zjazd na żywo

Zablokowany
pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 23 maja 2007, 06:37

Czy ktoś może posiada informacje nt. tego czy będzie można zjazdu posłuchać na żywo? A może jakieś filmowe skróty ściągnąć ze strony?
Szkoda by było gdyby Związek został pozbawiony takiej możliwości.

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 23 maja 2007, 09:24

Albo wręcz pełna transmisja (fonia + wizja) na żywo :)
O ile to technicznie/ finansowo możliwe, naturalnie..
Paweł Dobosz

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 23 maja 2007, 12:06

Ponieważ zjazd będzie w załęczu jestem pewien, że nie będzie łatwo. Tam jest bardzo słabe łącze. Zasięgów bezprzewodowych własciwie nie ma...
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 23 maja 2007, 21:14

...takie rzeczy to tylko w erze. :)

Dziwię, się tego pytania. Jako, że Pigwa dość skrupulatnie czytasz co się pojawia w na naszych stronach, to w ostatnim newsie na stronie zjazdowej w informatorze delegata jest napisane, że nie będzie dostępu do internetu. A ty jako osoba dobrze skontaktowana z rzeczniką prasową ZHP, która obstawia zjazd powinnaś wiedzieć jak będzie wyglądały relacje ze zjazdu.

Kowlak ma racje, łącze jest słabe. Więc będą zapewne relacje newsowe z tego co się będzie działo, ale jak ma to wyglądać to więcej może powiedzić wspomniana rzecznika, bo ona się tym zajmuje. Ja robię tam tylko zdjęcia i wierzę, że uda mi się je zamieścić.
Zjazd z tego co wiem, nie będzie nagrywany na video, ale tylko dźwiękowo.

Jednocześnie dziękuję, za docenienie pracy mojej i mojego zespołu z poprzedniego zjazdu. Widzę, że wyznaczyliśmy jako Wydział Promocji i Informacji wraz z Harcnetem wysokie standardy, które ciężko jest naśladować. A do dobrego człowiek się przyzwyczaja szybko. Kosztowało to nas kawełek naszego życia i poświęceń, ale myślę, że było warto. W końcu bratnia organizacja poszła naszym śladem i też swój zjazd transmitowała.

PS. A Ty Pigwa jesteś w ZHP, czy poza nim? Bo nie wiem. Twój opis na forum jest dla mnie dziwnym.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 24 maja 2007, 05:33

Jedrzej pisze:...takie rzeczy to tylko w erze. :)

Kowlak ma racje, łącze jest słabe. Więc będą zapewne relacje newsowe z tego co się będzie działo, ale jak ma to wyglądać to więcej może powiedzić wspomniana rzecznika, bo ona się tym zajmuje. Ja robię tam tylko zdjęcia i wierzę, że uda mi się je zamieścić.
Zjazd z tego co wiem, nie będzie nagrywany na video, ale tylko dźwiękowo.
Tłumaczenia Kowlaka mnie przekonaly i rozumiem, ze jest problem z przekazem na żywo, ale czy jest jakiś problem z nagraniem Zjazdu (audio i video) aby w takiej formie trafił do archiwum, a wczesniej w obszernych fragmentach na strone?

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 24 maja 2007, 12:06

Problem jest natury ludzko - technicznej.
Żeby nagrać wszystko i było to "ciekawe", to trzeba mieć ze 3 kamery i kręcić równocześnie, a następnie zmontować wszystko. Poza tym trzeba jeszcze jakoś podłączyć dźwięk do przynajmniej jednej kamery po to, aby nie było dziwnych efektów dźwiękowych, gdy kamera będzie za blisko głośnika na sali.
Do dwóch - trzech kamer potrzebujesz dwóch - trzech ekip, które w dodatku nie będą sobie wchodziły w kadr i będą dokładnie wiedziały co i kiedy kręcić.

Potem potrzebujesz jeszcze montażysty, który zmontuje film z 3 ścieżek wideo i jednej audio + ze zdjęć. Czyli jeśli zjazd nagrywamy w całości, to ten montażysta musi dokładnie obejrzeć 3 zapisy tego samego (z każdej kamery), wybrać najlepsze ujęcie i potem coś z tego poskładać...

Dużo roboty, duże koszty, dużo ludzi trzeba przy tym zatrudnić, a korzyść żadna. Bo kto ten film w archiwum potem obejrzy?

Kolejną sprawą techniczną jest opublikowanie tego w obszernych fragmentach na stronie. Ktoś musi wybrać obszerne fragmenty i zmontować. Potem trzeba skompresować to w jakimś małym pliku, aby realne było ściągnięcie tego ze strony. Załóżmy, że te wszystkie fragmenty to 100 MB. Przy 1000 chętnych do obejrzenia wygenerowany transfer to 100 GB. Transfer kosztuje...

Więc bardziej realny jest zapis audio...

Ja się swoją drogą cieszę, że nie będzie transmisji na żywo. Słuchałem transmisji z poprzedniego zjazdu. Chwilami wypowiedzi delegatów były żałosne. Mamy to puszczać w świat? Przecież może tego słuchać jakiś dziennikarz z brukowaca i nas potem obsmarować...

Podczas poprzedniego zjazdu słuchałem nocnej dyskusji o imiesłowach przysłówkowych uprzednich i równie ciekawych dywagacji czy jedna zasłużona druhna harcmistrzyni umrze zanim jej przyznamy honorowy tytuł, czy nie...

Może lepiej niech rzecznik prasowy co godzinę pisze na stronie, lub mówi nam co się wydarzyło...

Jak ktoś chce wcześniej info, to może zadzwonić do swojego delegata...
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 24 maja 2007, 12:25

mariuszm pisze:Kolejną sprawą techniczną jest opublikowanie tego w obszernych fragmentach na stronie. Ktoś musi wybrać obszerne fragmenty i zmontować. Potem trzeba skompresować to w jakimś małym pliku, aby realne było ściągnięcie tego ze strony. Załóżmy, że te wszystkie fragmenty to 100 MB. Przy 1000 chętnych do obejrzenia wygenerowany transfer to 100 GB. Transfer kosztuje...
youTube
mariuszm pisze:Ja się swoją drogą cieszę, że nie będzie transmisji na żywo. Słuchałem transmisji z poprzedniego zjazdu. Chwilami wypowiedzi delegatów były żałosne. Mamy to puszczać w świat? Przecież może tego słuchać jakiś dziennikarz z brukowaca i nas potem obsmarować...
A niech słuchają w końcu to jest nasz zjazd i tak on wygląda. Nie ukrywajmy tego jak to wygląda. Jak się nie podoba to trzeba to zmienić a nie zamazywać.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 24 maja 2007, 12:29

orcus pisze:...A niech słuchają w końcu to jest nasz zjazd i tak on wygląda. Nie ukrywajmy tego jak to wygląda. Jak się nie podoba to trzeba to zmienić a nie zamazywać.
Dokładnie o to chodzi. To jeden z robali podgryzających ZHP. Wszystko jest piękne, ładne i pachnące a jak się wniknie....
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 24 maja 2007, 14:20

No sorki, ale my nie chcemy oglądać filmu nakręconego do oskara, ale relacje ze Zjazdu. Uważam, ze w zupełności wystarczyłaby 1 kamera i porządny mikrofon do niej podłączony. Następnie fragmenty wrzucamy na youtube czy cokolwiek innego, a wszyscy chętni mogą sobie za odpowiednią opłatą kupić płytkę z nagraniem.
Ja osobiście puszczałbym pewnie jej fragmenty moim harcerzom pokazując jacy to my cacy, albo że co innego mówimy co innego robimy, albo jeszcze uświadamiając im, że niektórzy nie wiedzą kiedy odejść...
Jeżeli ktoś pisze, że może być wstyd bo ktoś coś usłyszy i potem to opisze, to zróbmy zjazd zamknięty bez udziału mediów, albo rozdajmy delegatom kartki z tym co mają mówić - normalnie cenzura jak za PRL.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 24 maja 2007, 14:45

To zjazd nie jest nagłaśniany? Chcecie powiedzieć że tam nie będzie nagłośnienia które będzie szło przez jakiś wzmacniacz z line-out?
Pozdrawiam
orcus

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 24 maja 2007, 14:58

Kamerki, relacje video ze zjazdu. Jak dla mnie nie mają sensu. Mieliśmy to zrobić na poprzednim, ale odpuściliśmy.

(A dla tych co nie zrozumieli. Zjazd ma być nagrywany dźwiękowo).
Nawet jak byśmy nagrywali kawałki video to i tak nie wiadomo czy dało by się je wrzucić na serwer. Czy YouTube, czy inny. Łącze jest za słabe. Martwimy się, czy uda się wrzucić newsa...

Należałoby namówić RN ZHP, żeby nie zwoływała zjazdu w takim terminie. Grudniowy w Warszawie zapewniłby wszytskie bajery.

Po za tym, ekipa radiowa obecnie zdaje egzaminy maturalne, albo ma sesję egzaminacyjną, więc z góry można było wykluczyć, że ich nie będzie. Oczywiście nie rządam, aby RN ZHP zwoływała zjazd pod mozliwości radia. :)

O kosztach, nie wspomnę. Choć na ostatnim zjeździe transmisja kosztowała jakieś 3 tyś. zł. warto było się tego podjąć, ale no cóż. Kasa nami rządzi.

PS. A Ty Pigwa jesteś w ZHP, czy poza nim? Bo nie wiem. Twój opis na forum jest dla mnie dziwnym.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 24 maja 2007, 17:12

Pewnie to po (i) za ;)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2007, 17:12 przez Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 25 maja 2007, 00:39

Przedstawiłem wam jak ja widzę akcję "kręcimy zjazd". Jeśli ktoś ma inny pomysł, to do dzieła. Weźcie kamerkę, jedźcie nagrywać i wrzucajcie na YouTube. Jak skończycie, to pogadamy o wrażeniach i o dystrybucji na płytkach :).

Ja po prostu już przerabiałem takie akcje, ale jeśli ktoś uważa, że da radę, to zachęcam :-) Z przyjemnością obejrzę jeden z takich "ciekawych fragmentów" na stronie.

Tu nie ma co dużo gadać, trzeba robić. Zgłoście się do kręcenia, to będziecie kręcić :-)

Pigwa: Ty też możesz się do tego zgłosić. Znasz się na informacji :-)

Orcus: To wprowadzaj zmiany :-) Tylko wiesz... nasz wizerunek cierpi jak taki jeden z drugim coś palną w czasie relacji na żywo... Słuchający tego instruktorzy nawet nie będą wiedzieli kto to powiedział... więc żaden wstyd dla osoby mówiącej. Ale dziennikarza brukowca to nie obchodzi kto to powiedział... Napisze, że "na zjeździe mówili i na zjeździe ustalili...".

A potem będziemy wysyłać sprostowania, których nikt nie przeczyta...
Ostatnio zmieniony 25 maja 2007, 00:46 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 25 maja 2007, 08:22

Mariusz ale to przecież wina ludzi którzy takie rzeczy mówią a nie tych co piszą.

Wizerunek buduje się na działaniach i powinien on reprezentować prawdziwy stan rzeczy, żeby nie było niemiłych niespodzianek i zbędnych sensacji.
Pozdrawiam
orcus

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 25 maja 2007, 09:30

mariuszm pisze:Pigwa: Ty też możesz się do tego zgłosić. Znasz się na informacji :-)
Odstapie to zespolowi filmowemu, po cos w koncu jest

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXIV Zjazd Programowy ZHP”