CH OPOLSKA

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 17 mar 2003, 22:21

TRZYMAJCIE SIę LUDZIE, JESTEŚMY Z WAMI. W TAKICH CHWILACH BARDZIEJ CZUJE SIę BRATERSTWO.

[Edytowany przez jogurt dnia 18.03.2003 o 12:52 GMT]
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 17 mar 2003, 23:38

a o co chodzi??
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 18 mar 2003, 13:37

Majątek Ch. Opolskiej został zajęty przez komornika i zostaje poddany wyprzezdaży.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 18 mar 2003, 16:34

> Zachęcam do przeczytania najnowszego "Newsweek'a". Jest cały artykuł o ch Opolskiej i o sytuacji finansowej ZHP.
Szczep "GNIAZDO"

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 19 mar 2003, 13:23

Trzymajcie się, tylko czego !?
Druh Mirosław M. hm /za Newsweek Polska/ , przez 8 lat komendant chorągwii,
zalegając w ZUSie za pracowników i nie płacąc za prąd narobił 800 000 ZŁP długów.
Tłumaczenie, to brzydki Buzek i AWS obciął
dotacje. To prawda, tylko kto Druhowi Komendantowi kazał jeszcze przez trzy lata
od działań rządu Buzka mieć 33 pracowników/
To chyba więcej niż wszystkie Gieki , wszystkich Związków ?/ A zapłacenie zaległych pensji z dotacji na obozy !?
Reasumując, uchowaj Boże Opole od takich Komendantów. Komornik chce zająć majątek
w Opolu w wyniku wygrania byłych pracowników
procesów o niewypłacone pensje. Sic transit gloria...... komendanta.
Ja czuję braterstwo z harcerkami i harcerzami z Opola, między innymi z tymi, którzy nie dostali dotacji na obóz.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 19.03.2003 o 09:31 GMT]

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 19 mar 2003, 17:01

Tu będę bronił Jogurta ponieważ rozmawiałem z nim osobiście. Jemu własnie o tych "zwykłych" harcerzy chodzi.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 19 mar 2003, 18:10

Ja jestem z Chorągwi Opolskiej. Sytuacja na razie nie jest jeszcze tka tragiczna. Komornik sprzetu nie zajął, aczkolwiek robi się to coraz bardziej możliwe. Ale co może zająć? W pierwszej kolejności sprzęt CHORĄGWIANY, czyli HOW (Harcerski Ośrodek Wodny nad jeziorem Turawskim). Tylko jak go sprzedać? Ośrodek owszem jest, ale stoi na dzierżawionym gruncie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi ośrodka, który stoi w powietrzu.
Druga w kolejności jest Barka. To stanica 41 ŻDH z Opola. Barka to statek, sprowadzony do Opola w 78 roku. W czasie powodzizostał porwany przez wode, ale hrcerze ją odnowili. SAMI. Chorągwie nie dała na to ani złotówki. A teraz chcą ją sprzedać, żeby jakąś kasę dorwać. Komednatkę Barki - dh Marysię Martuszewską zwolnili z pracy w Chorągi, ponieważ udzieliła informacji o tym, że Chorągiew nic nie dopłaca do Barki mediom.
Jesli nie uda się uratować Barki to dostaną za nia ok 100 tys. + trochę za omegi i inne jednostki pływające które wodniacy doprowadzili do stanu używalności własnymi siłami.
A co potem?
Potem przyjdzie chyba czas na mjątki hufców. A wtedy to już kicha będzie.

A co do dotacji na obozy etc. Jak długo działam w harcerstwie, a robię to 15 lat, raz jeden jedyny dostałam dotację na zrobienie zimowiska. I bynajmniej nie z harcerskiej kasy ale od Urzędu Miasta, ponieważ wziełam na nie dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej. Nikt mi nigdy nie dorzucił ani złotówki do organizacji imprezy. W roku ubiegłym na zrobienie Festiwalu Chorągwianego nie otrzymaliśmy kasy z Urzędu Marszałkowskiego, ponieważ poprzedni komendant hm Mirosław Mandryga nie rozliczył ubiegłorocnych dotacji.
A co do jego zasług nalezy dodać jeszcze rozbicie służbowego samochodu, który opolscy harcerze dostali w dowód zasług za pracę podczas powodzi - tylko nasza łaczność wtedy działała nie mówiąc o tonach mułu jaki przerzuciliśmy łopatami.

Barka nadal stoi, sprzętu hufców nikt jeszcze nie ruszył, ale zobaczymy jak to długo potrwa.
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 20 mar 2003, 09:56

Druhny i druhowie. Niestety mimo tego, ze Chorągiew nie dopłacała do barki... to i tak ja może sprzedać, a tym bardziej zrobi to komornik. No chociażby dlatego, że najpierw musi pokryć swoje tzw "koszty". Ale nie o tym.
Ja mam pytanie zasadnicze. Gdzie byli Komendanci Hufców, Komisja Rewizyjna itd. Przecież to nie trwało rok czy dwa, że Chorągiew wpadła w takie długi. Teraz można tylko lamentować, bo nic się nie da zrobić. Przy takim długu sprzedadzą wam niestety prawie wszystko co jest cos warte! A teraz uwaga - sprzedać komornik niestety może również majątki drużyn!!! Należymy do jednego ZHP i majatek drużyny jest również do dyspozycji komornika. Pomyślcie jak z tego się wybronić i... obronić co się da.
No i jeszcze jedno - a prokurator juz sie pokazał w Chorągwi? Bo jeżeli nie to przede wszystkim on powinien rozliczyć Komendantów Chorągwi, którzy narobili długów i działali niezgodnie z prawem!!!
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 21 mar 2003, 12:17

Dokładnie tak !!!!!!!!!!!!!

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 21 mar 2003, 17:01

Niestety Barka może niedługo zniknąć z kanału Ulgi w Opolu. Szkoda, że Towarzystwo Przyjaciół 41 ŻDH nie posatarało się wcześniej o zmienę właśiciela barki z Chorągwi na Towarzystwo właśnie. Wcześniej (po powodzi) dało się to zrobić, teraz już nie.
W drugij kolejności pójdą ewentualnie bazy hufców (jeśli jakikolwiek ma jeszcze takowe na własność - większość jest dzierżawiona na okres letni) a potem majątek...wyposażenie biór, komputery, telefony, namioty, materace.
Nie wiem jak w innych hufcach, ale w moim (Hufiec Strzelce Opolskie) drużyny zbyt wielkiego majątku nie posiadają. Mają na stanie co najwyżej gitare, kilka karimat, jakiś drobny sprzęt biwakowy. Od dawna wiemy, jaka jest sytuacja finansowa dlatego u mnie w drużynie wiekszość rzeczy jest de facto prywatna - każdy dorzucił to co miał i poskładało się tego trochę. Tego na szczęście jakby co, to mi nie wezmą - to nie jest majątek ZHP.
Gdzie byli Komendanci? Komisja rewizyjna? Nie mi to oceniać, ale moze im też było z tym wygodnie? A moze bali sie cokolwiek zrobić, żeby nie stracić posady? Choć co to za posada, gdy nie płacą?
Przyszedł nowy Komendant Chorągwi, obcioł etaty z całych do połowy. W tej chwili większość Komendantów złożył podziękowania za etaty i pełnią swoje funkcje społecznie. Drużyny ani hufce nie zostawiają u siebie naleznych im częście składek, tylko całość leci do Chorągwi. Posunięcia mądre, lecz o wiele za późno wprowadzone.
Co z tym dalej będzie, zobaczymy.

A prokuratora ściga właśnie byłego Komendanta. Na wniosek obecnych władz Chorągwi Sąd Harcerski w Warszawie zastanawia się nad usunięciem druha Mandrygi z ZHP.

Ciekawe, co z tego dalej wyniknie...
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 23 mar 2003, 20:07

Perła, na pewno w/w druh się bardzo tym przejmie, skoro nie przejmował się wcześniej takimi "drobiazgami" jak rozliczenia akcji letniej....
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 24 mar 2003, 09:25

I to jest dla mnie nie do zrozumienia. U nas jest tak - ściga się za każdą złotóweczkę, etatów w hufcu nie ma od 10 lat (w chorągwi jest tylko kilka. A czy komendantom było to na rękę? - przecież chyba chorągiew im nie płaciła tylko etaty były w hufcach (tak mi się wydaje) - i nie musieli się bać o stołki gdyż wybierani byli przez zjazdy. Im wcześniej by się wszyscy obudzili tym mniejsze byłyby długi. Niestety wszyscy są sobie winni. Począwszy od drużynowych, skończywszy na GK. Czyżby nikt nie wiedział co się dzieje? Powtórzę jeszcze raz. GDZIE BYŁA KOMISJA REWIZYJNA - zarówno KCH jak i przede wszystkim GK ???!!! Przecież takich długów tak łatwo się nie ukryje. A wymieniony druh... już powinien siedzieć... (oczywiście jeśli coś mu udowodnią niezgodnego z prawem)... a na 100% nie powinien już być harcerzem.
phm. Wojciech Cabaj

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 24 mar 2003, 10:50

Druhu Wojciechu!
Pytanie gdzie były komisje rewizyjne jest dobrym pytaniem, ale chyba już trochę na nie za późno. Stało się jak się stało i teraz raczej trzeba się zastanowić, jak odkręcić cała tą sytuację, jak uratować to co jeszcze uratować można.
Z niecierpliwością czekamy na dalsze posunięcia druha Bałaja - Komendanta Chorągwi.
Ciekawe są głosy jakie po Choragwi chodzą...nie wiem w jakim stopniu to plotka w jakim prawda...prasa podała, że druh Naczelnik wydał polecenie dh Bałajowi, żeby przekazał prawo własności do Barki za symboliczną złotówkę Towarzystwu Przyjaciół 41 Żeglarskiej Drużyny Harcerskiej. Druh Komendant stwierdził, że rozmowy takiej w ogóle nie było i Barka pewnie pójdzie pod młotek.
Cała ta sytuacja jest jakaś strasznie dziwna!
I bynajmniej mi się nie podoba.
A na dodatek 7 kwietnia miało być posiedzenie choragwianej KSI i miałam phm otwierać, a teraz nie wiadomo czy ono się odbędzie :(
Biuro Zagraniczne GK ZHP

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 26 mar 2003, 16:48

> Z tego co wiem to jeśli komornik "wszedł" na majątek CHO to obrót tym majątkiem jest niemożliwy. Także albo dług zostanie w szybkim czasie spłacony, albo zaczną wyprzedawać majątek. No ale na szczęście jest jeszcze jedno wyjście: cud!!!
Szczep "GNIAZDO"

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 27 mar 2003, 11:25

No nie wiadomo czy komornik już wszedł, jeżeli nie, to żeby uratować barkę, to jest jakieś wyjście. należy się jednak zastanowić co to za wyjście. Jeżeli nie barka to coś innego należącego do majątku ZHP. Tak się składa, że barka znajduje się na terenie działania Chorągwi Opolskiej. Wiem, że ciężko się z nią rozstawać, ale dlaczego nikt nie zadziałał wcześniej (o tym juz pisałem), a teraz próbuje się ratować barkę. Niestety dług pozostanie i komornik będzie mógł zająć np. jakis ośrodek harcerski lub jakiś sprzęt np. z Chorągwi Wielkopolskiej. - i tu pytanie : dlaczego inne chorągwie mają odpowiadać za czyjeś długi??? (wiem, że prawnie tak może się stać).
phm. Wojciech Cabaj

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skautowe Lato 2006 - Polish Summer 2006”