Forum tylko dla Zalogowanych

jak korzystać z forum, uwagi
giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 01 kwie 2010, 16:11

Informacja:

Z dniem 1.04.2010 roku (i nie jest to żart) dostęp do forum ZHP dostępny jest jedynie dla zalogowanych użytkowników Forum.

Pozdrawiam
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 kwie 2010, 19:17

giqusek pisze:dostęp do forum ZHP dostępny jest jedynie dla zalogowanych użytkowników Forum.
Zdecydujcie się.
jedynie dla zalogowanych użytkowników Forum
czy też
info na stronie startowej forum pisze:Forum jedynie dla członków ZHP
?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 02 kwie 2010, 08:04

a ja mam pytanie do autora niniejszego wątku - czy wiadomo czyja to decyzja i czym jest podyktowana? co sprawiło że taką decyzję podjęto?
Per Concordia Ad Victoria

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 02 kwie 2010, 10:03

W KOńCU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W końcu nie wszyscy będą czytać. Dobra sprawa !
Jak ktoś chce czytać niech uczestniczy w dyskusji, a przynajmniej się zaloguje.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 02 kwie 2010, 13:10

MYCHAS pisze:W KOńCU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W końcu nie wszyscy będą czytać. Dobra sprawa !
Popieram, ale również ciekawi mnie skąd taka decyzja...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 02 kwie 2010, 13:32

dokumenty pisze:
giqusek pisze:dostęp do forum ZHP dostępny jest jedynie dla zalogowanych użytkowników Forum.
Zdecydujcie się.
jedynie dla zalogowanych użytkowników Forum
czy też
info na stronie startowej forum pisze:Forum jedynie dla członków ZHP
?
Poprawiłem tekst wyświetlania.

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 02 kwie 2010, 13:36

Alek pisze:a ja mam pytanie do autora niniejszego wątku - czy wiadomo czyja to decyzja i czym jest podyktowana? co sprawiło że taką decyzję podjęto?
Poprosiłem zleceniodawcę o słowo wyjaśnienia na Forum.

merlin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: merlin » 03 kwie 2010, 14:06

MYCHAS pisze:W końcu nie wszyscy będą czytać. Dobra sprawa !
Czemu uważasz, że to dobrze? Ja uważam, że ostatnie czego potrzebujemy to disciplina arcani w ZHP.
phm. Piotr Skowroński
zastępca szefa HSR
http://www.hsr.zhp.pl

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 05 kwie 2010, 22:47

merlin pisze:
Czemu uważasz, że to dobrze? Ja uważam, że ostatnie czego potrzebujemy to disciplina arcani w ZHP.
A i ja popieram co napisał MYCHAS bo niektórzy tu na forum robią nam taką (anty)reklamę że jak bym był osobą nie wiedzącą nic na temat ZHP to bym się przestraszył czytając te wypowiedzi :P

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 06 kwie 2010, 09:11

ja nadal będę czekał na odpowiedź na moje pytanie - zakładam że WNT będzie w stanie jej udzielić - "kto podjął taką decyzję?"

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 06 kwie 2010, 10:28

Również uważam, że należy się wyjaśnienie i uzasadnienie tej decyzji.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 06 kwie 2010, 15:29

miro pisze:
merlin pisze:
A i ja popieram co napisał MYCHAS bo niektórzy tu na forum robią nam taką (anty)reklamę że jak bym był osobą nie wiedzącą nic na temat ZHP to bym się przestraszył czytając te wypowiedzi :P
Mirek napisał chyba wszystko:)
A kto podjął ? Po co ? Dlaczego ?
To chyba nie ważne, ale ważne jest ze decyzja jest dla nas dobra.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 06 kwie 2010, 17:51

- Disciplina Arcani (łac. nakaz tajemnicy) w początkowym okresie rozwoju chrześcijaństwa zwyczaj zatajania przed niewiernymi i katechumenami niektórych tajemnic wiary, a zwłaszcza obrzędów i pouczeń związanych ze sprawami najświętszymi (np. dogmat o Trójcy św., eucharystia, wyznanie wiary), w obawie przed niezrozumieniem, profanacją i prześladowaniem.
Kiepska definicja, jak to na Wiki, al nieźle ilustruje problem.
Osobiście uważam, że decyzja jest, hmm, taka sobie i wpisuje się w to co zrobił ze swoim forum ZHR. Forum, to internetowa harcówka, i w niej obowiązują wszystkie nasze zasady.
Skoro Miro napisał, :"...bo niektórzy tu na forum robią nam taką (anty)reklamę że jak bym był osobą nie wiedzącą nic na temat ZHP to bym się przestraszył czytając te wypowiedzi" , to znaczy, że nie dorastamy do naszych zasad, osoby prowadzące zbiórki na forum nie potrafią....działać wychowawczo. Cóż, wspaniała metoda - wstydzimy się nas samych - wprowadzamy SZLABAN ! Nihil novi sub sole !
Wołam za Grzegorzem, KTO i DLACZEGO !

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 06 kwie 2010, 17:59

Na marginesie, to są w Związku bardziej radykalne rozwiązania problemu, wystarczy popatrzeć, która Chorągiew ma forum, a która nie :P
Zupełnie też nie podoba mi się szukanie forum przez "skocz do...." Jakoś to "skakanie" zniechęca, sądzę że nie tylko mnie.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 19:55 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 07 kwie 2010, 07:29

MYCHAS - to że uważasz że decyzja ta jest dobra to jeszcze nie znaczy że inni tak uważają
moja osobista ocena jest negatywna - po prostu pewnego dnia przychodze i widzę że formu drastycznie zmieniło zasady

po to oczekuję uzasadnienia aby poznać motywy, dowiedzieć się co kierowało osobe podejmującą taką decyzję bo może jej motywy nie przychodza mi do głowy a ich poznanie przekona mnie do tej decyzji i rozwieje moje wątpliwości

ZHR uczynił coś zupełnie innego - zamknął część wątków a nie wszystkie - i to jest dla mnie zrozumiałe - są dyskusje które prowadzi się w węższym zakresie - kwestią dyskusyjną może być jedynie podział na tematy otwarte i te mniej publiczne

ale zamknięcie całego forum od ręki, bez uprzedzania wcześniej o takim zamiarze jest dla mnie posunięciem wątpliwym i nieco negatywnie nastraja mnie do dalszych dyskuji na forum - wypowiadam sie po to aby swoje zdanie upublicznić a nie po to by trafiło ono do wąskiego grona "zalogowanych"

jeżeli organizacja boi się otwartej dyskusji (nie wiem czy sie boi czy nie - ale to mógłby być argument za "zamknięciem" forum dla ogółu) to jest to posunięcie całkowicie nieuzasadnione - taka organizacja jak ZHP moim zdaniem nie może obawiać się publicznej debaty, debaty w której każdy może się wypowiedzieć, uczynić to anonimowo jesli uzna taką potrzebę

organizacja która ma wychowywać aktywnych obywateli sama na swoim forum organicza zakres debaty o samej sobie (choć nie tylko bo były i wątki mało dotyczące ZHP ale to tez nic złego)

to że pojawiały sie wpisy godzące w czyjeś dobra, że pojawiały się wpisy mogące być jedynie prowokacją do ostrej acz bezsensownej dyskusji (kłótni) to element który pojawia się chyba na kazdym forum na którym wypowiada się więcej niż jeden użytkownik - taka już natura człowieka (a Polaka w szczególności), wiadomo co się dzieje na wielu forach w internecie gdzie pojawiają się ludzie których celem jest napisanie czegokolwiek a nie napisanie czegoś mniej lub bardziej (ale jednak) wartościowego - tylko wydaje mi się że są inne mechanizmy od tego, są moderatorzy, a przede wsyzstkim jestesmy my sami z naszym poczuciem poziomu oczekiwanej dyskusji i na pewne posty zwyczajnie nie należy odpowiadać...

dlatego też moje pytanie o osobę/ciało koegialne które edcyzję podjęło i motywy takiej decyzji pozostają nadal aktualne

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Forum...”