Miejsca obozowe

Forum dyskusyjne dotyczące HALiZ
ODPOWIEDZ
RaDaR
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: RaDaR » 26 lis 2007, 22:07

Tutaj mógłby każdy pisać o miejscach obozowych o których wie, albo o takich z których korzysta w jednym miesiącu a w drugim stoją puste.
Jeśli to ni byłoby za wiele szczęścia na raz to można by też zamieszczać tu namiary do osób odpowiedzialnych za te miejscówki (jak wiadomo często hufce mają pewne tereny w dzierżawie na parę lat).

Nie ukrywam że szukam fajnego miejsca na obóz oczywiście z dostępem do jeziora. Przy czym chodzi mi tu o las a nie o bazę...

Lolek_Gliwice
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lolek_Gliwice » 29 lis 2007, 20:47

Stanica Harcerska Hufca Radomsko w Białym Brzegu. Kontaktu szukaj na www.radomsko.zhp.pl . jedynym problemem jest fakt, że nie ma jeziora, ale jest rzeka, która w pełni rekompensuje ten brak :)

Obsługa jest bardzo miła, i wyrozumiała, fajne dziewczyny na stanicy ;) (Madzia, Iza, Karina ), jedzenie też było smaczne :) No i las solidny, choć sosnowy.

Mój Hufiec miał tam w tym roku Obóz Hufca. Z perspektywy członka kadry podobozu: wielki plus dla Radomska :)

Druga fajna stanica, którą mogę polecić, to stanica w Podgajach, Hufiec Złotów. Obóz możesz mieć na cyplu otoczonym z 2 stron wodą ;) Kajaki, rozległy las..

RaDaR
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: RaDaR » 29 lis 2007, 21:23

Super :)
Dziękuję za informacje czekam na następne.
Chciałbym jednak zaznaczyć iż bardziej chodzi mi o kawałek lasu dzierżawiony od nadleśnictwa niż o basy/stanice.

Lolek_Gliwice
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lolek_Gliwice » 29 lis 2007, 23:01

tylko raz byłem na samodzielnym obozie, bez bazy, w Przejęsławiu, koło Bolesławca ;) ale to było kilka lat temu, jak jeszcze młodzikiem byłem. :P

muszę przyznać, że obóz był wtedy mega udany. z tym że, z tego co wiem, teren mieliśmy użyczony bezpośrednio przez nadleśnictwo, a nie od jakiegoś Hufca czy coś ;)

Ewek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ewek » 02 gru 2008, 21:40

a ktoś byl w Przewozie? to baza hufca Łódź Bałuty
poszukuje opinii a i czy nadaje sie na zuchy?

maki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maki » 29 gru 2008, 18:06

Ja polecam 2 bazy mojego hufca. Pierwsza jest w Marianówce (woj. dolnośląskie) druga natomiast w Międzywodziu (woj. zachodniopomorskie). Więcej informacji umieszczone są na stronie Hufca.
pwd. Krzysztof Makowski H.R.
drużynowy 2 ŚDW ARKADIA
Hufiec Bystrzyca Kłodzka
http://bystrzycaklodzkazhp.pxd.pl/
http://bystrzycaklodzka.zhp.pl

kamma
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamma » 16 sty 2009, 16:54

Uwaga uwaga!

Poszukuję partnera w postaci drużyny harcerskiej i instruktora w stopniu podharcmistrza do zorganizowania stałego obozu harcerskiego pod namiotami w lesie nad jeziorem.
www.szczepwesola.pl
www.297pwdh.blog.onet.pl

Jeśli znajdzie się ktoś, kto ma chęć i jest otwarty na współpracę, proszę o kontakt:

kamkam@szeptem.pl

Czuwaj!
Kama

Piterekw
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piterekw » 28 lut 2010, 21:11

Witajcie,

chciałbym odnowić troszkę temat i poddać go Wam pod rozwagę jeszcze raz...

Podobnie jak założyciel tematu, poszukuję miejsca na obóz, ale nie bazy czy stanicy.

Interesuje mnie kawał layu i jeziorka do którego można wpuścić smoka i pociągnąć wodę na sanitariat oraz (najlepiej) jakieś domostwo, leśniczówkę w odległości max 2 km, żeby na zgrupowanie podciągnąć prąd.

Jak znajdziecie chwilkę czasu na odpowiedź, to mam ogromną prośbę o podlinkowanie wycinku mapy z google, bo łatwiej mi będzie to namierzyć i odwiedzić. Najfajniej by było, jakby takie miejsce znajdowało się do 200 km od Kielc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)
phm. Piotr Wychowaniec

z-ca komendanta hufca ZHP Kielce-Południe
8 Kielecki Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych
im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 01 mar 2010, 02:41

RaDaR
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: RaDaR » 30 mar 2010, 09:29

O ile dobrze zrozumiałem Piterekw to nie o to mu chodziło. Potrzebny jest "goły" las tzn bez żadnych zabudowań.

Piterekw w jakim miesiącu chcesz jechać na obóz?
możesz też pisać na maila radar[malpa]horda.org.pl

blazej
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: blazej » 30 mar 2010, 20:30

Ja moge zaproponować małą bazę Hufca Suwałki z lasem do okoła. Polecam zobaczyć mapę . Wiem, że poszukiwany jest tylko las i jezioro ale ta baza może być w ten sposób zagospodarowana.
mapa:

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... &t=h&z=16/
a kontakt na stronie: www.suwalki.zhp.pl
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 20:35 przez blazej, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Błażej Górski HR

z-ca komendanta 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Burza"

kamil.rzadkowski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamil.rzadkowski » 04 maja 2010, 09:48

Czuwaj!

Planujesz letni wypoczynek dla swoich zuchów, harcerzy?
Nie wypaliła umowa z właścicielem terenu?
Nie czekaj, zapoznaj się z naszą ofertą "Ostatnia chwila"!

Szczegóły dotyczące naszych placówek, proponowanych terminów i kosztów znajdziesz w załączniku

Polecamy również odwiedzenie strony naszego hufca pod adresem

http://www.promienisci.lodz.pl

Nie zwlekajcie, czas płynie nieubłaganie, a ilość miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań można się z nami skontaktować pod adresem

hufiec@promienisci.toya.net.pl

oraz pod numerami telefonów:

512 030 055, kamil@vline.pl – Kamil Rządkowski, instruktor komendy ds. HAL
501 899 344 – Michał Markucki, komendant Hufca

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 09:48 przez kamil.rzadkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Asiu92.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Asiu92. » 04 maja 2010, 18:14

cóż, jeśli nie znaleźliście niebazy/niestanicy i nie macie opcji na obóz, my poszukujemy środowiska, które pojechałoby z nami na obóz stawiany "od zera".
Woziwoda - rzeka tuż obok, podobno obozy świetne!
kontakt mailowy: 17tdhdeneb@gmail.com
pozdrawiam :)
pwd. Joanna Babis HO
drużynowa 17 TDH "Deneb"
Hufiec ZHP Toruń

PILICA
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PILICA » 28 lis 2010, 18:48

Końcówka roku kalendarzowego to dobry moment by pomyśleć o... przyszłorocznej akcji letniej.

Polecam wszystkim Harcerską Bazę Obozową "PILICA" w miejscowości Kurnędz koło Sulejowa (powiat piotrkowski, woj. łódzkie). "PILICA" to 15 hektarów terenu, na którym każdy organizator obozu znajdzie coś dla siebie. Możliwa jest organizacja obozu leśnego, budowanego od podstaw, bez zbędnych wygód, jak i organizacja bardziej "cywilizowanych" form wypoczynku. Baza położona nad rzeką, w lesie.

"PILICA" to bardzo dobra propozycja dla szczepów - korzystne zasady pobytu, bardzo dobre warunki dla organizacji kolonii zuchowych.

Baza dysponuje kajakami i rowerami, wraz z przyczepą transportową - można spłynąć kajakami, a powrócić rowerami. My zadbamy o transport sprzętu.

W sąsiedztwie bazy czekają na Was znakowane trasy do organizacji imprez na orientację, skrzynki geocache, ścieżki rowerowe... A to wszystko w ekologicznie nieskalanej otulinie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Masz problem z kierownikiem wypoczynku? Nie ma problemu! Na życzenie pomożemy zorganizować obóz, zapewnimy wsparcie programowe i organizacyjne, z kierownikiem wypoczynku w stopniu phm. i z uprawnieniami państwowymi włącznie.

Stronka bazy: http://www.harcerze.ymca.pl

Polecam i zapraszam!
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 18:54 przez PILICA, łącznie zmieniany 1 raz.

karol_211
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_211 » 09 lip 2011, 14:52

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Akcja Letnia i Zimowa”