Sprawa zamknięcia wątku o wyrzuceniu z ZHP

jak korzystać z forum, uwagi
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 21 lut 2008, 16:43

Wątek wydzielony z: http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=6009
mariuszm pisze:Bobik:

Chłopak ma prawo dochodzić swoich praw. Moim zdaniem każdy instruktor powinien mu w tym pomóc. Jeśli Ty nie chcesz, lub uważasz inaczej, to nie przeszkadzaj tym, którzy pomagają. Zajmij się przynajmniej swoją robotą - uruchom wreszcie nowy serwis ZHP.

Zamknięcie wątku traktuje jako demonstrację władzy na tym forum i cenzurę. A nie tego od Ciebie oczekują drużynowi. Jeśli zamkniesz i ten wątek, utworzę nowy... Nie będzie cenzury na forum.

Jeśli chcesz na ten temat dyskutować i polemizować, to wiesz jak się ze mną skontaktować. Ponieważ to mój wątek, to ja określam jego temat. A temat dotyczy sprawy Dominika. Jeśli masz zastrzeżenia do tego co tu napisałem, to możesz mi je wysłać mejlem.
To po co piszesz tutaj takie rzeczy? Zastanów się...
Ostatnio zmieniony 21 lut 2008, 22:21 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 21 lut 2008, 17:45

O czym ty gadasz ? Mariusz daj se siana dobra bo jest to żenujące ;-)

Nikt nikomu nie broni dyskutować, na ten temat więc łaskawie przeczytaj to co napisałem a nie będziesz tu jakieś pierdoły rozpoczynał Cenzor się znalazł...

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 21 lut 2008, 19:05

Sprawa śmierdzi to fakt. A zamykanie wątku nie było chyba potrzebne. Nie zrobił się żaden bałagan. Czekamy i obserwujemy na razie....
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sadnes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sadnes » 21 lut 2008, 21:25

rowniez uwazam ze nie ma co zamykac watkow na forum tylko legalnie dyskutowac... zaproszenia maja z hufca nisko wiec moga wchodzic...zreszta i tak wchodza i czytaja bo sie na sowim forum o tym chwala i zapraszaja do lektury, wiec wydaje mi sie ze warto pisac tutaj...

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 21 lut 2008, 22:16

Natomiast pisanie co chwile "co się dzieję" etc. i roztrząsanie sprawy na forum są tak samo złe dla Dominika, Komendy Hufca i samego dojścia do prawdy.

Np. dla mnie fakt że Czesław Przybytek się zaangażował w rozwiązanie sprawy jest wystarczający żeby spokojnie poczekać na jej przebieg. Chyba że wolicie ciągle kszyczeć na forum o tym.

I nikt nie zabrania pisać. Bobik wyraźnie napisał dlaczego zmyka wątek, 5 stron - zaraz znajdzie się kilka osób które nie czytając całości będą pisać, po tygodniu następne kilka i tak w kółko.

Jeśli chodzi o cenzure itd to owszem można o tym rozmawiać na spokojnie i pytać dlaczego coś zostało zrobione ale kolejne posty które będą zwykłymi atakami w stronę obsługi forum osobiście będę przenosił w miejsca niewidoczne.

Mariusz przeceniasz swoje możliwości - jedyną reakcją na Twoje ataki względem ZI będzie właśnie to przeciw czemu uważasz że walczysz. Ja się czuje wręcz szykanowany i to jest nienormalne. Mniej fanatyzmu i zajadłości. Adres do moich przełożonych jest powszechnie znany, jeśli masz mi lub Bobikowi coś do zarzucenia i nie potrafisz na spokojnie z nami o tym rozmawiać to proponuje się do nich udać.

Co do demonstracji władzy - traktujesz nas jako zły komunistyczny aparat cenzury? Zapominasz chyba o tym ile naszej pracy jest włożone w forum. Mam dosyć tego że za to wszystko dostaję jedynie po tyłku.
Pozdrawiam
orcus

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 21 lut 2008, 22:30

Orkus nie rób scen ;). Ja wiem że jesteście wszyscy przeczulenie bo na skutek zbyt nieprecyzyjnego wysławiania sie częśc Waszych działań została odebrana w zupełnie opaczny sposób. Więc spoko Panowie :)
Tu i teraz podałeś jakiś powód zamknięcia wątku, obawa przed tym że bedą tam wypowiadać sie osoby które nie będą miały chęci przeczytać wątku do końca to jest jakiś powód. Tyle że ich dyskusja w wznowionym wątku jest wogóle bezprzedmiotowa bo nawet nie będą kiały szansy zapoznać się z całością dotychczasowego przebiegu sprawy.

To zawsze jest problem. Czy rozmawiac na zewnątrz o trudnych sprawach ? Czy tez w imie dobrego wizaży naszej organizacji po kątach i po cichu ? Na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam jednak zawsze trzeba brać pod uwage różne zadania które sa spełniane przez taka dyskusje. W tej konkretnej sprawie uważam ża wielką rzecz uświadomienie wielu osobom że DO PRZEPROWADZANIA ZBIÓREK Z OFIARNOŚCI PUBLICZNEJ (to co harcerze robia w marketach) SA KONIECZNE ZGODY Z MIASTA I OBOWIĄZUJĄ ZASADY OKREŚLONE W USTAWIE I W ROZPORZĄDZENIU. I chociażby dlatego taki wątek powinien długo "wisieć" na wierzchu.

pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 21 lut 2008, 22:45

Sikor - tu nie chodzi o brak dyskusji o trudnych sprawach. Gdybyśmy jej nie chcieli na forum to wątek wylądowałby w styksie - tak to byłaby cenzura i zamiatanie pod dywan.

Natomiast w momencie gdy sprawa ma odpowiedni bieg, patrzą na nią kometentni ludzie po prostu nie ma sensu nadal ciągnać wątku dotyczącego tej sprawy do czasu gdy pojawią się jakieś efekty. To tylko będzie w kółko o tym samym + offtopy(potraktujcie je jako łatki które "idą swoją drogą" a nie "posty nie na temat") w mniejszym i większym stopniu.

Co do wyrażania swoich myśli - może rzeczywiście nam potrzebny jakiś translator(dobrze że ubieraniem w słowa ważniejszych tematów zajmuje się dh. Hanna). Dla mnie to co napisałem z tym co pisał bobik jest tożsame.

Co do spokoju to ja byłem spokojny i będę ale nie w momentach gdy ktoś po raz kolejny atakuje ZI. Zwłąszcza że to nie pierwszy raz,

Jeśli pojawiłabysię dyskusją o "marketowcach" to bez problemu można wątek "przykleić". Ja o tym nie mam pojęcia, więc jeśli chcsze możesz przecież napisać posta o co w tym chodzi który być może zapoczątkuje wątek z pytaniami i podowiedziami na ten temat. A skoro sprawa dla wielu jest tak odkrywcza to wątek powinien być przyklejony w forum "pozyskiwanie środków" co spowoduje że bedzie się wyświetlał na pierwszej pozycji.
Pozdrawiam
orcus

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 lut 2008, 14:23

orcus pisze:Natomiast w momencie gdy sprawa ma odpowiedni bieg, patrzą na nią kometentni ludzie po prostu nie ma sensu nadal ciągnać wątku dotyczącego tej sprawy do czasu gdy pojawią się jakieś efekty. To tylko będzie w kółko o tym samym + offtopy(potraktujcie je jako łatki które "idą swoją drogą" a nie "posty nie na temat") w mniejszym i większym stopniu.
Ale kto ciebie ustalił CENZOREM na forum, abyś decydował, która rozmowa ma sens, a która nie? I bez prawa dyskusji o twoich decyzjach? To jest CENZURA i KOMUNISTYCZNE podejście. I za to jesteś krytykowany, a nie za ogrom pracy, którą wkładasz w forum - ludzie krytykują to, co widzą, i co im się nie podoba. Na tym to polega.

Ech, jestem ciekaw, czy ktoś zdąży przeczytać te słowa, czy zdążysz ocenzurować.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 22 lut 2008, 16:02

Dominik - nie oceniam sensu dyskutowania. Oceniam sens istnienia kilku stronicowego wątku, którego i tak prawie nikt nie czyta w całości przed odpowiedzią. Bobik jasno napisałe że można założyć nowy wątek. W domyśle gdy pojawią się nowe informacje a nie po to żeby roztrząsać w nim 100 innych spraw - które z powodzeniem można roztrząsać w kolejnych wątkach - to chyba naormalne że jako administratorzy chcemy dbać o porządek i czytelność wątków?

Można dyskutować dlaczego jakieś działania zostały podjęte. Nawet nazwanie mnie cenzorem i komunistą(to mnie śmieszy) mnie jakoś mocno nie rusza o ile robi się to raz na jakiś czas a nie wyciąga przy każdej możliwej okazji.

Zrozum - boli mnie to że ktoś przyszył łatkę do ZI, większość ludzi nawet nie widziała całości tamtej dyskusji. Teraz temat jest co chwila wyciągany i owszem mogłoby tak być, tylko że dlaczego jeszcze nikt nie zgłosił się do naszych przełożonych? To jest nadużycie wolnego słowa...

BTW: Ten wątek ruszę pewnie dopiero wtedy gdy przerodzi się w ostry flejm... On jest właśnie po to żeby tę sprawę przedyskutować i skończyć raz na zawsze(chyba że zauważycie kolejne działania kompunistycznych cenzorów)
Pozdrawiam
orcus

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 23 lut 2008, 11:39

Orcus - w takim razie, według Waszej (Twojej i Bobika) wizji należy zamykać wszelkie tematy które mają wiecej niz 4-5 stron ?
Zastanów się nad motywacją...
temat się rozwija i bedzie za każdym razem spora ilość stron...

i co ? każdy wątek będzie zamykany, czy tylko niewygodne ?

co do powodów podanych przez Bobika: "robi się bałagan " - ja bałaganu nie widziałem
ale w końcu tylko śledziłem tę sprawę więc się nie znam.
Poza tym, to gdzieś była dyskusja o tematach pobocznych w dyskusji - ale to jak widać dla cenzorów z ZI inna bajka...
Ostatnio zmieniony 23 lut 2008, 11:40 przez michał288, łącznie zmieniany 1 raz.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 23 lut 2008, 12:54

michał288 pisze:](...) cenzorów z ZI inna bajka...
ślicznie ;-) naprawdę bosko tymczasem uciekam na kawę, przez chwile nie będzie cenzury

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 23 lut 2008, 15:51

orcus pisze:Dominik - nie oceniam sensu dyskutowania. Oceniam sens istnienia kilku stronicowego wątku, którego i tak prawie nikt nie czyta w całości przed odpowiedzią. Bobik jasno napisałe że można założyć nowy wątek. W domyśle gdy pojawią się nowe informacje a nie po to żeby roztrząsać w nim 100 innych spraw - które z powodzeniem można roztrząsać w kolejnych wątkach - to chyba naormalne że jako administratorzy chcemy dbać o porządek i czytelność wątków?
Acha, czyli większa będzie czytelność, jeśli ta sama sprawa będzie w kilku wątkach, bo cenzura zamykać będzie dyskusję po kilku stronach, niż jeśli wszystko będzie w jednym wątku? Zaiste, dziwna to logika i dziwna wizja porządku...

A jeśkli przeszkadząją ci wątki poboczne, to czemu ich nie wywalisz, tylko blokujesz watek?
Można dyskutować dlaczego jakieś działania zostały podjęte. Nawet nazwanie mnie cenzorem i komunistą(to mnie śmieszy) mnie jakoś mocno nie rusza o ile robi się to raz na jakiś czas a nie wyciąga przy każdej możliwej okazji.
Cenzorem jesteście, niestety. Komunistą was nie nazwałem, tylko stwierdzam, ze macie takowe podejście. WY macie WŁADZę, WAM się coś nie podoba, więc WY blokujecie. Mimo, ze chyba autor wątku ani dyskutanci nie prosili o zakończenie. To jest podejście totalitarne, stosowane m. in. przez komunistów. Teraz rozumiecie?
Zrozum - boli mnie to że ktoś przyszył łatkę do ZI, większość ludzi nawet nie widziała całości tamtej dyskusji. Teraz temat jest co chwila wyciągany i owszem mogłoby tak być, tylko że dlaczego jeszcze nikt nie zgłosił się do naszych przełożonych? To jest nadużycie wolnego słowa...
Nadużycie wolnego słowa? To, ze to tak nazywasz, to jest nadużycie wolnego słowa. I mijanie się z prawdą, w sensie znaczenia wolności słowa.

A ja ciągle mam nadzieję, że uda się was przekonać do niewykorzystywania swej władzy tylko dlatego, ze ją macie, bez konieczności składania skargi u waszych przełożonych.

Chyba, ze koniecznie chcecie, aby złożyć na was skargę, co?

Bo ja nie oceniam całego ZI, tylko wykorzystywanie przez was waszej władzy, w sytuacji, gdy uczestnicy forum uważają to za zbędne. Nie mam nic przeciwko usuwaniu postów naruszających dobre obyczaje, wydzielaniu mocnych off-topów do innych wątków. Ale blokada wątku tylko dlatego, ze ma 2 strony i wam się nie podoba...

A może dostaliście przykaz z góry zablokować i staracie się to ukryć?
Ostatnio zmieniony 23 lut 2008, 15:59 przez dominik jan domin, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 23 lut 2008, 18:08

orcus pisze:Co do spokoju to ja byłem spokojny i będę ale nie w momentach gdy ktoś po raz kolejny atakuje ZI. Zwłąszcza że to nie pierwszy raz,
Daniel, a może zastanówcie się, że jeśli po raz kolejny są zastrzeżenia do waszych zachowań, to coś w tym jest. Wypowiada się coraz więcej osób i coraz bardziej krytycznie. Więc może zamiast się obrażać, przemyślcie, co robicie nie tak.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 24 lut 2008, 10:47

dominik jan domin pisze:Acha, czyli większa będzie czytelność, jeśli ta sama sprawa będzie w kilku wątkach, bo cenzura zamykać będzie dyskusję po kilku stronach, niż jeśli wszystko będzie w jednym wątku? Zaiste, dziwna to logika i dziwna wizja porządku...
Tak - jeśli tematy będą zmieniać wątek w odpowiednim momencie jak np. kwestia nadania sprawie biegu w jednym i wyjaśnienie w drugim. Zwłaszcza że pomiędzy jednym a drugim jest sporo czasu.
dominik jan domin pisze:A jeśkli przeszkadząją ci wątki poboczne, to czemu ich nie wywalisz, tylko blokujesz watek?
Bo za wydzielanie wątków pobocznych do innych wątków(nie usuwanie) zostałem właśnie nazwany conzorem po raz pierwszy. To jedyna inna droga którą mamy - zamknąć w odpowiednim momencie żeby kiedy będzie potrzeba ktoś założył od nowa.
A może dostaliście przykaz z góry zablokować i staracie się to ukryć?
Nie.
Pozdrawiam
orcus

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 24 lut 2008, 12:54

Maciek P pisze:Daniel, a może zastanówcie się, że jeśli po raz kolejny są zastrzeżenia do waszych zachowań, to coś w tym jest. Wypowiada się coraz więcej osób i coraz bardziej krytycznie. Więc może zamiast się obrażać, przemyślcie, co robicie nie tak.
Wspieramy Cię ;-)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Forum...”