CH OPOLSKA

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 27 mar 2003, 11:28

... poczytajcie na FORUM o "Zawiszy Czarnym" - to następne rosnące długi.
Naprawdę coś z tym trzeba zrobić, bo będziemy za czyjeś długi i niegospodarność wyprzedawać cały majątek!!!
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

bius
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bius » 27 mar 2003, 16:22

Mam pytanie, czy ktokolwiek z was chciałby, aby komornik zabrał wam sprzęt wypracowany przez wasze drużyny, waszych harcerzy? Sprzęt do którego nikt z hufca, chorągwi czy GK nie dołożył złotówki. Myśle, że nie - dlatego tez nie można pozwolić na zabranie BARKI.

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 27 mar 2003, 17:31

Bius - rozumiem o czym piszesz - mi też pośrednio grozi, że mój sprzęt zajmie komornik. Ale czasami na decyzje władz Chorągwianych nie mamy wpływu. Postaramy się obronić Barkę ale czy to się uda? Miejmy nadzieję, że tak! :)
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 mar 2003, 10:18

No to jeżeli nie BARKA, to cos innego, i tego innego też ludzie będą bronili i koło się zamyka. Niestety mogliście sie zainteresować tym co się dzieje w chorągwi. Najlepiej jednak stanąc z boku i powiedziec niech sobie rządzą. Nie. Niestety jeżeli już komornik położył łapę na majątku to BARKI nie uratujecie!!! Nie ma szans. I rozumiem to, ze nikt nie dopłacał ani złotóweczki do BARKI i że macie prawo być teraz wściekli. Ja znam ludzi, którzy remontowali BARKę po powodzi i wiem, że im sie 6to nie spodoba. Ale trzeba też zwrócić uwagę na to, że jeszcze gorsze będzie zajmowanie sprzętu przez komornika , należącego do innych chorągwi. A tak może być. Na przykład chorągiew wielkopolska ma śliczniutki autobusik i jeżeli nie uda się zająć BARKI, to np. ten autobus. Nie wiem czy byłoby to w porządku wobec chorągwi wielkopolskiej. Niestety w pewnym momencie ktoś czegoś nie dopilnował. I możecie mieć pretensje do swoich komendantów hufców, że nie zadziałali w odpowiednim momencie.
phm. Wojciech Cabaj

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 28 mar 2003, 11:38

Ma Druh racje. Mamy do nich pretensje i to spore. Ale pretensje niczeg nie rozwiążą ani nie załatwią. Na razie komorkim jeszcze nie połozył łapy na Barce. (Tak przynajmniej twierdzi Komendant Chorągwi, choć moje prywatne źródła też to potwierdzają). Jak na razie zaczyna się toczyć batalia ex Komedant kontra obecny Komendant. Batali prywatna, wyciąganie wszystkich istniejącyh i nie istniejącyh brudów. Pewnie jeśli doszło by do konfrontacji na zywo i dostali by siekiery, to mielibymy w Choragwi podwójną żałobę.
I nadal nie wiem, czy odbędzie się spotkanie KSI i czy otworze phm :(
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 mar 2003, 15:54

Teraz to juz niestety nie czas na jakies walki między sobą bo to już nic nie da.
I teraz pytanie do użytkownika bius. Rozumiem, że komornik ma zabierać z innej chorągwi a nie z opolskiej tak? Przecież to sa długi chorągwi opolskiej a nie nasze. Tak są to długi ZHP, ale "wypracowane" przez ch.opolską. Dlaczego więc inni maja odpowiadać za cos co się narobiło w Opolu???!!! Niestety wszyscy maja tam winę i co trzeba powiedziec GK również.
phm. Wojciech Cabaj

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 mar 2003, 15:57

Uratuje druh BARKę, to zlicytują coś innego w kraju co należy do ZHP. To będzie wporządku?
phm. Wojciech Cabaj

bius
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bius » 28 mar 2003, 16:08

Myślę tak jak wy, że za długi powinna odpowiadać tylko i wyłącznie Chorągiew Opolska i ci którzy jej na to pozwolili. Nie wierzę, że chorągiew ta nie posiada innego sprzętu, który może zabrać komornik, sprzęt, który jest faktyczną własnością chorągwi i który nie pracuje na siebie, więcej trzeba do niego dopłacać, natomiast BARKA sama się utrzymuje i gdyby nie praca jej miłośników to dziś nie byłoby dyskusji, czy ma ją zabrać komornik, bo by jej nie było.

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 28 mar 2003, 16:11

Zapewne jest taki sprzęt: magazyny siedziby hufców. Czy to też powinno być zlicytowane chyba niekoniecznie
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

bius
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bius » 28 mar 2003, 16:18

Każdy chciałby, aby nic nie zlicytowano, ale coś trzeba. Jednak myślę, że na samym końcu powinien to być sprzęt wypracowany przez drużyny. Dlaczego ci, którzy dbali o sprzęt i zdobywali go dzięki swojej pracy, mają być ofiarami tych, którzy nie byli gospodarni?

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 mar 2003, 16:19

Niestety tak druhu. Jeżeli coś należy do hufca to jest własnością ZHP. I najpierw powinno być zlicytowane wszystko z chorągwi opolskiej (niestety) a później dopiero reszta. I niestety BARKI chyba nie uratujecie. Ja rozumiem, że włożono w nią bardzo dużo pracy, wysiłku i prywatnej kasy, ale niestety należy ona do ZHP. Przykre ale prawdziwe
phm. Wojciech Cabaj

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 28 mar 2003, 16:21

Ależ ja to rozumiem i niestety taka jest rzeczywistość ale po wypowiedzi Biusa widać że nie każdy to rozumie.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 mar 2003, 16:21

Jeśli jeszcze na majątku "ruchomym i nieruchomym " brak jest zajęcia" formalnego przez komornika, to prędko należy powołać
Stowarzyszenia "Byłych członków Drużyn i Przyjaciół", zarejestrować je sądownie /dość proste/, i wymusić błyskawicznie na właściwych komendach przekazanie majątku tym towarzystwom. Można z czasem pomyśleć o federacji tych towarzystw w jakiejś skali
i ujednolićić na ten temat wiedzę, ale dziś
to jedyna droga ratunku. Mój szczep ma takie towarzystwo od wielu lat.

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 28 mar 2003, 16:30

Nie wiem czy to rozwiązanie nie było by spóźnione. Pozatym kolejnym artykułem w prasie byłby artykuł "Harcerze kombinują..."

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 mar 2003, 16:34

Całkowicie nie zgadzam się ze Starym Wilkiem. Jeszcze raz napiszę - dlaczego my mamy odpowiadać za długi chorągwi opolskiej???!!! Jeżeli dojdzie do takich sytuacji będę chyba pierwszym, który napisze stanowczy protest. Niestety zrozumcie to, że w chorągwi opolskiej wszyscy są sobie winni. Może nie w równym stopniu, ale są. A tak na marginesie - to hufiec nie może chyba sam podjąć takiej decyzji, kiedy w grę wchodzą duże pieniądze. Byłoby to zbyt proste i śmierdziałoby tu matactwem.

[Edytowany przez Alex dnia 28.03.2003 o 12:44 GMT]
phm. Wojciech Cabaj

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skautowe Lato 2006 - Polish Summer 2006”