Forum tylko dla Zalogowanych

jak korzystać z forum, uwagi
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 kwie 2010, 19:44

MYCHAS pisze:BASTA
Mamy wielką tragedię , każdy z nas ucierpiał i oddaje cześć, ale może jako przykład pokarzecie że nas tez coś jednoczy , chociaż na ten tydzień.
W tej konkretnej sprawie pewnie jednoczy (chociaż cześć jedni oddają w działaniu a inni przed telewizorem) co nie znaczy, że co do wszystkich innych spraw też panuje zgoda. Bo nie panuje...

Naprawdę sądzicie że całe życie ma zamrzeć ? Zbiórki należy odwołać, rozmawiać ze sobą nie należy ???
Czy też może należy się powstrzymać od zabawy i rozrywki ?
Umiar obowiązuje we wszystkim. W zamartwianiu się i rozpaczy też.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 12 kwie 2010, 20:22

Napisałem EOT... ale nie mogę patrzeć, jak poważani druhowie swoimi wypowiedziami... tak troszkę źle robią dla wizerunku ZHP pokazującego zbiorowość młodą, światłą i obyczajną, a przy tym po szkołach. Dlatego Obok Tematu:
MYCHAS pisze:Mamy wielką tragedię , każdy z nas ucierpiał i oddaje cześć, ale może jako przykład pokarzecie że nas tez coś jednoczy , chociaż na ten tydzień.
Nie mam uprawnień moderatora, dlatego ślę kilka sugestii tą drogą:

- "każdy z nas ucierpiał" - trudno mi się zgodzić. To by znaczyło, że każdy z nas kogoś stracił, albo odniósł bezpośrednią szkodę na ciele i zdrowiu. Może lepiej napisać ' każdy z nas dzieli smutek i cierpienie [czyje/z kim] "
- "ale może jako przykład" - poloniści ocenią, czy to forma dopuszczalna, mnie bardziej elegancko brzmi zwrot "ale może dla przykładu"
- "pokarzecie" - Mychasu drogi, prędziutko przypominamy sobie, że w tym kontekście nie zamierzamy karać, tylko wskazać, objawić - czyli mamy... "pokazać"... no wiesz, co na co się wymienia.

Poza tym samo zdanie... dla mnie jest nieco niejasne. Tak próbuję analizować i w wolnym tłumaczeniu dostaję:
"Mamy [..] tragedię, każdy z nas jest poszkodowany (?) i (nadal???) w dodatku oddaje cześć (brzmi jak spowiedź pątnika), ale (? - no jeśli "ale", to brakuje => "może jeszcze warto") pokazać, że nas coś (BEZ TEŻ - toż to zakamuflowana sugestia, że NAS NIC NIGDY NIE ŁĄCZY!!!) łączy, chociaż..." - i tu już mam zgryz kompletny - bo to tak, jakby "łącznikami" miały być dla nas tragedie - od razu nasuwa się pytanie, "jaka tragedia ma/powinna się wydarzyć za tydzień?"!

To nie moja wypowiedź, ale jeśli mogę coś podsunąć, ja bym napisał tak:
"Druhowie! Mamy w kraju wielką tragedię. Odłóżmy choć na chwilę trudne tematy, pozwalając wyciszyć emocje - może za kilka dni łatwiej przyjdzie rozwiązać nasze problemy."
Tak chyba jest lepiej...
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 kwie 2010, 20:41

panwac pisze:...
"Druhowie! Mamy w kraju wielką tragedię. Odłóżmy choć na chwilę trudne tematy, pozwalając wyciszyć emocje - może za kilka dni łatwiej przyjdzie rozwiązać nasze problemy."
po przetłumaczeniu z "polskiego" na nasze...
Mogę się z tym zgodzić.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 12 kwie 2010, 21:46

EOT zniszczyliście mi marzenie że macie choc cień czlowieczeństwa.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 13 kwie 2010, 10:11

Ponownie: ".....wybaczmy sobie niezbyt wyważone i nie na miejscu wypowiedzi. Z wzajemnością. "
Czuwaj !
Wilk Samotnik

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 17 mar 2011, 15:11

monika.jurecka@zhp.pl pisze:Druhny i Druhowie
Po pierwsze przepraszam za wcześniejszy brak odpowiedzi.
Po drugie decyzja o udostępnieniu forum tylko dla osób zalogowanych jest decyzją moją, a nie druhny Magdy Suchan, - dlatego prosiłabym o nie obrażanie jej.
Po trzecie decyzję taką podjęłam, ponieważ:
- nie wszystkie dyskusje prowadzone na forum są godne instruktorów ZHP tym samym stawiają w złym świetle Związek
- część moderatorów niestety nie wywiązuje się ze swoich obowiązków
Jeśli uda nam się wypracować zasady pracy, które będą satysfakcjonowały wszystkich to powrócimy do forum otwartego.
Czuwaj
hm. Monika Jurecka HR
członkini GK ZHP
rafal bednarczyk pisze:...wstrzymajcie prosze swoje potrzeby uzewnetrzania w tej sprawie przynajmniej przez okres trwania przygotowan do pogrzebu jesli juz nie do konca ogloszonej w ZHP zaloby.

CZUWAJ!
R. Bednarczyk
Minęła nie tylko żałoba, ale i kolejne kwartały, dh. Monika już nie jest członkiem GK, a forum nadal zamknięte. Prywatnie Monikę nawet lubię (bo to miła panna i ma taki ładny uśmiech), jednak aby być w zgodzie z własnymi zasadami muszę stwierdzić, że deklaracje i wyjaśnienia, złożone przez reprezentantów GK na spotkaniu w Funce... były tylko słowami, łatwymi do powiedzenia, pustymi obietnicami.

Jakiś czas temu wyrażałem tu opinię, że na zamknięciu forum zyskają na inne serwisy. Jeszcze niedawno w jednej z rozmów ze znajomymi instruktorami zgodziliśmy się, że decyzja była zaplanowanym ruchem mającym na celu likwidację jednego z ostatnich narzędzi społecznościowych utrzymywanych przez ZHP, obietnice sprawdzenia zawartości
oraz poprawienia działań moderatorów były na pokaz (bo nikt nie zamierzał tego robić, ani też przywracać poprzedniej formy dostępu do treści forum) i że cel został osiągnięty, bo w porównaniu z dawną aktywnością to forum jest martwe - życie przeniosło się do serwisów poza serwerami ZHP oraz na Facebook.

Dlatego z przyjemnością dostrzegam, że serwis ponownie odżył, wbrew odgórnym decyzjom. Mała rzecz, a jednak cieszy. :)
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 17 mar 2011, 21:45

....natomiast nagromadzenie agresji, języka walki i konfrontacji Piotrze wzrosło niepomiernie, jak i brak poszanowania cudzych racji i odrębnych przekonań. Zmienił się też język, z życzliwego na bliższy bijatykom polityków. Nie ma już tu świetnych polemistów, umiejących argumentować, a nie atakować ad personam... Spyta ktoś CZEMU ? Ano nikt z ...przełożonych nie zrozumiał prostej zasady, internet też jest zbiórką, harcerskim kręgiem, narzędziem wychowania, w którym WSZYSTKICH obowiązują zasady Kręgu Ognia - wobec którego wszyscy są równi a obowiązuje szczerość i prawda. Ja Piotrze nie będę się tu wypowiadał tak jak kiedyś, pokąd nadal będzie tak jak jest. Mam jeszcze gdzie przysiąść i z kim porozmawiać :D
Ostatnio zmieniony 17 mar 2011, 21:48 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 18 mar 2011, 00:06

Święte słowa.
Cóż, trudno, by było inaczej. Dyskusja bogata w finezyjne polemiki i błyskotliwe dygresje wymaga partnerstwa i wzajemnego szacunku.

Mam ten sam komfort spotykania się i rozmowy na ludzkich zasadach tak we własnym środowisku, jak i w sieci, gdzie obroniliśmy swój serwis przed podporządkowaniem centralnej administracji oraz zmianą na oficjalną, grzeczną i mdłą wizytówkę. I mam nadzieję, że tu tez kiedyś uda się przywrócić pierwotną role tego forum - jeśli wymieni się przełożonych na ludzi rozumiejących, na czym polega i czemu służy dialog, wymiana myśli i szacunek dla cudzych opinii.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Forum...”