CH OPOLSKA

daro

Post autor: daro » 02 kwie 2003, 13:02

Perła napisał:
jotka napisał:

Cozaś się tyczy dotacji to sugerowałbym kontakt z komnedantem hufca...
Zgodnie z sugestia rozmawiałam z Komendantem Hufca przed chwilą. Hufiec nie dostał dotacji ani z Chorągwi ani z Kuratorium na organizację obozów ani innych form wypoczynku od 9 lat. Nigdzie w okumentach nie ma nawet sladu takich pieniędzy. Jedyne dotacje jakie dostawaliśmy to z gminy na organizacje wypoczybku letniego dla dzieci z rodzin biednych jak i obozu profilatkyki antualkoholowej, ale były to dotacje wypracowane przez Hufiec.

Co do umowy odnośnie przekazywania pieniędzy z dotacji na zapłacenie składek ZUS i US to cytuję "Nigdy nie spotkałem się z taką umową. Nie przypominam sobie, żeby w ogóle coś takiego miało miejsce"

I nie jest to wyssane z palca, ale wypowiedź Komendanta Hufca.

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 02 kwie 2003, 13:03

Druhu Alexie - jak wiesz, żeby zarejestrowac obóz trzeba wypełnić stosy papierów do kuratorium i KCh. A jak już takie stosy, to kilka dodatkowych o nazwie "wniosek o dotacje" to już niewiele. Wypłeniano wnioski i składana w chorągwi. Bez odpowiedzi. I nie tylko w chorągwi ale też w różnych fundacjach i w gminie. I uzyskaliśmy tylko dotacje z gminy i fundacji.
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 02 kwie 2003, 13:06

Alex napisał:
Użytkowniku JOTKA. Tak Ci się tylko wydaje z tą dotacją. Dotacji nie można wydawać tylko i wyłącznie na jeden cel np na sprzęt. Przed obozem musi być złozony preliminaż kosztów i z niego wynika na co idzie kasa. A gdzie była Wasza Komisja Rewizyjna??? I nadal utwierdzam się w tym, że sami sobie jesteście winni. Mogliście zadziałać.

Zgadzams się całkowicie - to kwestia obrotu papierami. Dotacja pojdzie na trasport, jedzenie czy atrakcje a odpłatność uczestników na wynajem sprzętu i koszty posrednie - wg prawa jest wszystko OK.

A co do komisji rewizyjne - to druh wybaczy, ale moje zdanie na temat jej niedopatrzeń nie nadaje się do bublikowania na forum i cenzura by mi szysko wycięła. Sam nie wiem co jest bardzie złe - co co zdrobił komnendant (zbyt swobodna polityka finansowa) czy to co zrobiła komisja (mając sygnał, ze jest źle nie zareagowała - a jak jedna z nielicznych miała do tego stautowe narzędzia)...
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

daro

Post autor: daro » 02 kwie 2003, 13:13

witam
chciałbym zaznaczyć iz nie użyłem stwierdzenia że nie ma śladu w dokumentach bo o tym nie rozmawialiśmy i reszta wypowiedzi jest to nadinterpretacja moich słów co zaś się tyczy wypowiedzi dh Agnieszki to jest ona wyrwana z kontekstu całości.W kwesti przekazania pieniędzy z dotacji na opłacenie składek do ZUS i US stwierdziłem iż w tej chwili sobie nie przypominam a nie że takiej sytuacji nie było
Dariusz Wąsik
Komendant Hufca ZHP
Strzelce Opolskie

daro

Post autor: daro » 02 kwie 2003, 13:20

witam ponownie
do tego co napisł Alex
oczywiście że dotacje hufiec otrzymywał tylko nie widzę powodu aby o wszystkich wnioskach i dotacjach informować wszystkich drużynowych. O dotacjach dotyczących bezpośrednio drużyn sami zainteresowani doskonale wiedzą
Dariusz Wąsik
Komendant HUfca ZHP
Strzelce Opolskie

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 02 kwie 2003, 13:22

jotka napisał:
Co zaś się tyczy dotacji, toprzynajmniej na pocątku do gminy wystepował druh komendant pod szyldem ZHP, a nie związku sympatyków soboty i niedzieli.

A pod jakim szyldem miał występować? Robił i obi to nadal jako ZHP. Czy to jakieś dziwne? Nie wydaje mi się.

jotka napisał:
Ja osobiscie wiem, (miałem okazję robić obóz z druhny hufcem), iż dotacja taka w paierach była.
Komendant stwierdził, że nie było i on w tym momencie jest dlka mnie autorytetem a nie anonimowa osoba wypowiadająca się na forum.

Biuro Zagraniczne GK ZHP
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 02 kwie 2003, 13:32

Druhu Dariuszu. A dlaczego nie informować? Ja na bieżąco informuję drużynowych o stanie finansów hufca, o złozonych wnioskach, o uzyskanych dotacjach itd. Przynajmniej wiedzą na czym stoimy. I naprawdę nie ma z tym problemów. Tylko troche chęci i będzie ok
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 02 kwie 2003, 13:33

Co do powyższej wypowiedzi mojego Komendanta - jeśli w rozmowie przez telefom stwierdził Druh, że dotacji nie było, a potem na forum pisze, że nie o wszytskim musi informować, to o jakim zaufaniu i autorytecie mogę mówić?

przepraszam czytlników forum za "nadinterpretacje" ale wynikała ona z mojego, jak widac zbyt ślepego, zaufania w słowa władz zwierzchnich.

Biuro Zagraniczne GK ZHP

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 02 kwie 2003, 13:35

Perła napisał:
jotka napisał:
Co zaś się tyczy dotacji, toprzynajmniej na pocątku do gminy wystepował druh komendant pod szyldem ZHP, a nie związku sympatyków soboty i niedzieli.

A pod jakim szyldem miał występować? Robił i obi to nadal jako ZHP. Czy to jakieś dziwne? Nie wydaje mi się.

jotka napisał:
Ja osobiscie wiem, (miałem okazję robić obóz z druhny hufcem), iż dotacja taka w paierach była.
Komendant stwierdził, że nie było i on w tym momencie jest dlka mnie autorytetem a nie anonimowa osoba wypowiadająca się na forum.
Sugeruję by w takim razie dokładnie choć forum czytać, bo umieszczone wyżej wypowiedzi komendanta niejako inny obraz rozmowy z druhną przedstawiają - więc może jednak trochę więcej rzetelności w wypowiedziach i sprawdzaniu faktów
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

daro

Post autor: daro » 02 kwie 2003, 14:03

chciałbym podkreślić iż stwierdzenie takie nie padło a jeśli druhna uważa iż jej zaufanie jest ślepe i o jakim autorytecie może mówić to jest mi niezmiernie przykro że dh ma takie zdanie uważm równierz że ta dyskusja rozpoczeła się od innego wątku i jeśli druhna chce kontyuować polemikę zapraszam do hufca

Dariusz Wąsik
Komendant Hufca ZHP
Strzelce Opolskie

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 02 kwie 2003, 14:39

No i własnie druhu komendancie to jest niedoinformowanie własnych ludzi. Nie dziwię się druhnie Perełce, że pisze o autorytecie, gdyz właśnie nie informowanie ludzi prowadzi do podobnych sytuacji. Przecież móghł druh powiedzieć tak jak było w rzeczywistości.
phm. Wojciech Cabaj

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 02 kwie 2003, 15:04

I jeszcze jedno do Druha Dariusza. Czy druh nie wiedział, że chorągiew tonie w długach, czy nie mógł druh zadziałać , co byłoby w interesie nas wszystkich? Czy było to po prostu druhowi na rękę? No i jeszcze jedno do kiedy miał druh etat w hufcu, o ile taki był? (poproszę o odpowiedź bo od tego uzależnoina jest moja dalsza wypowiedź)
phm. Wojciech Cabaj

m.klimowski

Post autor: m.klimowski » 02 kwie 2003, 15:08

Odpowiedź dla phm. Wojciecha Cabaja – Komendanta Hufca ZHP Chełmża
1. Faktycznie pierwotna kwota naszego zadłużenia była znaczna, jednak w wyniku podjętych działań (w tym również restrukturyzacji) została obniżona do podanego wcześniej poziomu, wynika to przede wszystkim z zapisów właściwej ustawy, pozyskaniu środków finansowych oraz umorzeniu, w wyniku postępowań układowych, odsetek od zaległości. Jeżeli Druha bardzo interesują szczegóły zapraszam do lektury Ustawy o restrukturyzacji niektórych zadłużeń publicznoprawnych podmiotów gospodarczych z ubiegłego roku (umorzenie wynika z okresu objętego restrukturyzacją, oczywiście w dużym skrócie). Jeżeli chodzi o pełną informację o stanie finansowym naszej jednostki do proszę o kontakt z GK ZHP, gdzie został złożony bilans za rok ubiegły.
2. Jeżeli chodzi o możliwą pomoc, to miałem raczej na myśli poszczególne chorągwie, choć z mojej wiedzy wynika, że czasami to właśnie hufce mogą nam najwięcej pomóc. Kilka przykładów pomocy mogę wymienić teraz, ale wydaje mi się, że hufce same mogą podjąć indywidualne inicjatywy. Oto przykłady: wszystkie zapisane w statucie ZHP, pozyskanie materiałów i sprzętu stanowiącego substytut rozliczeniowy z kilkoma firmami (budowlanka, urządzenia elektryczne i instalacyjne), przyjęcie harcerzy na swoich bazach w czasie HAL bez pobierania placowego lub dużą zniżką itp. Burza mózgów na pewno da jeszcze sto innych pomysłów, bo „dla chcącego nic trudnego”. Tak naprawdę w moim przekonaniu bardziej liczy się sama inicjatywa niż np. wysokość przekazanych środków finansowych.
3. Jeżeli chodzi o trzeci punkt to takie myśli nachodzą mnie po przeczytaniu wcześniejszych wypowiedzi. Nie uważam by wypracowany przez poszczególnych harcerzy czy drużyny, niejednokrotnie przez wiele lat, majątek każdy chciał tak sobie oddać. Oczywiście każdy ma prawo chronić swój sprzęt, tylko czy odgrodzenie się od zaistniałej sytuacji zmieni jej stan. Według mnie cel, jaki powinno się sobie stawiać w naszej organizacji to nie jak zabezpieczyć własne tyły, tylko jak pomóc naszym siostrom, braciom, przyjaciołom z innej części kraju, to jest tak naprawdę sposób na zabezpieczenie własnego statusu. Dodatkowo doskonale zdajemy sobie sprawę, że wszyscy korzystamy z dobrodziejstw naszej organizacji, wszyscy tak naprawdę odpowiadamy za Jej stan i wszyscy powinniśmy dołożyć starań by ten stan był jak najlepszy.

Jeżeli Druh będzie miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości proszę o wiadomość na moją skrytkę poczty elektronicznej, jest to spowodowane ograniczonymi możliwościami dostępu do Internetu.
Korzystając z okazji serdecznie dziękuję za zainteresowanie losami Opolskiej Chorągwi ZHP i już teraz zapraszam na wiele imprez programowych organizowanych przez opolskie hufce, bowiem wychowanie ekonomiczne to tylko jeden z wielu elementów, na który kładziemy nacisk podczas procesu psychofizycznego rozwoju członków naszej organizacji.

Do zobaczenia na Opolskiej Ziemi

C Z U W A J !

hm. Marek Klimowski
Skarbnik
Opolskiej Chorągwi ZHP

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 02 kwie 2003, 15:20

Dziękuje za wypowiedź druhu. Zadam ostatnie pytanie i zarazem ja druhowi odpowiem, że dziękuję za zaproszenie - jeżdżę na ziemię opolską rok w rok od kilkunastu lat, wiec znam wielu wartościowych ludzi z tego rejonu.
Pytanie. Jaką funkcję pełnił druh przed objeciem funkcji skarbnika?
phm. Wojciech Cabaj

m.klimowski

Post autor: m.klimowski » 02 kwie 2003, 15:21

Informacja dla Druhny Perły:
W poniedziałek 7 kwietnia 2003 roku, zgodnie z zapisami rozkazu komendanta chorągwi, o godzinie 16.30 jest zbiórka ChKSI. Jeżeli Druhna spełnia wszystkie merytoryczne warunki otwarcia próby to serdecznie zapraszam w imieniu komisji.
Proszę się nie obawiać sytuacja finansowa chorągwi nie ma wpływu na funkcjonowanie ChKSI Opolskiej Chorągwi ZHP.

Życzę powodzenia

C Z U W A J !

hm. Marek Klimowski
Skarbnik
Opolskiej Choragwi ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skautowe Lato 2006 - Polish Summer 2006”