Pochwała/Ostrzeżenie/Neutral

jak korzystać z forum, uwagi
Zablokowany
Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 23 sie 2008, 00:19

Jakiś czas temu na górze przy numerze posta zauważyłam trzy zera. Zastanawiało mnie to co to znowu za dziwactwa.

Jeżeli są to jak przypuszczam jakieś forumowe systemy punktowe, to chcę zgłosić sprzeciw. Uważam, że coś takiego źle wpływa na użytkowników forum. Bowiem nie kozystają z niego jednynie osoby o już ukształtowanym światomoglądzie, ale równeiż młodzi ludzie, którzy często poszukują akceptacji. Moim zdaniem, jeśli to ma być forum na pewnym poziomie, to takie sposoby gradacji postów są zbędne. Jeśli komuś nie odpowiada treść posta, to po to ma klawiaturę, by wyrazić swoje zdanie.

Pozdrawiam
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 23 sie 2008, 00:36

Przede wszystkim muszę sprostować. Oceny postów to tylko plus i minus. Trzecia wartość to suma i po kliknięciu w nią pojawia się lista użytkowników którzy oddali głos(po najechaniu pokazują się listy plusujących, minusujących i lista wszystkich głosujących).

Tylko po co ma na przykład cytować cały post, żeby dopisać "zgadzam się"?

Co do szukania akceptacji - zgadzam się. Zauważ, że kliknięcia w plusik nie powoduje zmiany żadnego "wskaźnika" dla autora postu. Właśnie dlatego, żeby wyeliminować pisanie dla plusów czy strach przed minusami. To ma jedynie oznaczać "zgadzam się"/"nie zgadzam się" lub jak kto woli "dobrze prawi"/"gada głupoty".

Początkowo nawet liczniki były ukryte przed autorem danego postu, ale z tego zrezygnowałem bo każdy lubi wiedzieć co o jego poście sądzą inni. Ukrycie osób które głosują niestety niesie za sobą ryzyko pewnej manipulacji.

Dodam tylko, że główny powód powstania modułu oceniania postów jest zupełnie inny ale na razie wyjawić go nie mogę:/
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 23 sie 2008, 22:36

Dodam tylko, że główny powód powstania modułu oceniania postów jest zupełnie inny ale na razie wyjawić go nie mogę:/
To mnie aniepokoiło.... jeśli próbowałeś mnie uspokoić... to nie rób tego więcej ;)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 24 sie 2008, 20:06

Będzie chowanie najbardziej "zminusowanych" postów tak, jak na wykopie? :P
Ostatnio zmieniony 24 sie 2008, 20:06 przez Speedy, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 24 sie 2008, 21:45

Ciekawy pomysł... ale to nie to. Już niedługo... :D
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 24 sie 2008, 22:25

Wykopki już wkrótce.. tylko kto to wszystko potem zabronuje? ;P

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Forum...”