zjazd na żywo

Zablokowany
pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 29 maja 2007, 10:55

Wilk pisze:Naprawdę czytając powyższe wypowiedzi wszystko wydaje się jakże proste i łatwe. Jakże po raz kolejny łatwo dysponować pieniędzmi wirtualnymi ZHP, których nie ma. Oczywiście grono forumowych ekspertów wrzuca kręcenie w koszta. Skoro tyle osób się wypowiedziało to może czas by zgłosiły one swe propozycje do Wydziału Promocji , bądź Informacji z kosztorysem i jeszcze lepiej podaniem źródeł skąd te pieniądze pozyskać. Gwarantuje, że opcje kręcenia Zjazdu były rozpatrywane na spotkaniu obszaru Wizerunek (czyli obu wydziałów) dlatego informacje, które się tu znajdują nie są gdybaniem ale bolesnymi faktami. Od razu zbijam argumenty, że wszystko powinniśmy robić w imię "służby" itd. Hasła i idea jest dobra, ale nie zawsze warto poświęcać prywatny sprzęt, czas i nerwy na pracę społeczną.
To może czasami należy się zastanowić nad priorytetemi co jest dla organizacji wazniejsze - Zjazd ZHP na ktorego filmowanie nie ma pieniedzy, czy zbiórka przedzlotowa na której kamera i zespół filmowy był przez całą dobę.
Poza tym Zjazd nie wyskoczyl teraz nagle, tylko ze się odbędzie bylo wiadomo od mięsięcy, a wiec dobrze działający zespół GK powinien to ująć w swoim rocznym planie działań i zapreliminować koszty. Co niestety nie miało miejsca. Więc niech nikt teraz na obronę nie daje argumentu, że nie ma pieniędzy.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2007, 11:24 przez pigwa, łącznie zmieniany 1 raz.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 29 maja 2007, 13:03

sumo4rdh pisze:a wracając do kosztów takiego nagranie video to są naprawdę minimalne. Pamiętam na zjeździe ZHP była kamera i to nie byle jaka chyba pożyczona od sony co do obróbki i montażu to koszt tutaj prawie nie ma ponieważ jeśli kupić kamerę jakąkolwiek to dorzucają do niej bezpłatny program ulead VS który ma wystarczająco opcji do zmontowania czegoś takiego a komputer nie musi być jakiś niesamowity przy tym. A odnośnie kamery to nie polecam kamer na karty ponieważ karta pamięci w porównaniu z kasetą mini DV to pikuś ponieważ normalna kamera w formancie DV nagrywa 25 MB/ sekundę a w HDV jeszcze więcej, więc karta utrzyma jakieś 10 min i to dość sporej pojemności a kaseta DV 90-120 min. Jeśli trzeba i ktoś by zapewnił kamerę na kasety DV i jakiś dysk około 80-160 GB to ja mógłbym się podjąć stworzenia takiego filmu oczywiście za cenę przejazdu i noclegu. Bo nagranie tego zlotu nie jest rzeczą niemożlią.
Wilk pisze:Naprawdę czytając powyższe wypowiedzi wszystko wydaje się jakże proste i łatwe. Jakże po raz kolejny łatwo dysponować pieniędzmi wirtualnymi ZHP, których nie ma. Oczywiście grono forumowych ekspertów wrzuca kręcenie w koszta. Skoro tyle osób się wypowiedziało to może czas by zgłosiły one swe propozycje do Wydziału Promocji , bądź Informacji z kosztorysem i jeszcze lepiej podaniem źródeł skąd te pieniądze pozyskać. Gwarantuje, że opcje kręcenia Zjazdu były rozpatrywane na spotkaniu obszaru Wizerunek (czyli obu wydziałów) dlatego informacje, które się tu znajdują nie są gdybaniem ale bolesnymi faktami. Od razu zbijam argumenty, że wszystko powinniśmy robić w imię "służby" itd. Hasła i idea jest dobra, ale nie zawsze warto poświęcać prywatny sprzęt, czas i nerwy na pracę społeczną.
Jesli chodzi o środki na koszty "przejazdu i noclegu" to są wolne środki przeznaczone na moją osobę (jako członka NSH).
Niestety nie będę mógł być na Zjeździe (Biuro GK już wie), więc można to przeznaczyć np. na to.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2007, 13:04 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 29 maja 2007, 15:53

Goorek cóż ja mogę rzec na tak mądre słowa zgadzam się;)
Orcus od zapraszania mediów jest Wydział Informacji i nowa jego szefowa, rzecznik prasowy ZHP phm.Agnieszka Drogosz.
Pani Iwono wyjaśniam - otóż Zespół Filmowy był w Sielpi w związku ze Zlotem. Cel przyjazdu to nakręcenie części materiału.
Dh. Czesławie myślę, że ten szlachetny gest zostałby doceniony, jednakowoż nie tylko o nocleg w tym wszystkim chodzi:)
Błękitne Niebo /I
Ostatnio zmieniony 29 maja 2007, 15:55 przez Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 29 maja 2007, 19:39

To ja się żegnam w tym wątku ze wszystkimi i na razie się już nie wypowiadam :) Ale chętnie poczekam.

A co do kamery, to obecnie zespół filmowy kręci kamerą "prywatną", bo nie ma "związkowej". Kręci wszystko, z czego można potem coś sklecić w ramach filmów promujących 100-lecie skautingu i filmów opowiadających o harcerstwie. Ale ludzi w zespole jest mało.. w zasadzie to dwóch. Jest jedna dobra kamera i jedna kiepska - obie prywatne. Dodatkowy sprzęt oświetleniowy, mikrofony i takie inne, są po znajomości za darmo załatwiane z telewizorni...

Ale o tym wam może Wilk opowiedzieć... A ja już się uciszam w tym wątku :-)
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 29 maja 2007, 20:16

mariuszm pisze:A co do kamery, to obecnie zespół filmowy kręci kamerą "prywatną", bo nie ma "związkowej".
Normalnie wstyd i żenada.
Może jak GK nie potrafi znaleźć środków nawet na taki banalny sprzęt, to niech zamieści ogłoszenie:
"ZHP poszukuje kamery video, wszystkie chętne osoby, którą chą nam takową sprezentować prosimy o kontakt. Podpisane Główna Kwatera"
Na pewno ktoś się zgłosi, a może i w TV powiedzą o tym jacy to harcerze są pełni ciekawych pomysłów.

Osobiście proponuję z wpłat 1% zorganizować szkolenie dla PR-wców Chorągwi, gdzie w kosztach zaplanuje się zakup 1 szt. kamery filmowej i problem rozwiązany. Szczególnie, że można skorzystać z tych 5% od wpłat z konkretnych hufców, bo miały być przeznaczone na reklamę i promocję akcji, ale chyba nie ja jeden jakoś jej nie zauważyłem, tak więc przynajmniej teoretycznie powinny nadal być w dyspozycji GK.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 29 maja 2007, 21:06

pigwa pisze:To może czasami należy się zastanowić nad priorytetemi co jest dla organizacji wazniejsze - Zjazd ZHP na ktorego filmowanie nie ma pieniedzy, czy zbiórka przedzlotowa na której kamera i zespół filmowy był przez całą dobę.
Poza tym Zjazd nie wyskoczyl teraz nagle, tylko ze się odbędzie bylo wiadomo od mięsięcy, a wiec dobrze działający zespół GK powinien to ująć w swoim rocznym planie działań i zapreliminować koszty. Co niestety nie miało miejsca. Więc niech nikt teraz na obronę nie daje argumentu, że nie ma pieniędzy.
Od braku nagrania zjazdu świat się nie zawali. Jak pamiętam, poprzedniego nikt nie chciał oglądać. A ponad 20 płyt DVD z kilkunastoma godzinami zjazdu leżały u mnie tak długo, że oddałem do muzeum.

A mimo wszytsko materiał nagrany przez chłopaków w Sielpi i Kielcach, będzie wykorzystany w reportażu nt. naszego zlotu. Ten materiał pokaże się przynajmniej w TVP.

Zjazd chciałem Pani Iwono przypomnieć wyskoczył nagle, bo miał być pod koniec roku, a nie w czerwcu. A kamera (prywatna) zespołu zarabia na siebie w tym terminie. I jak już wspomniałem miejsce, termin dość skutecznie utrudniły nam obstawienie tego zjazdu co najmniej tak jak poprzedniego. A chciałem, jeszcze przypomnieć, że RN ZHP chciała, żeby był on jak najtańszy i jest.
O kamerach za 999 zł. nie wypowiadam się.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 29 maja 2007, 21:17

dudzin pisze:Osobiście proponuję z wpłat 1% zorganizować szkolenie dla PR-wców Chorągwi, gdzie w kosztach zaplanuje się zakup 1 szt. kamery filmowej i problem rozwiązany. Szczególnie, że można skorzystać z tych 5% od wpłat z konkretnych hufców, bo miały być przeznaczone na reklamę i promocję akcji, ale chyba nie ja jeden jakoś jej nie zauważyłem, tak więc przynajmniej teoretycznie powinny nadal być w dyspozycji GK.
Druhu komenddancie,
Kamera jaka nas interesuje to koszt rzędu 20 tyś. zł. Budżet żadnego kursu PR, jaki robimy nie ma takiej kwoty. Raczej oscyluje wokół 10% tej sumy. I GK nie stać w obecnej chwili na taki sprzęt i nie jest to żadna ujma dla GK ZHP, że się do tego przyznaje. Są ważniejsze wydatki.

Co do kampani 1%. I jej widoczności. Jeśli do Druha hufca nie dotarły wydrukowane w tysiącach egzemplarzy druki wpłaty to brzmi powaźnie i sprawdzę co się z nimi stało.

A kampania prowadzona w Radiu Zet, Gazecie Wyborczej i Metrze i innych, nie możliwe żeby omineła Druha miejscowość. Kosztowała ona nas parę tysięcy. Choć przyznam, że ubolewam, że nie mogliśmy wydać tyle co kiedyś.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 29 maja 2007, 21:39

Jedrzej pisze:Są ważniejsze wydatki.
Może jakieś przykłady?
Jedrzej pisze:Co do kampani 1%. I jej widoczności. Jeśli do Druha hufca nie dotarły wydrukowane w tysiącach egzemplarzy druki wpłaty to brzmi poważnie i sprawdzę co się z nimi stało.
Dotarły, tylko, że takie kwitki robiłem u siebie w hufcu sam od dwóch lat (poodbnie jak wizytówki z numerem konta) i nie tego oczekiwałem od GK w tej materii. Tym bardziej, że aktualnie bardzo duża część przelewów jest dokonywana bezpośrednio przez internet, więc kwitek mijał się niejako z celem.
Jedrzej pisze:A kampania prowadzona w Radiu Zet, Gazecie Wyborczej i Metrze i innych, nie możliwe żeby ominęła Druha miejscowość. Kosztowała ona nas parę tysięcy. Choć przyznam, że ubolewam, że nie mogliśmy wydać tyle co kiedyś.
Chyba jednak w dużej mierze ominęła:
1. największą słuchalność ma aktualnie Radio RMF, więc może lepiej było tam ulokować reklamę;
2. co do GW, czy reklama była w wydaniu ogólnopolskim, czy regionalnym (czyt. stołecznym). Moim skromnym zdaniem lepszy efekt osiągnęlibyśmy dając reklamy w prasie lokalnej, bo np. u mnie w mieście mało kto sięga po GW. Myślę, że sumaryczny koszt byłby porównywalny;
3. Metro - chyba obejmuje tylko Warszawę, więc jako członek Związku spoza stolicy mam prawo czuć się pokrzywdzony;
4. Zabrakło plakatów, które mogłem rozwiesić w urzędach m.in. w Urzędzie Skarbowym;
5. Zabrakło reklamy w internecie, albo ja jej nie zauważyłem;

P.S. A tak na marginesie to zastanawiam sie, czy jest już przygotowana koncepcja kampanii ogólnozwiązkowej na rok 2008 oraz jak to będzie z podziałem środków przekazywanych przez US pomiędzy poszczególne jednostki, bo znowu zaczniemy mysleć w kwietniu, a to chyba nieco za późno.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 30 maja 2007, 07:54

1. największą słuchalność ma aktualnie Radio RMF, więc może lepiej było tam ulokować reklamę;

Tak to prawda - ale za raz za nim jest właśnie Radio ZET, które ma bodajże jedną z największych słuchalności w bardzo atrakcyjnej dla nas grupie docelowej 16-49

2. co do GW, czy reklama była w wydaniu ogólnopolskim, czy regionalnym (czyt. stołecznym). Moim skromnym zdaniem lepszy efekt osiągnęlibyśmy dając reklamy w prasie lokalnej, bo np. u mnie w mieście mało kto sięga po GW. Myślę, że sumaryczny koszt byłby porównywalny;

Z gazetami lokalnymi jest taki problem, że nie są one zebrane i ciężko zlecić im jakąś reklamę i wytargować przy okazji porządny rabat. Na poziomie lokalnym, z perspektywy hufca jest to możliwe, bo przecież my znamy te redakcje, ludzi etc. i jak robi większość hufców - ukazuje się materiał o 1% dla ZHP nie jako reklama ale jako tekst dziennikarski, który ma dla czytelnika zdecydowanie większą wagę niż n-ta reklama

3. Metro - chyba obejmuje tylko Warszawę, więc jako członek Związku spoza stolicy mam prawo czuć się pokrzywdzony;

Metro nie obejmuje tylko Warszawy ale wszystkie miasta wojewódzkie. Wydaje mi się, że jest to dobry wybór, bo właśnie w tych miastach najciężej jest nam zaistnieć medialnie (patrz: wyżej). Dodatkowo centralne konto dawało możliwość sentymentalnego wpłacenia na hufiec X, w którym kiedyś działał jakiś biznesmen mieszkający w wielkim mieście

(...)

P.S. A tak na marginesie to zastanawiam sie, czy jest już przygotowana koncepcja kampanii ogólnozwiązkowej na rok 2008 oraz jak to będzie z podziałem środków przekazywanych przez US pomiędzy poszczególne jednostki, bo znowu zaczniemy mysleć w kwietniu, a to chyba nieco za późno.

Myślę, że nad tą kampanią trzeba się zastanowić - zapraszam do wyrażenia Druha opinii, uwagi i pomysłów - na ten temat i przesłania ich na adres: hufce.komunikacja@zhp.pl
Ostatnio zmieniony 30 maja 2007, 07:55 przez Adaś, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 30 maja 2007, 08:23

Jedrzej pisze:Kamera jaka nas interesuje to koszt rzędu 20 tyś. zł. Budżet żadnego kursu PR, jaki robimy nie ma takiej kwoty. Raczej oscyluje wokół 10% tej sumy. I GK nie stać w obecnej chwili na taki sprzęt i nie jest to żadna ujma dla GK ZHP, że się do tego przyznaje. Są ważniejsze wydatki.
Taaa... bo świat się nie posunął do przodu i wydawanie na kamerę 20 tys nie jest przerostem formy nad treścią. Wszystko zależy od celu. I tak nie robimy materiału dla telewizji. Po kiego grzyba więc kamera za 20 tys ????. Potrzebny jest materiał do opublikowania przez net a do tego w zupełności wystarcza sprzęt amatorski. A już szczególnie dla potrzeb kursu PR wystarczy maleństwo za 1 tys. Jeśli na kursie będzie stosowany sprzęt niedostępny dla ludzi z chorągwi to i tak oleją sprawę mówiąc : przecież i tak nic nie zrobimy bo nie mamy takiej kamery czy śmakiego mixera...

Polecam filmy wosm-u o 100 leciu skautingu. Nie widać jakim sprzętem są robione a jakośc i tak jest wycinana w celu umożliwienia publikacji w sieci. Tak naprawdę to nieważne. Ważne, że idzie w świat, jest nowoczesne, pozytywne i zachęcające. Ale nie... lepiej nie zrobić bo przecie kamery za 20 tys. nie mamy :/ .

A nagranie zjazdu TO PODSTAWOWY OBOWIĄZEK. Bo nawet jak W TEJ CHWILI nikogo to nie zainteresowało to kiedyś zainteresuje. A Wszystko co jest powiedziane powinno zostać spisane... To buduje odpowiedzialność za słowa i może powstrzymać co poniektórych od pociskania głupot.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 30 maja 2007, 11:28

Jędrzej - nie wiem skąd kwota 20 tysięcy się wzięła.
Może przestaniemy myśleć kategoriami film = telewizja.

Decentralizacja mediów i wkraczanie mediów peer2peer to proces który postępuje juz od wielu lat. Youtube to tylko kawałek rzeczywistości - o niskiej, niefiltrowanej zawartości. Jednak content oddolny będzie się pojawiał coraz częściej, na konferencjach temu poświęconych głównie nie zauważają tego problemu własnie włodarze telewizyjni.

Są też jednak takie sajty jak current.tv gdzie content staje się coraz lepszy, ba nawet płaci się użytkownikom.

Po co to pisze? Ano po to, żeby obalić te wywody o olbrzymich cenach. Do tworzenia zawartości niskoformatowej wystarczy kamera za 999 pln, statyw (70 pln) I mikrofon zewnętrzny z pokrowcem z gąbki.

Diabeł tkwi w montażu, obróbce. Oczywiście nie uzyskamy z tego jakości TV, ale ONA NIE JEST POTRZEBNA!

do naszych zastosowań, sprawozdawczych, czy nawet tylko promocyjnych spokojnie wystarcza VGA (640x480). A to mżna wycisnąc z każdej kamery.

Powiem więcej - to wystarcza spokojnie to DOBREGO JAKOŚCIOWO filmiku reklamowego, do celów sprawozdawczych spokojnie mniej...

Drugim bardzo ważnym źródłem sa znajomi. Wiesz Jędrek, że zrobiłem sesję w 4zywiołach, aparatem 10 MPIX za... cenę jednego munduru danego w prezencie. To są przecież grosze.

Bądźmy kurcze w tej awangardzie technologicznej jak kiedyś i nie szukajmy powodów tylko sposobów.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 30 maja 2007, 12:29

Goorek a co jak nie ma kasy nawet na owa osławiona już kamerkę za 999 zł?
Znów metody chałupnicze o ile wiem nie jesteś ich zwolennikiem.
Co do 1% to wszelkie działania zrobione były z wykorzystaniem max. możliwości i właśnie pod kątem oszczędności, żeby znów ktoś nie zarzucił, że kasa Związkowa wyrzucana jest w błoto. Wykorzystano dostępne możliwości, a co do lokalnej kampanii to dobry komendant może sam ja zorganizować nie licząc na mannę z nieba.
Co do mitycznych sum sciąganych przez GK nie przesadzajmy, że są ona aż taki wielkie. Chciałem przypomnieć, że nadal jesteśmy jedną organizacją , nie zaś tysiącem samodzielnych państw. A hasła typu: zła GK - dobre Hufce i na odwrót są dziecinne i śmieszne.

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 30 maja 2007, 13:53

Wilk pisze:Goorek a co jak nie ma kasy nawet na owa osławiona już kamerkę za 999 zł?
To zrobimy zrzute.
MSPANC
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 30 maja 2007, 14:08

Po pierwsze dyskusję odnośnie 1% proponuje przenieść do działu "Pozyskiwanie środków" - wątek jest już założony. Ustosunkowuję się tam do wypowiedzi Wilka.

Po drugie na kamerkę też mogę się dorzucić, ale chyba nie brak sprzętu jest największym problemem, ale brak wizji...
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 31 maja 2007, 09:38

Jak nie ma sie do czego przypiąć to do braku WIZJI.
Ona jest i jest zgodna z normami skautowymi, ale nie da się od razu wprowadzić w jeden dzień. Zapraszam na szkolenia dla osób zajmujących się promocją w ZHP - bo to oni lokalnie przenoszą ową Wizję pokazywania naszej organizacji. Gwarantuję, że jest ona zgodna z tym o czym niektórzy z uporem maniaka na tym i innych forach opisują.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXIV Zjazd Programowy ZHP”