Przepisy

Forum dyskusyjne dotyczące HALiZ
ODPOWIEDZ
Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 29 sie 2007, 14:15

Czy może ktoś mnie oświecic (bo może nie znam wszystkich przepisów), czy są jakiekolwiek przepisy mówiące o tym:
- że jeśli jest prąd na obozie to jeden z instruktorów musi mieć uprawnienia elektryczne
- jaka dokładnie może byc liczba kadry na obozie w stosunku do liczby dzieci
- ile dzieciaków Komenda Hufca moze zwolnic z odpłatności za obóz
- że mozna fotografować dokumenty obozu przez osoba kontrolującą ???
Dla wyjaśnienia był to obóz hufcowy, hufiec dopłacał do tego obozu z własnych pieniedzy i pieniedzy pozyskanych w formie dotacji, ponad połowa dzieci została zwolniona częściowo lub w całosci z odpłatności za obóz bo mielismy na ten cel pieniądze. Dodam jeszcze, że kadra pracowała społecznie, otrzymując jedynie nagrody rzeczowe do wartości 200zł. Ilośc dzieci od początku trwania obozu ok.100. W połowie obozu wyjechały, tak jak było zaplanowane, zuchy - gdyz ich pobyt trwał tylko 7 dni ze względu na wiek. Podczas trwania całego obozu liczba kadry wynosiła 21 osob (w tym 3 kucharki, palacz, magazynier, drużynowi, komendant, programowcy itp). No i jeszcze jedna - najwazniejsza sprawa - obóz trwał od 1 do 16 lipca i dosłownie lało przez prawie cały obóz.
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 sie 2007, 14:20

ale generalnie możesz podać zarzuty ? Wiem że w chorągwiach różnie jest (w mojej nie podobał się kolor KP :D)

a teraz mały offtop ... Chełmża... obóz w Rytych Błotach ???
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 29 sie 2007, 17:46

1. Sprawność instalacji elektrycznej musi być potwierdzona przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami (czyli wystarczy zawołać elektryka)
2. 1/15 w wieku 10-18 lat, młodsi chyba 1/10 (nigdy nie miałem zuchów)
3. Będąc komendantem obozu TY decydujesz kto ile płaci i nic nikomu do tego. Byleby była kasa. Jest? No problem.
4. Eeee?
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 30 sie 2007, 06:44

Nooo - obóz Rytebłota.... a Tychy stały na stanicy brodnickiej - blisko bylo do Was.

Szukam odpowiednich zapisów w przepisach, czyli jaki przepis, z którego roku itp.
Co do zarzutów, to własnie były przede wszystkim takie jakie napisałem powyżej. A z tym robieniem zdjęć ... śmieszne nie?! - ale prawdziwe...
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 05 paź 2007, 13:57

Nie miałem wcześniej czasu szukać, ale znalazłem w końcu czas żeby zrobić trzy razy "klik".
Oto efekt:
Dz.U. 1997 nr 12 poz. 67
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania.

§ 3. 1. 3. W przypadku dzieci do 10 roku życia liczba uczestników pozostających pod opieką jednego wychowawcy nie może przekraczać 15 osób.
4. Liczba uczestników wypoczynku pozostających pod opieką jednego wychowawcy ulega zmniejszeniu, jeżeli uczestnikami są dzieci i młodzież niepełnosprawna wymagająca stałej opieki lub pomocy. Zmniejszenie liczby uczestników następuje w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności.
§ 4. Wysokość opłat wnoszonych przez uczestników ustala organizator wypoczynku.
Do znalezienia w HALiZ i Sejmie
(Aczkolwiek wydawało mi się, że to było 15 i 10ucz/wych...)
A co do robienia zdjęć - nie możesz tego zabronić organom nadzorującym. Zna to znajomy instruktor, który ostatni oboz prowadził jeszcze w latach 90tych. Widziałem to podczas wizytacji Państwowej Inspekcji Pracy w pewnej firmie. Jeżeli coś byłoby nie tak, zdjęcia są dla nich dowodem, że tak stwierdzili (bo są tacy cwaniacy co np. zmieniają wpisy w książce pracy obozu). Każdy musi mieć swoje papierki na potwierdzenie.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Akcja Letnia i Zimowa”