CH OPOLSKA

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 mar 2003, 16:37

To nie jest kombinowanie, prawo zezwala na takie czynności, a majątek przez nas wypracowany należy do nas a nie do kartotek i ewidencji naszch ...struktur organizacyjnych. Natomiast mataczyła/modne słówko/ Komenda.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 28.03.2003 o 13:16 GMT]

bius
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bius » 28 mar 2003, 16:38

Mort, ciekawi mnie co jest dla ciebie ważniejsze harcerze czy aby komenda hufca miała konfortową siedzibę? Dla mnie zdecydowanie harcerze, bo bez nich ZHP nie będzie istniał. Jeżeli natomiast dla Ciebie to drugie, bo tak wnioskuje, to za kilka lat może się okazać, że ta siedziba nie ma komu służyć.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 mar 2003, 16:45

Nie do końca Druh mnie zrozumiał, moje rozwiązanie jest "anarchicznym" nawoływaniem do walki o swoje wobec arogancji niektórych "władców" chorągwianych i jako takie jest raczej figurą retoryczną Po prostu matactwa Komendy
Opolskiej zasugują na cięcie radykalne. Wbrew temy co Druh pisze, praktyka jest taka że
Harcerze mają zerowy wpływ drogą statutową na pocznania takich watażków, i takie "odcięcie się" przez moją "propozycję" to dobry kubeł zimnej wody. A towarzstwo mamy naprawdę. Ziher jest ziher.

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 mar 2003, 16:45

Druhu Michale - ma druh rację
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 mar 2003, 16:51

Proszę mojej propozcji nie brać na serio, to jest też taki mój "kij w mrowisko".
Po prostu postawa byłego watażki opolskiego jest tak podłą wobec harcerzy z Opola, że jedynie taki anarchiczny pomysł może obudziłby stosowne władze. Doprawdy druhu ALEKSIE, sądzi Druh że podrządami tego...druha i wielu jemu podobnych wszyscy opolscy harcerze i im podobni mieli i mają statutową możliwość przeciwdziałania nieprawościom tych komendantów ?/ np, czytamy wczesniej, że ktoś liczył na otwarcie próby phm i, no właśnie jakby się przeliczył, czyżby uciszanie ?/
I jeszcze jedno ,ja się wzbraniam od stosowania odpowiedzialności zbiorowej wobec Perły i pozostałych pokrzywdzonych opolan.
Serdeczne Czuwaj !

[Edytowany przez StaryWilk dnia 28.03.2003 o 13:15 GMT]

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 29 mar 2003, 04:27

Dla mnie jak ktoś pyta najważniejsi są harcerze. I wyznaję zasadę,że nawt jakby padł hufiec,a ktoś w nim chce działać to swoje środowisko utrzyma
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

bius
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bius » 31 mar 2003, 10:43

I zrobi to bez luksusowych budynków, bo nie będą dla niego najważniejsze

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 31 mar 2003, 16:07

Barka pewnie pójdzie pod młotek. Ale nawet jak jej nie będzie, zlicytują majątki hufca to zostaną ludzie. Moje dzieiaki powiedziały, że nie ważne czy będziemy się spotykać w harcówce czy u mnie w szklarni (przerabiamy na harcówkę - oryginalność się liczy, hehe :)) to i tak drużyna pozostanie. Obojętnie w jakiej chorągwi - oposlkiej czy śląskiej!
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 01 kwie 2003, 08:06

Tak jest Perełko. Zgadzam się. Najważniejsi są ludzie, a ich Wam nie zabraknie. Znam wiele osób z chorągwi opolskiej i jestem przekonany, że na 100% dadzą sobie radę. Kto wie, czy jeszcze bardziej nie zjednoczy Waszego srodowiska to co się stało.
Co do barki, to ja rozumiem, że cały wkład pracy, wysiłku wielu osób nie związanych bezpoiśrednio z komendą chorągwi , pójdzie na marne, ale to jest majątek ZHP i tu nie ma nad czym dyskutować - mimo tego, że nikt przez lata nie dokładał do tego złotóweczki.
phm. Wojciech Cabaj

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 01 kwie 2003, 15:06

Alex napisał:
I to jest dla mnie nie do zrozumienia. U nas jest tak - ściga się za każdą złotóweczkę, etatów w hufcu nie ma od 10 lat (w chorągwi jest tylko kilka. A czy komendantom było to na rękę? - przecież chyba chorągiew im nie płaciła tylko etaty były w hufcach (tak mi się wydaje) - i nie musieli się bać o stołki gdyż wybierani byli przez zjazdy. Im wcześniej by się wszyscy obudzili tym mniejsze byłyby długi. Niestety wszyscy są sobie winni. Począwszy od drużynowych, skończywszy na GK. Czyżby nikt nie wiedział co się dzieje? Powtórzę jeszcze raz. GDZIE BYŁA KOMISJA REWIZYJNA - zarówno KCH jak i przede wszystkim GK ???!!! Przecież takich długów tak łatwo się nie ukryje. A wymieniony druh... już powinien siedzieć... (oczywiście jeśli coś mu udowodnią niezgodnego z prawem)... a na 100% nie powinien już być harcerzem.
Wniosek w tej sprawie znajduje się już w naczelnym sądzie harcerskim, który jest władny taką decyzję podjąć
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 01 kwie 2003, 15:27

Perła napisał:
W czasie powodzizostał porwany przez wode, ale hrcerze ją odnowili. SAMI. Chorągwie nie dała na to ani złotówki. A teraz chcą ją sprzedać, żeby jakąś kasę dorwać. Komednatkę Barki - dh Marysię Martuszewską zwolnili z pracy w Chorągi, ponieważ udzieliła informacji o tym, że Chorągiew nic nie dopłaca do Barki mediom.
Jesli nie uda się uratować Barki to dostaną za nia ok 100 tys. + trochę za omegi i inne jednostki pływające które wodniacy doprowadzili do stanu używalności własnymi siłami.
A co potem?
Potem przyjdzie chyba czas na mjątki hufców. A wtedy to już kicha będzie.

A co do dotacji na obozy etc. Jak długo działam w harcerstwie, a robię to 15 lat, raz jeden jedyny dostałam dotację na zrobienie zimowiska. I bynajmniej nie z harcerskiej kasy ale od Urzędu Miasta, ponieważ wziełam na nie dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej. Nikt mi nigdy nie dorzucił ani złotówki do organizacji imprezy.
.
Jest taki dobry zwyczaj by informawać innych o tym co się wie, a nie o tymczego się domyśla. Barka faktycznie została wyremontowana przez środowisko harcerskie. Czy tak zupełnie bez pomocywładz ZHP? To już nie jest dla mnie aż tak oczywiste. Choćby utrzymanie etatu druhny komendantki. Przez ostatnie dwa lata nie wypracowała ona żadnych srodków jako ZHP. Utrzymywanie jej etatu przez hufiec niebyło więc już dłuzej możliwe. Fakt, że nie pofatygowała się z pewnymi propozycjami do komendy chorągwi,tylko najpierw poszła do gazet, był z pewnością okolicznością drugorzędną. Rozmowy by druhna w związku z trudną systuacją zrezygnowała z etatu trwały już dużo wcześniej.

Nikt z komendy chorągwi w opolu nawet nie zamierzał wystawiać barki na licytację. Ani jej ani ośrodka w turawie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie bedzie sie pozbywał ośrodka, który ma szansę stać się jednym z głównych punktów programu naprawczego choragwi - utworzono tam zakład gospodarczy, który ma zarabiać środki na ZHP.
Obecna komenda robi wszystko co może w tak, krótkim czasie by zobowiązamnia spłacić. Tylko w poprzednim roku i napoczątku tego płaciła już znaczącą część (choc do zachwytu jeszcze daleko). Pozwoliło to na zawarcie układu w większością wierzycieli. Program restrukturyzacji ZUS i US, narazie oddalił niebezpieczeństwo zajecia majatku ZHP przez komorników. Podjete są działania zmierzajce do całkowitego rozłożenia nalezności na raty na kilka lat.

Co do dotacji na akcję letnią, to o ile znam instrukcję, to przewodnikowi nie wolno prowadzic obozów, więc jak mogłby ją druhna otrzymywać. Inną sprawą (pomijając na chwilę zupełnie inne czyny poprzedniego komnedanta) to nie przekazywał on dotacji dla druhny hufca, ale opłacał składkę ZUS I US za etat w nim. O ile mi wiadomo, było to z hufcami uzgodnione.

Tak więc druhno, prosze posługiwać się faktami, a nie wycinkami prasowymi, zwłaszcza, że ponoć główną cechą redaktora by byc wiarygodność i dokładność

[Edytowany przez jotka dnia 01.04.2003 o 12:30 GMT]

[Edytowany przez jotka dnia 01.04.2003 o 12:32 GMT]
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 01 kwie 2003, 15:41

No muszę powiedzieć, że ta wypowiedź dużo wniosła do dyskusji. Tak jest druhny i druhowie, że to nie tylko chorągiew narobiła długów. Juz pisałem, że wszyscy są odpowiedzialni za zaistniały stan rzeczy.
Tak sobie pomyślałem, że jeżeli BARKA jest dochodowa, to może część zysku też powinno trafić do dłużników chorągwi. Przecież to nie jest majątek druzyny tylko ZHP, no a jeżeli nie chcecie jej oddać komornikowi to może w ten sposób zadziałajcie.
phm. Wojciech Cabaj

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 02 kwie 2003, 00:54

jotka napisał:
Perła napisał:
(...)A co do dotacji na obozy etc. Jak długo działam w harcerstwie, a robię to 15 lat, raz jeden jedyny dostałam dotację na zrobienie zimowiska. I bynajmniej nie z harcerskiej kasy ale od Urzędu Miasta, ponieważ wziełam na nie dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej. Nikt mi nigdy nie dorzucił ani złotówki do organizacji imprezy.
.
Jest taki dobry zwyczaj by informawać innych o tym co się wie, a nie o tymczego się domyśla. (...)
Co do dotacji na akcję letnią, to o ile znam instrukcję, to przewodnikowi nie wolno prowadzic obozów, więc jak mogłby ją druhna otrzymywać.
Proponuję przypomnieć sobie instrukcję i nie mylić ORGANIZATORA obozu z KOMENDANTEM obozu.
jotka napisał:
(...)Inną sprawą (pomijając na chwilę zupełnie inne czyny poprzedniego komnedanta) to nie przekazywał on dotacji dla druhny hufca, ale opłacał składkę ZUS I US za etat w nim. O ile mi wiadomo, było to z hufcami uzgodnione.(...)
Co to znaczy "uzgodnione" ?
1) Ew. "uzgodnienia" były bezprawne
2) Widocznie "uzgodniono" je z "hufcami"
:-)

[Edytowany przez dokumenty dnia 01.04.2003 o 21:57 GMT]
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 02 kwie 2003, 09:06

dokumenty napisał:

Proponuję przypomnieć sobie instrukcję i nie mylić ORGANIZATORA obozu z KOMENDANTEM obozu.
jotka napisał:
(...)Inną sprawą (pomijając na chwilę zupełnie inne czyny poprzedniego komnedanta) to nie przekazywał on dotacji dla druhny hufca, ale opłacał składkę ZUS I US za etat w nim. O ile mi wiadomo, było to z hufcami uzgodnione.(...)
Co to znaczy "uzgodnione" ?
1) Ew. "uzgodnienia" były bezprawne
2) Widocznie "uzgodniono" je z "hufcami"
:-)

[Edytowany przez dokumenty dnia 01.04.2003 o 21:57 GMT]
Akurat w przypadku druhny sprawa jest jednoznaczna. Jeżeli ma sie nieco powyżej 18 lat to stwierdzajac iż od 15 lat się działa, wprowadza się niejako czytającego w bład sugerując iż od 15 lat robi się placówki. Z mojej wiedzy, nie przypominam sobie by w KCH zatwierdzana była jakakolwiek placówka z tego hufca, poza tą którą organizował hufiec. Być może ma druhna na mysli formy biwakowe, ale tu z dotacją było już nieco inaczej.

Co do drugiego stwierdzenia, tego odnośnie legalności "pewnych zachowań" to raport NIK jednoznacznie stwierdził, że ma druh rację. w obu punktach. Dziś KCH musi zwrócic do kuratorium poprzednią dotację HAL.

[Edytowany przez jotka dnia 02.04.2003 o 06:10 GMT]
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

bius
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bius » 02 kwie 2003, 09:28

Jotka, u mnie na obozie tez bylo srodowisko z choragwi opolskiej i tez nie dostalo dotacji i to nie pierwszy rok, w czasie kiedy inne choragwie dotowaly i to w 40% kosztow

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skautowe Lato 2006 - Polish Summer 2006”