zjazd na żywo

Zablokowany
mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 28 maja 2007, 17:16

Nie widziałem jeszcze filmu z BS, a szkoda... Bo właśnie po części byłem w niego zaangażowany. Już się boję co z tego wyszło po tej akcji ze służbami ratowniczymi i utrudnianiem :-) To była demonstracja harcerskiego braterstwa :-)

Koszt ustawienia kamery na statywie i tak dalej jest następujący:

1. Kupić kamerę.
2. Kupić statyw.
3. Znaleźć kogoś (dwóch ktosiów), kto to nakręci i się z nim dogadać przynajmniej w sprawie zwrotu kosztów... (przejazdy, bilety, wyżywienie, nocleg...)
4. Kupić kasety, czy inne nośniki do kamery...
5. Znaleźć kogoś, kto to zmontuje i ponieść tego koszty...
6. Znaleźć kogoś, kto to wyśle na TUBA...

Teraz trzeba się zdecydować jaką kamerę chcemy do tego wybrać, jaki statyw i policzyć resztę kosztów...
Ostatnio zmieniony 28 maja 2007, 17:23 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 28 maja 2007, 18:10

mariuszm pisze:Koszt ustawienia kamery na statywie i tak dalej jest następujący:

1. Kupić kamerę.
2. Kupić statyw.
3. Znaleźć kogoś (dwóch ktosiów), kto to nakręci i się z nim dogadać przynajmniej w sprawie zwrotu kosztów... (przejazdy, bilety, wyżywienie, nocleg...)

Teraz trzeba się zdecydować jaką kamerę chcemy do tego wybrać, jaki statyw i policzyć resztę kosztów...
Ja to widzę troszkę inaczej:

1. Może lepiej pożyczyć.
2. Może lepiej pożyczyć.
3. Znaleźć kogoś z delegatów (najlepiej 2 osoby) kto ma pojęcie o obsłudze kamery i przekonać, by co jakiś czas zmienili kasetę.
6. Nie publikować na youtube, a rozesłać do każdej chorągwi jeden komplet płytek, te kopiują i rozsyłają po jednym komplecie do hufców, zainteresowani instruktorzy zgłaszają się do hufca i to sobie kopiują.

Koszty znacząco spadają, a myślę, że w naszym związku większe środki wypływają na mniej istotne sprawy.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 28 maja 2007, 19:13

mariuszm pisze:1. Kupić kamerę.
2. Kupić statyw.
Czy to musi być sprzęt profesjonalny? IMO można to zrobić na "kamerze z mm" z tym że jak pisałeś o jakość nie należy się wtedy czepiać - jak pójdzie na YouTuba to i tak zostanie wersja prawie jak z komórki.
To w końcu nie jest tak duża suma - delegaci też muszą gdzieś spać i coś jeść - myślę że to utonęłoby w kosztach zjazdu.
Szczerze mówiąc nie myślałem nawet o profesjonalnym wykonaniu takowych czynności - kasety myślę że pojawiłyby się w komplecie z kamerą... a reszta... myślę że znalazłoby się kilku chętnych harcerzy. A nawet jeśli nie to sam mogę spędzić kilka nocy i wyciąć co ciekawsze fragmenty i wysłać na YouTube - ale ja się tym zajmuje bardzo rzadko i myślę że są ludzie z większym doświadczeniem.

a mi przyszedł do głowy inny pomysł - może by GK wysłała kogoś z ładnym uśmiecham do np. TVN24? Może przy okazji puszczania na żywo transmisji ze zjazdu w internecie pojawiłoby się kilka flashy na normalnym kanale;) A jak już będzie transmisja to materiał od razu zmontowany można od nich dostać - tyle że na pewno z ich logiem - mi to nie przeszkadza...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 28 maja 2007, 19:50

Najtańsza kamera cyfrowa wystarczy.... 1000 pln-ów. nośnikiem są karty pamięci a nie kasety. Karty można pożyczyć... To naprawdę nie jest problem kosztów.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 28 maja 2007, 20:22

Z tym TVN 24 to tak łatwo nie będzie. Czemu mieliby chcieć wysłać tam ekipę z kamerą? Kogo obchodzi nasz zjazd?

Wysłanie ekipy telewizyjnej to ogromne koszty i jak się nie trudno domyślić... jeśli ekipa i kamera jsą w jednym miejscu, to nie ma ich w drugim. Więc czemu mieliby chcieć kręcić nudnych kłócących się harcerzy, skoro można kręcić w tym czasie polityków? :)

Taka to już jest, że nie jesteśmy medialni, a zwłaszcza zjazdy :-)

A jeśli chodzi o pomysł kamery i statywu, to działajcie. Kupcie kamerę, albo pożyczcie i pojedźcie na zjazd to kręcić :) Po montażu i zamieszczeniu na TUBIE możecie dać tu linka :). No chyba, że będzie to wersja z płytkami, to już się nie mogę doczekać płytki :-)

No i mam nadzieję na ciekawe ujęcie tematu, aby nie było gadających głów :-) Tylko co innego można nakręcić na zjeździe? :-)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2007, 20:23 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 28 maja 2007, 21:03

mariuszm pisze:Z tym TVN 24 to tak łatwo nie będzie. Czemu mieliby chcieć wysłać tam ekipę z kamerą? Kogo obchodzi nasz zjazd?
Myślę że widownia około 100 osób by się zgromadziła - sam jeśli nie będę na zjeździe to co jakiś czas chciałbym śledzić dyskusje w internecie.

A zjazd jest interesującym wydarzeniem bo obraduje nad "prawem do kieliszka"(to już nasza rola żeby to przedstawić inaczej) członków chyba wciąż najliczniejszej organizacji wychowawczej w tym kraju. Z tego powodu informacja jest interesująca także dla zwykłych ludzi - czy to będzie "harcerze od dziś mogą pić i nie będzie to sprzeczne z ideologią" czy "ZHP nadal konserwatywne w kwestii alkoholu", oczywiście wybrałem najbardziej interesującego newsa, bo będzie ich przecież więcej.

Od tego wszystkiego zależy przecież sposób wychowania naszych członków - obecnych i przyszłych a także wybór organizacji do której chcą należeć.
mariuszm pisze:Wysłanie ekipy telewizyjnej to ogromne koszty i jak się nie trudno domyślić... jeśli ekipa i kamera jsą w jednym miejscu, to nie ma ich w drugim. Więc czemu mieliby chcieć kręcić nudnych kłócących się harcerzy, skoro można kręcić w tym czasie polityków? :)
Po pierwsze mój wybór padła na tvn24 bo oni mają chyba najwięcej ekip w kraju i dla nich to raczej nie byłby problem. ZTCW to zdarza się czasem nawet tak że kilka ekip siedzi u nich bezczynnie - jeśli tak jest to można takową wysłać na Zjazd ZHP.

poza tym spróbować zawsze można. Tyle że ja mam jakieś 350km do siedziby TVNu i uniemożliwia mi to osobiste zajęcie się tym tematem.
Pozdrawiam
orcus

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 28 maja 2007, 22:28

To co opowiadasz, to Twoje subiektywne wrażenie na temat działania telewizji. W rzeczywistości jest inaczej. Każda kamera jest w użyciu i ciągle jest ich za mało. Bo przecież nie kupuje się kamery, aby stała na półce... Codziennie przychodzą mejle, faksy i dzwonią różni dziwni ludzie, aby kamera przyjechała właśnie do nich, bo właśnie oni organizują coś naprawdę ważnego...

Ktoś to selekcjonuje i dokonuje wyboru, że ta kamera pojedzie tam, a nie gdzieś indziej. A harcerze nikogo nie obchodzą w kraju zawładniętym aferami. Chyba, że właśnie są sprawcami jakiejś afery...

Wysłanie ekipy to ogromne koszty. Trzeba im zapłacić... Potem zapłacić komuś, kto to przegląda i montuje... Potem to musi się sprzedać, to znaczy musi być odpowiednia oglądalność, aby spływały pieniądze z reklam i telewizja zarabiała...

Taniej jest kupić kamerę w supermarkecie i nakręcić z pomocą wolontariuszy, co już sugerowano wcześniej... No i ja czekam aż ktoś się podejmie :-)

Ale oczywiście jeśli uważasz, że mamy szansę na TVN24, to dzwoń do nich...
Ostatnio zmieniony 28 maja 2007, 22:30 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 28 maja 2007, 23:20

mariuszm pisze:Ktoś to selekcjonuje i dokonuje wyboru, że ta kamera pojedzie tam, a nie gdzieś indziej. A harcerze nikogo nie obchodzą w kraju zawładniętym aferami. Chyba, że właśnie są sprawcami jakiejś afery...
Oj nie tylko afery pokazują w telewizji. A informacje o siedzących na bazie ekipach dostałem od jednego z członków takowej więc raczej nie jest to moja subiektywna opinia. Oczywiście zwykle są zajęte wszystkie ekipy(a jak nie to wysyła się na mazury żeby nakręcić prognozę pogody) ale zdarza się że kilka jest wolnych.
mariuszm pisze:Wysłanie ekipy to ogromne koszty. Trzeba im zapłacić... Potem zapłacić komuś, kto to przegląda i montuje... Potem to musi się sprzedać, to znaczy musi być odpowiednia oglądalność, aby spływały pieniądze z reklam i telewizja zarabiała...
Ty chyba patrzysz przez pryzmat jednej akcji kręcenia filmu. Ja jak patrzę na TVN24 to nie widzę tam zapaleńców-hobbystów kręcących coś z doskoku. Widzę ludzi którzy pracują non-stop nad programami telewizyjnymi i czy oni siedzą i piją herbatę bo nie dostali nić do kręcenia, czy siedzą w sejmie i kręcą śmieszne gesty rąk polityków(przypadek autentyczny) czy kręcą jakiś gorący temat należy im zapłacić zawsze tyle samo.

BTW: Jak podziwiałem pracę TVP w Krakowie to montażysta należał do ekipy i siedział w wozie transmisyjnym...

Proszę Cię - nie bagatelizuj własnej organizacji i nie zakładaj że nie mamy nic do zaoferowania, bo mamy - tylko trzeba sobie to uświadomić.
mariuszm pisze:Taniej jest kupić kamerę w supermarkecie i nakręcić z pomocą wolontariuszy, co już sugerowano wcześniej... No i ja czekam aż ktoś się podejmie :-)
Jak taniej przecież im trzeba zwrócić koszty, a ekipie TVNu pewnie nie więc nie wiem skąd się wzięło to "taniej".
mariuszm pisze:Ale oczywiście jeśli uważasz, że mamy szansę na TVN24, to dzwoń do nich...
Ta jasne - jeszcze wyśle anonima i zadzwonie na infolinie... Mi chodziło o oficjalne działanie GK czy to przez odpowiedni wydział czy to przez osobę do tego upoważnioną.
Pozdrawiam
orcus

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 28 maja 2007, 23:34

Nie widzę sensu dalszego uświadamiania Cię jak działa telewizja... Na pewno wykazują się lepszą organizacją niż ZHP i lepiej gospodarują zasobami. Pogadaj z nimi czemu ZJAZD ZHP nie jest tak atrakcyjny jak komisja śledcza...
phm. Mariusz Milka

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 28 maja 2007, 23:46

Zgadzam się że nie jest tak atrakcyjny ale nie zgadzam się że nie jest w ogóle atrakcyjny. Poza tym może jasno tego nie napisałem że dla firmy takiej jak TVN24 kręcenie jednego nie wyklucza kręcenia drugiego.

A gospodarowanie zasobami nie opiera się w tej chwili już tylko na czystym zysku finansowym. Co raz bardziej zaczyna liczyć się CSR i w tym miejscu widzę pole dla współpracy z ZHP.

Proszę Cię - nie atakuj mnie tylko problem bo mam dziwne odczucia co do "uświadamiania mnie".
Pozdrawiam
orcus

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 29 maja 2007, 06:26

mariuszm pisze:Nie widzę sensu dalszego uświadamiania Cię jak działa telewizja... Na pewno wykazują się lepszą organizacją niż ZHP i lepiej gospodarują zasobami. Pogadaj z nimi czemu ZJAZD ZHP nie jest tak atrakcyjny jak komisja śledcza...
Czyli jak rozumiem zwykli instruktorzy mają od dziś wolną rękę we wszelkich działaniach w imieniu władz ZHP - to tak nieco ironiczne.
Niech GK, czy ktoś odpowiedzialny za PR wyśle oficjalne zaproszenie do kilku telewizji, ewentualnie pogada z kimś tam telefonicznie i być może będzie na tyle przekonywujący, że ktoś zechce przyjechać (tylko niech nie zaczyna rozmowy od słów: wiecie będzie taki nudny zjazd ZHP, gdzie sobie pogadamy a potem nic nie ustalimy i się rozjedziemy, jak chcecie nakręcić parę gadających głów to zapraszam). Jeżeli mimo to nie przyjadą, to nic nie straciliśmy, a zyskać możemy trzeba tylko czasem podjąć pewne kroki.

P.S. a tak na marginesie to chciałbym zauważyć, że patronem medialnym 100-lecia skautingu w Polsce jest TVP1.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2007, 06:28 przez dudzin, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

sumo4rdh
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sumo4rdh » 29 maja 2007, 08:48

a wracając do kosztów takiego nagranie video to są naprawdę minimalne. Pamiętam na zjeździe ZHP była kamera i to nie byle jaka chyba pożyczona od sony co do obróbki i montażu to koszt tutaj prawie nie ma ponieważ jeśli kupić kamerę jakąkolwiek to dorzucają do niej bezpłatny program ulead VS który ma wystarczająco opcji do zmontowania czegoś takiego a komputer nie musi być jakiś niesamowity przy tym. A odnośnie kamery to nie polecam kamer na karty ponieważ karta pamięci w porównaniu z kasetą mini DV to pikuś ponieważ normalna kamera w formancie DV nagrywa 25 MB/ sekundę a w HDV jeszcze więcej, więc karta utrzyma jakieś 10 min i to dość sporej pojemności a kaseta DV 90-120 min. Jeśli trzeba i ktoś by zapewnił kamerę na kasety DV i jakiś dysk około 80-160 GB to ja mógłbym się podjąć stworzenia takiego filmu oczywiście za cenę przejazdu i noclegu. Bo nagranie tego zlotu nie jest rzeczą niemożlią.
pwd. Artur Brzozowski - Drużynowy 4RDHs
Mail: sumo4rdh@wp.pl

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 29 maja 2007, 10:28

Naprawdę czytając powyższe wypowiedzi wszystko wydaje się jakże proste i łatwe. Jakże po raz kolejny łatwo dysponować pieniędzmi wirtualnymi ZHP, których nie ma. Oczywiście grono forumowych ekspertów wrzuca kręcenie w koszta. Skoro tyle osób się wypowiedziało to może czas by zgłosiły one swe propozycje do Wydziału Promocji , bądź Informacji z kosztorysem i jeszcze lepiej podaniem źródeł skąd te pieniądze pozyskać. Gwarantuje, że opcje kręcenia Zjazdu były rozpatrywane na spotkaniu obszaru Wizerunek (czyli obu wydziałów) dlatego informacje, które się tu znajdują nie są gdybaniem ale bolesnymi faktami. Od razu zbijam argumenty, że wszystko powinniśmy robić w imię "służby" itd. Hasła i idea jest dobra, ale nie zawsze warto poświęcać prywatny sprzęt, czas i nerwy na pracę społeczną.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 29 maja 2007, 10:37

Adamie a co z pomysłem zaproszenia TV?

A co do kosztów o których piszesz - owszem jak się chcę do tego zabrać profesjonalnie i od górnie to koszty są duże ale jak najpierw ktoś wpadnie na pomysł nakręcenie, przejdzie się do znajomego zajmującego się tematem i załatwi sprzęt to kosztów prawie nie ma.

Pomijam że może znaleźć się osoba w ZHP która taki sprzęt posiada.

Oczywiście to działanie "partyzanckie" i nawet nie chciałbym żeby tak działała GK, ale skoro nie stać nas to takie działanie wydaje się porządane.
Pozdrawiam
orcus

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 29 maja 2007, 10:53

Pomysł zaproszenia TV uważam za chybiony. Co prawda nie ma wizji wizerunku ZHP jak już pisałem, ale przedtsawie szybko swoją.

Mamy problem - taki, że ZHP przedstawiany jest albo w formie "Druhów Boruchów" - 50 latków z wąsami w stroju lesnika, albo w formie pląsającej oldskulowo dzieciarni.

Nie ma sensu pokazywac kolejnych gadających głów, bo to tylko pogorszy nam PR wśród młodzieży. Jeśli mamy coś pokazywać w TV to aktywne działania, akcja, itp.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2007, 10:54 przez g00rek, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXIV Zjazd Programowy ZHP”