tytułu "Naczelnik" . Niestety, nie udało mi się skruszyć "oporu materii". I doczekałem się !
Wreszcie jest tak jak, moim zdaniem, powinno być. List do wszystkich po wyborze podpisała Druhna Naczelniczka ZHP. Tak trzymać :D
Mam nadzieję że przeżyjesz to że ja nadal będę pisał do Druhny Naczelnik ZHP ?
;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 wrz 2007, 19:55

19kldh pisze:
StaryWilk pisze:A na marginesie. Po wyborze poprzedniczki Druhny Gosi stoczyłem tu na forum BÓJ o to by nie uzywać wobec Niej tytułu "Naczelnik" . Niestety, nie udało mi się skruszyć "oporu materii". I doczekałem się !
Mam nadzieję że przeżyjesz to że ja nadal będę pisał do Druhny Naczelnik ZHP ?
;)
Statutowa funkcja brzmi jednak Naczelnik ZHP. Naczelniczka, to kolokwializm. :)

A jak jest kobieta-premier? Premiera? A kobieta ksiądz, to książka? (argument przeciw święceniom kobiet ;) )
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 12 wrz 2007, 20:18

Maciek P pisze:Statutowa funkcja brzmi jednak Naczelnik ZHP. Naczelniczka, to kolokwializm. :)
Raczej archaizm (z uwzględnieniem historii ZHP).

Chociaz .... kto wie .... może kiedyś ....
Przecież teraz mamy jednocześnie Komisarza Zagranicznego ZHP i Komisarkę Zagraniczną ZHP.
Więc, kto wie, kto wie ...
;) ;)
Maciek P pisze:A kobieta ksiądz, to książka? (argument przeciw święceniom kobiet ;) )
A może by tak - ksieni ? ;)
(dobra, dobra - wiem co znaczy wyraz "ksieni" ;) )
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 wrz 2007, 20:22

19kldh pisze:
Maciek P pisze:Statutowa funkcja brzmi jednak Naczelnik ZHP. Naczelniczka, to kolokwializm. :)
Raczej archaizm (z uwzględnieniem historii ZHP).

Chociaz .... kto wie .... może kiedyś ....
Przecież teraz mamy jednocześnie Komisarza Zagranicznego ZHP i Komisarkę Zagraniczną ZHP.
Więc, kto wie, kto wie ...
;) ;)
Maciek P pisze:A kobieta ksiądz, to książka? (argument przeciw święceniom kobiet ;) )
A może by tak - ksieni ? ;)
(dobra, dobra - wiem co znaczy wyraz "ksieni" ;) )
A widzisz te napisy:księża na księżyc, ksieni do sieni? ;p

Dobra, koniec off topa
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 wrz 2007, 20:28

E tam to szczegół.... Ale taki krzyż to fajna pamiatka. Gratuluje Rafale :).
A co do powstrzymywania sie od obrony... To takie nieharcerskie. Wynika najwyraźniej z niezrozumienia. ZIGNOROWAć MOŻNA WROGA A NIE BRATA HARCERZA.
Jesli są zarzuty to trzeba je odeprzeć albo wyjaśnić. Owszem, kazda dyskusja może dojść do miejsca w który pozostaje już tylko milczenie ale pierwsze musi byc dyskusja. To po pierwsze... Po drugie, nie należy nigdy zapominać o naszej misji jaką jest wychowanie i w związku z tym należy do tego wykorzystać każdą sytuację. A wychowujemy własnym przykładem i niekoniecznie olanie brata harcerza który błądzi jest właściwym tropem...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl haer.org
KPW

pm
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pm » 12 wrz 2007, 20:40

Rafał Klepacz pytał o CV- Rafale, jestem pewien, że GK pokaże swój zawodowy background. Nie ma się czego wstydzić
Bardzo dobry i spokojny list druhny naczelniczki.
Rafał B.- nie przejmuj się podgryzaniem- ja tam cię lubię i inni też :-)
pozdrowienia
hm Przeme Marchlewicz

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 12 wrz 2007, 20:56

Wydaje mi się że kolejny wątek pełen emocji wyczerpał swoją formę. Strasznie dużo tu off-topów, 8 stron tekstu. Zamykam wątek i zapraszam do dyskusji na spokojnie, bez emocji i bez ataków personalnych w nowych wątkach odnośnie poszczególnych spraw z moją osobistą prośbą o zachowanie porządku.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXV Zjazd Nadzwyczajny ZHP”