Media na zjeździe

Zablokowany
Szumyk
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2002, 12:17
Lokalizacja: 14 ŁDH im. Janka Bytnara
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szumyk » 30 maja 2007, 22:20

Nie wiem czy wiecie, ale nasze władze zdecydowały (na ostatnim posiedzeniu GK) że udział akredytowanych mediów na naszym zjeździe będzie ograniczony do wypowiedzi Biura Prasowego zjazdu. Nie ma możliwości przeprowadzenia wywiadów z delegatami, członkami władz, ani transmisji (relacji) z obrad zjazdu.

To się nazywa dopiero transparentność i przejrzystość działania :)

Szumyk

dudzin
Starszy użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:08
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 31 maja 2007, 07:03

A jeżeli przedstawiciel mediów sam będzie uczestnikiem Zjazdu, to co?
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

sikor
Stały bywalec
Posty: 3461
Rejestracja: 13 sty 2004, 17:56
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Lokalizacja: Polska
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 31 maja 2007, 08:44

to ban player ? ;)

Heh... szkoda słów
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Szumyk
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2002, 12:17
Lokalizacja: 14 ŁDH im. Janka Bytnara
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szumyk » 31 maja 2007, 09:02

sikor pisze:to ban player ? ;)

Heh... szkoda słów
Sikor, a mógłbyś po polsku bo ja nie zrozumiałem twojej wypowiedzi :-)

sikor
Stały bywalec
Posty: 3461
Rejestracja: 13 sty 2004, 17:56
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Lokalizacja: Polska
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 31 maja 2007, 09:08

to się odnosiło do wypowiedzi Dudzina...
dudzin pisze:A jeżeli przedstawiciel mediów sam będzie uczestnikiem Zjazdu, to co?
w sensie że najlepiej takiemu dać bana na uczestnictwo w Zjeździe bo jeszcze coś zrelacjonuje i nasze bezcenne talemnice wypłyną na szersze forum :/
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Szumyk
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2002, 12:17
Lokalizacja: 14 ŁDH im. Janka Bytnara
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szumyk » 31 maja 2007, 09:20

sikor pisze:to się odnosiło do wypowiedzi Dudzina...

w sensie że najlepiej takiemu dać bana na uczestnictwo w Zjeździe bo jeszcze coś zrelacjonuje i nasze bezcenne tajemnice wypłyną na szersze forum :/
:-)

Teraz zrozumiałem :)

dudzin
Starszy użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:08
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 31 maja 2007, 09:53

Szumyk pisze:Nie wiem czy wiecie, ale nasze władze zdecydowały (na ostatnim posiedzeniu GK) że udział akredytowanych mediów na naszym zjeździe będzie ograniczony do wypowiedzi Biura Prasowego zjazdu.
No ale zgodnie ze Statutem ZHP nikt nie może zabronić członkowi Zjazdu wypowiedzieć się do mediów:

§ 19 pkt 1. Członkowie zwyczajni ZHP mają prawo: podpunkt 2) wypowiadać się i zgłaszać wnioski w sprawach dotyczących ZHP,
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

skaut5
Starszy użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 15 sty 2003, 10:12
Lokalizacja: 12 DW Barykada
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 31 maja 2007, 10:00

ale gdzie w mediach czy w ZHP?? jakaś chyba musi być zasada że w pierw rozmawiam z sobą a nie z sobą przez medialny mediator...
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

Rafal
Stały bywalec
Posty: 1026
Rejestracja: 07 sty 2003, 16:47
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 31 maja 2007, 10:32

Nie wiem czemu z Wydziału Informacji nikt nie reaguje (może dlatego, że wszyscy są już w Załęczu), ale Szumyk wypuścił niesprawdzoną informację.

Na Zjeździe będą dziennikarze, zostali zaproszeni, będą mogli wejść na teren Zjazdu, sptykac się z delegatami i członkami władz, rozmawiać i nagrywać.

Nie wiem skąd wziął się ten troll, że jest inacej, wysłany przez Szumyka.

Wiem, że zabronione jest transmitowanie obrad. Nie wiem dlaczego, ale to wcale jeszcze nie oznacza, że odpowiedzi na pytania dziennikarzy będzie udzialało wyłącznie biuro prasowe.

Szumyku, a Ciebie proszę, żebyś zamiast rozpuszczać plotki - sprawdzał informacje.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

dudzin
Starszy użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:08
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 31 maja 2007, 10:34

Mam pytanie:
- na jakiej zasadzie będą przyznawane akredytacje mediom?
- czy w projekcie Regulaminu Zjazdu, który dostali delegaci znalazł się zapis o zakazie samodzielnych wypowiedzi do mediów?
- jakie sankcje grożą mediom za złamanie wytycznych GK?
- czy zabronione jest tylko transmitowanie, czy również samo nagrywanie Zjazdu? Co jest przyczyną zakazu transmitowania Zjazdu?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2007, 10:35 przez dudzin, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Szumyk
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2002, 12:17
Lokalizacja: 14 ŁDH im. Janka Bytnara
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szumyk » 31 maja 2007, 11:51

Rafal pisze:Nie wiem czemu z Wydziału Informacji nikt nie reaguje (może dlatego, że wszyscy są już w Załęczu), ale Szumyk wypuścił niesprawdzoną informację.

Na Zjeździe będą dziennikarze, zostali zaproszeni, będą mogli wejść na teren Zjazdu, sptykac się z delegatami i członkami władz, rozmawiać i nagrywać.

Nie wiem skąd wziął się ten troll, że jest inacej, wysłany przez Szumyka.

Wiem, że zabronione jest transmitowanie obrad. Nie wiem dlaczego, ale to wcale jeszcze nie oznacza, że odpowiedzi na pytania dziennikarzy będzie udzialało wyłącznie biuro prasowe.

Szumyku, a Ciebie proszę, żebyś zamiast rozpuszczać plotki - sprawdzał informacje.

Rafał
Rafale, bardzo cię proszę - czytaj ze zrozumieniem.
Szanujmy się wzajemnie !

1. Informacja jest sprawdzona.
2. Przeczytaj najpierw treść tej korespondencji

Napisałem konkrety wynikające z odpowiedzi Rzecznika Prasowego ZHP dh. phm. Agnieszki Drogosz.

Zacytuję: "(...) informuję, że nie będzie możliwości przeprowadzenia relacji z sali obrad Zjazdu Programowego - decyzja ta dotyczy wszystkich mediów.
Wasza redakcja może oczywiście odwiedzić nas w Załęczu i przygotować materiał na temat zjazdu - do mikrofonu wypowiedzą się wówczas członkowie biura prasowego zjazdu. (...)"


TO JEST INFORMACJA

Ja tak zrozumiałem tą wypowiedź. Być może nieco za daleko wyciągnąłem wnioski, być może nie, ale pisałem już zapoznaj się z tym co dostał Maciek i jak to odebrał. Jako dziennikarz radiowy i to "notabene" dziennikarz harcerski.

I nie wpuszczaj mi tu takich insynuacji, tylko przeczytaj co napisała dh rzecznik. Pozostałe maile udostępni ci Maciek lub ja.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2007, 11:51 przez Szumyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXIV Zjazd Programowy ZHP”