zjazd na żywo

Zablokowany
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 31 maja 2007, 09:40

A raczej wizja w której.... nie ma wizji ani fonii, tajne przez poufne, po co ktokolwiek ma tego słuchac, albo jeszcze gorzej... nagrywać. Po to by później jako "wroga siła" na zjeździe hufca pokazała wyborcom jakie głupoty pociskał ICH PRZEDSTAWICIEL ???

hyh...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 31 maja 2007, 12:31

Dobra. Ja wezmę swoją kamerkę i COŚTAM nagram. Nie będzie to relacja całych obrad (bo by wszyscy posnęli), ale spróbuje zmontowac z tego jakiś materiał. Tak atrakcyjny jak relacje z sejmu lol :D
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 31 maja 2007, 12:38

Wilk pisze:Jak nie ma sie do czego przypiąć to do braku WIZJI.
Ona jest i jest zgodna z normami skautowymi, ale nie da się od razu wprowadzić w jeden dzień. Zapraszam na szkolenia dla osób zajmujących się promocją w ZHP - bo to oni lokalnie przenoszą ową Wizję pokazywania naszej organizacji. Gwarantuję, że jest ona zgodna z tym o czym niektórzy z uporem maniaka na tym i innych forach opisują.
Adaś, wiem że znowu mnie nazwiesz TEORETYKIEM, ale tak już mam, że lubię opierac się na teorii wtedy kiedy trzeba. Tak to już jest, że fajnie nie wymyślac od nowa koła, tylko oprzeć się na czymś.

Żeby wogóle zacząć działania wizerunkowe należy określić cztery rodzaje wizerunku:

Rzeczywisty (Jak nas widza inni?)
Lustrzany (jak my widzimy siebie?)
Pożądany (Jak powinni nas widzieć inni i jak powinniśmy widzieć siebie?)
Optymalny = Realny (Jaki realny wizerunek możemy stworzyć w obecnej sytuacji – kompromis między stanem pożądanym a możliwościami)

to wszystko przeprowadza się na narzędziach które istnieją - mapy percepcji, testy różnicowania semantycznego, itp.

To że ktoś ma jakąś wizję, to jeszcze nic. To trzeba przekuć na konkretne działania i konkretne OPISY. Przykładem tego może być:

* wymagania które musi spełnić zdjęcie umieszczone w materiale informacyjnym (np jedno z angielskich kryteriów jest takie, że generalnie na zdjęciu nie może być więcej iż 1/4 powierzchniowo zajętego zdjęcia przez KADRę, musi być dzieciak, koniecznie uśmiechnięty)

* wskaźniki oceny prasy (mamy zamówiony monitoring prasy, mamy osobę, która czyta artykuły i jakoś tam je ocenia, ale NIE MA wskaźników którymi może się posługiwać, musi kierowac się własnym gustem).

I tak dalej, i tak dalej.

Zresztą ADAM, ja patrzę na plany operacyjne. Te z 2006 nie są wykonane nawet a mamy już połowę 2007.

Jedna wielka kicha. To chyba świadczy o tym, że nie ma wizji w którym kierunku iść ani nie ma działań odpowiednich :(
I love BP

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 31 maja 2007, 13:07

:) Wielki G.Teoretyku
To nie forum o Promocji tudzież o Informacji ale o tym, że Zjazd nie może być transmitowany
z kilku powodów, o których Jędrek, Kowlak i Mariusz i ... to chyba tyle.
Dyskusję dalszą przenieść możemy na inne forum. Dobrze:)
Błękitne Niebo
/I
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 31 maja 2007, 13:51

Wielki Adamie!

Gdyby niektórzy opierali się na osiągnięciach teorii w pewnych dziedzinach, to pewnie nie grzebalibyśmy patykami w ziemi, tylko bylibyśmy awangardą jak przed wojną.

Nauki nie ma co się bać, to na prawdę nie boli :)

A dyskusje oczywiście możemy przenieść na inne forum. Także tą o moich praktycznych dokonaniach :) Chociaż nie wiem czy to ciekawy temat :P
I love BP

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 31 maja 2007, 23:20

Jednak się jeszcze tu wypowiem ;)

Wizerunek ZHP:

Rzeczywisty - harcerze umarli... nie ma ich...
Lustrzany - jesteśmy świetni, tylko świat nas nie dostrzega :-)
Pożądany - chcemy, aby nas dostrzegano, wiedziano, że jesteśmy świetni :-)
Optymalny = Realny - "pokażmy, że harcerstwo JESZCZE nie umarło :-)"

A teraz działanie - ustawmy wszyscy opisy gg - "jestem harcerzem".

To na tyle mojego złośliwego komentarza :-) Zapisz się do jakiegoś zespołu w Wydziale Promocji i działaj. Teoretyków promocji w ZHP jest wielu. A sam widzisz jak promocja wygląda...
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 01 cze 2007, 08:45

mariuszm pisze:(...)
Wizerunek ZHP:

Rzeczywisty - harcerze umarli... nie ma ich...
Lustrzany - jesteśmy świetni, tylko świat nas nie dostrzega :-)
Pożądany - chcemy, aby nas dostrzegano, wiedziano, że jesteśmy świetni :-)
Optymalny = Realny - "pokażmy, że harcerstwo JESZCZE nie umarło :-)"

A teraz działanie - ustawmy wszyscy opisy gg - "jestem harcerzem".
(...)
Niezłe.. :)

A jeżeli już jesteśmy w klimacie lekko żartobliwym - jakiś czas temu usłyszałem jeszcze inne określenie wizerunku ZHP: "szara strefa i białe plamy" ;)
Paweł Dobosz

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 01 cze 2007, 09:03

Sprawa wizerunku jest nieco bardziej skomplikowana, i warta szerszej rozmowy, ale to nie ten wątek. Rzeczywiście g00rek zauważył rzecz zasadniczą. Od przedwojnia, ZHP odczytywany jako symbol tego "co na czele" praktycznie każdej dziedziny, opierajacy swe działania programowo - metodyczne na najbardziej awangardowych dokonaniach pedagogiki, zszedł był, do bardzo nieczytelnej i raczej nieawangardowej organizacji. Właściwie dotyczy to całego Ruchu skautowego w Polsce.

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 01 cze 2007, 11:04

StaryWilk pisze:Sprawa wizerunku jest nieco bardziej skomplikowana, i warta szerszej rozmowy, ale to nie ten wątek. Rzeczywiście g00rek zauważył rzecz zasadniczą. Od przedwojnia, ZHP odczytywany jako symbol tego "co na czele" praktycznie każdej dziedziny, opierajacy swe działania programowo - metodyczne na najbardziej awangardowych dokonaniach pedagogiki, zszedł był, do bardzo nieczytelnej i raczej nieawangardowej organizacji. Właściwie dotyczy to całego Ruchu skautowego w Polsce.
Tylko w Polsce?
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 01 cze 2007, 16:57

ju87 pisze:Tylko w Polsce?
Ilu kongresmanów było skautami? 60%-70 %?

Kim jest Steve Fosset? Oprócz oczywiście faktu iż jest członkiem Światowego Komitetu Skautowego (WOSM).
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 01 cze 2007, 17:13

s00hy pisze:
ju87 pisze:Tylko w Polsce?
Ilu kongresmanów było skautami? 60%-70 %?

Kim jest Steve Fosset? Oprócz oczywiście faktu iż jest członkiem Światowego Komitetu Skautowego (WOSM).
Przykład z kongresmenami chybiony, jak dla mnie. I w Polsce spora liczba polityków przyznaje się do harcerskich korzeni. A nawet ostatnio nastąpił ich znaczny wysyp (zwłaszcza z naszej bratniej organizacji -:) - łącznie z dziejszym newsem o nowym Prezesie ZUS).

A Mr. Fosset - no coż piękna pasja, piękna legenda i... piękne (odziedziczone chyba - jak się myle popraw mnie) pieniądze. Za te ostatnie można realizować wiele pasji i marzeń, nawet tych z dzieciństwa.

Ale o czym innym.

Wydaje mi sie, że nie można zaryzykować twierdzenia, że ruch skautowy tylko w Polsce przeżywa krysys tożsamości. To raczej trend światowy. Choć ....
Ostatnio zmieniony 01 cze 2007, 17:16 przez ju87, łącznie zmieniany 1 raz.
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 01 cze 2007, 18:25

ju87 pisze:A Mr. Fosset - no coż piękna pasja, piękna legenda i... piękne (odziedziczone chyba - jak się myle popraw mnie) pieniądze.
Poprawiam. Dorobił sie na inwestycjach. A skautem został w wieku 13 lat.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

SW
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SW » 02 cze 2007, 19:35

Na Zjeździe jestem gościem jako członek RN. Widzę jak bardzo wielu delegatów uczciwie na tym zjeździe pracuje, spiera się, szuka kompromisów.
Ale to już trzeci mój Zjazd, na którym jego wynikami absolutnie nie interesuje się Naczelnik ZHP bo ma swoje interesy do załatwienia.
Owszem pojawia się na części obrad plenarnych, ale resztę czasu Druhnie Naczelnik i jej zwolennikom zajmuje tylko i wyłącznei sprawa zbliżającego się posiedzenia Rady Naczelnej. Obecnie jesteśmy na etapie takim - ciągłe rozmowy w gronie Komendantów Chorągwi zaowocowały pomysłem na KOLEJNY ZJAZD NADZWYCZAJNY! - a potem w trybie iście pilnym pospiesznie zbierani członkowie Komend mieli zadeklarować podjęcie uchwał wnioskujących o zwołanie Zjazdu. I zadeklarowali. Kolejny Zjazd ma ponoć odwołać wszystkie władze. Więc niegrzeczne CKR i RN zostaną przykładnie ukarane za sumienne wypełnianie swoich obowiązków!!! A i ewentualna nowa GK będzie musiała przejść test poparcia na Zjeździe. I PRZEJDZIE! I będzie bronić obecnego składu CKR i RN. Bo dawno nie było tak dobrych i kompetentnych składów. I do tego mocno niezależych!

Kiedy 2 tygodnie temu w gronie przewodniczących komisji RN poinformowaliśy Druhnę Naczelniczke o krytycznych ocenach tych zespołów umówiliśy się na kolejne spotkanie w Załęczu przed Zjazdem. I takie spotkanie Konwentu z GK się odbyło, ale na pytanie co GK zamierza w obecnej sytuacji dostaliśmy odpowiedź, że nie nie dostaniemy odpowiedzi. Chyba, że na jeszcze jednym spotkaniu w niedzielę.
Taka jest odpowiedź Naczelniczki ZHP na jawne i transparentne działania czonków RN. Po co się więc spotykaliśmy? Po co przyjeżdzaliśmy kilka godzin przed reprezentacjami naszych Chorągwi?

Wszyscy znacie opinie członków RN o pracy GK w 2006 roku. Są na stronie RN. Istnieje poważne prawdopodobieństwo (jakieś 2/3) że Naczelniczka i GK nie uzyskają absolutoriu i w konsekwencji RN podejmie uchwałę o wygaśnięciu mandatu Naczelniczki. Nie dziwi, że mnie reakcja obronna. Dziwią mnie metody. Sam kilka dni temu padłem ofiara anonimowego paszkwilu, teraz poza plecami najwyższej władzy między Zjazdami zwykłymi (czyli RN) czyni się starania o rozwiązania, które nie mają nic wspólnego z dobrem Związku i narażają nas na kolejne nieuzasadnione koszty.

W rozumach niektórych ludzi nie mieści się, że Zjazd ZHP wybrał RN właśnie m.in. po to by oceniała GK i udzielała jej absolutorium na wniosek CKR. Teraz kwestionuje się to prawo bo jest realna możliwość, że RN sumiennie wywiąże się ze swoich obowiązków. Mało tego! Ponieważ RN byłaby zdolna do wyboru nowego Naczelnika i GK prowadzi się kampanię oszczerstw pod adresem tych osób.

I w tym wszystkim ginie sprawa prawa, wychowania i programu. Zjazd traktowany jest przez Naczelniczkę jako zło konieczne i okazja do ugrywania własnych spraw.
Gdy jedna z największych organizacji młodzieżowych w Polsce dyskutuje o tak ważnych sprawach jedynym gościem z zewnątrz ZHP powitanym przez Naczelniczkę jest... Wójt Gminy Pątnów (w której lezy Załęcze). Z całym szacunkiem dla Wójta...
Ale gdzie są lokalni marszałek i Wojewoda, przedstawiciele rządu, ministerstw, protektora (prawie protektora), kościoła, rodziców.
Czy obecność tylko (aż?) jednego Wójta to efekt tych słynnych rozległych kontaktów naszej Naczelniczki? Czy po prostu wstydzono się pokazać żenujące zakulisowe działania w obronie stołków?
Czy po prostu powierdza się, że z tą władzą już nikt nie chce rozmawiać i stąd konflikt o Krzyż z ZHR, brak protektoratu itp. itd.

Dziwię się niektórym członkom GK, których szanuję. Czy naprawdę nie wiedzą, jakie zdanie ma o nich ich Szefowa? Jak ocenili ich Komendanci Chorągwi na zbiórce w Sielpi? Czy przyłożą rękę do zakulisowych gierek, które bardziej sa sposobem na ich pozbycie się niż faktycznie mogą doporowadzić do zmiany innych władz Związku?
Dlaczego w ZHP nie dopracowaliśmy się wysokiego poziomu odpowiedzialności instruktorów i umiejętności podania się do dymisji w określonych sytuacjach? Polecam tu artykuł druhny Ani Poraj z ostatniego CZUWAJA.
Może tym też powinien zając sie obecny ZJAZD dyskutując o postawach instruktorskich??

Ze smutkiem
SW

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 02 cze 2007, 19:55

Ja czytam newsy z obrad Zjazdu i ..nic mi one konkretnego nie mówią :(
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 02 cze 2007, 20:05

No cóż ja tam nie wnikam głębiej ale z zewnątrz widać jasno kto pracuje i stara się po harcersku dbac o dobro ZHP a kto sobie bimba po prostu stawiając na przetrzymanie....

Dośc często nie zgadzam się z Druhem Sławkiem w wielu sprawach ale w tym przypadku podpisuję sie pod wątpliwościami i pytaniami wszystkimi czterema borsuczymi łapami. I stawiam jeszcze jedno... kiedy odwołanie ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXIV Zjazd Programowy ZHP”