CH OPOLSKA

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 02 kwie 2003, 15:30

Dziękuję i mam nadzieję, że to pewna wiadomość. Gdy próbowałam się czegoś dowiedzieć w KCh jakieś miłe panie poinformowały mnie, że nie wiadomo czy spotkanie będzie bo tak ciężko teraz.
Mam nadzieję, że uda mi się wrócić w poniediałek do Opola na czas :)
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

m.klimowski

Post autor: m.klimowski » 02 kwie 2003, 15:57

Odpowiedź dla phm. Wojciecha Cabaja Komendanta Hufca ZHP Chełmża
Miło wiedzieć, że ktoś w innym zakątku naszego kraju interesuje się naszą sytuacją, a jeszcze milej że zna miejsca i harcerzy z naszej chorągwi.
Jeżeli chodzi o pytanie to zgodnie z prawdą należałoby odpowiedzieć, że pełniłem funkcję z-cy komendanta chorągwi (przez 4 miesiące, już w nowych władzach chorągwi), jednak wskutek zaistniałej konieczności od około 1/2 roku pełnię funkcję skarbnika.
Zakładam jednak, że Druha interesuje mój przebieg służby instruktorskiej. Przeszedłem większość ich stopni, przy czym interesuje mnie przede wszystkim praca z kadrą starszoharcerską, instruktorską (komendant kręgu, HKSI, ChKSI, zadania wynikające z posiadania Srebrnej Odznaki Kadry Kształcącej ZHP na szczeblu macierzystego Hufca ZHP Opole-miasto i Opolskiej Chorągwi ZHP). Przypuszczam, iż jak wielu z nas można by długo pisać, ale nie to jest tak naprawdę najważniejsze. Najważniejsze są dla mnie zuchy, harcerze i instruktorzy, to im w przenośni i dosłownie zawdzięczam swój obecny status.

Jeszcze raz gorąco pozdrawiam

hm. Marek Klimowski
Skarbnik
Opolskiej Choragwi ZHP

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 02 kwie 2003, 16:46

m.klimowski napisał:
Odpowiedź dla phm. Wojciecha Cabaja – Komendanta Hufca ZHP Chełmża
1. Faktycznie pierwotna kwota naszego zadłużenia była znaczna, jednak w wyniku podjętych działań (w tym również restrukturyzacji) została obniżona do podanego wcześniej poziomu, wynika to przede wszystkim z zapisów właściwej ustawy, pozyskaniu środków finansowych oraz umorzeniu, w wyniku postępowań układowych, odsetek od zaległości. Jeżeli Druha bardzo interesują szczegóły zapraszam do lektury Ustawy o restrukturyzacji niektórych zadłużeń publicznoprawnych podmiotów gospodarczych z ubiegłego roku (umorzenie wynika z okresu objętego restrukturyzacją, oczywiście w dużym skrócie). Jeżeli chodzi o pełną informację o stanie finansowym naszej jednostki do proszę o kontakt z GK ZHP, gdzie został złożony bilans za rok ubiegły.
800 tys. złotych zadłużenia ZUS, US i energia elektryczna.
Wg bilansu na koniec 2002 roku 460 tys. ZUS, 25 tys. US, 1 tys. energia elektryczna (Newsweek).(....)
Ja też polecam pamiętanie o tresci ustawy.
Póki W PEŁNI i W TERMINIE nie spłacicie "zrestrukturyzowanej" kwoty, to nadal "wisi nad głową" cała kwota.

A przy okazji....
W jaki sposób Choragiew Krakowska Was wspomogła ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 03 kwie 2003, 08:14

Druhu skarbniku. Chodziło mi o funkcje w Chorągwi, bo nie wierzę, aby druh wcześniej nie wiedział co się święci z tymi długami. Chodzi mi również o to, czy druh też był na wspomnianym etacie, z tych wielu etatów, które mieliście w chorągwi.
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

m.klimowski

Post autor: m.klimowski » 03 kwie 2003, 10:17

Odpowiedź dla hm Czesława Przybytek HR Hufiec ZHP Kraków-Krowodrza.
Chyba Druh zbyt personalnie odbiera wszystkie wypowiedzi na forum, proszę złapać trochę dystansu do zawartych na nim zapisów ponieważ nikt tu nie chce nikogo obrazić a raczej dowiedzieć się czegoś i wymienić poglądy.
Jeżeli chodzi o restrukturyzację to wcześniejsza wypowiedź Druha nie jest pełna(dość wnikliwie zapoznałem się z jej zapisami i jestem w stałym kontakcie z Dyrektorem ZUS oraz US w Opolu). Faktycznie dopóki kwoty objęte restrukturyzacją nie zostaną spłacone w całości i w zakreślonym terminie stanowią całe zadłużenie. Jednak należy pamiętać, że pozostaje również kwota nie objęta restrukturyzacją (wcale nie mała, bo związana z odprawami), której spłata zmniejsza nasze zadłużenie. Ponieważ z zapisów ustawy jej spłata warunkuje pozostawanie w restrukturyzacji jest płacona w pierwszej kolejności. Trzeba przyznać, iż cały proces restrukturyzacji jest bardzo złożony i w przypadku naszej chorągwi do każdego urzędu musieliśmy złożyć segregator dokumentów, niezależnie od na bieżącą prowadzonej korespondencji.
Dlatego też spłata części zadłużenia nie objętego restrukturyzacją oraz zgodne z ustawą o rachunkowości księgowanie realnie zmniejsza kwotę zadłużenia do wymienionej wcześniej.
Powtórzę to co strałem się wyrazić wcześniej, moje zadanie jako skarbnika to przede wszystkim zapobieganie powstawania przyczynom takich sytuacji, doprowadzenie do płynności finansowej chorągwi i jednostek podległych, zapewnienie stabilności finansowej KCH ZHP Opole.
Z Krakowskiej Chorągwi ZHP otrzymaliśmy wsparcie formalno-prawne w zakresie wiedzy na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych oraz przeprowadzania przetargów, uczestniczenia w zamówieniach publicznych. Jak się okazuje ta wiedza obecnie procentuje przynosząc wymierne korzyści materialne.

Odpowiedź dla phm. Wojciecha Cabaja Komendanta Hufca ZHP Chełmża.
Mam wrażenie, że Druh czegoś szuka, ale ja nie wiem czego i w jakim celu. Być może rozczaruję swoją odpowiedzią, jednak ostatnio pełniona przeze mnie funkcja (dodam społecznie) przed wejściem do składu Komendy naszej Chorągwi to członek HKSI Hufca ZHP Opole-miasto, a wcześniej Komendant Kręgu Instruktorskiego "Puls" z tegoż hufca.
Oczywiście jak niemal wszyscy instruktorzy KCH ZHP Opole wiedziałem o problemach chorągwi, jednak nie zdawałem sobie sprawy jak są one wielkie.
Ich rozmiar mogłem dokładnie poznać z chwilą przyjęcia funkcji i zapoznaniu się z dokumentami.
Obecnie wszystkie wysiłki koncentruję nie na wyszukiwaniu kolejnych aspektów tej sytuacji a na znajdywaniu rozwiązań już istniejących spraw. Do rozliczenia zaistniałej sytuacji są powołane ciała statutowe, i zespół kwatermistrzowski zobowiązany jest okazać wszelką pomoc w celu dokonania analizy, niewiele ponad to.
Zakładam, że było to faktycznie ostatnie pytanie ? Gdyby Druh znalazł jakąś możliwość pomocy to proszę o informację na moją skrytkę poczty elektronicznej.

Myślę, że udało mi się chociaż w niewielkim stopniu przekazać kilka informacji na temat stanu finansowego Opolskiej Choragwi ZHP. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś chce pomóc to zawsze znajdzie jakiś sposób.
Druhny i Druhów, którzy pragną jeszcze ze mną porozmawiać proszę o maila m.klimowski@pkp.com.pl .
Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za udział w dyskusji i zapraszam na naszą stronę internetową, która z każdym dniem jest coraz ciekawsza i zawiera coraz więcej informacji.

C Z U W A J !

hm. Marek Klimowski
Skarbnik
Opolskiej Chorągwi ZH

[Edytowany przez m.klimowski dnia 03.04.2003 o 07:26 GMT]

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 03 kwie 2003, 11:55

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Żal tylko, że nie zadziałaliście dużo wcześniej. Szkoda.
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skautowe Lato 2006 - Polish Summer 2006”